Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

30.05.2014

ПРО РЕМОНТ ПАЛАЦУ ГРАФА КСІДО ТА ПРО «СУПРОВІД ПРОЕКТУ» ВІД ГРУШКА…

KsidoПід час вчорашнього пленарного засідання, міський голова Хмільника Василь Грушко знову згадав проект Хмільника, який «лежить в Страсбурзі» і який, за його словами, потрібно було «супроводжувати». Це вже вдруге міський голова дозволяє собі подібні вислови – свого часу він про це заявив публічно, під час свого звіту в районному будинку культури…

За його словами, для того, щоб Хмільник мав з того проекту якийсь зиск, потрібно щось «давати» і таким чином «супроводжувати проект».

Насправді в цих словах, м’яко кажучи, правди не дуже багато. Мені довелося про це прямо сказати міському голові, але вважаю за потрібне розповісти історію з страсбурзьким проектом більш докладно та для більш широкої аудиторії…

Ця історія почалася ще за каденції Володимира Мельничука на посаді міського голови. Інформацію про оголошення конкурсу та про можливості, які відкривалися для Хмільника завдяки участі в конкурсі, я знайшов на одному з інтернет-ресурсів. Заявником в тому конкурсі мала виступати міська влада і я вирішив запропонувати Володимиру Івановичу взяти участь в цьому конкурсі.

Ідею таку він, звичайно, підтримав, і напряму займатися підготовкою заявки для участі в конкурсі доручив тодішньому начальнику управління економічного розвитку та євроінтеграції Анатолію Морозу.

Власне, левову частину роботи зробив пан Анатолій та його працівники. Саме вони розробляли проект, саме Анатолій Анатолійович їздив до Києва його презентувати. Причому неодноразово. І саме завдяки йому цей проект потрапив, разом з 9 іншими проектами, до числа переможців.

Що ж пропонувалося зробити в тому проекті? А ось що (цитата з офіційного сайту міста Хмільника за 2010 рік):

«У поданій заявці було запропоновано створити на базі архітектурно-історичного комплексу «Замкова гора» туристичний комплекс, який включатиме музей, туристично-інформаційний центр (бюро), готель, виставково-представницьку агенцію. Розробники пакету документів ставили перед собою мету, через реалізацію проекту, реставрувати історико-архітектурні пам’ятки, створити економічно самодостатню структуру, яка в майбутньому зможе підтримувати на належному рівні стан пам’яток».

В листопаді того ж таки 2010 року, в Страсбурзі, мала б відбутися презентація 10 пріоритетних міст, після чого мав би бути затверджений кінцевий список територій, що зможуть стати головними учасниками проекту Ради Європи «Реабілітація культурної спадщини історичних міст».

Але в жовтні 2010 року відбулися вибори і керівництво міста змінилося… І замість того, щоб продовжувати популяризувати проект, продовжувати працювати в напрямку його реалізації, новообраний міський голова Василь Грушко зайняв, як на мене, досить незрозумілу позицію: відкинув все, що було напрацьовано попередньою командою, не переймаючись про наслідки… Позиція «потрібно «супроводжувати», а в мене немає за що» стала вигідною, тому що так було легко прикрити власну бездіяльність.

А наслідки якраз і не зрозумілі… Після публікацій щодо цього питання на Офіційному сайті міста ще за часів Мельничука, жодної інформації про перебіг реалізації того проекту оприлюднено не було. Таке враження, що нове керівництво міста просто «забило» на той проект…

А як же інші міста? А інші міста таки працювали і таки досить успішно… Ось що мені вдалося знайти про перебіг реалізації подібного проекту в Івано-Франківську…

Пропоную витяг з матеріалу, який було опубліковано на одному з ресурсів цього міста:

«Першим етапом даного проекту, що розпочався цього року, була розробка так званого «Діагностичного досьє» міста Івано-Франківська – опис реального стану пам’яток та їх експлуатації в сучасній містобудівній ситуації. Аналіз економічної стратегії міста і його ресурсів та можливостей. Стан генерального планування і рівень законодавчої бази. Також одним з найважливіших елементів такого документу є оцінка внутрішнього психологічного потенціалу і рівень зацікавленості самого міста його громадян і керівництва до пам′яткоохоронних ініціатив. Робоча група по роботі з таким проектом, що створена виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради, підійшла до завершення першого етапу по створенню технічного файлу такої діагностики. Відділом з питань охорони культурної спадщини і управлінням архітектури та містобудування виконавчого комітету міської ради було створено об’ємний документ з 15 тематичних мап з аналізом історії і сучасної містобудівельної ситуації в місті. Також за участі відділів і управлінь виконавчого комітету міської ради складено підготовчий технічний файл – документ, що висвітлює і аналізує стратегічну перспективу міста і сучасний стан основних галузей життя міста. Наразі ці документи приводяться до загальноєвропейських стандартів документації такого роду для майбутньої їх презентації перед очікуваними інвесторами».

Тобто Івано-Франківськ працював, створював робочі групи, напрацьовував низку документів і так далі…

… а Хмільник в цей час, на всю Україну розповідав, що десь там в Страсбурзі «лежить наш проект» і цей «проект потрібно супроводжувати, а в мене немає за що…».

Ось як розповів про перспективи Франківська щодо участі в цьому проекті начальник відділу охорони культурної спадщини управління культури Івано-Франківського міськвиконкому Ігор Панчишин: «…серед українських міст, залучених до цього проекту, має залишитися три пілотних, з якими й буде продовжена співпраця. Очевидно, це будуть ті міста, які покажуть, що вміють працювати, хочуть реставрації, реконструкції і реабілітації своїх пам’яток, знають, що для цього потрібно, мають добрий ресурс. В Європі це вже довготривалий проект, зараз за ним працюють на Балканах, де кожному з пілотних міст перепало по 200 мільйонів євро».

Я не знаю, на якій стадії зараз реалізація проекту в Івано-Франківську, не знаю чи увійшов він до складу тих трьох міст, але франківчани, принаймні, спробували… Не розводили руками, бідкаючись, що немає чим «супроводжувати проект», а створювали робочі групи, аналізувати та напрацьовували необхідні документи і продовжували йти до своєї мети…

… а Хмільник в цей час, на всю Україну розповідав, що десь там в Страсбурзі «лежить наш проект» і цей «проект потрібно супроводжувати, а в мене немає за що…».

Віталій Дорох

24 Comments on “ПРО РЕМОНТ ПАЛАЦУ ГРАФА КСІДО ТА ПРО «СУПРОВІД ПРОЕКТУ» ВІД ГРУШКА…

Жека
30.05.2014 at 08:36

Вчора на сесії Грушко розповідав який він молодець бо по трохи ремонтує замок. Послухавши це я вирішив зайти в середину і подивитись який же він все ж таки молодець. Я застав там людей які займалися ремонтом. Хоча весь ремонт який я побачив це те що на першому поверсі засклили вікна. Я не уявляю як треба ремонтувати цей замок і які кошти на це підуть. Але скажу одне що моя екскурсія по замку закінчилась на другому поверсі після кількох кроків. Підлога прогинається. Тому я навіть не уявляю як похвалити чи кинути камінь в “огород” Василю Пилиповичу.
Хоча скоріше усього ремонт на за склінні вікон закінчиться а кошти будуть виділятися і далі.

Віталій
30.05.2014 at 08:40

Та не можна спасти той замок, заскливши вікна…

LEON
30.05.2014 at 09:37

Пане Жека, ремонт замку це не будівництво каплички на кладовищі, хоча там також не все гаразд. Тому напевно ніякого ремонту не проводять, просто посклили вікна. А якщо дійсно ідуть ремонтні роботи так виникає багато питань. Хто фінансує? Хто проводить ремонтні роботи? Чи надано дозвіл будівельної інспекції? Наявність проектно кошторисної документації, кошторису. Без всього цього це корупція і кримінал.

володимир
30.05.2014 at 12:51

У васі давати нема звідки а от брати є куди, от падло!

Руслан
31.05.2014 at 18:23

Віталій, я щось не пам’ятаю коли я дозволив тобі використовувати мої фотографії у своєму гнилому блозі. Ти про авторське право щось чув?

Віталій
31.05.2014 at 18:25

))) А по суті матеріалу нічого написати не можеш?)))

Руслан
31.05.2014 at 18:30

І це людина яка осуджує всіх навколо в порушенні якихось норм чи законів… Для бидла закони не писані.

Віталій
31.05.2014 at 18:32

))) І не кажи… яке ж бидло ті закони читає?))) Може назвеш конкретну статтю закону та його назву?))) До речі – я автор тільки матеріалу… Так що про порушення розмовляй з адмінами…))) я тут до чого?)))

КАРКУША
31.05.2014 at 18:34

хоч десь люди побачать твої фото! спіціаліст, бля!

Руслан
31.05.2014 at 18:42

Ох як все запущено, з роками гірше і гірше… Важко здогадатись, що якщо мова іде про авторські права то і закон називається відповідно. А статтю сам знайдеш, там не багато.

Ти про адмінів втирай курам на сідалі. Ти власник сайту і відповідальність за нього несеш ти. А адмін(модератор) це лише підлеглий.

Руслан
31.05.2014 at 18:46

В суді це розкажеш! Вумнік, бля!

Віталій
31.05.2014 at 18:56

))) Тобто конкретної статті назвати не можеш? Ну і де дивно… Хто ж ті закони читає, правда?))) А авторське право потрібно чимось підтвердити))) Ну принаймні зарєєструвати, щоб потім тут понти кидати)))))))))))) До речі, ГФХ – не моя власність)))

Руслан
31.05.2014 at 19:34

То ти геть не такий розумний, яким намагаєшся себе показати)))). Я тобі ясно сказав – Закон України про авторське право – читай, там все написано!

Руслан
31.05.2014 at 19:37

Згідно зі статтею 2 Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів та статтею 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права» фотографічні твори, у тому числі твори, виконані способами, подібними до фотографії, охороняються як об’єкти авторського права.
Авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення і починає діяти від дня створення твору. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей.
Видно ти не тільки бездарний журналіст та громадський діяч, а ще й, бездарний юрист, якщо не знаєш таких елементарних речей.

Віталій
31.05.2014 at 19:39

))) Ну куди ж мені до тебе, такого одарьонного…)))

Руслан
31.05.2014 at 19:43

В суді подивимося на твою обдарованість;)

Віталій
31.05.2014 at 19:50

))) Успіху…)))

Ramirez
31.05.2014 at 20:16

Вау. Та тут ціле драмо /дістає попкорн/. А про які фотографії мова, можна детальніше? Чи про оту світлину з замком? То в мене теж така є.
Пан “власник сайту”, тримайся, засипем позовами)))

Віталій
31.05.2014 at 20:24

))) Напевно саме про неї)))

Пронира
31.05.2014 at 21:16

А якщо Аршавін роздуплиться?? Міжнародним скандалом попахує…))

Віталій
31.05.2014 at 21:18

))) Капрчє. не заздрю я власникам ГФХ…)))

Жека
01.06.2014 at 06:47

Цілком з Вами згоден. Я просто виклав свою думку про те що ремонт замку це можливість набити собі кишені от і все

і шо?
01.06.2014 at 10:39

Підтримую Руслана! Багато на цей час памяток історії знищелось, зруйнувалось, а на фотографіях є, залишилась таки пам”ять про те, що було колись… Об”єкта нема, а фотка – є. Клас… Так що тут, Віталію, не поспориш, що головніше, зберегти сам пам”ятник, на який немає коштів, чи зберегти фотку з авторським правом на неї. Крім того, є інша сторона медалі – на відповідному зображені фотографії увагу привертає не сам Замок, а, придивіться уважніше, СИСТЕМА ЙОГО ОСВІТЛЕННЯ, як рекламна організації роботи з освітленням об”єктів, звідси і знімається питання: звідки гроші на освітлення Замку взяв Грушко. Тобто, складається враження, що Руслан, надав відповідне обладнання своїм коштом, використовує електроенергію( також за свої), сфотографував свою роботу, натомість, використовує зображення в рекламних цілях своєї діяльності. Врешті, Руслан міг би просто поставити всіх читачів форуму перед фактом, вказати ще й свій номер телефону, може й і клієнт підтягнувся б. Звичайно в рамках безкоштовного оголошення. Так що, Руслане – ” Пилите гири, они золотые “…

КАРКУША
01.06.2014 at 11:06

а де в статі сказано що фото не руслана? чи може фото хтось інших підписав? нічого дивного! він в панаса працював і заразився шизою!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *