Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

02.05.2011

Безкоштовна державна освіта

Незабаром почнуться літні канікули у школах, дитячі садки закриють на ремонт. А це означає, що в кожному класі та групі активно проводяться батьківські збори де тема одна – ТРЕБА ГРОШІ на ремонт. А в результаті виявляється, що й крім ремонту треба іграшки, книги, канцелярію, туалетний папір (що вже не дивно), пластикові вікна, меблі…

І того як, мінімум 200 -300 грн. з дитини потрібно відстебнути. І так щороку. А якщо дитина не одна в сім’ї … Складається враження, що в нашому місті елітні приватні навчальні заклади, за все плати, все купуй, ще рік, два і будемо вчителям зарплату платити ми, а не держава. Шановні, але ж у нас безкоштовна , державна освіта. Нас наша рідна державонька забезпечує. Чому ж ми оплачуємо ремонти. Чому реконструйовуємо старі стіни учбових закладів? Чому до них не доходять державні кошти? Чи їх занадто мало?Чи ми зобов’язані це робити?

Чому в деяких школах діти не користуються Інтернетом, або не можуть роздрукувати реферат бо нема паперу, і змушені платити гроші за те, щоб виконати домашнє завдання?

Яка ж вона дорога, просто золота, наша українська освіта, проти заробітних плат батьків. Але ж нікого не турбує, що дитину ще потрібно одягати та годувати, дбати про її здоров’я та додатковий розвиток, давати щодня на обід та проїзд…

Нещодавня розповідь із однією матір’ю двох дітей вразила остаточно. Жінка розповідає, діти ходять до школи. В класі доньки потрібно здати на ремонт 250 гривень, в класі сина 300. А ще дівчинка випускається з четвертого класу, треба подарунок вчительці та школі залишити це ще плюс 200 грн. А ще заведено випуск з 4-го класу святкувати, там теж набігає гарненька сума. «Ми нещодавно всією сім’єю перехворіли, набралися боргів. У нас вже ні в кого позичити…» Але це, нажаль нікого не турбує…

43 Comments on “Безкоштовна державна освіта

Віталій
02.05.2011 at 17:00

Одна моя знайома отримала грант на навчання в США. Поїхала туди з своєю дитиною, яка пішла в звичайний американський садочок. Софія (так звати мою знайому) підготувала кілька матеріалів про своє перебування в Штатах і там є про той американський дитячий садок. Матеріал цікавий, як то кажуть з перших уст та очима українки. То ж прошу ознайомитися:
http://vinmaidan.vn.ua/?p=2159

Baby
02.05.2011 at 17:10

Добрі американські звичаї. Читаєш і хочеться побувати у тому дружному святковому колі з дітками))))))

R0m@Nuke
02.05.2011 at 19:28

АХАХАХАХ!!! Оце наївні видно що ви законів Американських не читали???!!! Можу розмістити декілька ЩОБ ПОРЖАТИ!!

Гольцман
03.05.2011 at 00:54

А що вам заважає зробити таке святкове коло в себе, в Україні?  Звикли тільки плакати, що вчителі чи влада погані, а самі не підтримуєте й не намагаєтесь зрозуміти і їх.  Якщо хочете, щоб дитина гарно вчилася, була добре вихованою, долучайтеся активніше до її виховання й навчання. А то деякі батьки звикли спихати все на вчителів, а самі в кущі типу “в усьому винна школа”.  Так, є здирники, але якщо потрібен ремонт в класі чи садочку  – невже ви не хочете, щоб ваша дитина перебувала в хороших приміщеннях? Фінансування мізерне, і не думаю, що вчителі забирають ці гроші собі в кармани. Читаючи це, можна подумати, що гроші збираються на купівлю житлового будинку чи дорогого авто.  Важко всім – і батькам, і вчителям. І в кожного своя специфіка роботи. В когось – вчити  чи виховувати гіперактивних вредних чужих дітей, чи гадити тих, кого змушують збирати гроші!  Потрібно починати з верхів! Як колись, снайпери намагалися поцілити в командирів, бо останнє слово за ними, так і тут. Пєшка нічого не вирішує.

Гольцман
03.05.2011 at 00:58

Раджу батькам відкладати гроші в банк вже тоді, коли їхні малюки ще соску смокчуть, бо в вищих навчальних закладах доводиться платити ще більше.  А тоді вже будете згадувати, що краще було б, щоб ти мій сину чи дочка були маленькі і ходили в дитсадок чи школу.

Віталій
03.05.2011 at 09:37

А я раджу батькам все ж таки трішки намагатися проконтролювати, куди йдуть гроші. І не тільки батьківські, але й бюджетні…

Хмільничанин
03.05.2011 at 10:31

Підтримую пана Гольцмана, я не хочу щоб моя дитина сиділа за партою в якої термін служби закінчився кілька десятиліть тому, щоб вона сиділа на протягах з напівзгнилих вікон і щоб їй на голову падала шпаклівка, тому мені не влом здати  гроші на ремонт. А якщо Вам пане Віталій байдуже здоров’я вашої дитини, то Бог вам суддя.

Ester
03.05.2011 at 11:13

Парти, вікна, шпалери чи фотообої можна міняти один раз на 10 років. На що ж тоді гроші здають щороку в досить немаленьких сумах? В мене в школі навчається двоє дітей. В сина ми на ремонт збирали два роки поспіль по 20 грн. і клас при цьому був не гірший за інші класи, правда коли син йшов в перший клас ми зібрали по 80 грн. так як потрібно було купити штори та карнізи, але це раз на чотири роки, а не щороку, правда білимо ми самі. В дочки  ситуація складніша білити з батьків ніхто не захотів тому довелося наймати і на це й пішла основна сума наших грошей, хоча побілено було припаскудно.  Коли мені розповідають, що здають по 100-200 грн. на ремонт і при цьому не можуть сказати куди їх витратили, я просто дивом-дивуюся невже всім настільки байдуже. І на подарунки ми збираємося тільки на 8 березня по 15-20 грн.  Отже частково винні самі батьки, один хтось заколдотить, а інші на поводку йдуть.
Порада батькам: відвідувати батьківські збори, адже ці питання вирішуються саме там  і не боятися сказати те що думаєте, авось хтось підтримає і Ви будете у виграші.

Хмільничанин
03.05.2011 at 13:11

Що ви тут нісенітниці розказуєте,  по 20 гривен здаєте і вистачає на ремонт, ледве здержую сміх. Ваші діти що навчаються в канурі 2 на 2, чи в вас блат в магазині будматеріалів? Рулон нормальних шпалер коштує 40 гривен. Не смішіть людей, за таку суму ви навіть десяту частину від нормального ремонту не зробите. А якщо ви робите ремонт раз на 10 років, то я уявляю в яких жахливих умовах вашим дітям доводиться  вчаться.

Віталій
03.05.2011 at 16:51

Перед початком кожного нового року школи, якщо не помиляюся, проходять своєрідну “атестацію” на предмет дотримання санітарних норм, прописаних з законодавстві. То ж думаю, що діти пані Естер навчаються в цілком пристойних умовах))). А сума “внеску на ремонт” залежить від кількості учнів: якщо їх в класі 9 – то сума звичайно велика… А якщо 30, то зрозуміло, що вона має зменшитися при однакових витратах на ремонт… Це цілком логічно)))…

Хмільничанин
03.05.2011 at 17:00

Ви певно забули про корупцію, бачив я як проходять подібні перевірки в іншому місті і як находять норми там де їх немає. Якщо вам ліньки порахувати то я допоможу, 30 учні*20 гривен отримуємо 600 гривен з клас, а тепер не полініться знову, зайдіть в Будцентр і подивіться що за ці гроші ви там купите.

Віталій
03.05.2011 at 17:32

З корупцією варто боротися. Хочу зауважити, що ремонт буває поточний та капітальний))). А ще “косметичний”))).. Від цього визначення обраховується і вартость))). До того ж ремонт не відбувається тільки за рахунок коштів батьків))), Батьки тільки “дофінансовують”… )))))))))))))))))))))))))))))

Хмільничанин
03.05.2011 at 17:47

З яких це таких пір батьки дофінансовують?  Дофінансовувати можна коли вже є якісь фінанси а коли їх немає то не дуже  дофінансуєш.

Віталій
04.05.2011 at 10:48

Ви впевненні, що на ремонт шкіл з бюджету кошти не виділяються?)))

Хмільничанин
04.05.2011 at 13:37

А ви впевнені що тих коштів вистачає на ремонт всієї школи?

Віталій
04.05.2011 at 14:34

Звичайно ні! і саме тому написав, що батьки ремонт дофінансовують)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Хмільничанин
04.05.2011 at 14:52

Вони не дофінансовують ремонти коридорів чи фасадів школи, це робиться за бюджетні кошти, а батьки фінансують (недофінансовують, а саме фінансують) ремонт тільки свого класу.

Віталій
04.05.2011 at 15:06

Це помилка. Я сам батько школярки, а також заступник голови батьківського комітету школи, і чудово знаю, що фінансується, і що дофінансовується… Дофінансовувати доводиться не тільки ремонти коридорів (є збори на ремонт школи та на ремонт класу))))), а навіть насіннєвий матеріал для посадки городу та клумб, я вже не говорю про харчування, канцелярські товари, фізичну роботу та інше…)))

Хмільничанин
04.05.2011 at 15:14

Ну значить директор вашої школи просто доїть вас як лохів.  В мене дітей немає, але є брати сестри та племінники, які навчаються в різних школах і збирають гроші вони тільки на ремонт класу, на подарунок школі після випуску, та на подарунок класному керівнику, на день народження (ініціатива батьків) і більш ні на що.

Віталій
04.05.2011 at 15:35

А хіба цього замало? Для деяких батьків і цього забагато… А подарунків від класу школі чи вчителю взагалі не має бути. Принаймні не в такому вигляді, як маємо зараз. Я знаю багато випадків, коли вчителі вимагають подарувати той чи інший сервіз, штори собі на кухню чи ще якусь річ. Ви вважаєте це нормальним?

Хмільничанин
04.05.2011 at 15:57

Ну якщо Ви вважаєте що вчитель який 7 років вчив, хвилювався, допомога з іспитами, тестами чи контрольними, вашій дитині не заслуговує на мізерний подарунок (пам’ять про клас) то про вас не можна сказати що ви добра людина. Якщо в вашій школі від вас щось вимагають то зверніться в прокуратуру, а підганяти всіх під один шаблон непотрібно.

R0m@Nuke
04.05.2011 at 16:13

От читаю коментарі пана Віталія, а поміж стрічок так і видно слова СКУПИЙ!!! От і розводить ця людина полеміку про те чи треба платити чи ні!!

Віталій
04.05.2011 at 16:23

)))))))))))))))))))))))))) як це “допомогав з іспитами, тестами чи контрольними вашій дитині”?)))))))))))))))))))))) Поясніть, а то я не розумію, як це так? Мені ніхто ніколи з контрольними не допомагав – я їх писав своїм розумом, і ніколи не просив про таку допомогу для моєї дитини. А статтю написав не я, то ж значить не одного мене ця тема хвилює. Якщо хтось хоче віддячити вчителю – робіть це в особистому порядку, а не ставте умову перед всім класом… Я згоден ще на подарунок, який лишиться в школі чи класі. А от сервізи чи штори – в особистому порядку)))))))) Виходячи з вашої логіки так можна виправдвти будь-якого хабарника))))))))))))))))))))))))))

Хмільничанин
04.05.2011 at 17:42

Воно і видно що самі писали, а може Ви ще й вчились самі?  Чому Ви не прокоментували це ” 7 років вчив, хвилювався”, а також ігноруєте те що я писав ” (ініціатива батьків)”, чому ви все перекручуєте так як вам заманеться? Ну те що писали Ви чи ні мені невідомо, стаття ж непідписана. А може все пояснюється тим що Ви були бешкетником і часто отримували від вчителя на горіхи, тому і недолюблюєте вчителів.

Гоцман
04.05.2011 at 20:27

А скажіть, будь ласка! Вам особисто вчителі казали, щоб ви їм подарували сервіз, золото чи ще щось? В моїй школі жоден мій вчитель від батьків нічого ніколи не вимагав. А подарунки – це ідеї батьків, та учнів у старших класах! Звичайно, якщо ви  вважаєте, що праця з вашою дитиною не достойна будь-яких знаків уваги та вдячності, то переведіть свою дитину в іншу школу.  Дуже всі гарно вміють обсудити, звинуватити, поміряти під одну мірку, а ви попрацюйте хоча б тиждень з сучасними дітками й на таку зарплату з нашими цінами! Ви будете одразу ж бігти звідти і всім брехати,  що то не ваше))  Якби ви понервувалися щохвилини так, як вчителі, то б і слова не сказали на їхню адресу. Ви скажете, що й ви нервуєтесь, і проблем вистачає,… ТАК! Але не через  кожних 5 хвилин! І думати, чи якась там “невинна” дитинка не розібє щось і чи не зіштовхне когось з дітей зі сходів… А це теж  відповідальність. А дітей в класах по 30 чоловік, ну принаймні в містах)) і за кожним не встежиш! Всі гріхи падають на вчителів, яких ще колись дуже поважали… З ваших вуст, вони і зарплати  отримують мегавеликі (аж смішно), і автомобілі купляють за кошти батьків! Гидко читати таку ницість!
А батьки не будуть ніколи платити вчителям зарплату, а знаєте чому? – бо це незаконно! Зарплати в конвертах нині заборонені))) Тим більше, що ви пишете в статті про всіх! Можливо, є й серед вчителів нахаби, але чому через таких …….  мають потерпати чесні й порядні педагоги?

Віталій
05.05.2011 at 08:30

В ситуації з вчителями як у будь-якій сфері: є гарні порядні люди, а є не дуже. Запевняю вас, що є порядні чиновники, сільські голови, журналісти, навіть даїшники… Так, саме порядні даїшники… І дільничні, і лікарі, і вчителі… Але в Україні саме ці категорії є найкорумпованішими. Може хтось не погоджується? То ж не варто “сотрясати” повітря гучними заявами, а просто визнати проблему та почати боротися з нею? Не з чесними вчителями, лікарями, правоохоронціями… А з тими, завдяки діям яких тінь падає на всю систему освіти, охорони здоровя та правоохоронну систему… Чи знову хтось не погоджується?

DC_Dent
05.05.2011 at 12:04

Мда, ми в минулому році у перший клас у Києві пішли – суми, скажу не приховующи, на порядок вищі (причому ліцей державний, кошти збираються не приховуючи – “добровільні” спонсорські внески і все таке…). Так що все відносно, але дивлячись як кожного року підвищується плата за навчання у наших так званих ВИШах, розумію, що на отримання дитиною вищої освіти в нашій країні потрібно збирати не один рік. До слова, маючи брата з дипломом, отриманим в Європі, можу точно сказати, що в деяких випадках в Європі можна отримати освіту в рази якіснішу і дешевшу ніж у нас..

Хмільничанин
05.05.2011 at 12:19

Віталій, Ви ж самі “сотрясаете” повітря гучними заявам, що всі вчителі хабарники, ще й доказуєте це так начебто вам є якийсь зиск від цього.

Хмільничанин
05.05.2011 at 12:26

DC_Dent так то воно так, але щоб вчитись у Європі треба теж чималі кошти, там мама з дому сумку з провіантом не дасть, треба все купувати, тай додому з’їздити захочеться, а це не 50 чи 100 гривен. Також треба вивчити мову, а це знову гроші. Тому може в деяких, окремих випадках це і може бути на кілька відсотків дешевше, але далеко не для кожного.

Віталій
05.05.2011 at 13:00

Хіба я казав, що всі?))))))))))) Я знаю багатьох порядних вчителів. Але їх існування не вирішує проблему хабарництва та здирництва в школі…

Хмільничанин
05.05.2011 at 13:03

Зате існування прокуратури вирішує таку проблему, то що вам заважає до неї звернуться, тим паче що вас захищає конституція?

Віталій
05.05.2011 at 13:12

Розумієш, тут мова йде не про конкретний випадок, а про ситуацію з корупцією в освіті. То ж, якщо в мене виникне така потреба – звичайно звернуся))) Можеш навіть не сумніватися)))

R0m@Nuke
05.05.2011 at 13:20

Якщо не конкретний випадок тоді чого ви розудуваєте цю тему??? Якщо і так усім це відомо???

Хмільничанин
05.05.2011 at 13:22

З яких пір ми на ти?

Віталій
05.05.2011 at 13:30

А чому ви мовчите про прояви корупції в освіті? Чи для вас їх не існує?)))))))))))))))))))))0

R0m@Nuke
05.05.2011 at 13:37

Існує!!! просто ми не говоримо про це на сторінках сайтів, а ми помаленько боримося з цим!))))

Хмільничанин
05.05.2011 at 13:37

В точу. Для мене їх не існує, я не пов’язаний з освітою і на відміну від Вас не пхаю носа у кожну дірку.

Віталій
05.05.2011 at 13:40

А як можна долучитися до цієї боротьби? Дуже хочеться посприяти викоріненню цього ганебного явища!!!))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Хмільничанин
05.05.2011 at 13:43

Віталій посприяйте для початку хоч в чомусь

R0m@Nuke
05.05.2011 at 13:45

САМЕ ВАМ долучитися не можна БО Я З ДРУЗЯМИ ЦЬОГО НЕ ЗАХОЧУ!)))) А всім іншим будемо раді!)))

Віталій
05.05.2011 at 13:49

Ну тоді вибачне за нахабство)))

R0m@Nuke
05.05.2011 at 13:51

Бог Простить!!! А я запам’ятаю!)))) Та зроблю висновки!!))

DC_Dent
05.05.2011 at 15:57

Хмільничанин 5.05.2011 о 12:26
Батьки допомогли один раз – коли дали кошти на білет, я допоміг один раз – коли позичив кошти на обовязковий депозит для оформлення навчальної візи. Мову він вивчив сам, без допомоги репетиторів. Навчався безкоштовно і при цьому працював (не порушуючи трудового законодавства для студентів) для власного утримання. Можливо це і виняток із правил, але скажу я вам бажання і мотивація в цій справі відіграють не останню роль. В свою чергу я (вносячи свій вклад у боротьбу з корупцією в системі освіти нашої держави) впевнений на 99%, що мої діти будуть отримувати вищу освіту не в Україні (занадто дороге задоволення 🙂 ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *