Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

21.03.2012

ТО ХТО Ж СФОРМУЄ СПОСТЕРЕЖНУ РАДУ та чому пропозиції громадської ради «переносяться на завтра»

Вчора на мобільний телефон секретаря громадської ради при виконавчому комітеті Хмільницької міської ради, членкині громадської організації «ПРАВО» Олени Аврамчук подзвонила особа (сказала, що за дорученням пані Наталі Мазур) та запитала, чи вона має намір «бути в спостережній комісії». Також пані поцікавилася, чи знає Олена, що там «колишні зеки» та натякнула, що вони туберкульозні і з ними потрібно працювати.

В пані Олени був культурний шок, тому що вона абсолютно не розуміла, чому дзвонять саме їй. Далі ще краще. Зателефонував начальник управління праці та соціального захисту населення Хмільницької міської ради пан Сергій Редчик, і почав розповідати, що ніхто не хоче йти у цю комісію, що їм потрібна допомога психолога, і що керуючий справами Андрій Барабан вже втретє чи вчетверте завертає йому якийсь документ… А вони сьогодні і білили, і прибирали, і ще й рішення готували, а пані Олена відмовляється бути членом спостережної комісії, навіть попри те, що її (пані Олену) висунули як представника громадської ради, як психолога і т.д…

Після цього дзвінка ми довго не могли зрозуміти, хто кого і куди висунув. Так, справді, на останньому засіданні громадської ради, було розглянуте це питання. В порядку обговорення було розглянуті можливі варіанти участі громадськості в цій комісії. І мною особисто був приведений приклад, що наша громадська організація має відповідних фахівців в захисті прав людини. Наприклад пані Олена (хоча варто зазначити, що не вона одна). АЛЕ ЖОДНОЇ ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО УЧАСТІ В ЦІЙ КОМІСІЇ САМЕ ПАНІ ОЛЕНИ НАВІТЬ НЕ РОЗГЛЯДАЛОСЯ!!! Ось витяг з протоколу засідання громадської ради щодо розгляду цього питання:

«Рекомендувати виконавчому комітету Хмільницької міської ради  внести зміни до проекту рішення виконавчого комітету Хмільницької міської ради щодо складу спостережної комісії, включивши до її складу членів громадських організацій та представників громадськості, у відповідності до п.7 проекту Положення про спостережну комісію».

Тобто жодної рекомендації виконавчому комітету щодо персональної участі пані Олени Аврамчук в Спостережній комісії НЕ БУЛО ЗАТВЕРДЖЕНО!!!

Я переглянув проект Положення про спостережну комісію і знайшов наступне:

П.9 Підприємства, установи  і  організації  незалежно  від  форми власності,  які  бажають  включити   до   складу   комісії   своїх представників,   подають   до  виконкому Хмільницької міської ради  відповідні пропозиції, підписані керівником підприємства, установи, або рішення керівного органу організації (я, як керівник організації, жодних пропозицій щодо участі пані Олени в комісії не підписував і Рада організації жодного рішення з цього приводу не приймала)…

Окремі громадяни подають заяви, підписані особисто (на скільки мені відомо, пані Олена жодної заяви щодо участі в комісії не подавала і не підписувала)

Є правда ще одна норма Положення: «Виконком Хмільницької міської ради, може запропонувати увійти до її  складу представникам підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та окремим громадянам». Але перепрошую. Виконком нічого нікому не пропонував!

На нашу думку. Тут мала б спрацювати приблизно така схема:

  1. Виконавчий комітет має намір затвердити Положення про комісію та її персональний склад;
  2. Громадська рада, вбачаючи певні порушення щодо формування цієї комісії, рекомендує виконавчому комітету сформувати персональний склад у відповідності до п. 7 Положення;
  3. Виконавчий комітет, розглянувши пропозиції громадської ради, мав би прийняти відповідне рішення та «запропонувати увійти до складу комісії представникам підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та окремим громадянам»…

От і виникає питання: навіщо було все це розпочинати? Дзвонити, намагатися звинуватити в чомусь?

І ще одне. Сьогодні мав розмову з головою громадської ради при виконавчому комітеті Хмільницької міської ради Віктором Гричанюком. Так от, він мені повідомив, що йому дзвонили з міськвиконкому і сказали (цікаво, хто це?), що пропозиції громадської ради не буде винесено на чергове засідання виконавчого комітету, так як не дотримано вимого Закону України «Про доступ до публічної інформації»…

З цим можна погодитися, але тільки частково. Справа в тому, що на останньому засіданні громадської ради було вироблено 6 рекомендацій. По 2 рекомендаціях справді мають бути прийняті рішення, а саме:

– рекомендувати виконавчому комітету Хмільницької міської ради включити до річного плану проведення консультацій з громадськістю, проведення в ІІ кварталі 2012 року два круглих столи: «Проблеми та перспективи розвитку самоорганізації в місті Хмільнику» та «Проблеми та перспективи розвитку ОСББ в Хмільнику».

– рекомендувати виконавчому комітету Хмільницької міської ради провести засідання круглого столу  на тему  «Битва на Синіх Водах. Відзначення на державному рівні».

Зовсім інша ситуація з іншими ініціативами громадської ради. Рекомендації щодо оприлюдення звіту про діяльність Громадської Ради при виконавчому комітеті Хмільницької міської ради на Громадському Форумі Хмільниччини та на Офіційному сайті міста Хмільника взагалі не передбачають прийняття окремого рішення, так як цей ОБОВЯЗОК виконкому закріплений Положенням про громадську раду. Також не потребує прийняття окремого рішення рекомендація щодо інформування громадської ради про прийняття (чи не прийняття) проекту рішення «Про затвердження місць для паркування легкового автотранспорту на території м. Хмільника».

Ситуація ж з іншими пропозиціями наступна. Вони не містять ініціативи щодо затвердження нових рішень, проекти яких потребують оприлюднення за 20 днів до затвердження, а рекомендують внести зміни до ВЖЕ ОПРИЛЮДНЕНИХ в установленому порядку проектів рішень. Під час засідання виконкому його члени можуть пропонувати зміни до оприлюднених проектів рішень. То чому ж цього не може робити громадська рада? Отже, в цьому випадку розгляд пропозицій громадської ради на черговому засіданні виконкому жодним чином НЕ СУПРЕЧАТЬ вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації» і мають бути розглянуті саме на черговому засіданні виконкому… Пропоную Вашій увазі ці пропозиції:

–          рекомендувати виконавчому комітету Хмільницької міської ради  внести зміни до проекту рішення виконавчого комітету Хмільницької міської ради щодо складу спостережної комісії, включивши до її складу членів громадських організацій та представників громадськості, у відповідності до п.7 проекту Положення про спостережну комісію;

–          рекомендувати виконавчому комітету Хмільницької міської ради конкретизувати перелік питань, які не можуть бути винесені на розгляд позачергових засідань виконавчого комітету Хмільницької міської ради, шляхом внесення змін до проекту Регламенту виконавчого комітету Хмільницької міської ради, а саме: проекти нормативно-правових актів, що мають важливе суспільне значення і стосуються  конституційних прав, свобод, інтересів і обов’язків громадян, акти, якими передбачається надання пільг чи встановлення обмежень для суб’єктів господарювання та інститутів громадянського суспільства, проекти регуляторних актів, проекти державних, регіональних та місцевих програм економічного, соціального і культурного розвитку, рішень стосовно  стану їх виконання, що не пройшли громадського обговорення у відповідності до Порядку проведення консультацій з громадськістю у місті Хмільнику.

7 Comments on “ТО ХТО Ж СФОРМУЄ СПОСТЕРЕЖНУ РАДУ та чому пропозиції громадської ради «переносяться на завтра»

Пронира
21.03.2012 at 15:40

“…і що керуючий справами Андрій Барабан вже втретє чи вчетверте завертає йому якийсь документ… А вони сьогодні і білили, і прибирали, і ще й рішення готували” – чергові шедеври творчості ))))))))))))))))))))))))))))

Небайдужий
21.03.2012 at 16:16

А ялинки не саджали? А клумбочки не розбивали? 😆

Оптимістка
21.03.2012 at 16:56

Посадіть і Ви ялиночку, розбийте клумбочку, Ви ж Небайдужий )

Оленка
21.03.2012 at 18:53

Як сказав Віталій, в мене був культурний шок, але це м”яко названо)) хто дзвонит, що хоче, нічого не зрозуміло, а головне, не зрозуміло чому саме мені??))) і до чого тут “копали-білили”?? це був натяк, щоб я прийшла допомогла?)) то я не працівник міської ради, не маю таких повноважень))

Віталій
24.03.2012 at 00:11

Цікаво, а працівникам міськвиконкому самим не соромно, що їх використовують, як дешеву робочу силу, а після цього вони змушені доробляти свою основну роботу, залишаючись після закінчення робочого дня, “что би навєрстать…”? А потім приходить Петро Олексійович і заявляє, що йому не подобається якість того прибирання і доведеться “переприбирати”?)))

Небайдужий
24.03.2012 at 12:38

Якщо не соромно працювати під проводом таких керівників, то й виконувати всі їхні забаганки також не соромно.
Чиновники з почуттям власної гідності- величезна рідкість в нашому суспільстві. Решта- просто безхребетні, бездумні та бездушні виконавці розпоряджень начальства. Сьогодні накажуть саджати ялинки- саджатимуть, завтра накажуть забирати в населення останнє, забиратимуть. І рука ні в кого з них не здригнеться. Така вже це братія. А Ви, Віталіє, про сором їх запитуєте. Їм таке почуття невідоме…..

Віталій
24.03.2012 at 12:51

Можливо не коректне визначення підібрав. Але рано чи пізно цей “нарив” має прорвати. Причому виникає цікава ситуація: коли ми звертаємося з запитом на інформацію, то образ немає меж. І такі вони зайняті, і такі заклопотані… Так не ходіть з віниками вздовж доріг, а виконуйте свої прямі обов’язки. і один з цих обов’язків – задовольнити моє право на інформацію, а не чиїсь забаганки! “Суботнік”  – до добровільна справа. А якщо це переростає в добровільно-примусову, то не варто забувати, що то “СУБОТНІК” і має відбуватися в суботу. А не під час робочого дня. А то стоять “професіонали” з віниками, а потім ображаються, що доводиться ще й щось робити…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *