Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

20.05.2014

В ХМІЛЬНИКУ РОЗПОЧАТО ПРОЦЕС ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ МІСТА

stritВ Хмільнику розпочато процесс перейменування вулиць міста. Першим кроком стало засідання комісії з питань перегляду топонімічних назв вулиць та провулків.

Про це повідомляє Офіційний сайт міста Хмільника.

Під час засідання комісією було прийняте рішення про доопрацювання Положення, що регламентує порядок найменування або перейменування площ, проспектів, вулиць, провулків, проїздів, скверів, парків, розташованих на території міста.

Крім того, комісія доручила управлінню містобудування та архітектури міської ради розпочати підготовчий етап перейменування вулиці Леніна, наголосивши на проведенні широкого громадського обговорення із цього питання.

В свою чергу нагадуємо, що процес перейменування вулиць складний. Але чітко регламентований законодавством. Свого часу ми докладно про це писали, то ж вважаємо за потрібне продублювати матеріал, щоб всім учасникам цього процесу був зрозумілішим алгоритм перейменування. Отже:

у нашому випадку, маємо на увазі перейменування вулиць міста, пропозиції щодо цього питання можуть вноситися державними органами, трудовими колективами, об’єднаннями громадян, окремими громадянами, а також міським головою. Але для того, щоб міська рада таку ініціативу розглянула, необхідно підготувати подання. Закон визначає, що таке подання (не плутати з пропозицією, про яку ми говорили вище) може внести виключно міський голова. Саме подання міського голови має містити:

1) найменування суб’єкта, якому вноситься таке подання (в нашому випадку – Хмільницька міська рада);

2) найменування суб’єкта, який підготував подання, із зазначенням його місцезнаходження (тобто – міський голова);

3) зміст порушеного питання та обґрунтування необхідності перейменування.

До свого подання міський голова має додати такі документи:

1) інформаційна довідка про особу чи подію, якої мають назвати вулицю чи площу;

2) розрахунки та кошторис витрат, пов’язаних з перейменуванням;

3) узагальнені зауваження і пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення.

До речі, варто зазначити, що у разі, якщо у фізичної особи, ім’я якої пропонується присвоїти, наприклад, вулиці є родичі (діти, вдова, вдівець, а якщо їх немає – батьки, рідні брати та сестри), до подання додається також їх письмова згода на присвоєння імені. Подання міського голови обов’язково реєструється в міській раді. Відмова в реєстрації – забороняється.

Тепер про громадське обговорення, яке є обов’язковою умовою процесу перейменування вулиць. Як ми вже зазначали, подання має готувати міський голова – він й зобов’язаний організовувати громадські обговорення. Громадське обговорення може відбуватися в будь яких формах (конференція, форум, громадські слухання, засідання за круглим столом, збори, зустрічі, теле- або радіодебати, Інтернет-конференція, електронна консультація). Головна вимога – залучення максимальної кількості зацікавлених осіб. Для того, щоб громадське обговорення розпочалося, потрібно, щоб міський голова розмістив на офіційному сайті, або в інший прийнятний спосіб, відповідне оголошення. Строк проведення громадського обговорення обчислюється з дня оприлюднення відповідного інформаційного повідомлення і повинен становити не менш, як два місяці. На протязі всього цього часу громадяни мають право надсилати свої пропозиції щодо доцільності перейменування тієї чи іншої вулиці. До речі, анонімні пропозиції не розглядаються. Після цього, на протязі 14 днів після закінчення громадського обговорення, всі пропозиції мають бути узагальнені та долучені до подання міського голови, яке подається до міської ради. До речі про витрати, які може потягнути за собою перейменування вулиць. Відповідно до закону, це залежать від того, хто ініціював питання перейменування вулиць. В нашому випадку всі витрати мають здійснюватися з міського бюджету, навіть якщо це стосується змін табличок з назвами вулиць на будинках в приватному секторі…

Використані нормативно-правові документи:

Закон України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій»,

а також

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

Центр правової інформації та консультацій

7 Comments on “В ХМІЛЬНИКУ РОЗПОЧАТО ПРОЦЕС ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ МІСТА

LEON
21.05.2014 at 07:24

Не так вже наповнюється бюджет нашого міста, чищоб тратити його на перейменування вулиць. Необхідно подумити, чи на часі сьогодні ця робота? Суспільство наелектризовано до межі. Це і мовне питання, протистояння сходу і заходу, великі економічні проблеми,сьогодні негайно необхідно вирішувати проблему захисту Батьківщини. Краще закупити для військових бронежелети, обмундирування, зброю, взяти під опіку підрозділ збройних сил. Невже від того що переіменують вулицю люди краще будуть жити.

Козарлюга
21.05.2014 at 20:24

“…сьогодні негайно необхідно вирішувати проблему захисту Батьківщини…” – цікаво це чути від москаля))) чи вже “расєя матушка” менше подобатись стала???)))

володимир
21.05.2014 at 21:16

Ну дійсно на сьогодні вулиці не на часі.

LEON
22.05.2014 at 08:43

Козарлюга, а хто ти , істота без роду і племені. До речі москаль це чиновник, офіцер, солдат і я горжусь тим, що я чесно служив і продовжую служити народу. Кому служиш ти)))

Козарлюга
22.05.2014 at 17:24

так і я про те ж, тільки чи українському народу ти леончику служиш?)) донецькі диверсанти теж кажуть, що служать народу)) але зрадників скоро буде покарано мій любий леончику, чи не час купувати білет до росії?)))

Віталій
22.05.2014 at 21:33

Шановні, а чи не час все ж таки спробувати коментувати по суті матеріалу?

LEON
23.05.2014 at 06:16

Так і я за те, пане Віталій. Не на часі дане питання, існує багато інших, які необхідно вирішувати, але якщо мер і його команда недолугі так і питання перед громадою ставляться відповідні. Хотілосяб знати, які саме вулиці хочуть переіменувати, напевно не всі зразу, том що на всі не вистачить річного бюджету міста. Це питання настільки складне, як в фінансовому так і в соціальному плані, що в даний час воно не на часі. Посудіть самі. Коли давали назву вулиці, хто і з ким радився а для зміни назви необхідно надати масу рішень і узгоджень. Це не бюрократична робота,це підривна робота проти держави, адже такі дії приводять до ворожнечі серед населення. Все це не на часі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *