Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

30.04.2009

Увага! Бомба сповільненої дії

Увесь світ потерпає від різних проблем, але чи не єдиною актуальною і най глобальнішою була і залишається проблема перенавантаження синьої планети сміттям… Настільки небезпечним і отруйним, що здатне поступово знищити людство, мікрофлору та фауну. Для цього потрібен лише час. Це ніби бомба з годинниковим механізмом, яка повільно, але впевнено очікує кінцевого результату.

До цього відносяться не лише стихійні сміттєзвалища, але й усі відходи, які людина викидає, не обдумавши і не дбаючи про майбутнє. Різні відходи, які виливаються чи викидаються в річки, моря й океани, масові захоронення хімічних та отруйних відходів… Це зброя повільної дії, через яку загинуло багато рідкісних тварин і рослин, і через яку мільйони потрапили під охорону, або під загрозу швидкого зникнення.

В народі кажуть: «Людина сама кує своє щастя»… До цього можна додати: «Людина сама мусить дбати про своє виживання і право на подальше існування». Шкода, що більшості homo sapiens дуже рідними є: «Моя хата скраю, я нічого не знаю» і «Після мене – хоч потоп». Навіть просто викинувши пляшку чи обгортку від цукерки в бак для сміття або після гучно проведеного пікніка на природі позабирати після себе хоча б навіть те, що не перегниває в ґрунті – і навіть це багато в чому допоможе.

Відомо, що гума, поролон, лінолеум, поліетиленові пакети, пластиковий посуд і тому подібне, розкладаючись, виділяють токсичні речовини, а з часом потрапляють у грунт і підземні води, але найгірше, що може статися з таким непотребом – це його спалювання, адже подібне супроводжується викидом в атмосферу діоксинів та інших канцерогенів. Вченими-дослідниками доведено, що зберігати продукти у поліетилені та пластиковій тарі дуже ризиковано, а особливо небезпечно у сучасний поліетилен пакувати масло, сало і гриби. А ще не варто пити з пластикової тари горілку, бо речовини, які виділяються при дії спиртного, в більшій мірі мають небезпечний вплив на печінку.

З кожним роком вода, і не лише річкова, стає все більш забрудненішою. Люди потерпають від отруєнь водою різного характеру. В багатьох криницях України вода стала непридатною для вживання. Наше місто – не виняток. В криничних водах дуже багато солей, які при кип’ятінні осідають на стінках посуду… Хоча якихось років з десять тому назад такого не було. Якість питної води погіршується з кожним роком все більше й більше, а вода, як і повітря, необхідні для життя всіх живих істот.

Це ніби замкнене коло, в якому все між собою пов’язане. Але надія помирає останньою і, крім того, є велика всеперемагаюча істина – в гурті і каша добре їсться, і великі справи вдало вершаться. Треба лише усвідомити загрозу і робити все для подолання проблеми і припинення дії годинникового механізму.

Помилки будуть виправлятись так само, як і накопились: роками, але заради якщо не свого, то майбутнього своїх нащадків, варто спробувати. Адже природа має здатність відновлюватись, треба тільки дати їй такий шанс.

15 Comments on “Увага! Бомба сповільненої дії

Віталій
05.05.2009 at 09:56

Нажаль це є дуже великою проблемою навіть для курортного містечка Хмільника. До того ж в нас в місті, по моєму є дуже багато екологічних організацій, які цим, в принципі, повинні займатися. Зараз зайду на сайт міської ради подивлюся.

Віталій
05.05.2009 at 10:16

Подивився. Попри всі мої сподівання, їх майже немає. Просто мене збили з пантелику повідомлення в місцевій пресі про проведення екологічних акцій. От і склалася думка, що всі ці “екологічні ліги”, “гуртки юних екологів” та ін. можливо є офіційно зареєстрованими. Отже -громадських організацій в екологічного спрямування в Хмільнику немає, а місцевих організацій політичних партій аж дві: міська організація політичної партії “Зелена планета” (керівник Ригдюк Іван Юхимович) та міська організація Партії Зелених України (керівник Собчак Олена Володимирівна). Але поки шукав, натрапив на такі назви партій, що ужас. Як вам назва Українська морська партія. Ото для Хмільника актуально!!! Але ж є офіційно зареєстрована міська організація цієї партії!!! (керівник Дозорець Людмила Миколаївна)

Ester
05.05.2009 at 12:24

Людина не тільки кує своє щасття, а як вже визнало свтове співтовариство, людина може знищити сама себе, що саме і відбувається завдяки розповсюдженню і збільшенню сміттєзвалищ, особливо стихійних,які не є природного походження і не можуть перетворитися на органіку. доречі в Хмільнику декілька таких є. З часом ми самі себе потруємо, якщо не розпочнемо щось з цим робити. Хоча б, на початок, ознайомитися з досвідом іншиїх країн, що там роблять. Може хтось знає?

Віталій
06.05.2009 at 09:35

Потрібно і знайомити з досвідом інших країн, і проводити іншу роботу з населенням. Для початку необхідно провести інформаційну кампанію для населення., потім забезпечити місця збору сміття (урни, організований вивіз), потім необхідно підготувати місцеву нормативно-правову базу щодо штрафів за несанкціонований вивіз сміття, а потім штрафувати. Цікавий досвід має одне місто (назви нажаль не памятаю). Там місцева влада залучила в якості “зелених патрулів” бабок-пенсіонерок, причому гарантувавши їм 50% від суми кожного штрафу. Проблема сміття вирішилася за пів року…

Ester
06.05.2009 at 17:56

Цікаво було б дізнатися чи може місцева влада встановлювати розмір штрафів? По-моєму ні. Можна лише наполягати щоб давали по максимуму, але вони всерівно дуже мізерні. Крім того, хто ще має право штрафувати, крім суду?

Віталій
07.05.2009 at 12:36

Штрафувати може не тільки суд. При органах місцевого самоврядування створені комісії, які опікуються адмінпорушеннями. Вони можуть це робити. Але Закон України “Про органи самоорганізації населення” говорить, що міська рада може делегувати це повноваження цим органам самоорганізації. Наприклад, створюється комітет “За чисте довкілля”, який має статус органу самоорганізації населення і йому делегується повноваження складати протоколи про адмінпорушення. А далі бабки роблять свою справу.

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
07.05.2009 at 15:43

КРУТО!!! це дісно суперова ідея! давайте в нас таке зробимо!

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
07.05.2009 at 15:45

я думаю міський голова тільки буде ЗА від змін! і можливо підтримає!) всежтаки місто курорт!

Ксю
08.05.2009 at 12:02

КРУТО????? Давайте дамо комусь на комусь заробити, адже контролю немає навіть з боку держави, а від громади взагалі не дочекаєшся – не вміють. Крім того сусід на сусіда зуб має або як я зможу штрафувати свого сина чи кума. в КРАЇНІ ДЕ ПРОЦВІТАЄ КОРУПЦІЯ ТАК ЯК В НАС НЕМА ЧОГО РИПАТИСЯ.((((((

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
08.05.2009 at 15:23

а чому б Громадським Організаціям непроконтролювати це! або штрафи використовувати на допомогу бідним, чи на різні проєкти!

а щодо корукції то шо немона контролювати сюсідні будинки а з сусідніх будинків тебе!

Віталій
12.05.2009 at 10:33

Сина потрібно виховувати так, щоб не довелося його штрафувати. А щодо контролю за “штрафуючими” органами, то в нас їх занадто багато. Всі хочуть конторолювати, використовувати кошти і т.д. і т.п. В прикладі який я навів штрафи слугують для заохочення “бабок-пенсіонерок”. Результат для громади – чисте довкілля…

Ester
12.05.2009 at 12:24

Про виховання сина сказали, візьму до уваги, а от що робити з “кумом”, крім того відповідь щодо багатьох штрафуючих органів не є чіткою, от раніше пішов в райком партії і все вирішувалося дуже швидко, а куди зараз йти? Всіх всюди багато, а допомогти ніхто не може.

Віталій
13.05.2009 at 10:54

Можливо відповідь про багато штрафуючих органів і не є чіткою, проте є чіткий механізм вирішення питання сміття, запозичений з інших міст. Питання в тому – хто запропонує владі такий варіант діяльності? А з кумом, при добре розвинутій фантазії…

Ester
13.05.2009 at 11:47

О-о, давайте поговороми про досвід інших міст. Цікаво в яких містах України вирішенно питання сміття і як саме?

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
21.05.2009 at 19:57

ООО да це було б цікаво почути! як іньші вирішили це питання! хто був в іньших містах і знає як там з цим боряться відпишіть будь ласка!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *