Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

23.02.2011

ОСББ- світло чи темрява вкінці тунелю?

Шановні Хмільничани  хочу поділитися своїми роздумами з  приводу останніх подій в житлово-комунальній  сфері нашого міста. Все більше і голосніше в місті точаться розмови про створення ОСББ, в основному про це “говорять” представники влади, мовляв створюйте ОСББ і ви відчуєте всі переваги цього об’єднання, але на цьому все і закінчується. Чому це питання виникло тільки “сьогодні”, адже закон про ОСББ був прийнятий ще в 2002 році, а закон про приватизацію державного житлового фонду ще у 1992 році. До чого я веду, в законі про ОСББ чітко вказано що об’єднання може бути створене в будинку будь-якої форми власності з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру. Чому з законом затягнули на 10 років, якщо ОСББ це світле майбутнє? В мене напрошується висновок: на тобі Боже що мені не гоже, простими словами житловий фонд в нашому місті та й в державі з кожним роком стає все старішим і старішим, і рано чи пізно в будинках почнуть виникати проблеми і доволі серйозні, нащо ж їх вирішувати потрібно лише в потрібний момент людям піднести ОСББ, мовляв створюйте та володарюйте, а далі проблеми ваші. Складається враження що держава просто перекладає проблему реформування ЖКХ на наші плечі.

Припустимо  що мешканці багатоквартирних  будинків згодяться створювати ОСББ. В мене як жителя такого будинку виникає багато питань, залишилося знайти відповіді.

Щоб створити ОСББ потрібно знати що це таке  як його створити(його повноваження та відповідальність). На мою думку міська влада в  цьому напрямку повинна провести чітку та змістовну роботу з населенням. Є офіційний сайт міста, є газета “Життєві обрії, думаю є можливість поетапно збирати жителів будинків в будинку культури, та доносити таким чином до людей ту інформацію яка стосується створення та діяльності вищезгаданого ОСББ.

Далі підуть питання стосовно створення та роботи об’єднання. Мене цікавить наступне, підчас голосування за створення ОСББ рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин присутніх осіб, які мають право голосу, а ті що проти що накажете робити? Вони автоматично входять в об’єднання чи не входять в нього? Якщо автоматично, то як же можна змусити людину без його згоди стати членом  ОСББ, якщо не є членами об’єднання то яким чином вони будуть обслуговуватись?

Припустимо всі  згодились, що робити з пільговиками які мають пільги на квартплату, наскільки мені відомо ЖЕКові пільговиків  відшкодовує держава, чи буде це стосуватися юридичної особи(ОСББ), якщо буде, то яким чином, якщо ні , тоді що робити з пільговою категорією мешканців?

Не менш болюча тема прийняття житлового комплексу  на баланс та його прибудинкової території. Яким чином це відбувається? З приводу прибудинкової території, наскільки я знаю для багатьох будинків споруджених до1992 року не оформлялися документи про відведення земельних ділянок і відповідних правовстановлювальних документів на користування такими ділянками тобто й досі не визначені межі прибудинкових територій цих будинків. Виникає питання, за чий кошт будуть виготовлятися ці документи?

Ще одне тривожне питання чи знайдуться в будинках серед мешканців майбутні керівники  і бухгалтери які зважаться на цю відповідальну та кропітку роботу, яка потребує в першу чергу відмінних знань чинного законодавства та бухгалтерського обліку?

Отже підбиваючи підсумки можу лише висловити припущення. Чи потрібно створювати ОСББ? Не знаю. Як на мене, в теперішніх умовах потрібно створювати все, за допомогою чого є можливість захистити себе від свавілля держави. Я не проти ініціативи врятувати себе та свою сім’ю від розрухи. Хоча впевнений, що методом створення ОСББ на початку це мало в кого вийде. Приймаючи рішення про створення ОСББ потрібно керуватись розумом і тверезим розрахунком. В нашій країні не можливо бути романтиком. Якщо ж ви вирішили

створити ОСББ зніміть рожеві окуляри та зразу ж  уявіть собі все саме найгірше що може статись. Тоді, можливо, ваше ОСББ хоча б зможе протистояти неприємностям.

VAZIK

22 Comments on “ОСББ- світло чи темрява вкінці тунелю?

Ester
23.02.2011 at 07:00

Гарна стаття. Держава в особі влади хоче перекласти житлово-комунальні проблеми зі слабої голови на здорову.

Віталій
23.02.2011 at 11:40

Стаття черговий раз підтверджує, що є люди, які здатні приймати рішення, зваживжи всі “За” та “Проти”…

Волошка
23.02.2011 at 12:59

Цікава стаття. І справді, потрібно розібратися в усіх позитивних та негативних чинниках, перш ніж братися за таку серйозну роботу…

Віталій
23.02.2011 at 13:08

До речі, сьогодні в розмові з одною людиною, який особисто знайомий з мером Новоград-Волинського, дізнався, що вони до створення ОСББ йшли близько 5 років…

Руслан
23.02.2011 at 14:02

І це пишуть ті хто живуть в приватних будинках, в дехто взагалі не в місті)))

Віктор
23.02.2011 at 14:34

Агов, я живу в багатоповерхівці. Але наш народ звик мати щось, не доклавши сам до того щоб воно було. Тобто тарифи нам непомірні, але самі організуватися чомусь можуть лише на словах, а коли до дії біжать платити тарифи! Щодо переведення на плечі людей проблеми будинків, то я цілком згоден з пані Ester, то є дійсно так. Люди платили, платили і …. прийшов час самим і далі платити за усі можливі ремонти будинку, який “йому хочуть вручити” з надірваним бантиком!!!! До речі, сьогоднішній очільник міста на своїх зустрічах з виборцями неоднарозово наголошував про неохідність переходити на пічне опалення. Питання тобі, о Владо, хтось перейшов?? Чи поговорили і….. як завджи забули.

Ester
23.02.2011 at 18:24

Мій професіоналіз і можливість бути компетентним в тому чи іншому питанні не залежить від того де я живу. А Вас, пане Руслан, мені дуже шкода якщо Ви підпадаєте під такі чинники впливу як територіальна приналежність.

Ester
23.02.2011 at 19:26

ДО слова, статтю писала людина, яка живе в м. Хмільник в багатоповерховому будинку.

Руслан
23.02.2011 at 19:33

До слова, я говорив про пана Віталія, та пані Волошку, а не про того хто писав

Віталій
24.02.2011 at 11:52

А яке відношення має місце нашого з Волошкою проживання від нашої компетентності в питаннях створення ОСББ? Хіба в Голодьках, Хмільику чи Новоград-Волинську діють різні закони? Шото я не догнав…

Віталій
24.02.2011 at 11:53

А статтю справді писала людина, яка мешкає в багатоквартирному будинку і знає проблему, як то кажуть “з середини”…

Руслан
24.02.2011 at 14:14

Відношення таке що ви пхаєте носа кругом де він пролазить, а толку немає ніде. А я пане Віталій що в землянці мешкаю?

Олександр
24.02.2011 at 15:38

хто хоче подискутувати з приводу статты прошу…

Віталій
25.02.2011 at 11:47

Ми то носа пхаємо, а чи нас слухають?))) Хочу тебе, Руслан, запитати: з чим саме ти не згоден? Ми лесь помилилися в висновках стосовно створення ОСББ? Чи автор цієї статті щось наплутав? Хотілося б почути твою думку щодо розвитку ОСББ в місті…

Віталій
01.03.2011 at 11:30

Я так і не почув твоєї думки, пане Руслане, щодо розвитку ОСББ в нашому місті… Чи її просто немає?

Віталій
09.03.2011 at 11:58

От так завжди: тільки налаштуєшся на розмову на серйозну тему, зразу опонент десь дівається… Де ви пани Руслан та Бо?

Руслан
14.03.2011 at 10:24

Вона є. Я вважаю що треба це розвивати але не в такі кризові роки як зараз. Все заспокоївся?

Віталій
14.03.2011 at 10:41

Дякую! Це справді корисний коментар. Таке чітке бачення проблематики й розуміння того, що варто робити. Ще раз дякую! Ти дуже допоміг місту та мені особисто. А обовязково використаю твій коментар, коли робитиму пропозицію місцевій владі та розроблятиму пропозиції до концепції розвитку локальних форм демократії та нових форм господарювання в ЖКГ міста…

Руслан
14.03.2011 at 10:52

Завжди будь-ласка! Для мене це не проблема, а те що варто робити теж не мені вирішувати я не громадський діяч і не політик щоб вирішувати якісь проблеми міста. Повторю ще раз для мене це не проблема, якщо для тебе це проблема ти і вирішуй. Тільки от ніяк не зрозумію, яке тобі діло до нашого міста? Вирішуй краще проблеми свого села, а проблеми міста залиш його жителям.

Ester
14.03.2011 at 13:27

По-моєму ОСББ створюється для того, щоб скинути свої проблеми на таких як Ви пане Руслан, на жителів міста Хмільника. І це не є проблемою для Вас до пори до часу….

Руслан
14.03.2011 at 14:41

Це і не буде проблемою для мене і не вам вирішувати що для мене проблема а що ні.
Якщо ви погано знаєте букви, то можу повторити що на мою думку для того щоб створювати подібні об’єднання треба щоб в людей були нормальні фінансові можливості для обслуговування і ремонту будинків. А ми зараз в глибокій кризі і звісно що держава хоче перекинути свої витрати на людей. Це правильний хід, але не в кризові часи

Волошка
14.03.2011 at 15:09

🙂 Краще було б сказати, що ми не в глибокій кризі, а в глибокій ….))))))))
Крім того, що криза, то ще й влада конкретно “допомагає” людям вижити і нормально співіснувати з цим світом. (далі – гіркі сльози)…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *