Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

19.07.2012

Що має вищу юридичну силу: Статут, Регламент чи ЗАКОН?

Сподіваюся, що читачі ГФХ знають відповідь на це питання. Закон, звичайно, має вищу юридичну силу, в порівнянні з Статутом територіальної громади чи Регламентом міської ради. І якщо Статут чи Регламент суперечать закону, то тут має бути, як у відомому приколі:

«п.1 Командир завжди правий;

П.2 Якщо командир неправий – дивись пункт перший»…

Тобто, якщо Статут чи Регламент мають розбіжності у формулюваннях чи нормах з законом, то керуватися потрібно саме ЗАКОНОМ.

До чого це все? Справа в тому, що сьогодні було отримано відповідь на запит, щодо поєднання в Хмільнику посади першого заступника міського голови та секретаря міської ради.

У відповіді зазначено, що таке поєднання передбачено статтею 87 Статуту територіальної громади, а також статтею 38 Регламенту Хмільницької міської ради.

Але стаття 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» чітко говорить, що:

«Секретар сільської, селищної, міської ради не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи в позаурочний час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом».

Чому ж в Хмільнику стало можливим таке поєднання?

Пропонуємо вам ознайомитися з відповіддю на запит громадської організації «ПРАВО»:

 

 

9 Comments on “Що має вищу юридичну силу: Статут, Регламент чи ЗАКОН?

Небайдужий
19.07.2012 at 14:12

Найвищу юридичну силу в Хмільнику має Петя Дреженков! 😆

Лесь Українець
20.07.2012 at 08:13

заздрите???

Небайдужий
20.07.2012 at 08:43

ні

MikeSV
20.07.2012 at 14:02

Якщо я правильно вчитався там є слова “може бути наділеним повноваженнями з визначеним колом виконавчих функцій” , а не “суміщати свою службову діяльність з іншою посадою” ? На скільки мені відомо – то зовсім інші речі, хоча я не юрист, тому можу помилятись. Якщо помиляюсь – вмотивуйте будьте ласкаві в чому саме ? Самому також цікаво…

MikeSV
20.07.2012 at 14:12

Вибачте поправлюсь . Якщо я правильно вчитався там є слова “може бути наділеним повноваженнями з визначеним колом виконавчих функцій” , що не значить “суміщати свою службову діяльність з іншою посадою” оскільки тут не займає іншу посаду, а лише делегується чистина викнавчих функцій. На скільки мені відомо – то зовсім інші речі, хоча я не юрист, тому можу помилятись. Якщо помиляюсь – вмотивуйте будьте ласкаві в чому саме ? Самому також цікаво…

MikeSV
20.07.2012 at 14:42

Як своєрідна аналогія “Іванов Іван Іванович за відсутності начальника установи виконує його функції в частині: (перелік функціональних)” .  Хоча фактично посаду начальника не займає і не суміщає, хоча свої службові обов”язки виконує. А тут все в правовому колі. 

Небайдужий
20.07.2012 at 17:15

Секретар міської ради- посадова особа органу місцевого самоврядування. Іншими словами- чиновник. Для чиновника заборонене все те, що прямо не дозволене законом. Щодо суміщення посад, тут все ясно. Законом встановлено пряму заборону. А ось щодо “виконання функцій” чи “наділення повноважень” іншої посадової особи органу місцевого самоврядування на постійній основі, то закон (ч.4 ст.50 ЗУ”Про місцеве самоврядування в Україні”) допускає лише ОДИН такий випадок, а саме: за рішенням міської ради, здійснювати ще й повноваження секретаря виконавчого комітету цієї ж ради. І ВСЕ!!! Тобто, висловлюючись мовою юристів: “перелік вичерпний”. Ніяких інших функцій поєднувати секретареві міської ради закон НЕ ДОЗВОЛЯЄ. В тому числі, не дозволяє закон секретареві, бути заступником міського голови.
Так, секретар міської ради інколи й лише тимчасово (але ніяк не на постійній основі, як заступник керівника) може виконувати функції міського голови (стати його заступником), але виключно у випадках: смерті міського голови, дострокового зняття його з посади чи у зв’язку з неможливістю виконання головою своїх обов’язків (тяжка хвороба, травма, викрадення, зникнення і т. ін.). Тобто- у виключних (т. зв. “форс-мажорних”) випадках.
Що таке “Регламент міської ради?” Це- нормативно-правовий документ, що визначає порядок діяльності ради, порядок підготовки і проведення її пленарних засідань, діяльність постійних комісій, процедури окремих видів роботи ради, її органів, депутатів, посадових осіб, а також функцій, що випливають з її повноважень. Очевидно, що регламент міської ради, за визначенням, не може врегульовувати питання діяльності міського голови, а тим більше, нав’язувати йому в заступники секретаря ради. Це питання явно виходить за межі юрисдикції цього нормативно-правового документу. До того ж, воно прямо суперечить закону.
 

MikeSV
22.07.2012 at 10:07

Небайдужий Дякую за змістовну відповідь.

Віталій
24.07.2012 at 20:34

Пропоную ознайомитися з проектом рішення майбутньої сесії щодо преміювання міського голови та його заступників. От і виникає питання, як преміюють Дреженкова: як першого заступника, чи як секретаря міської ради? Згідно до відповіді на мій запит, він все ж таки є секретарем, а обовязки заступника просто “накинуті”…))) http://hmilnyk.osp-ua.info/userfiles/file/2012/23072012/12.doc

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *