ГРОМАДСЬКА РОБОТА ДЛЯ НАС – ЦЕ СПОСІБ ЖИТТЯ
Під такою назвою, на сторінках газета «Життєві обрії», було опубліковано інтерв’ю з керівником громадської організації «ПРАВО» Віталієм Дорохом з нагоди восьмої річниці від створення організації. Пропонуємо матеріал для ознайомлення…
Якщо в людях живе прагнення робити добрі справи та допомагати оточуючим, то воно неодмінно їх поєднує і має шанс втілитися в спільних ідеях. Вісім років тому кілька небайдужих активістів, завдячуючи спільним життєвим переконанням, об’єдналися у Хмільницьку районну громадську організацію “ПРАВО”. Саме тут їх життєва позиція та бачення вирішення проблемних питань знайшли своє логічне продовження. Проте, незважаючи на багатовекторну спрямованість в роботі, громадську організацію знають здебільшого за допомогу у встановленні спортивного майданчика за сприяння Фонду братів Кличків та читаючи новини на інтернет-ресурсі “Громадський форум Хмільниччини”. Але це далеко не всі здобутки організації. Задля того, аби все ж таки дізнатися про найголовніші пріоритети в роботі, ми поспілкувалися із керівником громадської організації “ПРАВО” Віталієм Дорохом.
Пане Віталію, в двох словах розкажіть про організацію та її членів.
– Якщо коротко, то наша організація покликана налагодити своєрідний місточок між владою та громадою. Не секрет, що для того, щоб бути почутими органами влади, потрібно мати певні знання та навички. А члени громади, зазвичай, їх не мають. От тут то ми й можемо стати їм у пригоді.
Щодо членів нашої організації, то варто зазначити, що у нас немає штатних працівників. На перший погляд це трішки дивно звучить, але це насправді так. Всі члени нашої організації працюють за основним місцем роботи: хто в «Держлісгоспі», хто у виконавчих органах міської ради, хто в страхових компаніях. Є педагоги, журналісти, психологи, юристи… І всі ці люди, займаючись основною роботою, «крадуть» свій час, який могли б провести з родиною чи за улюбленою справою – витрачають його на громадську роботу. Усі ми об’єднані спільною ідеєю. Громадська робота для нас – це спосіб життя.
– Чим займається ваша організація?
– В своїй роботі ми, перш за все, орієнтуємося на розвиток територіальних громад та захист прав людини. Ми надаємо експертну допомогу, правові консультації, інформуємо мешканців щодо тих чи інших питань, проводимо тематичні навчання, а також аналіз нормативно-правової бази. Роботи чимало, але інколи доводиться чути звинувачення щодо недостатнього професіоналізму членів нашої організації. Причому від людей, які жодного разу не зверталися по допомогу. Звідки їм знати, професіонали ми чи ні? Проте точно знаю, що кожен член нашої організації розвиває в собі професійні навики та набуває унікальних знань саме у тій сфері, у якій позиціонує себе як професіонала чи експерта. Задля цього, підвищуючи рівень кваліфікації, беремо участь у різних навчальних програмах, які організовуються в Україні Європейським Союзом, Центром Разумкова, Інститутом політичної освіти, Харківською правозахисною групою тощо.
– Звідки берете гроші на громадську діяльність?
– Це доречне запитання, оскільки у багатьох складається враження, що до громадської роботи долучаються лише задля заробітку. Не вірте. Це міф. Звичайно, проекти, які ми готуємо, фінансуються, але, по-перше, не всі, по-друге – ці кошти мають цільове призначення (наприклад, для залучення фахівців, яких не має наша організація, на роздатковий матеріал для учасників навчальних програм тощо), а по-третє, наша організація, за своєю суттю є неприбутковою. Це означає, що кошти, які знаходяться на рахунках організації, не можуть бути розподілені між членами організації, а витрачаються виключно за цільовим призначенням. І за їх використання ми звітуємо перед податковою інспекцією, перед іншими контролюючими органами, а також перед донорами. Мало того, що ми нічого на цьому не заробляємо, до того ж нам доводиться витрачати ще й власні кошти, наприклад, на оренду офісного приміщення та оплату комунальних послуг.
– 29 квітня організація відсвяткувала ювілей – вісім років. Які досягнення маєте за цей час?
– Якщо берешся за роботу, роби її настільки якісно, наскільки зможеш — наш девіз. Тому все, за що ми беремося, по максимуму намагаємося довести до логічного завершення. Завдяки цьому на місцевому рівні вдалося реалізувати кілька навчальних програм, налагодити механізм надання консультацій органам місцевого самоврядування, громадським організаціям, органам самоорганізації населення, ОСББ, ініціативним групам. На регіональному рівні ми брали участь в реалізації Регіональної програми розвитку підприємництва у Вінницькій області на 2011-2012 роки, координували дослідження якості освіти в сільських населених пунктах Вінницької області, а також якості медичного забезпечення дітей з особливими потребами.
Якщо говорити про діяльність організації на Всеукраїнському рівні, то варто зазначити, що свого часу ми долучилися й до розробки та громадського обговорення Закону України “Про органи самоорганізації населення” та Закону України “Про загальні збори громадян за місцем проживання”. Брали участь в проведенні досліджень на замовлення Центру політичних та економічних досліджень ім.О.Разумкова, у впровадженні ініціативи “Партнерство. Відкритий уряд”, у координуванні у Вінницькій області мандрівного фестивалю Дні документального кіно про права людини (Docudays UA).
Також ми можемо похвалитися й діяльністю на міжнародному рівні. Зокрема маємо досвід співпраці з Корпусом Миру США та Східноєвропейським демократичним центром (Польща).
– Які ваші плани на майбутнє?
– Про план наперед говорити – то невдячна справа, але хочу зазначити, що ми й надалі, в силу наших можливостей, намагатимемося допомагати мешканцям міста та району, а також впроваджувати на практиці механізми участі громадськості в процесах прийняття рішень.
Руслан
06.05.2013 at 17:04ухахаха назва просто порвала
Гадина
06.05.2013 at 20:36руслан ти (…)!!!
Гадина
06.05.2013 at 20:37ні ти геній руслан!!!
Руслан
07.05.2013 at 02:40пересилив самолюбство і прочитав… Ледь переборов рвотний рефлекс. І як тільки Саша таке пропустив… Диву дивуюсь
Anonim
07.05.2013 at 10:40“Причому від людей, які жодного разу не зверталися по допомогу. Звідки їм знати, професіонали ми чи ні?” Можливо через те, що вони і самі є професіоналами, і вони у вас не бачать таких. Можливо у ваших діях немає нічого професійного. А можливо просто немає довіри до вас.
“Задля цього, підвищуючи рівень кваліфікації, беремо участь у різних навчальних програмах, які організовуються в Україні Європейським Союзом, Центром Разумкова, Інститутом політичної освіти, Харківською правозахисною групою тощо.” А чому не згадали, ще декілька міжнародних організацій понтів більше було би. Гарний піар. Відразу згадуються слова “похвали мене моя губонька”.
“Це доречне запитання, оскільки у багатьох складається враження, що до громадської роботи долучаються лише задля заробітку. Не вірте. Це міф. Звичайно, проекти, які ми готуємо, фінансуються, але, по-перше, не всі, по-друге – ці кошти мають цільове призначення (наприклад, для залучення фахівців, яких не має наша організація, на роздатковий матеріал для учасників навчальних програм тощо), а по-третє, наша організація, за своєю суттю є неприбутковою.”
Брехня чистої води. Знаю декількох громадських діячів з Києва і вони цим займаються ТІЛЬКИ ВИКЛЮЧНО ЗАРАДИ ГРОШЕЙ. І на тому що ти пишеш проекти можна гарно заробити.
“Мало того, що ми нічого на цьому не заробляємо, до того ж нам доводиться витрачати ще й власні кошти, наприклад, на оренду офісного приміщення та оплату комунальних послуг.” Мда… напевно у вашої організації ЗАНАДТО ВИСОКІ МОРАЛЬНІ ЗАСАДИ, а то всі зароблять гроші, а навіть свої тратите. Я навіть в таке не повірю. І буде дурнем кожен хто в таке повірить. Оренда Для ГО складає 1 грн. кому ви казки розповідаєте?
“Якщо берешся за роботу, роби її настільки якісно, наскільки зможеш — наш девіз.” Девіз гарний но не про вас. Да і сама постанова девізу трішки неправильна. Правильніше було би “Якщо взявся за роботу то роби її максимально якісно.”
“Якщо говорити про діяльність організації на Всеукраїнському рівні, то варто зазначити, що свого часу ми долучилися й до розробки та громадського обговорення Закону України “Про органи самоорганізації населення” та Закону України “Про загальні збори громадян за місцем проживання”. Брали участь в проведенні досліджень на замовлення Центру політичних та економічних досліджень ім.О.Разумкова, у впровадженні ініціативи “Партнерство. Відкритий уряд”,” цікаво чому тоді такі “профі-спеціалісти” сидять у Хмільнику? А не допомагають депутатам в РАДІ?
Прочитавши все вище сказане склалося враження що у вашій ГО працюють фахівці міжнародного рівня. Хоча я поцікавився хто з вами співпрацює і я там таких не спостерігав.
Небайдужий
07.05.2013 at 11:08Романюка, ой Анонюка 🙂 жаба задавила 🙂
Віталій
07.05.2013 at 11:34)))Можливо в нас і не бачать професіоналізму, а може й відсутня довіра… Можливо, все в житті можливо…))) Але оцінити наш рівень підготовки та якість наданих послуг можуть тільки ті, хто до нас звертався безпосередньо…)))
Якби згадав всі українські та міжнародні організації, за сприяння яких ми беремо чи брали участь в навчанні, то довелося б відвести цілу газетну шпальту)))
Ну що в Києві є люди, які заробляють на цій справі – цілком погоджуюся.))) Саме їх я мав на увазі, коли говорив про фахівців, яких залучаємо))). І залучаємо ми їх, звичайно, на платній основі…))) І якщо Ви вважаєте, що на написанні проектів можна добре заробити, то бажаю Вам, щоб Ви навчилися їх писати і це був Ваш основний заробіток))) Побачите, чи довго Ви на цьому протягнете)))
Може десь оренда і складає 1 грн в місяць (хоча це не зовсім правда))), але до цієї оренди потрібно додати ще й вартість комунальних послуг))) А для юридичних осіб тарифи трішки не такі, як для населення…))) А щодо високих моральних засад – ну Вам видніше)))
Такі професіонали сидять в Хмільнику, тому що працюють тут за основним місцем роботи, і мають тут сім’ї))) А спеціалістів міжнародного рівня в нас справді немає, але наша команда справді є досить професійною… Але хіба я зможу Вас в цьому переконати? Звичайно, що ні…))) Але можу Вас запевнити, що коли Ви звернетеся до нас по допомогу – ні я, ні мої колеги Вам не відмовлять…)))
Anonim
07.05.2013 at 12:12Мені цікаво з чого такі висновки що я Романюк? Можливо мої коментарі вас зачепили. Я ще раз повторюю для Небайдужого хама я не Романюк. І мене звати не Сергій, а Олександр. Можливо моя життєва позиція та точку зору збігається з його. Но це не робить мене ним. Напевно сильно він вас зачепив що ви мене порівнюєте з ним. Після першого порівняння з ним мені стало цікаво хто є дописувачами ГФХ. І про те, що ви робите для міста. Можливо то є наслідки моєї професійної діяльності. Але мушу розчарувати усіх кому не подобається та людина я не він. Напевно мене порівнюють з ним бо він не коментує даний ресурс. Про це залишиться тільки здогадуватися мені.
Пане Віталію мені то не цікаво. В мене є робота і я гарно заробляю на ній. І я цікавився інформацію про місто і знайшов ваш ресурс. От і вирішив прокоментувати і коли мене почали плутати з іншим мені стало цікаво хто він, і хто кожен із дописувачів, і чим він живе. Робота така знати все про всіх. Я познаходив своїх друзів у Києві і поцікавився скільки ж можна на такому заробляти. І ще багато цікавої та корисної інформації. “Знаєш-значить озброєний” кажись так колись хтось був висловився. я прочитав майже усі статті та коментарі до них. В деяких були цікаві тези про те, що коментарі видаляються, деякі навіть не розміщуються, про відсутність демократичних поглядів, про те, що деякі люди з вашої ГО пішли і ще багато чого цікаво. все і не перелічити. Ресурс звісно цікавий, але йому не вистачає відкритості та прозорості. Принаймні то є мій погляд на даний ресурс.
Дякую за пропозицію. Можливо і звернуся якщо знадобиться ваша консультація. І пан Небайдужий та ви пане Віталій переконаєтеся що я не Романюк.
Віталій
07.05.2013 at 12:20))) Та мені, відверто кажучи, все одно, хто Ви. Але запевняю Вас – пропозиція в силі. Якщо знадобиться допомога – будемо раді допомогти…)))
Олег
07.05.2013 at 14:00Громадські організації “Братство хмільничан у Києві” та “Подільські ініціативи” підтримують зусилля ГФХ спрямовані на правове просвітництво, об”єктивне висвітлення подій та їх аналіз, проведення громадської експертизи тощо. Громадянські інституції – це дієва зброя з бюрократичною безвідповідальністю, байдужістю та бездуховністю. Це значна праця і відповідальність.
Вітаю колектив ГФХ з річницею! Бажаю мужності, творчих успіхів та вдячних читачів!
Олег Побережний.
Руслан
07.05.2013 at 15:01Віталій, і за які ж комунальні послуги ви сплачуєте? Просвітіть но непросвітлених)
Віталій
07.05.2013 at 15:19Дякую, пане Олеже! Тільки одне маленьке уточнення – річниця не в ГФХ (вона була трішки раніше), а в колективу громадської організації “ПРАВО”.
Руслане, окрім орендної плати, громадська організація “ПРАВО” сплачує ще й комунальні платежі, а саме: водопостачання та водовідведення, електроенергія та теплопостачання в зимовий період.
Олександр
07.05.2013 at 17:27Я думаю що ГО “Право” нікому і нічого доводити не потрібно, за неї говорить той авторитет який вона має серед ІГС України, а щодо прибутків то варто подивитися НПА які регулюють їхню діяльність(З метою виконання статутних завдань і цілей зареєстровані громадські організації можуть здійснювати необхідну господарську діяльність без мети отримання прибутку)
Олександр
07.05.2013 at 17:34Віталій всі говорять що ти заробляеш гроші не маленькі на своїй діяльності, то вже досить прибіднятися, давай в Голодьки вже їздь на лендкрузері як мінімум, і другий поверх в хатинці вже будуй , а то якось скромно живеш))))). Якщо чесно то якби ти займався чимось іншим то й грошей було б трохи , а так тільки книжок купу маєш. Хоча я знаю що тобі більшого й не потрібно. Не переймайся тим що пишуть, дурнів насправді менше ніж розумних, просто вони розставлені так що їх здається більше.
Гадина
07.05.2013 at 17:39Романюк бувший член ГО Право. Розповідає всім в свому дворі що це завдяки йому там збудували майданчик спортивний(Фонд Кличків), і що він там всім опікався. Балабол він так що він тільки тут може гадити, з ним добре г…но на шару їсти все зість нічого не залишить.
Віталій
07.05.2013 at 17:56))) Романюк ніколи не був членом громадської організації “ПРАВО”…))) Його залучали, як волонтера, не більше…))) А щодо спортивного майданчика від братів Кличко, то краще було б, якби про це розповіли ті, хто справді доклав дуже багато зусиль, щоб цей майданчик з’явився в Хмільник))). Шановні, я пропоную не зачіпати Романюка. Його забанено і він не може коментувати на ГФХ. Так що пропоную не згадувати про нього, а то виходить, що ви обговорюєте його поза спиною. А він не може вам всім достойно відповісти. Так що давайте по суті… Домовилися?)))
Руслан
07.05.2013 at 22:57Віталій, тобто в твоїй каптьоці є окремий сан вузол, лічильник на воду та електроенергію? Покажеш? Поясни до толку, бо крім тебе це нікому не відомо.
Руслан
07.05.2013 at 23:00коли гадина пише, що хтось гадить, це дуже кумедно))))))
Руслан
07.05.2013 at 23:02Віталій, а хто був, є і буде членом ГО “ПРАВО”, а то я колись питав, так і не допитався?
Віталій
07.05.2013 at 23:07Ні, в каптьорці немає всіх отих благ…))) Але ми користуємося загальним санвузлом і змушені за це платити. Так саме ми не маємо лічильника на електроенергію, тому наші витрати рахуються за формулою, яка базується на кількості розеток, лампочок тощо. Також ми не маємо окремого котла, тому плату за опалення нам нараховують ділячи загальні витрати будинку культури на площу, яку ми займаємо. Там також є окрема формула…))) Мені дивно, що мені доводиться пояснювати такі елементарні речі…))) Якщо хочеш бачити відповідні угоди, рахунки та квитанції про сплату – приходь в каптьорку, все покажу)))
Руслан
07.05.2013 at 23:24я можу і без каптьорки це побачити;) просто цікаво, що там за така колосальна сума набігає за одну лампочку і пів батареї, що про це треба жалітись?
Руслан
07.05.2013 at 23:26і я питав саме про суму, а не про принцип розрахунку. Будучи співвласником ТОВ, я прекрасно знаю як це рахується і знав це, ще тоді, коли твій офіс був на зупинці))
Віталій
07.05.2013 at 23:28Та сума не колосальна, десь близько 450 гривень на місяць…))) Залежно від того, як на вулиці холодно…))) І ці витрати, плюс плата за оренду, плюс – витрати на утримання офісу, плюс канцтовари та обслуговування оргтехніки, лягають на членів організації… Вони сплачують членські внески, якими покриваються всі ці витрати…))) Ось так…)))
Руслан
07.05.2013 at 23:31а хто є членом нікому не відомо))) Ладно це не по суті, проїхали;)
Небайдужий
15.05.2013 at 20:08цікава стаття про доступ до публічної інформації:
http://www.pravda.com.ua/articles/2013/05/15/6989817/