Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

13.09.2019

ПРАВА СПОЖИВАЧІВ ТА ЯКІСТЬ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ – в Хмільнику оприлюднили результати соціологічного дослідження

Сьогодні в Хмільнику було оприлюднено результати соціологічного дослідження, метою якого було виявлення 10 найбільш актуальних правових проблем, які наявні в Хмільницькій міській ОТГ.

Дослідження проводилося з 1 червня по 20 серпня 2019 року.

Участь в опитуванні взяло 450 осіб.

За результатами проведеного соціологічного дослідження найбільшу кількість правових проблем респонденти (жителі Хмільницької міської ОТГ) обрали зі сфери «Права споживача». Загалом результати виглядають у громаді наступним чином:

  • «Права споживача» – 18%
  • «Медичне обслуговування» – 11%
  • «Трудові відносини» – 10%
  • «Соціальні виплати та пільги» – 8%
  • «Взаємовідносини з сусідами», «Власне житло», – 7%
  • «Поділ чи оформлення майна, у тому числі спадщини», «Сімейні відносини» – 6%
  • «Земельні відносини» – 5%
  • «Оренда житла», «Грошові кошти», «Дорожньо-транспортна пригода, нещасний випадок на виробництві», «Адміністративна відповідальність» – 3%
  • «Взаємовідносини з органами державної влади або органами місцевого самоврядування», «Погашення заборгованості», «Освіта», «Насилля в сім’ї» – 2%
  • «Військова служба, у тому числі за призовом під час мобілізації», «Кримінальні злочини», «Права щодо виконання судового рішення» – 1%

Топ-10 правових проблем, які турбували мешканців громади протягом останніх 3-х років (відсоток від всіх опитаних, множинний вибір):

Основні бар’єри, що перешкоджають діям мешканцям громади задля вирішення проблеми (% від усіх проблем, що не вирішувались):

Варто зазначити, що в місті Хмільнику, який є адміністративним центром Хмільницької ОТГ, створено певні умови для отримання членами громади безоплатної правової допомоги: працює Хмільницьке бюро правової допомоги, Хмільницький офіс Мережі правового розвитку тощо. Але, під час об’єднання громад, значна кількість сільського населення може опинитися в певній правовій ізоляції, так як, завдяки об’єднанню, зміняться окремі адміністративні процедури, зміниться підпорядкування органів влади.

Також варто зазначити, що після проведеного аналізу експерти громадської організації «ПРАВО» дійшли висновку, що нормативно-правова база, яка затверджена в місті, містить певні нормативні бар’єри, невідповідності законодавству чи просто не регулюють окремі сфери життєдіяльності міста. Все це створює суттєві перешкоди для реалізації прав членів громади, зокрема, на ведення підприємницької діяльності, отримання окремих дозвільних документів та адміністративних послуг.

Після обговорення результатів дослідження учасники дійшли висновку, що наразі є гостра необхідність в розробці плану дій (окремої програми) метою якої буде зменшення правової ізоляції вразливих верств населення населених пунктів Хмільницької ОТГ.

Учасники заходу дійшли згоди, що подальша діяльність в рамках імплементації результатів соціологічного дослідження має проводитися в таких напрямках:

  • зменшення кількості нормативних бар’єрів;
  • збільшення кількості точок доступу до правової допомоги;
  • підвищення рівня обізнаності членів громади щодо вирішення окремих правових проблем;

Повну версію звіту за результатами соціологічного дослідження можна переглянути ТУТ.

Хмільницька громада є учасницею програми «Правоспроможна громада – 2019». Програма є комплексом практичних заходів, що включає дослідження правових потреб громади, розробку місцевих програм доступу до правосуддя, оцінку їх реалізації. Адміністрування програми здійснюється Громадською спілкою «Мережа правового розвитку» (членом якої є громадська організація «ПРАВО»), ВБО «Українська фундація правової допомоги» та мережі правових клубів «Pravokator».

В рамках цієї програми представники Хмільницької міської ОТГ, а саме: Олена Черній, Віталій Дорох (громадська організація «ПРАВО»), Наталя Мазур (Хмільницька міська рада) та Ганна Мариніч (Хмільницьке бюро правової допомоги) взяли участь у навчанні щодо методик виявлення наявних в громаді правових проблем, а також в практикумі щодо розробки місцевих програм забезпечення населення безоплатною правовою допомогою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *