Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

13.05.2015

ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК ХМІЛЬНИКА, ЯК КУРОРТУ ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ, ПІД ЗАГРОЗОЮ

yak-namalyuvati-znakДо такого висновку дійшли експерти громадської організації «ПРАВО» після аналізу ситуації щодо розроблення проекту Перспективного плану формування громад Вінницької області.

Свого часу експертами організації було змодельовано можливий варіант об’єднання громад Хмільницького району, як це передбачає Методика формування громад. За розрахунками експертів в Хмільницькому районі може бути сформовано лише 2 громади: Хмільницьку та Уланівську. Інші громади наразі не мають відповідного потенціалу, щоб стати потенційними центрами об’єднаних громад.

Остаточний новий варіант

Такий варіант об’єднання має дуже важливу перевагу. Варто зазначити, що свого часу верховною Радою було прийнято закон, який надав природним територіям міста Хмільника статусу курорту державного значення. Саме територіям, а не окремо місту Хмільнику. Тобто до складу курорту тепер вже державного значення, окрім Хмільника, входять ще й навколишні території, а саме – 17 населених пунктів Хмільницького району. На території Жданівської сільської ради знаходиться Війтівецьке родовище лікувальних грязей.

Межі курорту

Якщо в Хмільницькому районі буде сформовано 2 громади, як було запропоновано експертами громадської організації «ПРАВО», то управління курортною галуззю буде сконцентровано в межах однієї громади – Хмільницької. Це логічно і цілком виправдано для подальшого розвитку курорту.

Але зараз обговорюється варіант, який передбачає, що в Хмільницькому районі може бути сформовано не 2, а 3 об’єднанні громади, а саме: Хмільницька, Уланівська та Жданівська. І проблема в тому, що Війтівецьке родовище лікувальних грязей знаходиться якраз на території Жданівської сільської ради.

Якщо робоча група, яка займається розробкою проекту Перспективного плану формування громад, все ж таки підтримає пропозицію щодо створення окремої Жданівської об’єднаної громади, то постане низка дуже важливих питань, відповіді на які можуть зіграти ключову роль в подальшому розвитку курорту Хмільник.

По перше – не зрозуміло, яким чином планує розпорядитися Жданівська громада унікальним родовищем грязей – наразі мова йде виключно про розвиток громади, в основу якого покладено потужності цукрового заводу, але зовсім не перспективи розробки родовища.

По друге – не зрозуміло, яким чином здійснюватиметься ефективне управління курортною галуззю, якщо територію курорту, фактично, буде розділено між двома громадами.

По третє – чи зацікавлена Жданівська громада взагалі в розвитку курортної справи, а чи там роблять ставку на розвиток сільського господарства? Це є важливим, тому що неодноразово наголошувалося, що курорт, разом з охоронними зонами,  має розглядатись виключно як компактний територіально-господарський комплекс, який володіє унікальними лікувальними факторами.

По четверте. Навіть якщо припустити, що Жданівська громада має зацікавленість в розробці Війтівецького родовища лікувальних грязей, то чи є в громаді відповідний кадровий потенціал, який допоможе адекватно розпорядитися унікальними природними ресурсами?

Питань набагато більше, ніж відповідей. Але ці відповіді потрібно вже знайти зараз. Тому що процес формування Перспективного плану триває і якщо не втрутитися в ситуацію тепер, то потім, на виправлення можливих помилок, може піти набагато більше часу та зусиль. І не факт, що тоді щось вдасться виправити…

10 Comments on “ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК ХМІЛЬНИКА, ЯК КУРОРТУ ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ, ПІД ЗАГРОЗОЮ

Михайло Бардин
13.05.2015 at 12:55

Не поділяю такого песимізму. При об’єжнанні громад в першу чергу треба дбати про успішність такого об’єднання. Утвоення на території Хмільницького району не двох, а чотирьох громад я вважаю більш ефективним під кутом зору подальшого господарювання.
Щодо Курорту Хмільник, то сьогодні від розміщений на території п’яти чи шести територіальних громад і ніхто не відчуває загрози його існуванню. А що заважатиме двом громадам скласти партнерство з питань розвитку курорту? Таке партнерство піде на користь кожній із них.

Вілія
13.05.2015 at 13:07

ВРАХУВАВШИ Методику – потрібно залишити ЛИШЕ 2 ГРОМАДИ – я думаю більшість робочої групи – це прекрасно знає і переможе здоровий глузд…

Віталій
13.05.2015 at 19:35

Пане Михайле. Під час розроблення проекту Перспективного плану формування громад потрібно передусім керуватися відповідною постановою Кабінету Міністрів України, якою затверджена Методика. А там чітко визначено, які населені пункти можуть бути потенційними адміністративними центрами. По перше – це міста, які зараз є районними центрами. По друге – це населені пункти, які знаходяться більше. ніж 20 кілометрів від перший та раніше були районними центрами. Все! Методика пише саме так. Правда є два виключення: потенційними центрами можуть бути визначені населені пункти, які знаходяться в 20 кілометровій зоні попередніх центрів та мають відповідну інфраструктуру, зокрема школу І-ІІІ ступенів, а також, якщо на території цього населеного пункту проживає 250 дітей шкільного віку та 100 дітей дошкільного віку. ВСЕ!!!. В Хмільницькому районі ЖОДНА громада не має такого потенціалу. З цього висновок – в Хмільницькому районі може бути сформовано лише дві громади…

Михайло Бардин
13.05.2015 at 19:53

Мені подобається така “законопослушність”. Однак таким чином видирають в громади Писарівки дільничну лікарню: “віддайте у власність області, або скасуємо шпиталь зовсім, бо так велить закон і начальник управління…”. Таким же чином творяться зараз “нормативи” для об’єднання громад без огляду на здоровий глузд і цілковито наплювавши на ВСТАНОВЛЕНУ ЗАКОНОМ добровільність.
Ще раз кажу, що об’єднання понад 15 нинішніх територіальних громад виявиться складним для управління. Старости у віддалених селах не справляться, або принаймні це буде їм дуже важко. А самі депутати укрупненої місцевої ради і зовсім туди ні не доїдуть ні не дійдуть.
Це цілком не означає, що я проти укрупнення. Зовсім ні! Виступаю лише за осмислення керованості нових територіальних громад на користь УСІХ їх мешканців, аж до Мар’янівки.

Віталій
13.05.2015 at 20:09

Михайле, я дозволю собі процитувати статтю 19 Конституції України: “Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України”. Тобто обласна адміністрація, яка розробляє проект Перспективного плану, обласна рада, яка його має схвалити та Кабінет Міністрів, який має затвердити Перспективний план мають діяти ВИКЛЮЧНО, як визначає Постанова Кабінету Міністрів. Інших варіантів просто не дано.
А щодо того, чи будуть справлятися старости, чи доходитимуть туди депутати – категорично не погоджуюся. Наприклад, зараз до складу Уланівської громади, окрім самого Уланова, входить село Воронівці, село Пагурці, село Тараски, село Чепелі. І в жодному з цих сіл не має представника влади. А після реформи в них буде староста. То чи гірше стане?

Михайло Бардин
13.05.2015 at 21:24

Ми разом будемо допомагати, щоб нові громади були максимально успішними. В тому числі масштабом в піврайону. Щоб тільки надалі законодавство не зв’язувало руки для втілення ініціатив на потребу громади.

Небайдужий
14.05.2015 at 10:38

Ні, це класно! Мені сподобалося. “Законодавство зв’язує руки” громадам. Ось як! Ні більше ні менше 🙂
Я, наприклад, знаю купу людей, котрі через те, що їм Кримінальний кодекс “зв’язав руки”, опинилися за ґратами замість того, щоб стати “успішними”, багатими і шанованими людьми 😉
Цивілізоване суспільство відрізняється від дикого, насамперед тим, що його члени чітко дотримуються вимог, прийнятих в суспільстві, норм і правил. Насамперед- правових норм, в тому числі й тих, які закріплені законами. Вибір за нами. Або ми суворо дотримуємося вимог закону, або перестаємо патякати про нашу “європейськість” і спокійнісінько собі “стройнимі рядамі” крокуємо до “русскава міра” 😉

Небайдужий
14.05.2015 at 16:13

Ну що ж, шановні жителі багатоквартирних будинків!
Продавайте свої квартири якомога швидше, поки за них ще можна виручити пристойну ціну. Оскільки через кілька років вони нікому не будуть потрібні й задарма.
Процитую київського адвоката Тетяну Монтян, котра в цих питаннях орієнтується набагато краще, аніж вся ВР разом взята, включаючи помічників депутатів та інших “експертів”

МИ ЩЕ БЛИЖЧЕ НАБЛИЗИЛИСЯ ДО ПРІРВИ

Щойно зграя дебілоїдів з Верховної зРади таки прийняла законопроект № 1565.

Надії на те, що Порох не підпише це смердюче лайно – практично немає.

Я боролася, як могла, але комунальна мафія перемогла – http://mentbuster.livejournal.com/506324.html

Браво, Нова Чесна Влада – куди там до вас зачуханій Злочинній Панді !

ЗІ. Зрозуміло, що ніяку “монополію ЖЕКів” цей маразм не руйнує, а навпаки – цементує.

Коротко про суть законопроекта:

1. Лохів загнали в рабство.

2. Бабло стригтимуть наближені до Нової Чесної Влади комунальні мафіозі, які ніяких послуг не надаватимуть – бо навіщо ж, якщо лохи і так зобов’язані платити по факту свого існування.

3. Будинки руйнуватимуться внаслідок повної безгосподарності пошвидшеними темпами, тому що ремонтувати їх зобов’язані самі лохи, у яких відібрано будь-які механізми впливу на ситуацію.

ЗІІ. Список тупих продажних скотів, які натисли кнопочки та відправили міське населення України в рабство – тут: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=1953

Інна
13.05.2016 at 13:34

Віталію!!! А звідки у вас такі неправдиві дані, що у Хмільницькому районі не має потенційних громад? Я з вами не згодна. Жданівська громада є саме таким населеним пунктом і може бути потенційним адміністративним центром. Чому на всіх обговореннях по об”єднанню територіальних громад, саме Жданівську територільну громаду ставили у приклад, що вона має усі перспективи для подальшого розвитку. І якщо, як ви пишете, потрібно керуватися відповідною постановою КМУ для розроблення проекту Перспективного плану формування громад і згідно тієї ж методики, на яку ви вказуєте, Жданівська сільська рада має усі можливості для об”єднання, сільська рада є самодостатня, знаходиться у 20 кілометровій зоні від попередніх центрів та мають відповідну інфраструктуру, також є школа І-ІІІ ступенів, і на території цього населеного пункту проживає більше як 250 дітей шкільного віку та 170 дітей дошкільного віку. І де ви брали такі дані , що можете так чітко стверджувати що більше жодна громада не має в Хмільницькому районі потенціалу для розвитку. В Хмільницькому районі МОЖЕ БУТИ СФОРМОВАНО не дві,а три громади…
І чому ви не думаєте про тих людей які живуть у сільській місцевості, вони що не люди?. І сільське господарство потрібно розвивати!!!! Чому подальший розвиток Хмільника -як курорту державного значення під загрозою ???? В чому загроза??? Що Війтівецьке родовище лікувальних грязей знаходиться якраз на території Жданівської сільської ради? Це все що загрожує розвитку Хмільника як курорт державного значення???? А назвіть будь- ласка які зараз санаторії Хмільника є державними? Мені здається що вони майже усі приватні. Хіба ні?
Тому я думаю , що Жданівська територіальна громада має усі перспективи для подальшого розвитку. І сільське господарство потрібно розвивати!!!! Чи можливо у селах краще усе позакривати: школи, лікарні, дитячі садочки. Чи можливо потрібно розвивати села ??!!

Віталій
13.05.2016 at 20:30

Ще раз повторюю!))) Село Жданівка не може бути потенційним адміністративним центром, якщо керуватися Методикою формування громад!))) Тому що вона не відповідає критеріям, які зазначені в Методиці. Жданівка могла б бути потенційним адміністративним центром, якби в селі проживала б відповідна кількість дітей шкільного та дошкільного віку. А там їх недостатня кількість. Не вірите – запитайте в відділі освіти РДА).
А щодо курорту, то головний аргумент в тому, що управління ресурсами курорту має концентруватися ” в одних руках”. Жданівка, якщо проаналізувати Стратегію її розвитку, не має жодного наміру серйозно вкладатися в розвиток курортної справи. А якщо цього не робити, то потенціал Війтівецького родовища торфяних грязей буде втрачено. І не варто заганяти селян традиційно в сільське господарство. Вони могли б знайти роботу і в сфері обслуговування…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *