Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

09.12.2013

МІСЬКА РАДА ЗНОВУ НАСТУПИЛА НА УЛЮБЛЕННІ ГРАБЛІ…

regpolМіська влада Хмільника знову намагається затвердити регуляторний акт з порушенням закону про регуляторну політику. Чому знову? Тому що подібна ситуація вже була, правда стосувалася затвердження Положення про надання послуг в сфері розваг. Тоді виникла ситуація, коли були намагання затвердити регуляторний акт, який не був внесений до Плану діяльності Хмільницької міської ради з підготовки проектів регуляторних актів.

Саме тоді вдалося припинити процедуру затвердження регуляторного акту, але ситуація так і нічого не навчила чиновників міської ради.

В порядок денний чергової сесії внесено питання «Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу щодо визначення замовника (забудовника) будівництва доступного житла  в місті Хмільнику»…

Але на Офіційному сайті міста Хмільника оприлюднено зовсім інший проект рішення під назвою – «Про затвердження Порядку проведення конкурсу по визначенню забудовника (генерального підрядника) доступного житла в м. Хмільнику».

Тобто чиновники знову намагаються пропхати рішення. Яке не внесене до Плану діяльності Хмільницької міської ради з підготовки проектів регуляторних актів.

Обґрунтовуємо свою позицію…

Відповідно до статті 32 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», планування діяльності міських рад з підготовки проектів регуляторних актів здійснюється з урахуванням вимог частин третьої та четвертої статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

В друкованих засобах масової інформації, а також на Офіційному сайті міста Хмільника було оприлюднено проект рішення Хмільницької міської ради «Про затвердження Порядку проведення конкурсу по визначенню забудовника (генерального підрядника) доступного житла в м. Хмільнику». Але такий проект регуляторного акту відсутній в Плані діяльності Хмільницької міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2013 рік, який був затверджений рішенням Хмільницької міської ради №927 від 29 листопада 2012 року.

Відповідно до вимог частини 4 статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», якщо регуляторний орган готує або розглядає проект регуляторного акта, який не внесений до затвердженого цим регуляторним органом плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, цей орган повинен внести відповідні зміни до плану не пізніше десяти робочих днів з дня початку підготовки цього проекту або з дня внесення проекту на розгляд до цього регуляторного органу, але не пізніше дня оприлюднення цього проекту.

На скільки відомо з офіційних джерел, жодних змін до Плану діяльності Хмільницької міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2013 щодо внесення до плану проекту рішення Хмільницької міської ради «Про затвердження Порядку проведення конкурсу по визначенню забудовника (генерального підрядника) доступного житла в м. Хмільнику» не вносилося. Не зважаючи на це, Порядок проведення конкурсу по визначенню забудовника (генерального підрядника) доступного житла в м. Хмільнику»наразі вже оприлюднено в друкованих засобах масової інформації та на Офіційному сайті міста Хмільника. а також ведеться його обговорення.

Зважаючи на те, що стаття 19 Конституції України зобов’язує органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, винесення питання «Про затвердження Порядку проведення конкурсу по визначенню забудовника (генерального підрядника) доступного житла в м. Хмільнику» є неможливим, тому що це призведе до порушення Конституції України та низки положень Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Вихід з ситуації, що склалася, може бути наступною: потрібно припинити процедуру обговорення та затвердження цього регуляторного акту та, з дотриманням процедури, внести його до Плану діяльності з затвердження регуляторних актів на 2014 рік. Але для цього він має бути затверджений до 15 грудня. Вихід – скликання позачергової сесії міської ради, про що ми писали раніше…

One Comment on “МІСЬКА РАДА ЗНОВУ НАСТУПИЛА НА УЛЮБЛЕННІ ГРАБЛІ…

А мені цікаво
10.12.2013 at 08:06

Василь Пилипович безповоротно слухає Петра Олексійовича і впевнений, що нічого поганого втому, що не дотримано якісь там норми закону немає. І тому допоки Петя не скаже, що потрібно скликати сесію, Вася її не скличе… А Петя – не скаже)))) 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *