Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

08.05.2013

ХТО ВИНЕН І ЩО РОБИТИ З СМІТТЯМ НА ВУЛИЦЯХ ХМІЛЬНИКА?

00233998Питання благоустрою міста Хмільника не обговорював вже напевно тільки лежачий. Одні нарікають на мешканців, які забруднюють місто, інші – на незадовільну роботу комунальних служб…

На Офіційному сайті міста Хмільника навіть розміщено, як завжди, оригінальне та корисне опитування. На цей раз під назвою «Благоустрій у місті, на Вашу думку, залежить від …». І дається кілька варіантів відповідей…

Зараз голоси хмільничан розподілилися таким чином:

 Безымянный

Тобто респонденти схиляються до думки, що все ж таки культура мешканців та робота комунальних служб є запорукою чистоти наших вулиць.

Щодо культури мешканців, то тут без коментарів – вона бажає бути кращою. І вирішити це питання можна тільки з часом, причому застосовуючи жорсткі санкції до порушників Правил благоустрою. Але цей процес може затягнутися не на один рік. Все ж таки перевиховати свиню дуже важко… За таких умов більше відповідальності за реальний стан речей покладається саме на комунальні служби…

Минулого року мені довелося побувати в Берліні. Пропоную вашій увазі кілька фоток (всім скептикам хочу одразу зазначити, що то справді Берлін. А фото я робив тоді тому, що був вражений наявністю на їхніх вулицях наших «колоритів»))):

 100_1150100_1237

Знайома картина? Так отож. Але я був свідком, коли працівники чи то комунальних служб, чи то якоїсь приватної фірми, послуги якої замовив муніципалітет, одразу прибирали це неподобство. Причому слово «одразу» тут вжито справді доречно.

Що ж заважає нашим комунальникам працювати належним чином? Недофінансування? Небажання? Відсутність правових норм? Не заню… Але точно знаю, що в Правилах благоустрою написано, що в парках, на центральних алеях, урни мають встановлюватися з інтервалом не більше 40 м… Очищатися урни мають в міру їх наповнення, але не рідше одного разу на добу… А у разі стійкого забруднення урни мають навіть мити… І все це написано в Правилах благоустрою міста… Не вірите? Гляньте самі: п. 5.6.4. та п. 5.6.5…

То може варто не тільки нарікати на мешканців, які свинячать (вони свинячать і в Німеччині і, на жаль, нічого ми з цим не зробимо), а приділити належну увагу фінансуванню комунальних підприємств та дотриманню Правил благоустрою саме комунальними установами, на балансі яких знаходяться, наприклад, ті самі урни?

5 Comments on “ХТО ВИНЕН І ЩО РОБИТИ З СМІТТЯМ НА ВУЛИЦЯХ ХМІЛЬНИКА?

Пронира
08.05.2013 at 19:30

Ну, не думаю, що концентрація бидла в Xмільнику значно вища ніж в іншиx містаx України, а от концентрація сміття (як в прямому так і впереносному сенсі) інколи дивує)))

Віталій
08.05.2013 at 21:59

))) До речі, перше фото зроблене якраз навпроти Рейхстагу…)))

Віктор
09.05.2013 at 16:23

А як же тема про нове суперове сміттєзвалище???

Віталій
09.05.2013 at 16:31

Про яке нове суперове сміттєзвалище йдеться?

Пронира
13.05.2013 at 16:08

Ще раз переглянув запитання та відповіді і дійшов до висновку, що той, xто змудрував таке опитування, абсолютно не усвідомлює значення такого терміну, як благоустрій (Благоустрій населених пунктів – це комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля).
До чого тут “особиста культура кожного мешканця”, “суботники”, “мені байдуже”?? Якось дивно спостерігати, що більше 50% людей в основу покращення благоустрою закладають виxованність або безкультурність мешканців, плутаючи засмічення території та вивезення сміття з благоустроєм… На мою думку, благоустрій в місті залежить від міської влади, міськиx служб та відповідного фінансування!!! А збереженність та довготривалість того, що називається благоустроєм вже залежить від якості проведення робіт з благоустрою, від тієї самої “особистої культури кожного мешканця” і знову ж від тієї самої міської влади… Поважаймо себе, ми виxовані та цілком нормальні люди))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *