Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

13.03.2011

Репортери без кордонів» назвали головних ворогів інтернету

12 березня світ відзначає День боротьби з інтернет-цензурою.

Головні вороги інтернету серед держав світу – М’янма, Китай, Куба, Іран, Північна Корея, Саудівська Аравія, Сирія, Туркменистан, Узбекистан та В’єтнам. Проблеми з вільним доступом до інтернету також мають Австралія, Бахрейн, Білорусь, Єгипет, Еритрея, Франція, Лівія, Малайзія, Росія, Шрі-Ланка, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати та Венесуела – усі ці країни залишаються під спостереженням.

Оновлений список держав-ворогів інтернету 12 березня, у Міжнародний день боротьби з інтернет-цензурою, представила організація «Репортери без кордонів» разом із докладним звітом про ситуацію із свободою слова у Мережі (англійською мовою читайте тут) і оновленоюмапою кібер-цензури. Україна на цій мапі поки що належить до країн без цензури.

«Один із трьох користувачів інтернету в світі не має вільного доступу в інтернет, – заявив генеральний секретар організації Жан-Франсуа Жуйяр. – У понад шістдесятьох країнах діє цензура різного рівня, а користувачі Мережі перебувають під тиском. Щонайменше 119 осіб ув’язнені просто через те, що використали інтернет для висловлення своєї точки зору». За словами генсека «Репортерів», визначна роль, яку інтернет-комунікації відіграли в недавніх подіях у Тунісі та Єгипті, а тепер у Лівії, змушує уряди інших держав прагнути до контролю над інформацією, яка циркулює в інтернеті, задля вилучення критики та блокування опозиційної діяльності. Тож сьогодні відстоювати свободу самовираження онлайн і захищати кібер-дисидентів важливіше, ніж будь-коли досі.

«Репортери без кордонів» закликали всіх небайдужих користувачів інтернету долучитись дофлешмобу, змінивши свої юзерпіки на емблему Міжнародного дня боротьби з інтернет-цензурою (картинки українською і російською тут). Також організація просить усіх, хто переймається свободою слова в Мережі, поширювати інформацію всіма доступними їм способами.

Список ворогів інтернету зазнав змін у зв’язку з останніми подіями: Туніс і Єгипет були виключені з переліку держав-ворогів після результативних революцій, одначе разом із Лівією залишаються під спостереженням, поки не стане зрозуміло, що нова влада гарантує суспільству свободу слова. Під спостереженням залишаються три демократичні країни – Австралія, Південна Корея та Франція, які, на думку організації, застосовують подвійні стандарти до регулювання інтернету.

Нагорода Netizen Prize за протистояння цензурі в мережі цього року дісталась туніському колективному блогові Nawaat. У фіналі також опинились блогери з Бахрейну, Таїланду, Китаю, В’єтнаму і Наталія Радіна з білоруської «Хартії 97».

«Медіаграмотність»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *