Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

08.08.2010

Щеплення. Так чи ні?!

Дане питання собі задавала чи не кожна українська сім’я коли доходила справа до щеплення їхнього чада.

Що вибирати? Зробити щеплення сумнівної якості (в основному виробництва Індії) й думати, що дитина захищена від можливих епідеміологічних недуг; чи не експериментувати на здоров’ї дитини й надати перевагу природному імунітету для боротьби з можливими вірусами.

Питання більш ніж серйозне. Від його рішення залежить не тільки подальше здоров’я дитини, виявляється від наявності чи відсутності щеплень залежить чи зможе Ваша дитина скористатися наданим їй законодавством України правом на дошкільну освіту.

Ось тут і виникає основна проблема для молодої сім’ї: письмово відмовився від щеплення дитини – забудь про дошкільну освіту. Звичайно, якщо не вдасться «домовитися іншим шляхом» й все ж таки отримати жадану перепуску для дитини в дитячий заклад.

Питання лише в ціні, але тут виникає логічне питання: для чого лікарі дозволяють батькам письмово відмовитися від щеплення дитини, щоб потім констатувати факт – без щеплення дитини в дитячий садок не отримає відповідні документи?!

Погодьтесь підозріла картина з погляду «боротьби за здорове суспільство».

Щоб зрозуміти звідки ноги ростуть і як діяти батькам в такій ситуації, мною було надіслано депутатський запит до головного лікаря центральної районної лікарні В.П.Сивака.

Наразі очікую на змістовну відповідь.

Віктор Гричанюк

14 Comments on “Щеплення. Так чи ні?!

Віктор
09.08.2010 at 07:37

Відповідь була отримана, але змістовною її назвати важко. Тому мною було направлено листа до міжрайпрокуратури щодо вжиття заходів прокурорського реагування з метою захисту порушеного права дитини на отримання освіти в дошкільному навчальному закладі. Далі буде…

Віталій
09.08.2010 at 11:13

А можна ознайомитися з відповіддю? Чи розмістити її на сайті?

Віктор
09.08.2010 at 11:42

Депутату Хмільницької міської ради Гричанюку В.

На виконання депутатського запиту Хмільницька ЦРЛ повідомляє, що дитина Гричанюк Максим Вікторович, 15.09.2007 року народження ,який проживає м.Хмільник, вул Столярчука 29/53 на протязі 3-х років не одержав щеплень від інфекційних захворювань. Батьки дитини від щеплень відмовлялись (копії відмов додаються).
Згідно Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” від 21.07.2001р. № 112 р.1 ст. 15 дитина, яка не отримала щеплення згідно календаря, в дитячі заклади не допускається.
Медична форма 063/о “Картка профілактичних щеплень” відноситься до статистичної документації медичного закладу і на руки батькам не видається. У випадку виїзду дитини з міста на руки батькам видається довідка про проведенні щеплення.
Головний лікар ЦРЛ В.П.Сивак

Віктор
09.08.2010 at 11:43

а ось мій лист в прокуратуру:

Міжрайпрокурору,
старшому раднику юстиції
Касинюку Ю.І.

ЗАЯВА

Доводжу до Вашого відома, що мною, як депутатом Хмільницької міської ради, на адресу Хмільницької районної центральної було направлено Депутатський запит від 05.08.2010 року з проханням роз’яснити на підставі яких нормативних документів дільничним лікарем Бойко Ларисою Вікторівною мені було відмовлено в наданні «Медичної картки дитини» Гричанюка Максима Вікторовича, 2007 року народження, проживаючого за адресою м.Хмільник, вул.Столярчука 29 кв.53. Даний документ необхідний для належного оформлення дитини до дошкільного навчального закладу.
На зазначений Депутатський запит Хмільницькою ЦРЛ за підписом головного лікаря Сивака В.П. була надана відповідь (вих. № 01-05-01-04/398 від 05.08.2010р.).
У відповіді не всі твердження відповідають дійсності:
– зазначено, що «дитина Гричанюк Максим Вікторович, 15.09.2007 року народження, який проживає м.Хмільник, вул.Столярчука, 29/53 на протязі 3-х років не одержав щеплень від інфекційних хвороб». Дане твердження спростовується записами у «Медичній картці дитини», оскільки Гричанюку Максиму Вікторовичу частину профілактичних щеплень було проведено;
– зазначено, що «Батьки дитини від щеплень відмовлялись (копії відмов додаються)». В дійсності при отриманні даної відповіді жодних додатків виявлено не було.
На підставі вищевикладеного прошу вжити заходів прокурорського реагування з метою захисту порушеного права дитини на отримання освіти в дошкільному навчальному закладі, про що повідомити мене у визначений законодавством України термін.

Додатки: копія Депутатського запиту, копія листа – відповіді Хмільницької районної ЦРЛ.

Депутат Хмільницької
міської ради Віктор Гричанюк

Ester
09.08.2010 at 11:58

Я щось запуталася: пане Віктор Ви зверталися до крівництва дитсадка про влаштування вашої дитини, чи тільки зверталися до дільничного лікаря про видачу медичної картки?

Віктор
09.08.2010 at 15:09

А як я запутався!!! До керівництва дитячого садка я звертався, в дитсадку пояснили, що їм потрібно для оформлення дитини медична довідка про щеплення від дільничого лікаря… ось такий клубок получився. А що є конкретні пропозиції?!

Ester
10.08.2010 at 07:52

Від яких щеплень Ви відмовлялися? від усіх чи тільки від проби манту?
В довідці №063/о вказуються всі щеплення, які робилися з народження дитини. Щось мені не віриться, що Вашій дитині не робили жодного щеплення. Тому в поліклініці зобов’язані видати довідку про щеплення і вписати ті щеплення які робилися, в крайньому випадку написати, що щеплення не робилися, але довідка повинна бути.
У цьому випадку пане Віктор не порушувалося право дитини на дошкільну освіту так як Вам відмовили не безпосередньо у дитсадку. Тут швидше всього порушилося право на інформацію про вашу дитину, право на збір інформації і використання її на Ваш розсуд :)) можливо в дописувачів є якісь інші думки.
Щодо моїх дій то я звернулася в поліклініку щоб мені видали довідку. а ні то нехай в письмово мені відмовлять у видачі такої довідки, а потім побачила б, що робити. При цьому ходила б з кабінету в кабінет починаючи від медсестри, що повинна видати таку довідку і піднімаючись по ієрархічній драбині (старша медсестра, зав. дит. поліклінікою, …..) можливо дійшла б до головного лікаря.

Віктор
10.08.2010 at 10:34

Було зроблено 4 основні прививкм в перші 3 місяці, далі – віжмітки про відмову. Я цілком згоден на те, що хай би вони дали “довідку про щеплення і вписали ті щеплення які робилися, в крайньому випадку написали, що щеплення не робилися”.
Пані Ester, Ви думаєте я не спробував з лікарями різних рангів розмовляти, але надія она – на прокуратуру. Мені самому цікаво чим це закінчиться, але прецидент вже є.

Ester
10.08.2010 at 11:21

пане Вікторе, я читала Ваш лист до прокуратури, на мою думку, ви не правильно ставити питання. Я в попередньому коментарі про це писала.

Віктор
10.08.2010 at 13:24

справа в тім, що текстовку мені допомагав оформити юрист РДА

Ester
10.08.2010 at 15:12

пане Віктор, мені здається Ви мене не зрозуміли. Ви не правильно визначили предмет оскарження, адже порушилося право на інформацію про особу, право на збір цієї інформаії та використаня її на свій розсуд.

R0m@Nuke
10.08.2010 at 15:29

Згідно наказу МОЗ України №48 03.02.2006р. ” Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів” Кожна дитина до 3-х років 11 місяців 29 днів повина отримати повний комплекс вакцинацій; 0-7 днів БЦЖ(в пологовому будинку); 1 місяць ГепВ; 3,4,5-АаКДП, Нів, ОПВ; 6 місяців ГепВ; 1 рік КПК. А ревакцинація у 18 місяців АаКДП, Нів, ОПВ; Усі щеплення проводяться лише сертифікованою вакциною дозволеною МОЗ України. Вакцинація добровільний захід. Ви самі приймаєте рішення якою вакциною щепити свою дитину: безкоштовно, яку надає держава, або вакциною, яку ви придбаєте за власні кошти!

Детальнішу інформацію можете отримати на даному сайті

http://www.immunize.org

Ваш запит в прокуратуру не дасть ефективного результату. Звертайтеся краще в МОЗ України.

P.S. Удачі у влаштувані дитини у дитячий садок!

Віктор
11.08.2010 at 08:09

Ester можливо Ви і праві, час покаже 😉
R0m@Nuke я в шоці, ну можеш як хочеш. Дякую за P.S.

Волошка
15.08.2010 at 21:50

Все ж таки, чи вакцинувати свою дитину – це рішення батьків, і жодних притисків з іншого боку не повинно бути. Це просто додатковий метод викачування з людей грошей! Але думаю, що ця неприємна ситуація, пане Віктор, вирішиться.
А от одній дитині, яка є мені рідною, зробили щеплення і воно досі не заживає. Хтозна, може було б краще його не робити… Раніше ж жили без всяких там щеплень, і нічого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *