Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

05.05.2014

ВАРТІСТЬ ПРОЇЗДУ В МАРШРУТКАХ ХМІЛЬНИКА ТАКИ ЗРОСТЕ…

taxiСьогодні знову відбулися громадські слухання, чи то пак громадські обговорення. Стосувалися вони напрочуд актуального питання: доцільності підвищення вартості проїзду на міських маршрутках. Нагадаємо, що підняти вартість проїзду з 2 грн. до 2.5 вирішили приватні перевізники, які займають нішу автоперевезень у місті. Аргументували вони це різким підвищенням вартості ціни на пальне та скачком іноземної валюти, який, мовляв, спричинив подорожчання і амортизації транспорту. Таке рішення громада міста сприйняла неоднозначно, тому, аби аргументовано довести доцільність зростання ціни на проїзд, було організовано моніторинг пасажиропотоку. Внаслідок такого громадського дослідження все ж вирішили, що ціна зміниться і вже із 6 травня становитиме 2 грн. 50 коп. Проте це рішення було не одностайним, адже під час обговорення з боку присутніх було озвучено багато пропозицій стосовно можливості уникнення підвищення ціни різними способами. Прикро, що перевізники навіть слухати їх не хотіли, натомість наводячи свої вагомі аргументи.

Камінцем спотикання стало питання ціни на квиток для дітей шкільного віку. Виявляється, що перевізники запланували відмовитись від прописаного у договорі пункту возити школярів до 14 років за половину ціни та надалі перевозити дітей у дні шкільних занять за повною вартістю квитка, тобто 2,5 грн. Цього вдалося уникнути і до першого червня ціна для школярів залишиться старою – 1 гривня.

Міський голова Василь Грушко в ході обговорень вкотре продемонстрував своє невміння спілкуватися з громадянами, які бажали висловити свою думку, дозволяючи собі фамільярні випади в бік виступаючих, типу «я знаю, нащо ти сюди прийшов, аби пропаритись»; «знову ти хочеш зірвати слухання», «сиди і не кричи…» та безліч інших. За словами міського голови, перевізникам Хмільника «ще потрібно ноги цілувати» за те, що вони так справно виконують свої обов’язки. Також Василь Пилипович порекомендував перевізникам не слухати «вискочок» й надалі продовжувати працювати, тому що «ціну підіймемо, як і запланували».

Після закінчення громадських слухань було заплановано засідання виконавчого комітету міської ради, на розгляд якого виносилося ряд питань, зокрема і стосовно підвищення вартості проїзду у Хмільнику. Саме там і буде прийнято відповідне рішення, тому чи витрачатимуть хмільничани більше грошей із власного гаманця на свій проїзд та проїзд дітей вирішать члени виконкому міської ради. Побачимо.

 

26 Comments on “ВАРТІСТЬ ПРОЇЗДУ В МАРШРУТКАХ ХМІЛЬНИКА ТАКИ ЗРОСТЕ…

Віталій
05.05.2014 at 21:22

Сьогодні чув, що проїзд вже з завтрашнього дня має зрости… Тобто – сьогодні рішення виконкому і вже завтра – підвищення вартості… Але мене, як казав класик, тєрзают смутниє самнєнія, щодо такої можливості… Здається мені. що нормативно-правові акти набирають чинності з моменту їх офіційного оприлюднення, якщо інше не встановлено самим рішенням… Чи я помиляюся? Хтось бачив офіційно оприлюднене рішення виконкому про затвердження нової вартості проїзду?

Українка
05.05.2014 at 21:33

Мені цікаво, коли перевізники виграли тендер на перевезення,то до якого терміну діють їхні договора?!Якщо перевізники пішли проти бажання населення, то можна подати оголосити на новий тендер і знайдуться перевізники,які будуть перевозити за 2грн.!!!

Віталій
05.05.2014 at 21:42

На жаль, не все так просто… До речі, ось норма закону, яка справді говорить про те, що рішення про підвищення вартості набирає чиннсті тільки після його офіційного оприлюднення…
ч.5 статті 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”:
“Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію”.

Елена Березина
05.05.2014 at 22:06

якщо проїзд зросте до 2.50,тоді хай маршутне таксі їзде після 6 години не через кожних пів години,а через кожних 15 хвилини,як і до 6

Козарлюга
05.05.2014 at 22:27

А чому б громадянам не саботувати маршрутки Хмільника? Принаймні молоді не користуватись даним транспортом? Тепла пора року надворі, є велосипеди, на невелику відстань можна пройти пішки і для здоров”я корисно. Жаль тільки людей похилого віку, вони заручники недолугості наших чиновників, проїзд зріс на 25% а пенсії ні. На сайті хтось пропонував перевозити Хмільничан по 1,5 грн., чому дана фірма не подасть документи на тендер? Якщо місцева влада не погодиться, то тут вже має працювати прокуратура.

Віталій
05.05.2014 at 22:45

А до чого тут прокуратура? Угоди з цими перевізниками діє ще мінімум рік, якщо не помиляюся… І розірвати її можна лише в судовому порядку… А для цього потрібні підстави… Які вони в цьому випадку?

Естер
05.05.2014 at 23:02

РОЗМІЩЕННЯ РІШЕННЯ НА САЙТІ МОЖНА ВВАЖАТИ ТАКИМ ЩО БУЛО ОФІЦІЙНО ОПРИЛЮДНЕНЕ?

Віталій
05.05.2014 at 23:05

Не думаю… Зазвичай практикується оприлюднення в друкованних ЗМІ… Причому ОМ має чітко визначитися в яких саме… Але, якщо навіть припустити можливість оприлюднення на Офсайті, то йог там зараз немає…

LEON
06.05.2014 at 08:10

Міський голова Василь Грушко; репліки до людей “«я знаю, нащо ти сюди прийшов, аби пропаритись»; «знову ти хочеш зірвати слухання», «сиди і не кричи…» та безліч інших.” і вказівка перевізникам “не слухати «вискочок» й надалі продовжувати працювати, тому що «ціну підіймемо, як і запланували».” а узагальнено це ДЕМОКРАТІЯ ПО ХМІЛЬНИКСЬКОМУ.

А мені цікаво
06.05.2014 at 09:33

Ідіотські ухмилки Василя Пилиповича, його фразочки зневажливі надихають лише на одне – ставитися до нього так, як і він до тих громадян, які мають свою точку зору стосовно ситуації в місті та намагаються відстояти інтереси громади…
На завершення слухань Грушко сказав: “ой, треба йти в монастир, не дають працювати…” то хай би й йшов собі і не заважав нікому…

Віталій
06.05.2014 at 09:53

Уявляю молитву Василя Пилиповича6 “Во ім’я ОТКАТА, і Петі, і духа Азірова – АМІНЬ!”)))

хз
06.05.2014 at 19:07

вже підняли…. ввечері вже їхав за 2.50 швидко швидко

Алекс
06.05.2014 at 19:38

Да він 20% відкату від перевізників отримує, чому й так за них і переживає. Один з перевізників жалівся!

Мегофон
06.05.2014 at 20:40

Це очевидно, що отримує. Звідки він тільки не отримує…

Козарлюга
06.05.2014 at 22:02

Не можу в даному випадку нічого заперечити, тому що не знайомий з текстом договору міста з перевізниками, але ряд порушень у наших перевізників все таки є: 1) Закон України від 04.05.2001 р. №2344-III “Про автомобільний транспорт” зобовязує перевізників надавати квитки пасажирам, я не пам”ятаю коли отримував у міській маршрутці квиток, правда штраф за це 20 неоподатковуваних мінімумів, а не позбавлення ліцензії на перевезення. По друге, навіть якщо термін дії договору ще рік і немає пункту згідно якого чинний договір можна припинити, де гарантія, що через рік до тендеру будуть допущені всі перевізники? Чи знову тендер виграють ті самі що й завжди. Чому в Хмільнику все найдорожче? Будівельні матеріали, побутова техніка, продукти, маршрутки? Невже Хмільничани багатші за жителів Гайсина, Жмеринки чи Немирова???

Козарлюга
06.05.2014 at 22:05

Я мав на увазі, що коли буде проводитись наступного разу тендер і з”явиться перевізник, який погодиться перевозити скажімо по 2 гривні, але договір підпишуть з тим хто буде возити по 2,5 грн. То саме цим має займатися прокуратура… Адже хіба це не корупція? ))

Віталій
06.05.2014 at 22:07

))) Мовчав, але остання фраза вбила))) А в чому ж тут корупція?)))

Козарлюга
06.05.2014 at 22:11

Віталію, Вас з гаубиці не вбьєш, не то що безневинною фразою, і Ви не маленький щоб прикидатись нерозумійкою )), скажіть для чого чиновники завищують витрати під час державних закупівель??? Як Ви думаєте?

Віталій
06.05.2014 at 22:18

Я не хочу вдаватися в теорію державних закупівель – маєш бажання. то приходь до нас на тренінг. Переконаний, що тобі буде корисно послухати фахівців з моніторингу тендерних закупівель… От тоді ти зрозумієш, що в переведеннях немає ніякого тендеру… Там взагалі немає ЖОДНИХ закупівель… Проводиться не тендер, а конкурс… І це, як говорять в Одесі, дві великих різниці… До того ж вартість перевезень взагалі не є критерієм оцінки конкурсної пропозиції…

Козарлюга
06.05.2014 at 22:38

Дякую за запрошення, але щодо державних закупівель то є закон про державні закупівлі, а я вмію читати. Пасажирське перевезення це послуга яка надається приватним, державним або комунальним (чи іншої форми власності) транспортним підприємством, населенню. Заключення договору з перевізником – це надання йому дозволу здійснювати перевезення в межах території підконтрольній органу місцевого самоврядування. І даний орган місцевого самоврядування уповноважений вибирати з ким йому даний договір заключати. “До того ж вартість перевезень взагалі не є критерієм оцінки конкурсної пропозиції…” – при такому формулюванні чекайте скоро на 4 гривні, адже через рік новий конкурс ))

Віталій
06.05.2014 at 23:22

Ну читати і розуміти прочитане – то різні речі. До того ж тренером запропоновано дуже цікава програма, яка містить як теоретичну частину – так і практичну… Так що запрошення в силі – вчитися ніколи не пізно… Сам хочу повчитися…
Щодо конкурсу, то вартість проїзду від нього не залежить… Орган місцевого самоврядування окремим рішенням встановлює граничну вартість проїзду… І перевізники під час подання документів на конкурс не пропонують свою ціну, а роблять пропозицію щодо кількості оборотних рейсів, щодо пасажиромісткості транспорту, щодо графіку руху тощо в межах затвердженої граничної вартості…

Козарлюга
07.05.2014 at 07:48

Згоден, що вчитися ніколи не пізно, але вчити потрібно те що знадобиться в житті, тим більше що і працювати теж потрібно, а не бути вічним студентом))) Щодо конкурсів, то звичайно наші перевізники найкращі)) і тільки вони можуть запропонувати найкращі умови перевезення за мінімальну ціну))

Віталій
07.05.2014 at 08:00

А де я про таке писав?))) Якщо цікавить – можеш звернутися з запитом і дізнатися, які саме перевізники подавалися під час проведення останнього конкурсу…)))
До речі, зараз також триває конкурс на маршрути №4 та №5: http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=83177

Українка
07.05.2014 at 08:06

Якщо усі так і будуть мовчати, то проїзд так і залишться по 2.50!!Потрібно протестувати і не бути байдужими!

Віталій
07.05.2014 at 08:09

Пані Українко. а проти чого саме Ви збираєтеся протестувати? Проти необгрунтованого підвищення цін? Нак перевізники, на їх думку і на думку міського голови все чітко обгрунтували… Проти порушень закону під час прийняття цього рішення? так прошу вказати конкретну статтю конкретного закону, який було порушено виконавчим комітетом…

Серж
13.05.2014 at 13:05

Хочу зазначити, що перевізники повідомили що через чотири тижні вартісь зросте уже до 3-ох грн, що вони вже це питання порішали з мером! І ніхто з них не збирається слухати наші балачки, так він зазначив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *