Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

07.05.2011

Есе про гендерну рівність

Почавши своє есе, варто відмітити, що скільки людей – стільки й думок. Адже кожна людина сприймає цей світ по-своєму… Звичайно ж, нині все частіше можна почути такі слова: «Настав матріархат», маючи на увазі перевагу жінки над чоловіком. Та не з усіма можна погодитися, так як все одно більшість випадків вказують на інше. Так, жінки все більше пробивають собі доріжку рівності, рівного співіснування з чоловіками. Але той стереотип, що жінка все одно слабкіша, не має такого логічного мислення й можливостей, як чоловік – переважає. Деякі чоловіки не хочуть змиритися з думкою, що жінка може бути розумнішою за нього, а тому й виникають різні конфлікти, моральне насильство та інші приниження чи небажання визнавати факти. Дуже часто свої значимість та перевагу у суспільстві чоловік намагається продемонструвати нахабним ставленням до жінки чи, що найчастіше трапляється, сексуальним приниженням і обманом.

В Україні права жінок та чоловіків поступово зрівнюються, але все одно побутує така думка, що жінка повинна сидіти на кухні та доглядати дітей, а на самореалізацію їй не повинно вистачати часу.

Наприклад, коли у владних структурах переважає чоловіча стать, яким надається більше прав та свобод, або ж тоді, коли при взятті на роботу роботодавець надає перевагу чоловікові, аніж жінці… Є багато випадків, коли гендерна рівність жінки порушується. Найбільш поширеним є сексуальне рабство у всіх його проявах. Але у сучасних навчальних закладах все по-іншому. Сучасне покоління є більш лояльним, ніж старше. Для подолання стереотипів потрібні час і постійна праця над розвитком жінки та чоловіка у рівних відносинах. На відміну від більш старшого покоління, нині молодь спілкується у більш рівних стосунках.

Щоб подолати гендерні стереотипи у спільноті, однієї людини замало. Але над цим потрібно постійно працювати і показувати всі свої можливості у самореалізації. Шанобливе ставлення до обох статей, ненадання жодному з них якихось переваг, а також щире ставлення дорослих один до одного сформують у дітей та молоді потрібні висновки про рівноправ’я. Особисто я працюю над своїм розвитком в надії доказати, що й жінка в силі досягти багатьох вершин. Якщо суспільство не буде пасивним, буде толерантним і терплячим – наступне покоління не буде мати хибних висновків у сфері гендерних стереотипів.

7 Comments on “Есе про гендерну рівність

Ester
08.05.2011 at 05:32

 Жінки і чоловіки є двома половинками людства і те, як побудовані
стосунки між ними, моделює людські стосунки взагалі.
Ріон Айслер

Віталій
08.05.2011 at 08:46

Дякую за статтю. Погоджуюся, що для подолання гендерної нерівності необхідно працювати представникам обох статей…

Ester
08.05.2011 at 09:00

Дійсно, не робіть для нас без нас.

Віталій
08.05.2011 at 16:09

Не думаю, що сучасне покоління є більш лояльним. Принаймні не всі його представники. Такий висновок можна зробити з коментарів окремих дописувачів нашого ресурсу…

Ester
08.05.2011 at 16:29

Якщо окремі чоловіки не бажають бути справжніми батьками, отримувати любов та повагу від своєї дитини та всієї родини то це їхні проблеми, адже гендерно застарілі ролі обмежують їх в радощах сімейного життя, заважають довірливому спілкуванню з власними дітьми. І все це тому що, “справжній мужчина мусить бути серйозним, солідним, незворушним і грізним”. Крім того, за світовими даними, 80% робочих місць, що зявляться у XXІ столітті, будуть за сучасними мірками саме “жіночими”. Мені здається, чоловікам варто задуматися уже сьогодні.
 
за світовими даними, 80% робочих місць, що з’являться у XXI столітті, будуть саме «жіночими»

Віталій
08.05.2011 at 16:43

Але ж нас виховували наші батьки, яких ситуація з гендером в Радянському Союзі цілком влаштовувала. Саме від своїх батьків я чув, що чоловік має робити те, і не має робити інше. І не тільки від батька, а й від матері… На мою думку ми наслідуємо поведінку своїх батьків, принаймні в питаннях гендеру, і певним чином передаємо їх своїм дітям… Тож для вирішення питання гендеру (зміни свідомості як чоловіків, так і жінок) в Україні має відбутися зміна поколінь…

Ester
08.05.2011 at 21:05

Саме так ми наслідуємо поведінку попередніх поколінь і тому корінь проблеми не в чоловіках. Корінь проблеми в соціальній системі де ідеалізується сила, в якій чоловіки та жінки привчені ототожнювати мужність із насильством і домінуванням. Проте, на відміну від Вас пане віталій в мене більш оптимістичний настрій щодо вирішення питань гендеру в Україні, можливо тому, що вже втомилася від чоловічого невігластва і хочеться жити в правовій демократичній державі, адже гендерна рівність напряму залежить від рівня демократій в країні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *