Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

24.11.2013

КИЇВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ МАЄ НАМІР ПОБУДУВАТИ В ХМІЛЬНИКУ ХРАМ

00233998Релігійна громада Української православної церкви Київського патріархату має намір отримати дозвіл на виготовлення документації з землеустрою, з подальшим будівництвом храму в місті Хмільнику.

Звести культову споруду планується по вулиці Дзержинського, на суміжній до території ресторану «Червона рута» ділянці, площею 400 кв.м.

Незрозумілою є наразі позиція міської влади щодо виділення земельної ділянки під храм Київському патріархату. На Офіційному сайті міста оприлюднено два проекти рішень щодо цього питання: один – погодити, другий – відмовити, «беручи до уваги довідку начальника Управління містобудування та архітектури міської ради, головного архітектора міста М.М.Загнибороди щодо можливості використання зазначеної земельної ділянки для будівництва культової споруди – храму». Тобто вирішення цього питання повністю покладається на депутатський корпус.

Наразі невідомо, яким буде рішення депутатського корпусу, а також невідомо, чи стане це рішення черговим витком протистояння на релігійному ґрунті, як це було у випадку з наміром греко-католицької громади побудувати в місті капличку.

10 Comments on “КИЇВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ МАЄ НАМІР ПОБУДУВАТИ В ХМІЛЬНИКУ ХРАМ

Небайдужий
24.11.2013 at 13:25

Монополію адептів “русскава міра” на торгівлю свічками та магічними послугами в Хмільнику вже давно пора порушити. Подивимося, як поведе себе сесія, якщо вона, звісно, цього разу відбудеться? 😉

Жека
24.11.2013 at 17:26

Хмільник скоро буде не місто-курорт, а місто храм! Прямо святиня-святих.

Небайдужий
24.11.2013 at 17:48

Петро-василівська пустинь 🙂

Віталій
24.11.2013 at 17:52

А я не бачу нічого поганого в тому, що в місті з’явиться ще один храм. якщо з’явиться…)))

Небайдужий
24.11.2013 at 18:27

Якщо чесно, то в Хмільнику, на мою думку, культових будівель та споруд набагато більше, ніж їх тут потрібно. Єдиний недолік- більшість з цих будівель належить одній конфесії (УПЦ МП), в той час коли на території міста є такі релігійні громади, які не мають жодного храму (греко-католики, православні Київського патріархату). Тому, дійсно, нічого поганого в тому, щоб ці громади побудували свої храми, я теж не бачу.

Віталій
24.11.2013 at 18:32

Більше того, якби в цьому виникла потреба (у віруючих), то я не бачив би нічого поганого в тому, щоб в Хмільнику з’явилася мечеть та синагога…)))

Небайдужий
24.11.2013 at 18:59

До речі, цікаво, а що на тій ділянці біля “Червоної рути” заплановано генпланом міста?….

Віталій
24.11.2013 at 19:09

У проектах рішень є слабкий натяк на це… В проекті, який відхиляє ініціативу зазначається. що відхилити її варто через «довідку начальника Управління містобудування та архітектури міської ради, головного архітектора міста М.М.Загнибороди щодо можливості використання зазначеної земельної ділянки для будівництва культової споруди – храму». Тобто сама довідка архітектора містить інформацію, яка може заперечувати можливість будівництва храму за “Червоною рутою”. Але в іншому, “позитивному”, рішенні про цю довідку навіть не згадується. І в цьому парадоксальність ситуації. Тобто існує довідка, але нею пропонують знехтувати? Нічєвоніпанімаю…

Небайдужий
24.11.2013 at 19:37

Ситуація цікава ще й з політичної точки зору, адже більшість православних віруючих Хмільника (точної кількості ніхто не знає, оскільки вони бояться про це говорити іншим православним віруючим, боячись осуду московської церкви) ходять до храмів УПЦ МП лише через те, що в місті відсутній храм УПЦ КП. І якщо зараз відмовити їм у спорудженні храму, то міські очільники отримають купу непримиренних політичних супротивників.

Віталій
24.11.2013 at 19:40

як на мене, то саме це і є причиною того, що міські очільники не мають чіткої позиції щодо будівництва храму, а віддають це питання повністю на відкуп депутатам. В будь якому випадку буде на кого сперти… Мовляв. це не ми, це депутати там проголосували… А в мене – повноважень, як кіт наплакав…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *