Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

16.05.2012

Чи може ОСББ приватизувати прибудинкову територію?

Відповідь на це та інші питання шукають учасники семінару-обміну «Огляд проблем на національному та місцевих рівнях щодо оформлення прибудинкових територій багатоквартирних будинків», який зараз відбувається в місті Вознесенськ.

Участь в семінарі взяли представники ОСББ та громадських організацій з майже всіх регіонів України. Хмільник представляє Голова Ради громадської організації «ПРАВО» Віталій Дорох. Організатори заходу, в якості яких виступила Асоціація економічного розвитку (м. Вознесенськ), ознайомили учасників з результатами реалізації проекту «Проблеми реалізації права на безоплатну приватизацію прибудинкової теритоорії ОСББ та ЖБК», який свого часу було реалізовано в Вознесенську.

Під час заходу було обговорено проблемні питання приватизації прибудинкової території ОСББ, а також обговорено механізм приватизації, який свого часу було запроваджено в Вознесенську.

Є надія, що досвід Вознесенська вдасться запровадити і в Хмільнику. Матеріали та напрацювання коллег з Вознесенська громадська організація «ПРАВО» має намір презентувати під час круглого столу, на якому будуть обговорюватися проблеми та перспективи подальшого розвитку ОСББ в місті Хмільнику.

Свого часу, громадська рада при виконавчому комітеті Хмільницької міської ради, виступила з ініціативою щодо включення проведення круглого столу з питань діяльності та розвитку ОСББ в річний план проведеня консультацій з громадськістю Хмільника. Виконавчий комітет підтримав таку ініціативу. То ж зачекаємо проведення цього заходу, який може стати знаковим для подальшого розвитку ОСББ в нашому місті…

20 Comments on “Чи може ОСББ приватизувати прибудинкову територію?

Євгенія
16.05.2012 at 17:55

І яка ж відповідь, може чи не може ОСББ приватизувати землю навколо прибудинкової території?

Небайдужий
16.05.2012 at 17:59

Може

Євгенія
16.05.2012 at 18:09

Як?

Небайдужий
16.05.2012 at 18:36

Як і будь-яка інша юоидична особа. Шляхом викупу.

Небайдужий
16.05.2012 at 19:57

А може й безоплатно приватизувати. Земельний Кодекс України дає таку можливість:
Стаття 42. Земельні ділянки багатоквартирних жилих будинків
1. Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні жилі
будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові
території державної або комунальної власності, надаються в
постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які
здійснюють управління цими будинками.
2. У разі приватизації громадянами багатоквартирного жилого
будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у
власність або надаватись у користування об’єднанню власників.
3. Порядок використання земельних ділянок, на яких
розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них
будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається
співвласниками.
4. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких
розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них
будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на
підставі відповідної землевпорядної документації. { Частина четверта статті 42 із змінами, внесеними згідно з
Законом N 4215-VI ( 4215-17 ) від 22.12.2011 }

Віталій
16.05.2012 at 20:38

Погоджуюся з Небайдужим. Справді ОСББ може отримати прибудинкову територію у власність. Але на скільки я зрозумів, відсутня єлина процедура передачі земельної ділянки. Нам розказували про досвід різних міст щодо цього питання. Але у Вознесенську таку процедуру розробили та затвердили окремим Положенням. Маю намір запропонувати його для розгляду під час круглого столу…

Віталій
17.05.2012 at 15:21

Сьогодні випросив в організаторіб брошури по приватизації прибудинкових територій ОСББ. Попросив 3 примірники. Один – в бібліотеку організації, один в районну бібліотеку, а один маю намір презентувати міській владі під час круглого столу. Може знадобиться…

Євгенія
17.05.2012 at 15:35

а ще один можна для голови ОСББ

Віталій
17.05.2012 at 15:39

Та на жаль… Але якщо йому справді потрібна така брошура, то я готовий пожертвувати примірником організації…

Небайдужий
17.05.2012 at 16:20

А копіювальну техніку людство для чого придумало? 😉

Євгенія
17.05.2012 at 17:04

от коію можна віддати до міської ради, все дно ж не скористаються))

Віталій
17.05.2012 at 20:57

Ну не варто так категорично! Я переконаний, що інформація про можливість приватизації прибудинкової території ОСББ буде корисною, як керівництву самого ОСББ, так і представникам міської влади…

Володимир
24.05.2012 at 15:27

Віталію, якщо є така необхідність, можемо вислати ще брошуру “Кому належить прибудинкова територія”? В межах розумного 😉
 

Віталій
24.05.2012 at 15:29

Дякую, а які для вас оті “межі розумного”?)))

Володимир
24.05.2012 at 15:36

20-30 шт. Постає питання як Вам доставити їх? 🙂

Віталій
24.05.2012 at 15:38

Варіанти 2. Або поштою. або автобусом “Скадовськ – Хмільник” (він проходить через Вознесенськ)

Володимир
24.05.2012 at 15:53

Ми відправимо по 2-му варіанту. На початку червня я Вам зателефоную і ми скоординуємо наші дії. А нам буде потрібен лист від Вас, що Ви їх отримали. Успіхів.

Віталій
24.05.2012 at 16:07

Ну я думаю, що проблеми з листом не буде!))) Наперід дякую!)))

атутті
27.05.2012 at 06:48

А навіщо міській владі така приватизація. Завтра захотять якийсь магазинчик добавити, чи кабачок, чи власнику квартирки на 1 поверсі захочеться балкончик обшити на 20 кв.м додатково, а що зним робити – може офіс відкриє, чи магазин. А тут ви з ОСББ. Їм явно не на руку, вони ж далекоглядні.

Віталій
27.05.2012 at 12:51

Така приватизація необхідна передусім самим ОСББ. А влада, якщо справді зацікавлена в розвитку ОСББ, має всіляко сприяти таким ініціативам. Не секрет, що ОСББ завжди працює в режимі недостатнього фінансування. Якщо ОСББ таким чином воно позбавляється одного з джерел наповнення свого бюджету, то це відображається за загальній картині ефективної діяльності об’єднання. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *