Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

24.12.2013

«НЕПРИЄМНО ЧУТИ, ЩО НАШІ ВЧИТЕЛІ МОЖУТЬ СОБІ ТАКЕ ДОЗВОЛИТИ…»

kovedaТак прокоментувала лист в редакцію газети «33 канал» начальник управління Хмільницької міської ради Галина Коведа, який стосувався «репетиторства» в школах Хмільника. В тому листі автор нарікав на вчителів шкіл Хмільника, які, начебто, свідомо занижують оцінки учням, щоб потім виступити в якості «репетиторів». І те. Що діти мали б отримувати під час уроків та безкоштовно, «репетитори» пропонують після уроків і зовсім не безкоштовно…

Пані Галина Коведа так прокоментувала ситуацію:

«Офіційно скарг від батьків про це нам не надходило. Такі розмови ходять, але конкретно ніхто не звертався. Якби батьки звернулися не анонімно, тоді ми знали б, з якою людиною говорити.

У навчальних планах у початковій школі є години індивідуальної роботи, якщо дитина не встигає чи з певних причин пропустила заняття, через хворобу – є можливість освоїти програму безкоштовно. В старших класах такої можливості кожному вчителю ми не можемо надати, тому що є план, який передбачає години інваріантної частини. А індивідуальних занять у нас немає за навчальним планом. Все залежить від учителя, він може на перерві чи після уроків витратити свій час і пояснити дитині матеріал додатково. Це колись практикувалося, і, я вважаю, що це не є таким перенавантаженням для вчителя, якщо дитина цього бажає.

Вважаю, що має бути якісно проведений урок, дитина має брати все необхідне з уроку. Я не прихильник того, що батьки повинні витрачати гроші додатково на знання, які можна отримати в школі безкоштовно. Хоча багато батьків возять дітей у Вінницю до репетиторів, на курси різні. Але це їхнє право. У школі заборонено надавати платні послуги нелегально. Вдома я не можу проконтролювати кожного вчителя, це не в моїй компетенції. Мені дуже не подобається така ситуація в школах, коли навмисно занижуть оцінки, і з боку педагогів, які чинять так з дітьми — це непорядно. Неприємно чути, що наші вчителі можуть собі таке дозволити, я проти такого тиску і таких методів. Але не можу відповідати за кожну людину, в кожного своя совість. Ми можемо провести зустрічі в колективах. І ми проведемо над цим роботу».

Також пропонуємо для ознайомлення сам лист обуреної читачки:

««Доброго дня, шановна редакціє! Нещодавно, відвідавши у школі батьківські збори, поспілкувавшись з батьками, я зробила висновок, що не лише мене хвилюють деякі питання з приводу навчання та освіти наших дітей. Ось ділюся з вами наболілим, можливо, ви допоможете отримати відповідь чиновників з управління освіти.

Шкільна програма стає дедалі важчою, рівень освіти піднімається, а діти вже не в змозі осилити всю цю науку. З деяких предметів учителі неохоче пояснюють матеріал з простої причини — додаткові заняття приносять реальний дохід у їхню кишеню. Я мама з мінімальною заробітною платою, сама виховую дитину і, щоб вона добре підготувалась до ЗНО, закінчила з гарними оцінками школу та набрала достатню кількість балів для вступу у вуз, змушена посилати її до вчителів-репетиторів. Добре, що ще бабуся з пенсії може виділити якісь кошти. Дитина ходить на додаткові заняття з чотирьох предметів, оплата цього року від 50 гривень. Деякі так звані «елітні» вчителі беруть 80-100 гривень за півтори години навчання. А найгірше, коли вчителі навмисно занижують оцінки, щоб дитина займалась додатково, тоді оцінки зразу ж стають значно кращими. Хабарництво в школі тепер називається репетиторством.

Ось так ми живемо в країні, що бореться з корупцією. Це вже стає правилом: хочете, щоб дитина школу закінчила з гарними оцінками та знаннями — платіть гарні грошенята. Шкільна освіта в нашій країні тільки зветься безкоштовною, а насправді порахуйте, в яку копійчину влітають батьки. А хто контролює це все? Деякі вчителі працють у відділі освіти і в школі викладають предмети, та ще заробляють репетиторством. І податкова на це чомусь не реагує. Ми працюємо, заробляємо ці мізерні гроші, платимо податки, а вчителям сьогодні рай влаштувало Міністерство освіти. Мені насправді найбільше шкода тих дітей, в яких батьки зовсім не мають коштів, одними лише знаннями сьогодні дитині нереально побудувати собі гідне майбутнє».

А що читачі Громадського форуму Хмільниччини думають про ситуацію з репетиторством в школах Хмільника? Запрошуємо до дискусії…

28 Comments on “«НЕПРИЄМНО ЧУТИ, ЩО НАШІ ВЧИТЕЛІ МОЖУТЬ СОБІ ТАКЕ ДОЗВОЛИТИ…»

Гадина
24.12.2013 at 18:14

В Німеччині, в одній з шкіл діти подарували вчительці цукерки на день народження, після занять її викликав директор і сказав що ще один такий презент і вона залишиться без роботи.

Небайдужий
24.12.2013 at 18:47

Так то ж в Німеччині… там цукерки не такі вкусні, як наш “Рошен” 😉

ХМІЛЬНИЧАНИН
24.12.2013 at 19:16

Як же вчителі не будуть брати “взятки” ,якщо потрібно відбивати атаки петі та васі ,бо навіть посади вчителя в наших школах сьогодні обложуються “податками” для них ,а вони в свою чергу скаржаться  що це  потрібно за вказівкою правлячої партії

МирВан
24.12.2013 at 20:30

Професія педагога в наш час душе невдячна і незахищена! Вчителів обклалають штрафами, щ них спрос коли якась дитина навіть в позаурочний час щось вчворить, вони не мають права крикнути навіть на саму безсоромну дитину… Вони не мають права захистити правду,якщо в держави “правда” не така як в народу…

МирВан
24.12.2013 at 20:40

А от що стосується цього питання, то я вважаю,що мудрий педагог знайде 5-10 хвилин для дитини яка дійсно прагне вчитися,а не просто примушена батьками,а сама не проявляє інтересу…тим більше що в школі закладається інтелект і мораль дитини…а чого навчить вчитель сріблолюбець,який на перше місце ставить матеріальні блага, а мораль на останнє… От і матимемо дітей,які за щось рідну мама продадуть!!!

Небайдужий
24.12.2013 at 20:40

Ви краще розкажіть, чим сьогоднішній попівський “круглий стіл” закінчився? Чи ви не вкурсі?….

MaryLeen
24.12.2013 at 21:40

от чого в школу працювати в мене не “горить” йти

MaryLeen
24.12.2013 at 21:44

МПшники показали себе у всій красі)))

Небайдужий
24.12.2013 at 21:46

Та це понятно. А що вирішили?

MaryLeen
24.12.2013 at 21:49

нічо не вирішили. сказали, що КП це двоєжонці і сатаністи) а зем ділянка не по закону-тому її там не має бути, щось типу того. але чи буде, чи ні, не знати) у нас всьо может бить)

Гадина
24.12.2013 at 22:28

На все воля Божа!!!

Гадина
24.12.2013 at 22:29

А … ще й на все воля Василя та Петра!!!

Небайдужий
24.12.2013 at 23:21

Безподобних Петра і Васілія 😉

Естер
24.12.2013 at 23:37

Мене ось що цікавить. Як можна доказати, що оцінка дитині в школі занижена? Це ж треба, щоб дитина була розумніша вчителя, а якщо доказувати, то всієї комісії вчителів.

MaryLeen
25.12.2013 at 10:19

Естер, дуже просто- до мене ходить хлопчик на репетиторство, дали домашнє завдання, він його виконав, одна помилка-7 балів, у другого хлопчика схожа помилка-10балів. той другий якраз і ходить до вчительки на репетиторство.

LEON
25.12.2013 at 11:47

Якщо репетиторство проводиться в школах, це порушення законодавства і відповідальність за це несуть директори шкіл. Дійсно існує така форма  навчання, але проводять її вчителі напевно за межами школи. Заборонити репетиторство неможливо, його необхідно узаконити. Мені здається, що на репетиторство ходить не більше 10-15% від загальної кількості учнів. Репетиторство виникло, як форма навчання тому, що наше суспільство невірно орїєнтоване, всі хочуть бачити своїх дітей в майбутньому менежерами, директорами ї звичайно мати вишу освіту. Сьогодні вимога, яку батьки собі ставлять, вишу освіту дитина повинна отримати за кордоном. А для цього необхідно мати міцну шкільну освіт. Тому і направляють на репетиторство своїх дітей, як заможні так і громадяни з мінімальними зарплатами. Я не погоджуюся, що професія вчителя високооплачувана. Вийдіть на наш базар і подивіться, скільки людей з вищою освітою займається торгівлею і торгують не тому, що не можуть влаштуватися на роботу по спеціальності, а тому що прфесія вчителя низькооплачувана. В школах панує кумовство і блати. Молодий вчитель в школі це щось надзвичайне. Я не розумію, як можна працювати молодому вчителю, утримувати сімю  ї отримувати, максимум мінімальну зарплату, і в той же час, поряд з тобою працює 70 річний педагог, який отримує разом з пенсією в межах 5-5,5 тис. грн. Сьогодні наша школа це щось незвичайне, в одному місці густо в іншому пусто. В сільській місцевосці закриваються школи, звільняють вчителів у великих містах не вистачає вчителів.

МирВан
25.12.2013 at 13:08

Молодь після диплому не може влаштуватися на роботу – всі вимагають 2хрічного стажу! а де його взяти???
я там скажу: якщо хочеш отримувати пенсію, – іди додому – дай догогу молодому вчителю! а не можеш сидіти вдома – працюй, але без пенсії!!

Жека
25.12.2013 at 14:28

Не туди Табачник вносить зміни, куди треба. 

Віктор
25.12.2013 at 19:11

Мда, говорити про те, що цього не має, все одно що казати: ми заможно живемо і нас все влаштовує!
Практика такого роду репетиторства не те що вже давно пройшла шлях становлення, вона міцно вкорінилася в повсякденні дії вчителів нашого міста!  
І це дійсно проблема, адже покликання №1 вчителя – навчити. Саме за це держава, бюджет якої, зокрема, будується і на наших податках, платить відповідні кошти. Звісно є різні вчителі. Різниця їх в тому, що одні шукають підхід до дитини таким чином щоб вона зрозуміла та постигнула науку, а інші шукають “моменти” щоб заробити на цій справі додаткові кошти! Хто таким чином кого дурить?
Слава першим і ганьба іншим.
Звісно, вчитель, який хоче заробити на цьому, спеціально не виконує свою роботу, занижуючи кількість наданого знання для певної дитини. В цьому разі батьки, які прагнуть мати оцінку, або готують дитину до певного вступу в вищий навчальний заклад ідуть знову ж таки до того ж вчителя, оплочуючи при цьому конкретну суму за те (ЗАДУМАЙМОСЯ) чого дитина мала навчитися відповідно до шкільної програми.
На жаль навчання перетворилося не в процес заохочення дитини пізнавати ще більше, а приватний бізнес!
Задумайте, шановні батьки, за що ви платите? Ваших дітей повинні навчити, якщо ні, то значить вчитель дещо не того рівня…. Повторюсь, але: держава за сам процес навчання оплачує, а відповідні органи його контролюють….. Але, знову ж таки, але…
Звичайно, що це вибір кожного! Одні можуть це потягнути, а інші… Невже в них дурніші діти, чи якісь не такі??? 
Щоб щось спробувати змінити потрібно як мінімум НЕ МОВЧАТИ! 

Пронира
25.12.2013 at 19:53

Вітя, це все зрозуміло… Вихід?

Віктор
25.12.2013 at 20:11

Вихід для початку дій я писав: НЕ МОВЧАТИ! Коли скаже один – це майже нічого не варте, тим більше анонімно! Батьки мають відкрито почати відстоювати свої права, або бити поклони й далі! Батьківський комітет у нас такий же дієвий як вуличні чи що?
Варто зрозуміти головне: вибір завжди залишається лише за ними!
В даній ситуації хтось має першим почати цей непростий, але потрібний процес наведення порядку у цій важливій сфері життя!

LEON
25.12.2013 at 20:44

Репетиторством займаються не всі вчителі. Якщо дитина не отримала відповідні знання це не означає, що вона отримує додаткові консультації від свого вчителе. Здебільшого це вчителі зовсім їншї, які знають практично досконало свою справу. Звичайно  жаль. що в наших школах ще неодинокі випадки коли вчителями працюють випадкові люди.
 Дещо про лист обуреної читачки. Я мама з мінімальною заробітною платою, сама виховую дитину і, щоб вона добре підготувалась до ЗНО, закінчила з гарними оцінками школу та набрала достатню кількість балів для вступу у вуз, змушена посилати її до вчителів-репетиторів.  Я не розумію Вас  чому ви обурюєтеся і навіщо посилаєте свою дитину до вчителів репетиторїв, ви напевно вже обрали інший шлях для своєї дитини коли впевнено стверджуєте, що ….одними лише знаннями сьогодні дитині нереально побудувати собі гідне майбутнє. Не така вже Ви проста одинока жінка коли знаєте багато чого, що робиться в наших школах. Просто ви завоалювали болючі питання на які ви хотілиб отримати відповідь. Хто такі «елітні» вчителі, які беруть 80-100 гривень за півтори години навчання, про це запийте у пані Галини Коведи. Якщо вона не знає, так Ви мінімум чотири таких “елітних” вчителя їй можете назвати і  вирішуйте з нею ці питання а не шукайте дурніших. Невже ви не знаєте, що ставка” вчителя репетитора” залежить від рейтингу школи. Це найвища ставка, значить це найкраща школа.)))))) Пані обурена читачка, не потрібно так обурюватися, краще прийдіть до директора школи, до начальника управління Хмільницької міської ради Галини Коведи і розкажіть все їм.  Ви собі і уявити не можете, як вони будуть Вам раді, адже пані Коведа не може дочекатися …..Якби батьки звернулися не анонімно, тоді ми знали б, з якою людиною говорити. Можливо самі з собою поговорили.)))) Я думаю їм є про,що поговорити.

Віктор
25.12.2013 at 20:54

Пане LEON, з повагою до Вас напишу так: 1-ше, як можна не посилати туди дитину коли по іншому її просто нормально навчати не хочуть, 2-ге, прийде одна – нічого не буде, бо її просто по народному затуркають, зроблять трішки не такою, не того формату, як всі і… все на цьому, по 3-тє, елітність вчителів не повинно визначатися рівнем їх “зарплати” за репетиторство, а рівнем наданих ними знань дітям під час планових навчань, наголошу, планових! 

Жека
25.12.2013 at 22:45

LEON, я б на місці обуреної читачки подумав би ч и йти до пані Коведи. Якщо пані Коведа знайде парочку таких вчителів і втрутисься у їх “бізнес”, потім може постраждати дитина обуреної читачки. Принаймні знаю декілька подібих історій, коли діти зі скандалом закінчували школу, тому, що мама, щось не те і не тому сказала про вчителя. А коли у одному з садочків кілька років тому, мама дитини “рипнулася” проти вихователів, її дитину на випускний закрили саму в групі, коли всі діти святкували. 

Пронира
25.12.2013 at 22:59

“…її дитину на випускний закрили саму в групі, коли всі діти святкували“. Якщо це дійсно так і xтось про це знає, не мовчіть, повідомляйте на загал! Ну, немає в нас нормальної міської влади, але ж є нормальні мешканці, керівники, депутати… За такі речі потрібно відповідати, оскільки випади якоїсь неврівноваженої курви, можуть залишити суттєву псиxологічну травму для дитини…

Небайдужий
25.12.2013 at 23:00

Однозначно. Виродків, котрі спроможні на застосування насильства до дитини слід карати і нещадно.

LEON
26.12.2013 at 09:35

Панове Віктор 25.12.2013Жека 25.12.2013Пронира 25.12.2013, напевно ви не знаєте, до речі для інформації обуреній читачці, що пані Коведа відносить себе до категорії «елітних» вчителів.)))) Робіть висновки. Риба гниє з голови.На 100% погоджуюся з Пронирою Ну, немає в нас нормальної міської влади.

Жека
26.12.2013 at 10:26

моя дитина до школи не ходить, тому мені ще не відомо, які вчителі елітні, а які ні. якщо так, то дуже сподіваюсь, що вона також зробить для себе певні  висновки. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *