Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

03.08.2015

В ХМІЛЬНИКУ ГОВОРИТИМУТЬ ПРО ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН ФОРМУВАННЯ ГРОМАД (ОНОВЛЕНО)

imagesВ Хмільнику відбудеться зустріч з обговорення Перспективного плану формування територій громад Вінницької області. Цей захід відбудеться з ініціативи Вінницької ОДА.

На зустрічі мають бути присутні представники Вінницької ОДА, Вінницької асоціації органів місцевого самоврядування, а також представники Вінницького офісу реформ.

Захід відбудеться 6 серпня, в малому залі районного Будинку культури.

Початок о 9.00.

 

 

 

20 Comments on “В ХМІЛЬНИКУ ГОВОРИТИМУТЬ ПРО ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН ФОРМУВАННЯ ГРОМАД (ОНОВЛЕНО)

Віктор
03.08.2015 at 12:08

Час є, місце також зазначено, а дата?

Віктор
03.08.2015 at 12:23

Дякую))))

Небайдужий
03.08.2015 at 12:29

Скільки шуму, заходів, консультацій, конфліктів, а результату не буде ніякого. Ніхто ні з ким не об’єднається.

Віталій
03.08.2015 at 12:31

Ну то таке. Не об’єднається – і хто їм винен? Але держава має створити всі умови для тих, хто таки хоче об’єднатися… Це ж не примусовий процес. Це – добровільне об’єднання…

Небайдужий
03.08.2015 at 12:45

Якби було чому об’єднуватися, то могло б бути і об’єднання. А так це лише утопія і привід витрати на щось свій час, з ілюзією усвідомлення корисної діяльності. Таке собі втілення приказки: “Чим би дитя не тішилося, аби не плакало” 🙂

Віталій
03.08.2015 at 12:47

Небайдужий, Ви маєте більш реальний план виведення з коматозу сільських територій та місцевого самоврядування взагалі?)))

Небайдужий
03.08.2015 at 12:53

Віталіє, а ви дійсно вважаєте, кампанію з “добровільного об’єднання громад”, РЕАЛЬНИМ планом “виведення з коматозу сільських територій та місцевого самоврядування взагалі”? Шось не віриться 😉

Віталій
03.08.2015 at 12:59

Чесно? Справді вірю. Тому що не бачив жодної альтернативи. І переконаний, що Ви самі знаєте в якому стані те місцеве самоврядування. То хіба не варто з ним щось робити?

Небайдужий
03.08.2015 at 13:45

Місцеве самоврядування в Україні в жахливому стані. Я б навіть сказав, що воно майже повністю відсутнє, оскільки не підкріплене матеріально. Існуюча система оподаткування, за якої на місцях залишається приблизно 18% від зібраного обсяу податків і зборів, перетворює місцеве самоврядування в Україні на фікцію.
Для того, щоб вивести його з цього стану, а фактично- запровадити систему місцевого самоврядування, слід зробити три абсолютно необхідні речі:
1. Повністю змінити ВСЮ систему оподаткування в Україні, в тому числі й розподіл зібраних податків між місцевим та державним бюджетом десь на рівні 90%/10%;
2. Провести повну інвентаризацію комунальних активів, відобразивши їх в загальнодоступному та відкритому для всіх, реєстрі комунального майна.
3. Визначити на законодавчому рівні поняття “член територіальної (місцевої) громади”. Передбачити фіксацію цього статутсу та облік осіб, котрі цей статус мають. А також надати цьому “членові” чіткітко визначене коло прав та обов’язків по контролю за управлінням та безпосереднім управлінням комунальними активами (майном, землею та бюджетом).

Саме лише механічне об’єднання територій та місцевих адміністративних інституцій, без виконання вказаних вище заходів, позбавлене будь-якого смислу. А тому є мертвонародженою затією, яка абсолютно ніяк не вплине на нікчемний стан місцевого самоврядування в Україні. Його, як не було, так і не буде. А оскільки стимулів для такого механічного об’єднання “громад” нема няких, то й спрогнозувати те, що воно не відбудеться, абсолютно не складно.

Небайдужий
03.08.2015 at 13:53

І ще. Не слід забувати стару народну мудрість: “Коли багатий об’єднується з багатим, вони стають багатшими, а ось коли бідний об’єднується з бідним, то вони стають лише біднішими”. 😉

Віталій
03.08.2015 at 16:36

Бачу й у Вас немає жодних сумнівів щодо стану місцевого самоврядування))) і Ви таки розумієте, що в такому стані його лишати ну просто не можна…)
А от щодо того, що ви написали про просте механічне об’єднання громад – не згоден взагалі) Ну, по перше, об’єднання не є самоціллю. Це лише елемент реформи. По друге – зміни до Бюджетного кодексу щодо розподілу податків таки внесено, як і прийнято інші документи, які дозволять наблизити послуги навіть в найвіддаленіші куточки сільських громад. Тут одразу хочу зазначити, що для цього вже внесені зміни до ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”, де, фактично, запроваджено нову посаду – Старости. Ось орієнтовний перелік його повноважень (одразу зазначаю, що це лише концептуальне бачення, яке не відображено в жодному НПА):
1. Державна реєстрація народження дитини.
2. Державна реєстрація смерті.
3. Державна реєстрація шлюбу.
4. Дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.
5. Затвердження проекту землеустрою щодо відведення та передачі земельної ділянки у власність.
6. Затвердження технічної документації щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки.
7. Дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості).
8. Затвердження проекту та зміна цільового призначення земельної ділянки.
9. Дозвіл на виготовлення технічної документації щодо
складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки.
10. Затвердження проекту землеустрою та передача ділянок в користування.
11. Затвердження технічної документації із землеустрою
щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі(на місцевості).
12. Довідка про вирощування с/г продукції.
13. Довідка про будинко-володіння.
14. Довідка про догляд за дитиною до 3-х років.
15. Дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в користування.
16. Акт обстеження матеріально-побутових умов.
17. Видача довідки про наявність ВРХ.
18. Присвоєння та підтвердження поштових адрес об’єктам містобудування.
19. Отримання ордеру на видалення дерев, кущів, газонів і квітників.
20. Видача дозволу на розміщення зовнішньої реклами.

По третє… народна мудрість – то, звичайно, дуже добре. Але що робити з депресивними сільськими територіями? Просто кинути на призволяще? Чи може залишити їм 90% ПДФО? А де воно там взагалі візьметься. якщо там немає ні інвестора, ні робочих місць? Звідки взагалі ті податки мають братися?) На мою думку ідея приєднувати до більш сильних більш слабкі громади досить непогана. Тим більше – держава гарантує надання фінансової підтримки. Причому не для сильних громад, які стануть центрами, а на розвиток слабких територій. В ЗУ “Про добровільне об’єднання територіальних громад ” так і зазначається, що така допомога буде визначатися пропорційно до території такої громади та кількості сільського (не міського!!!) а саме сільського населення. і кошти ці мають йти на розвиток інфраструктури на селі.
Так що не все так пічально, як Ви змалювали. Хоча мушу погодитися – все, що було викладене в Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні можна було б робити трішки по іншому…)))

Небайдужий
03.08.2015 at 17:20

Утопія це все. Якщо грошей на підтримку сільских громад нема зараз, то звідки вони візьмуться у держави після приєднання сіл до міст? А раз не візьмуться, то за рахунок чого держава збирається надавати підтримку селу. Та й яка користь місту з цього? Чи міськи чиновники планують наживатися на бюджетних потоках, які держава через них спрямовувутиме на підтримку сілької місцевості? Тоді да. Для них особисто є смисл. Більше нічого позитивного не бачу я в цій марній затії.

Віталій
03.08.2015 at 17:25

Ну і дарма))) Прикол в тому. що держава гроші таки має. Але,зрозуміло, що й цей ресурс обмеений. Тому й ніхто не збирався об’єднувати громади по наказу з гори. Все – на добровільних началах. А так, як бажаючих буде не густо, то й для держави воно накладно не буде))) Процес об’єднання досить тривалий – понад 2 роки. Так що держава себе не образить в цьому випадку. Насправді тих, хто об’єднається. буде занадто мало, щоб це суттєво відобразилося на бюджеті держави. А інші? Ну тут вже я пригадаю народну мудрість: “Хто перший встав – то й штани взяв”)))
А можливість наживатися на бюджетних потоках не залежить від територіального устрою. Бажаючих є багато зараз, і буде потім))) Тут інші фактори грають роль.)

Небайдужий
03.08.2015 at 17:56

Ага… Значить держава збиратиме гроші з тих, хто не об’єднався і даватиме їх тим, хто об’єднався? Класна “рехворма”! А як гроші у держави закінчаться? Що тоді? Знову роз’єднуватися? 🙂

Віталій
03.08.2015 at 18:19

Ну зараз держава взагалі забирає гроші в усіх))) Без винятку) Аде якщо громади об’єднаються. то отримають те, що зараз забирає держава) Хіба це погано? До того ж держава не буде постійно підтримувати громади. Законодавством передбачені 5 видів субвенцій для виконання делегованих повноважень, але після реформи громади мають бути самодостатніми, а не дотаційними. Так що всьо нармальна)))

Небайдужий
03.08.2015 at 18:50

“…після реформи громади мають бути самодостатніми…”

За рахунок чого вони стануть самодостатніми?

Віталій
04.08.2015 at 18:17

За рахунок надходжень до бюджету об’єднаної громади)) Відкрийте ст. 64 Бюджетного кодексу і подивитеся, з яких джерел будуть ці надходження)

Небайдужий
04.08.2015 at 19:29

А звідки візьмуться ті “надходження”? Їх же ніхто не збирається збільшувати. Чи вам щось відомо про якісь проекти докорінних змін податкової та бюджетної систем України? Я не чув про такі плани… І звідки село зможе наповнити бюджет? Чи воно сподівається, що бюджет наповнюватиме місто, до якого воно приєналося, але витрачатиме їх на потреби села? Ага. Щас. Розбіглося місто витрачати свої, кровно зароблені гроші на якесь помираюче село 🙂

Віталій
04.08.2015 at 19:35

Блін, ну невже ніззя було глянути ту кляту 64 статтю Бюджетного кодексу?))) Там же ж є відповідь на питання, принаймні його частину. Зараз сільські, селищні та міські ради, які не мають статусу міста обласного значення отримують 20% ПДФО. якщо громади об’єднаються так, як каже Перспективний план, то зможуть лишати в себе 60% ПДФО. Ну невже це не докорінна зміна розподілу доходів місцевих бюджетів?)
Але це не єдина перевага. В ЗУ “Про добровільне об’єднання громад” є норма, яка визначає, що держава виділятиме кошти на розвиток сільської інфраструктури пропорційно від площі об’єднаної громади та кількості сільського (!!!) населення. Саме сільського і саме на розвиток сільської інфраструктури. Так що в місті ці гроші в принципі осідати не зможуть)))

пацани
04.08.2015 at 21:11

десь зустріньтесь в місті і поговоріть, бо ви не можити насититись один одним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *