Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

21.02.2013

ЧИ МОЖУТЬ МЕШКАНЦІ ПРОІГНОРУВАТИ ПРОПОЗИЦІЮ ЖЕКУ?

vopross67Чи можуть мешканці багатоквартирних будинків проігнорувати пропозицію КП «Хмільницька ЖЕК» щодо «нав’язування» окремих послуг? І якщо так, то які наслідки чекатимуть на мешканців?

Саме з таким питанням звернувся голова будинкового комітету до міського голови Хмільника Василя Грушка. Чіткої відповіді міський голова не надав…

… Якщо взяти до уваги те, що свого часу мешканці багатоквартирних будинків вже визначилися з переліком послуг, який їм надаватиме КП «Хмільницька ЖЕК», то чи зобов’язані мешканці надавати свої пропозиції щодо відмови від таких послуг, як дератизація, дезінсекція та прибирання підвалу? Чи не стане «мовчання» мешканців сигналом для того, щоб їм ці послуги «накинули» автоматично?

Відповідь

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Міський голова все ж таки рекомендує звернутися до ЖЕКу з листом про відмову, але не вказує, які наслідки для мешканців будуть, якщо вони з таким листом не звернуться.

А що думають з цього приводу шановні дописувачі Громадського форуму Хмільниччини?

15 Comments on “ЧИ МОЖУТЬ МЕШКАНЦІ ПРОІГНОРУВАТИ ПРОПОЗИЦІЮ ЖЕКУ?

LEON
21.02.2013 at 14:06

 

ЗАТВЕРДЖЕНО 
Наказ Міністерства 
регіонального розвитку, 
будівництва 
та житлово-комунального 
господарства України 
30.07.2012  № 390

 

Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
16 серпня 2012 р. 
за № 1380/21692

ПОРЯДОК 
доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад

2.4. Суб’єктами господарювання, що надають послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, до відома споживачів доводиться така інформація:
загальний розмір тарифу (з податком на додану вартість) для кожного конкретного будинку;
перелік послуг, що входять до складу послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаватимуться в кожному конкретному будинку, та їх вартість;
періодичність та строки надання послуг;
обґрунтування причин зміни тарифу (зазначення розміру діючого тарифу та відсотка відшкодування затвердженим тарифом собівартості, планового економічно обґрунтованого тарифу, дати, коли тариф востаннє переглядався, причин перегляду тарифу, визначення відсотка зростання основних складових тарифу (заробітної плати, електроенергії, матеріалів), визначення відсотка підвищення тарифу тощо);
інша додаткова інформація, визначена суб’єктом господарювання та/або органом місцевого самоврядування.
Зазначена інформація доводиться до відома споживачів шляхом розміщення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування в мережі Інтернет (за наявності), в друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження (перевага надається друкованим засобам масової інформації органу місцевого самоврядування), веб-сайті суб’єкта господарювання (за наявності) та в кожному конкретному будинку (на прибудинковій території), зокрема на інформаційних стендах у під’їздах будинків та біля них.
Суб’єкт господарювання додатково може також доводити до відома споживачів інформацію за допомогою радіо, телебачення та способу, визначеного статутом територіальної громади.

Віталій
21.02.2013 at 14:12

І що з цього?

LEON
21.02.2013 at 14:36

Обект господарювання не довів до відома споживачів повний обєм інформауії, що дає можливість оскаржитидані тарифи в суді
 
.2.7. Інформація повинна бути повною, змістовною та достовірною.
2.8. У процесі доведення до відома споживачів інформації усі зауваження і пропозиції фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань підлягають реєстрації та обов’язковому розгляду суб’єктом господарювання.
Зауваження і пропозицій, які отримані органом місцевого самоврядування, надсилаються для розгляду суб’єкту господарювання. За результатами такого розгляду суб’єкт господарювання приймає рішення про їх урахування чи відхилення.
2.9. Суб’єкт господарювання в установленому законодавством порядку повідомляє споживача, який надав свої пропозиції та зауваження, про їх урахування або відхилення. При цьому у разі відхилення пропозицій і зауважень суб’єктом господарювання надаються споживачеві обґрунтовані пояснення.
2.10. У разі врахування зауважень і пропозицій суб’єкт господарювання здійснює перерахунок тарифу та передає його органу місцевого самоврядування листом з висловленою позицією та відповідними обґрунтуваннями.
2.11. У разі відсутності пропозицій та зауважень від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань або вмотивованого їх відхилення, суб’єкт господарювання письмово сповіщає про це орган місцевого самоврядування.
2.12. Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження і пропозиції, встановлюється суб’єктом господарювання, але він не може бути меншим за 14 календарних днів та більшим ніж 20 календарних днів з дня повідомлення споживачів про намір здійснити зміну тарифів на житлово-комунальні послуги.
2.13. Суб’єктом господарювання під час доведення до відома споживачів інформації обов’язково зазначається строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження і пропозиції, а також повідомляється адреса, на яку необхідно їх надсилати.
2.14. Контроль за дотримання суб’єктами господарювання порядку доведення до відома споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад здійснюється органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, визначених чинним законодавством.
2.15. Процедура доведення до відома споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад вважається такою, що відбулася, незалежно від надходження до суб’єкта господарювання/органу місцевого самоврядування протягом встановленого строку зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.
2.16. Спори щодо доведення до відома споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад вирішується відповідно до чинного законодавства.

 

Віталій
21.02.2013 at 14:41

Я не зрозумів Вашої позиції. Питання було таке: якщо мешканці не надали у встановленний строк своїх пропозицій. то чи означатиме це автоматично збільшення переліку послуг для мешканців? Тобто. якщо мешканці не викажуть своє “фе” стосовно аких послуг, як дератизація, дезінсекція та прибирання підвалу, то ЖЕК їх навяже автоматично?

Віталій
21.02.2013 at 14:45

А щодо порушення процедури, то я цілком згоден. На громадській раді це питання розглядалося і навіть була напрацьована окрема пропозиція. Звучить вона так: Зважаючи на те, що процедура підвищення тарифів відбувається з недотриманням передбачених вимог, рекомендувати виконкому Хмільницької міської ради продовжити терміни врахування  зауважень і пропозицій з належним інформуванням громадськості щодо можливості внесення зауважень і пропозицій виконавши вимогу п.2.13 Наказу Міністерства Регіонального Розвитку, Будівництва та Житлово-Комунального Господарства України  № 390 від 30.07.2012 «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад».
http://pravongo.org/formuvannya-taryfiv-v-hmilnyku-pozytsiya-hromadskoji-rady/

LEON
21.02.2013 at 14:49

Я рахую, що в звязку з тим,що обєктом господарювання, при доведенні до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послу грубо порушено   ПОРЯДОК доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад, мешканці вправі проігнорувати пропозиціє ЖЕКу.

Віталій
21.02.2013 at 19:33

А це не потягне за собою автоматичне “накидання” послуг? Як в приказці: “Мовчання – знак згоди”?)))

LEON
22.02.2013 at 01:08

Я. погоджуюся. АЛЕ)))))) 
LEON 21.02.2013

Я рахую, що в звязку з тим,що обєктом господарювання, при доведенні до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послу грубо порушено   ПОРЯДОК доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад, мешканці вправі проігнорувати пропозиціє ЖЕКу. І
І знову АЛЕ))))))  Наша влада зробить так,як вона рахує за необхідне і тут, своє слово, повинна сказати громадська рада.
 

недопонимающий
24.02.2013 at 12:17

роздупліть мене подробніше а то я не в темі що це за утилізаційній збір на які будинки чи хати він буде поширюватися і чи можна відмовитися від ціеї послуги

Небайдужий
24.02.2013 at 13:30

Пояснюю.
За послугу “утилізація відходів” можна не платити по тій простій причині, що така послуга в Хмільнику не надається і надаватися не може, бо НЕМАЄ У НАС ПІДПРИЄМСТВА, яке б відходи УТИЛІЗОВУВАЛО! В нашому місті тверді побутові відходи лише ВИВОЗЯТЬ на звалище, де вони зберігаються і чекають своєї утилізації, яка невідомо коли буде і чи буде взагалі 🙂

LEON
25.02.2013 at 14:17

Пане Небайдужий, Ваше пояснення, помилкове. Утилізація це- складування, або, як ми говоримо, вивезення сміття на полігон, захоронення, спалювання, переробка.

Небайдужий
25.02.2013 at 14:26

Та невже? Звідки така впевненість? 😉

grab
25.02.2013 at 14:56

Утилізація відходів – від латинського utilis – корисний – означає залучення їх у нові технологічні процеси з метою одержання корисного продукту. Тобто використання відходів як вторинної сировини, палива, добрива, будівельних матеріалів або з іншою метою.

Небайдужий
25.02.2013 at 15:14

Пане, grab, абсолютно вірно! Утилізація, це ПЕРЕРОБКА, а не СКЛАДУВАННЯ, як помилково вважає, пан LEON 🙂
Те ж саме зазначено і в ч. 11 ст. 1 ЗУ “Про відходи”: утилізація відходів – використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів;
Так що, пане LEON, це ви помиляєтеся 😉

LEON
25.02.2013 at 15:20

Утилізація відходів складування:
Переваги
Не вимагає постійних і великих капіталовкладень.Місця складування відходів можуть не оновлюватися десятиліттями.Дозволяють одночасно позбутися великої кількості твердих побутових чи промислових відходів.Результати руйнівного впливу звалищ на природу не видно відразу.
Недоліки
Витрати на боротьбу з наслідками згубного впливу звалищ, тобто на охорону природи, охорону здоров’я, у багато разів перевищують витрати на будівництво заводів з переробки твердих побутових відходів.Звалища для утилізації відходів постійно розростаються і на них ідуть все нові величезні території. Кількість звалищ безперервно збільшується.Тверді побутові та промислові відходи, що розкладаються на звалищах, проникають у ґрунт, тим самим, заражаючи його. Отруйні випари забруднюють повітря. Залишки твердих побутових відходів потрапляють у водойми і згубно позначаються на стані води, шкодять флорі та фауні цих водойм. Всі ці наслідки негативно впливають на здоров’я людини, порушують обмінні процеси в природі.Наслідки руйнівного впливу звалищ на природу можуть виявитися необоротними в майбутньому.
 На Ваш коментар, пане  grab, хочу сказати наступне, дочитуйте до кінця, мова йде про утилізацію відходів промислового виробництва.
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *