Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

06.07.2012

Чи зможуть хмільницькі ОСББ приватизувати прибудинкову територію?

Відповідь на це питання спробує віднайти громадська організація «ПРАВО». На думку експертів організації, передача земельної ділянки у власність ОСББ є однією з умов належного функціонування обєднань співвласників будинків.

Відповідно до статей 41 та 42 земельного кодексу України прибудинкові території багатоквартирних будинків  можуть безоплатно передаватись у власність або надаватись в користування об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельним кооперативам (ЖБК).

Зважаючи на те, що згідно з п. 12 перехідних положень Земельного кодексу України повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів здійснюють міські ради, було прийняте рішення звернутися до міського голови з запитом на інформацію, щоб вияснити наступні питання:

  1. За якою процедурою ОСББ та ЖБК можуть оформити правоустановчі  документи на прибудинкові території?;
  2. Чи існують на місцевому рівні затверджені нормативно-правові акти, які регламентують процедуру оформлення прибудинкових територій, якщо так то зазначте які саме  і де з ними можна ознайомитись?.

 

Пропонуємо вашій увазі текст звернення до міського голови:

Хмільницькому міському голові

Грушку В. П.

Запит на інформацію

Наша громадська організація є членом національної Коаліції, яка працює над удосконаленням законодавчої бази в сфері оформлення прибудинкових територій багатоквартирних будинків. На сьогоднішній день зусиллями Коаліції проводиться дослідження фактичної ситуації щодо оформлення прибудинкових територій багатоквартирних будинків.

Відповідно до статей 41 та 42 земельного кодексу України прибудинкові території багатоквартирних будинків  можуть безоплатно передаватись у власність або надаватись в користування об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельним кооперативам (ЖБК).

Згідно з п. 12  перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування   земель   державної  та  комунальної власності повноваження щодо розпорядження  землями в межах населених пунктів здійснюють міські ради.

Враховуючи вищезазначене, на підставі ст. 34 Конституції України, ст. 5, 9, 28, 29 Закону України «Про інформацію» та згідно ст.. 3, 4 Закону України  «Про доступ до публічної інформації», просимо надати інформацію, в межах Ваших повноважень про процедуру оформлення прибудинкових територій багатоквартирних будинків в м. Хмільник, а саме:

1. За якою процедурою ОСББ та ЖБК можуть оформити правоустановчі  документи на прибудинкові території, включаючи:

а) місце та форму звернення (чи є зразок клопотання, якщо є то де з ним можна ознайомитись?)

б) який перелік документів необхідно додати до клопотання?

в) який порядок проходження клопотання (хто готує проект рішення та в які строки він виноситься на розгляд сесії?)

г) який вид землевпорядної документації необхідно виготовити для оформлення прибудинкової території та хто оплачує роботи з її виготовлення?

д) інші суттєві деталі які впливають на хід оформлення прибудинкових територій.

2. Чи існують на місцевому рівні затверджені нормативно-правові акти, які регламентують процедуру оформлення прибудинкових територій, якщо так то зазначте які саме  і де з ними можна ознайомитись?

 

 

 

6 Comments on “Чи зможуть хмільницькі ОСББ приватизувати прибудинкову територію?

Віктор
07.07.2012 at 12:37

Дійсно цікаве питання з багатьма підводними камнями!

Небайдужий
07.07.2012 at 12:40

Спочатку треба ОСББ створити, щоб було кому землю приватизовувати 😉

Віталій
07.07.2012 at 14:36

Категорично не погоджуюся! Спочатку потрібно врегулювати подібні питання, які стосуються діяльності ОСББ. а потім вже братися за їх створення… інакше такі неврегульовані питання впливатимуть на діяльність ОСББ… До речі, в Хмільнику створено 3 ОСББ…

Небайдужий
07.07.2012 at 15:24

Аааа… ну як створено, тоді зрозуміло 🙂 А то може статися так, що питання врегульоване, але цим врегулюванням нема кому скористатися 😉

Віталій
07.07.2012 at 16:42

Як на мене не аргумент. Навіть якщо в Хмільнику ніхто, крім представників громадської організації “ПРАВО” не надсилатиме запити на інформацію, це зовсім не означає, що питання доступу до інформації не має бути врегульоване…))) А якщо серйозно, то саме з вирішення та врегулювання таких питань варто було починати реформування ЖКГ міста. а не форсувати створення ОСББ. Потрібно було створити належні умови для розвитку обєднань, а потім ініціювати їх створення…

Небайдужий
07.07.2012 at 17:36

Та я ж не заперечую 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *