Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

13.04.2016

СКАНДАЛЬНА ІСТОРІЯ З ДЕЛЬФІНАМИ В ХМІЛЬНИКУ – ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ…

0_7e394e123b44577689e1f6452f6c65afВ засобах масової інформації час від часу з’являється інформація про події навколо дельфінарію, який знаходиться в приміщенні басейну санаторію «Поділля» що в Хмільнику.

Ситуація набула значного розголосу, і навіть виконавчий комітет Хмільницької міської ради прийняв рішення, в якому закликав сторони конфлікту не вчиняти дій, які можуть спровокувати конфлікт та суспільний резонанс.

Але всі публікації, принаймні ті, з якими вдалося ознайомитися, носять трішки однобокий характер. І ось сьогодні, в газеті «33-й канал», з’явився матеріал, в якому висвітлено позицію як власника дельфінарію, який орендував басейн в санаторії «Поділля». Так, власне й керівництва самого санаторію.

З метою уникнення маніпуляцій сторонами конфлікту, а також керуючись бажанням дати більш ширшу можливість донесення до громадян позиції конфліктуючих сторін, ми вирішили розмістити матеріал газети «33-й канал» на сторінках Громадського форуму Хмільниччини.

Отже, далі – мовою оригіналу…

«Рейдерське захоплення дельфінарію», загроза життю дельфінів та хворі польські діти, яким не дають змоги проходити реабілітацію – інформація, що миттєво облетіла область і країну.

«Керівництво санаторію «Поділля» перешкоджає оздоровленню польських дітей з обмеженими можливостями та «виживає» дельфінів з території закладу», — заявляє директор Центру реабілітації «Доктор Дельфін» Борис Когут. Адміністрація оздоровниці наголошує: це санаторій страждає від діяльності дельфінарію, котрий наразі працює на базі установи незаконно.

Мітинг перед входом в оздоровницю відбувся минулого тижня. За словами працівників центру «Доктор Дельфін» та активістів, вони вийшли заступитися за дітей із Польщі.

Під час мітингу активісти оголосили ряд вимог щодо сприяння діяльності дельфінарію та можливості під’їзду хворих дітей до спортивно-оздоровчого комплексу, а також звільнення директора санаторію Анатолія Реп’яха з посади.

За декілька днів після мітингу Борис Когут публічно заявив про те, що керівництво санаторію планує рейдерське захоплення дельфінарію за участі «тітушок», і про загрозу життю дельфінів. З його слів, у закладі було вимкнене світло на всю ніч і не працювали очисні фільтри у басейні, від цього впав рівень води і тренери почали бити на сполох, що дельфіни можуть загинути. Також Борис Когут зазначив, що його в ту ніч не пустили на територію закладу, а ветеринару дельфінарію опівночі в лісі погрожували невідомі молодики.

– Ми розіслали листи в прокуратуру, поліцію, зателефонували у Вінницьку екологічну службу, звернулися в облдержадміністрацію. Всі органи влади взяли до відома цю інформацію, — наголосив Борис Когут.

Є інформація, що директор хоче продати оздоровницю і виїхати за кордон… Ми сьогодні не маємо куди забрати дельфінів, бо їм потрібні відповідні умови, а басейн у центрі міста, який почали будувати, не можемо завершити, бо немає коштів.

Директор санаторію «Поділля» Анатолій Реп’ях не спілкувався ні з активістами, ні з журналістами, пояснюючи це тим, що активісти під час мітингу були агресивно налаштовані. Проте ексклюзивно нашому виданню він прокоментував своє бачення ситуації.

– Договір оренди з Центром реабілітації закінчився 1 липня. Тоді також був мітинг, і ми погодились залишити дельфінів на території санаторію ще на декілька місяців. Дельфінарій працював у нас на основі листа, який написав Борис Когут, зобов’язуючись до 1 жовтня 2015 року звільнити приміщення і вивезти дельфінів в інше місце.

13023327_878630212245469_1767278358_n

– Від 1 жовтня минуло багато часу, ми їх не виселяли, але спортивно-оздоровчий комплекс, де живуть дельфіни, в аварійному стані. Його терміново потрібно закривати на ремонт. Законом заборонено діяльність дельфінаріїв, які не містять природної морської води, а тут дельфіни живуть не в морській воді, а в підсоленій. Мішки з сіллю стоять у підвальному приміщенні, сіль потім роз’їдає басейн та стіни спортивного комплексу. За інформацією, наданою нам Державною екологічною інспекцією, підприємство «Доктор Дельфін» не має дозволу на утримання диких тварин у неволі. Ми не можемо брати орендну плату з дельфінарію, бо це неможливо провести та оформити офіційно. Вони працюють на території закладу й ні за що не сплачують. Я маю інформацію про те, що останній мітинг на підтримку дельфінарію був проплачений.

Активісти побили нашого працівника, який знімав захід на фотокамеру. До речі, серед учасників мітингу були люди з інших міст та особи з кримінальним минулим. Так, ми заборонили в’їзд машинам на територію закладу, крім службового транспорту, бо був випадок, коли автомобіль ледь не збив відпочивальника. Перешкод для оздоровлення дітей ми не чинимо. Щодо інформації про рейдерське захоплення, хіба ми можемо вчинити рейдерське захоплення будівлі нашого ж санаторію?

Люди, що в нас оздоровлюються, жителі різних міст та країн, вони не розуміють, що відбувається, чому проходять ці мітинги — від цього страждає імідж закладу.

Ми попереджали Бориса Івановича про те, що хочемо в квітні провести капітальний ремонт приміщення, писали йому офіційні листи, він їх не приймає, тоді зібрали комісію і попередили його про це при зустрічі, а зараз через вашу газету нагадуємо, що ремонтні роботи у приміщенні спортивно-оздоровчого комплексу будуть проводитись вже найближчим часом, тому просимо керівника дельфінарію взяти цю інформацію до уваги і перевезти дельфінів в інше місце.

Христина Максимчук

23 Comments on “СКАНДАЛЬНА ІСТОРІЯ З ДЕЛЬФІНАМИ В ХМІЛЬНИКУ – ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ…

Небайдужий
13.04.2016 at 22:42

Хитрий пройдисвіт той “доктор-дельфін”. Усі зобов’язання в листі-проханні узяв на себе, а не на своє приватне підприємство 🙂 Хоча, це йому все одно не допоможе. Ніяких правових підстав займати басейн санаторію те шахрайсько-браконьєрське підприємство все одно не має і рано чи пізно має бути звідти “виселене”. Ось тільки шкода нещасних тварин 🙁

Правда
14.04.2016 at 07:09

Шкода і людей, які не розуміють, що ціль Когута не “забота” про дельфінів, не “лікування” дітей, а тільки викачування грошей!
Там можна підхватити інфекцію, басейн не спускався всі роки, що вони там, басейн підтікає і труби розїдає сіль, там просто НЕБЕЗПЕЧНО ЗНАХОДИТИСЬ!!!

Небайдужий
14.04.2016 at 08:20

Правдо, це правда 🙂
Плавання в басейні, наповненому розчином фекалій диких тварин здоров’я точно нікому не додасть.

Хмільничанин
14.04.2016 at 09:10

Ну вас послухай, то пан Когут просто злочинець, а бідненький пан Рип”ях (екс регіонал) так сильно переживає за приміщення санаторію, що це аж ніяк не пов”язано із продажем санаторію, який як не горить, то в солоній воді тоне!!!
Щодо акції: так же можна і сказати про Вашу статтю – ПРОПЛАЧЕНА!!!
Всі місцеві знають хто такий Рип”ях і скільки “хорошого” він зробив для санаторію і міста загалом.

Правда
14.04.2016 at 09:30

Що чекаємо, коли обвалиться басейн з людьми? А тоді вже будемо кричати, ой хто винен?

Правда
14.04.2016 at 09:38

Когут заробляє, на горі тих дітей, що мають надію вилікуватись(дере по 1000 євро за сеанс з поляків!!!) Однак вони не знають, що втрачають час (в працівників дельфінарію, немає кваліфікаціі, щоб лікувати) і діти можуть ще більше захворіти, підчепивши інфекцію((((( Невже не видно, що Когут оббріхує всіх, знущається з дельфінів і наживається на дитячій біді!!!!???

Альф
14.04.2016 at 21:19

Розсмішило реченння: “Щодо інформації про рейдерське захоплення, хіба ми можемо вчинити рейдерське захоплення будівлі нашого ж санаторію?”… Та, канєшно можете. Чи перший раз не понравилось?

Вадим
14.04.2016 at 21:46

Людям, які захищають бідного рипяха слід розібратись, яким чином, санаторій, побудований колгоспами, став власністю цього бариги.
А дельфінарій на сьогодні є нормальним джерелом інвестицій в Хмільник, так що за нього потрібно боротися.

Правда
14.04.2016 at 23:27

Да памятаємо, що до того як Реп’ях став директором, то санаторій довели до ручки минуле керівництво, люди по пів року не бачили зарплати, ремонти не робились роками, колгоспи загнулись, відпочиваючих було 50 чоловік.
А зараз в санаторії зарплати дають щомісяця, санаторій розбудовується і розвивається, лікуються люди з України і з різних країн.
А питання, як приватний підприємець Когут, який сплачує в бюджет міста 500 гривень в місяць, а собі сотні тисяч гривень в карман допомагає місту?

Степан
15.04.2016 at 12:42

Питання власності воно звичайно цікаво вияснити, але коли мова йдеться про невиліковних дітей, то воно не головне. Хай його краще вирішує суд.
А от що до того лічать дельфінами чи калічать, коли мова йде про діток з невиліковними хворобами такими як церебральный параліч чи епілепсія, то вже справа дуже серйозна і неймовірно відповідальна. А от чи відомо читачам і дописувачам форуму, що на момент публікації даного матеріалу головний дресерувальник дельфінів Степан Демченко, який фігурує у всіх рекламних роликах “Доктора дельфіна” (як на мене то “Доктора Зло”) потрапив до реанімації лікарні Хмільника з ЕПЕЛІПТИЧНИМ ПРИПАДКОМ. Зараз Степана перевели в неврологічне відділення де він проходить лікування. Хлопця звичайно шкода і хай він якнайшвидше одужує. Але уявіть собі якщо тренер епілептик знаходиться з дитиною епілептиком в басейні з дельфінами і в когось з них або в обох зразу станеться приступ епілепсії! Це ж зразу два трупи!!!

Олександр
15.04.2016 at 13:30

Все набагато простіше, два бариги не можуть поділити гроші.

Небайдужий
15.04.2016 at 19:52

“…дельфінарій на сьогодні є нормальним джерелом інвестицій в Хмільник.”
Смішнішого нічого придумати не змогли? 😀
Що ж то за такі цінні “інвестиції в Хмільник” що за них варто боротися людям, котрі з того шахрайського проекту нічого не мають особисто для себе? Цікаво б було почути 🙂

Степан
16.04.2016 at 14:12

На мою думку хмільницький дельфінарій – це дуже погано!
А тим хто думає чи каже приблизно наступне: «А я був/була в хмільницькому дельфінарії: там дельфінам добре. Вони радісні і грайливі, і місця там багато». Вибачте шановні. Ви або абсолютно байдужі. Або вам зовсім наплювати на долю тих бідолашних тварин. Аби шоу тривало….
Трагедія дельфінів в тому, що на відміну від більшості тварин вони не можуть виглядати нещасними.
Якщо тигру або ведмедеві в клітці погано, він лежить, погано пахне і майже не рухається.
А дельфін не може жити без руху.
Він так здорово стрибає, швидко плаває, красиво махає хвостом і плавниками, правда? Тепер уявіть, що це для нього єдиний спосіб вижити. Дельфінам в дельфінарії не може бути добре просто тому, що в дикій природі звичайний дельфін пропливає в середньому близько 100 кілометрів, просто так, граючи, спілкуючись, полюючи. Чи не з необхідності, це така потреба в русі, якщо навіть їжа і умови на місці прекрасні, він все одно плаває, а в басейні стільки не пропливеш. Тим більше в хмільницькій хлорованій калюжі (боя який же то на біса дельфінарій) дельфіну в ньому толком й пливати нема де. А без руху дельфін загине.
Вже зовсім по-іншому виглядає тепер це шоу, чи не так?
А ще будова щелепи у дельфінів таке, що вони начебто весь час посміхаються. Прямо таки Гюго, “Людина, яка сміється”. Люди не вірять в те, що хтось може так посміхатися і страждати одночасно.
Дельфіни, до того ж, дуже чутливі до звуків, постійна робота насосів, шум натовпу, генератори та інше обладнання – цих звуків немає під водою, там тихо. А в хмільницькому споткомплексі постійний шум призводить до стресів і серйозних захворювань тварин.
А ви знаєте як браконьєри ловлять дельфінів на замовлення «Доктора Зло» (чи як він там себе величає «Доктор Дельфін», здається) в Чорному морі?
Я, звичайно з браконьєрами в море не виходив, але за словами обізнаних людей виглядає це приблизно так: на швидкісному катері (краще двох) женуться за групою дельфінів до тих пір поки яка-небудь тварина не ослабне і не відстане від зграї, тоді її при допомозі рибальських сіток затягують в катер. Хто раніше видихається і відстає від зграї зрозуміло, це хворі тварини, дитинчата і вагітні самки. Хворі браконьєрам ні до чого. У перший раз цим покидькам вдалося відбити у сім’ї дельфінів двох дитинчат. Потім вдалося добути дорослу самку, можливо вагітну, але шансів народити у неї майже не було, вірогідність викидня у виловленої вагітної самки становить 99,8%. А якою пафосною і ліричною в місцевих ЗМІ тоді вийшла стаття «У дельфінів Зевса і Лілу в дельфінарії санаторію народилось дитинча» спочатку я й сам в ту брехню повірив (все як за Гебельсом «Чим нагліша брехня, тим швидше в неї повірять») Пізніше я взнав, що половина виловлених браконьєрами дельфінів гине протягом перших трьох місяців проживання в неволі. Решта живе в середньому від 3 до 5 років (в природі дельфін живе в середньому 25 років). Це при умові якщо то гарний просторий дельфінарій з природньою морською водою. А в хмельницькій тісній хлорованій в’язниці вони аби 1 рік протягнули. В різні часи в подільському басейні було то 1, то 3, то 5, зараз 4 дельфіни. Нам дельфіни як афро-американці чи китайці – всі на одне лице. Користуючись цим, і тим, що ці тварини дуже швидко тренуються, браконьєри і дресирувальники-садисти пропустили через басейн спорткомплексу і замучили в ньому з моменту відкриття шоу з дельфінами не менше десятка дельфінів.
Так що думайте шановні хмільничани і робіть висновки.

xumka
18.04.2016 at 17:28

ещё 50 лет назад рыбаки азовского моря перевыполняли план по вылову делифина который шёл на рыбий жир и мясокостную муку!
В Черном море обитают гри вида дельфинов. Наиболее многочисленный — дельфин-белобочка водится в открытых водах Черного
Черноморские дельфины:
А — белобочка, Б — афалина, В — азовка, пыхтун, или морская свинья
моря, любит сопровождать суда, может часами играть впереди их носовой части. Этот веселый дельфин достигает длины 2,1 метра и массы 40—60 килограммов.
Второй вид, афалина — наиболее крупный среди черноморских дельфинов, достигает длины 3,3 метра и массы до 350 килограммов. Если белобочка питается, в основном, стайной пелагической рыбой, то афалина охотится за донной рыбой, крабами и моллюсками.
Третий вид называется морской свиньей, или азовкой, а иногда — пыхтуном. Это сравнительно мелкий дельфин, с длиной тела 1,2 метра, редко до 1,8 метра, и средней массой 20—30 килограммов. Обитает в южной части Азовского моря и в Черном море, преимущественно вблизи берегов. Питается донной рыбой, а во время больших скоплений хамсы переходит исключительно на этот вид пищи. Как и подобает млекопитающим, все дельфины живородящие и выкармливают детенышей молоком. Возраст дельфинов достигает 25—30 лет. По данным профессора А. Е. Шевалева, посвятившего дельфинам Черного моря много работ, наблюдений и исследований, белобочка ныряет на глубину до 70, пыхтун — до 70—75, а афалина — до 150— 200 метров. Специально обученная афалина погружалась до 300 метров. Время пребывания дельфинов под водой обычно — не более 5 минут, но в исключительных случаях афалины могут продержаться до 20 минут. За день в условиях дельфинария пыхтун съедает около 4 килограммов рыбы, белобочка от 3 до 10 и афалина 5—15 килограммов, а очень крупные экземпляры — до 20 килограммов. Ученые полагают, что в 50-х годах стадо дельфинов Черного моря достигло 1 миллиона голов и что они в течение года потребляли количество рыбы, почти в три раза превышавшее улов всех..

xumka
18.04.2016 at 17:41

Правда
14.04.2016
Да памятаємо, що до того як еп’ях став директором?
=тому і доводили санаторій до ручки регіанали на чолі з головою районої організації бандитської партії регіонів відверто грабуючи його та одночасно набиваючи кишені мільонами накраденеми та ще й відправляючи автобуси на антимайдани…
навіть корпус з курортниками спалили і всьо шито крито!
зато наразі санаторій приватний…і тіпа в себе самого грабувати непотрібно.ну хіба що по звичці на картішки тисяч двадцять в день …

Степан
18.04.2016 at 21:15

Шановний містере XU… А чому так несподівано трьома крапочками текст обірвали, га? Кишка тонка правду писати? Там же саме цікаве починається 🙂
«Ученые полагают, что в 50-х годах стадо дельфинов Черного моря достигло 1 миллиона голов и что они в течение года потребляли количество рыбы, почти в три раза превышавшее улов всех черноморских государств. Академик Л.А. Зенкевич считает, что одно только стадо дельфинов-белобочек поедает от 150 до 300 тысяч тонн рыбы в год. Интенсивный лов черноморских дельфинов привел к резкому сокращению их численности. С марта 1966 года промысел этих животных в Черном и Азовском морях у нас в стране запрещен. К Советскому Союзу присоединились Румыния и Болгария. В Турции лов дельфинов продолжается.»

Вилов дельфінів у Туреччині було заборонено у 1983. Уже з цього факту ясно на скільки “дрімучий” текст.
Повний текст, звідки той гореманіпулятор XU… шмат інформації вирвав, можна прочитати тут. Інформація, насправді, дуже цікава.
adminland.ru/crimea/books/m2172478/part04.htm

А от якщо в українській вікіпедії зробити запит «Афаліна чорноморська» (Саме таких дельфінів незаконно утримують в хмельницькій хлорованій тюрмі.) То можна взнати:
– що цих тварин у територіальних водах України збереглося, імовірно не більше 500—1 000 особин. Тобто цей вид дельфінів балансує на межі повного винищення.
– що за добу може з’їсти до 16 кг риби.
– що тривалість життя в умовах неволі, як правило, не перевищує 3—5 років.
– що цей вид дельфінів занесено до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення (1973). Промисел заборонено.
От така XU… малята.

xumka
18.04.2016 at 22:10

Степан
18.04.2016
ти мабудь з тих лишньохромосомних які оздоровлюються за допомогою дєл-фінів!
дійсно,покращення стабільне,навіть гуглити научився…

Правда
19.04.2016 at 23:38

Як можна виправдовувати Доктора-Зло-Ката над дельфінами? Ті хто його захищає, готові любі побрехеньки придумати аби відволікти від проблеми, що вони тільки бабло заробляють на дельфінах!!! Долучайтесь до

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=220901588286716&id=100011006286129

і шо?
22.04.2016 at 13:43

Як на мене, слід відділити мух від котлет. Те, що пан Реп”ях в свій час, шляхом рейдерського захоплення незаконно заволодів санаторієм як одним цілим (назараз він поділений на три а може й більше частин) ОДНЕ, а те, що в неприпустимих умовах утримується звіринець із сумнівною історією, то вже зовсім ІНШЕ… І в першому і в другому випадку роботи для правоохоронних органів аж багато, алезайматися цим нікому невигідно через те, що: в першому випадку завжди є можжливість зняти халявний номер для кого-небудь з вищестоящих перевіряючих або ж просто бажаючих відпочити, в іншому випадку, знову ж таки халява, поплавати з дельфінами… Не згоден з попередніми дописувачами стосовно керівника санаторію як бувшого “ригионала”, бандити окраси не мають ( представники самих різних політичних рухів замічені в протиправній діяльності)… В цьому випадку прослідковується чітке організоване злочинне угрупування з розподілом ролей, функцій і т.п. до якого входить вся родина Реп”яхів (син, дочка, невістка, і ОКРЕМИМ РЯДКОМ Хмельницький СВАТ), а також всі засновники ТОВ “Поділля”… Що стосується Дельфінарію, так Доктор Дельфін ( до речі чого “доктор”?) вихідець з правоохоронних органів (!?), вжже давно міг би побудувати свій власний дельфінарій на базі колишнього недобудованого басейну по вул. Столярчука (!)

УРА
25.04.2016 at 03:45

Можна вкрасти машину, можна вкрасти “захватом” будівлю силою, як робить це Когут (не платить за свєт, воду, газ) і якоби немає куда йому вибратись. Він захватив спорткомплекс не маючи ніяких документів!!! – оце РЕЙДЕР -Когут!
Власник санаторія – Поділля купив, вложив гроші, розвиває санаторій, платить зарплату 300 чоловікам, платить в бюджет Хмєльніка – це і є інвестиції!

УРА
25.04.2016 at 03:47

В обичному людському басейні тримати 4! дельфінів?!!!
Звідки Когут їх взяв і звідки привіз? А тепер каже, що їх немає куди подіти?
Канєшно, щоб заробляти по 1000 євро за сеанс з поляків, він готовий, ще й не так іздіватись над тваринами!!!
І ще не такі казки придумувати про санаторій .

УРА
25.04.2016 at 09:21

Можна вкрасти машину, можна вкрасти “захватом” будівлю силою, як робить це Когут (не платить за свєт, воду, газ) і якоби немає куда йому вибратись. Він захватив спорткомплекс не маючи ніяких документів!!! – оце РЕЙДЕР -Когут!
Власник санаторія – Поділля купив, вложив гроші, розвиває санаторій, платить зарплату 300 чоловікам, платить в бюджет Хмєльніка – це і є інвестиції!

Аргументи і факти
30.04.2016 at 09:37

Рабство дельфінів
http://blogs.korrespondent.net/blog/business/3676970/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *