Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

28.02.2014

«ВСІ ПИТАННЯ СЛІД ВИРІШУВАТИ ЦИВІЛІЗОВАНИМ ШЛЯХОМ»

255619_107121296047863_7800584_nТаку тезу висловив перед громадою міста Хмільника депутат Хмільницької міської ради Сергій Гуцалюк. В своїй доповіді він піднімав питання, які свого часу наробили багато галасу в місті, а саме: можливий приїзд до Хмільника “тітушок” з Бердичева, а також повалення пам’ятника Володимиру Леніну.

Доповідь пана Гуцалюка викликала досить неоднозначну реакцію в присутніх – дехто навіть кричав йому «Ганьба».

Після цього Сергій Гуцалюк попросив нас опублікувати його доповідь, що ми й робимо.

Пропонуємо хмільничанам подискутувати щодо останніх подій в місті, але перед цим, як завжди, добряче подумайте: можливо пан Сергій Гуцалюк в чомусь таки має рацію?

Далі – мовою оригіналу…

Шановні голово, колеги, запрошені, присутні.

Мене, як голову постійної комісії з питань законності, охорони громадського порядку та соціального захисту населення Хмільницької міської ради, глибоко турбують події останнього часу, що відбуваються в місті.

Що можна сказати лише про ситуацію, що склалася в м. Хмільнику 20.02.2014 року, коли невідомими особами було поширено, в тому числі через соціальні мережі інтернету,  іншими засобами та способами, інформацію про приїзд в наше місто – через місто злочинно-налаштованих «тітушок» які мали б здійснювати безчинства (розбої, пограбування), абощо. В результаті поширених неправдивих чуток, вже близько 19 год. масово стали закривались магазини, підприємства, кіоски, інші об’єкти громадського побуту та заклади. Я особисто став свідком нагніченої паніки в супермаркеті «Сільпо», де у вказаний час охорона торгівельного закладу, причиняючи явні незручності для відвідувачів стали виганяти людей з приміщення, тим самим продовжуючи нагнітати паніку серед населення.

Хто поширив чутки? Питання залишається не виясненим.

Та вже згодом «на захист хмільничан» швидко зорганізувались так-звані «загони самооборони» і виставили «блок-пости» на « Круговому » (вул.. Горького), біля МРЕО,  на в’їзді в м. Хмільник від санаторіїв (кафе Дежав*ю).   Всіх осіб зібралося кілька десятків. Хто автомобілями хто без.

За словами очевидців:

–        майже половина «самооборонців» на «Круговому» тримаючи в руках бити та інші підручні предмети для можливого нанесення тілесних ушкоджень, перебували в настільки п’янку вигляді, що їх вже боялися прості мешканці навколишніх вулиць та оточуючих будинків, перехожі;

–        біля МРЕО палили скати, вирізали дерева, намагаючись збудувати барикаду;

–        біля «Дежав*ю» намагалися палити скати п’яні вщент молодики.

У всіх випадках мешканцям міста Хмільника та відпочиваючим було спричинено низку незручностей, як мінімум.

В той вечір паніка і хаос опанували містом.

А вони, тобто «тітушки» – НЕ ПРИЇХАЛИ !!!

Хто нагнітав ситуацію навколо висвітленої події? Хто це був, самооборонці чи самозванці? Хто за нею стояв і яку ціль ставив перед собою?

Як на мене, слід звернути увагу на ініціаторів вказаних заходів силового перепону.

Наступного дня, 21.02.2014 року в першій половині дня, ближче до обіду, на площі перед пам’ятником Лєніну почав збиратися натовп людей у яких точилися зуби о червоний граніт вождю світового пролетаріату. Їхньою метою було повалення цього пам’ятника, шляхом безповоротного знищення, як наслідок піднесеного вихором «ленінопаду» в Україні.

Всі ми були свідками повалення пам’ятників спочатку в м. Києві а потім і в інших містах держави. Переважно пам’ятники нищились, з дозволу сказати , варварським шляхом, і ми чули різні, почасти суперечливі коментарі простих громадян щодо цих подій

Я не є і ніколи не був прихильником комуністичної партії  і не рахував Лєніна за вождя світового пролетаріату. Однак поміж нас,  проживають люди більш поважного віку, які може і також не підтримували політики комунізму, однак зростали при тій епосі, і цей пам’ятник навівав їм приємні спогади їхньої молодості.

Я ніколи не думав, що буду вам зачитувати такі рядки-реквієм за пам’ятником Лєніну, адже в минулому сам був ініціатором повалення символу тоталітаризму. Однак, як тоді, так і на сьогодні, і я, і більшість населення міста Хмільника, намагались вирішити це питання цивілізованим шляхом, тобто зняти пам’ятник шляхом демонтування та перенесення в інше місце, з очей подалі. Це питання піднімалось і між депутатами  минулої каденції, і іншими депутатами, зокрема Шереметою, в цьому скликанні. Як було минулої каденції не знаю,  а за керуванням нинішнього голови питання не вирішувалось, так як наче було не на часі і з пригоршнею інших номенклатурних перепон, а попросту, на думку багатьох депутатів, мер не хотів протистояти своїм найбільшим прихильникам з числа міських пенсіонерів.

Так от, коли натовп зібрався валити пам’ятник Лєніну, я особисто, інші депутати міської ради, намагалися  переконати їх в тому, щоб пам’ятник акуратно демонтувати і вивезти, натомість пообіцяли позитивне вирішення цього питання законним шляхом в сесійному порядку. В цей же день, міська влада терміново скликала позачергову сесію з винесенням на порядок денний лише одного питання – демонтаж вказаної статуї. Метою цього заходу, було цивілізовано, якщо хочете – культурно, зняти і цей пам’ятник, і це наболіле питання. Тоді громада міста показала б, що в Хмільнику помірковані, розумні люди, як це було зроблено в багатьох інших населених пунктах України. Про це було повідомлено і на площі, що депутати збираються на 15.00 год. і приймуть відповідне рішення яке буде оголошено безпосередньо на майдані.

Натомість, не побоюсь цього слова, саме радикально налаштовані громадяни, не дочікуючись рішення легітимної міської влади здійснили свій брудний намір.

Депутати в свою чергу, вже взявши на себе відповідальність за дії наших співгромадян, щоб унеможливити притягнення їх до відповідальності, прийняли рішення постфактум.

І знову виникає питання: Хто за цим стоїть?

З погляду на висвітлені події, ще раз задумуєшся, що ми, наша громада, наша держава, обрала Європейський шлях. Шлях демократії, законності і правопорядку.

Всі ми стали свідками подій в новітньому державотворенні. Багато з наших земляків були прямими учасниками цих подій на Майдані. Ще більше мешканців міста Хмільника допомагало їм та іншим борцям за справедливість у Києві побічно.

Пішла у вічність небесна сотня. Прошу вшанувати їхній безсмертний подвиг хвилиною мовчання…

Сотні справжніх захисників Вітчизни й досі перебувають на лікарняних ліжках.

Виникає питання: За що? Що призвело до таких жахливих наслідків?

Нагадую – прагнення стати Європейською державою.

Я не збираюсь зачитувати вам хронологію подій Київського Майдану, мешканці міста дякують за інформування тих подій безпосереднім учасникам на зібраннях « Народного віче» в тому числі і біля пам’ятника Шевченку.

Я хочу наголосити на тому, що в місті діє чинна влада: вибраний вами голова з його «молодою» командою і депутатський корпус. Я не переконую  громаду симпатизувати до всіх в цілому чи когось особисто. Я намагаюсь лише переконати, що в нашому місті відсутнє будь-яке політичне протистояння, які б прапори не майоріли над депутатами міської ради.

Цитую: До основних завдань місцевого самоврядування можна віднести:

–  зміцнення засад конституційного ладу України;

–  забезпечення реалізації конституційних прав людини і громадянина;

–  створення умов для забезпечення життєво важливих потреб та законних інтересів населення;

–  розвиток місцевої демократії.

А тому, наголошую, що приведеним вище прикладам не місце в цивілізованій громаді. Не за такий перебіг подій з елементами  «махновщини»  віддали життя бійці Небесної сотні.

Від імені більшості депутатів Хмільницької міської ради, повідомляю, що мови ультиматуму зі сторони будь-яких рухів, організацій чи об’єднань з поза меж депутатського корпусу не буде. Такі звернення будуть рахуватись як спроба дестабілізірувати ситуацію в місті. Згарячу, на емоціях рішення ніколи не рахувалось конструктивними, не сприймались і не будуть сприйматися переважною більшістю громади.

Завжди є шлях до компромісу. Не довіряєте голові – зверніться до депутатів. Депутати міжфракційної депутатської групи « Громадянська варта », міжфракційного  об’єднання міської ради « Хмільницька міська народна рада » завжди відкриті до спілкування, принаймні це єдиний і основний шлях до законно прийнятого рішення.

Всі питання слід вирішувати цивілізованим шляхом перемовин, консультацій та обговорень за круглим столом, на зібраннях громадян, через засоби масової інформації, і тільки виважене з усіх сторін рішення  має втілюватися в життя.

Пам’ятаймо, що порядність, толерантність та врівноваженість, чим пишається український народ, ще ніхто не відміняв.

Слава Україні!

Сергій ГУЦАЛЮК,

депутат Хмільницької міської ради

12 Comments on “«ВСІ ПИТАННЯ СЛІД ВИРІШУВАТИ ЦИВІЛІЗОВАНИМ ШЛЯХОМ»

Mahasun
28.02.2014 at 20:47

В цілому дуже гарна і виважена позиція. Але є одне але. Народ вже втомився від бюрократії і корупції, тому починає діяти на власний розсуд. Якби міська влада в особі Голови і депутатів не займалась “дурницями”, а сумлінно виконували те для чого їх обрала громада міста, то усіх тих проблем, які описані у виступі не було б в принципі. Тому шановні депутати давайте завершуйте займатись демагогією і починайте займатись справами. На скільки я зрозумів, є певна кількість конструктивно налаштованих депутатів, які хочуть змін в місті, але не можуть побороти корупцію, яка пронизала все наше суспільство і частину депутатів в тому числі. Ну то зверніться до громади по допомогу. Звичайно основна маса населення буде ігнорувати ваше прохання, проте є в Хмільнику активна частина громадян, які вам допоможуть. Але потрібне ваше керівництво. Люди не можуть діяти по принципу: “піди туди не знаю куди, принеси то не знаю шо”.

КАРКУША
28.02.2014 at 21:04

Яка активна частина громадян?????????????????????????????????? Це ті шо біля васі сьогодні в президії сиділи?????????????????????????????????????? Вони з корупцією боротись будуть????????????????????????????????????????

Мамай
28.02.2014 at 22:18

Хай на сесії розкаже як хабарі брав коли працював у міліції.Такого треба гнати з депутатів разом з іншими.ПОВНЕ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ ВЛАДИ У ХМІЛЬНИКУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

КАРКУША
28.02.2014 at 22:20

А ти знаєш як воно робиться??????????????????????? Верховна рада приймає рішення про досрокові вибори!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! А не ти з своїми понтами!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Олег
28.02.2014 at 22:56

Гуцалюк став таким принциповим, правильним і виваженим? А продажні прокурори, судді і міліція в Хмільнику також настільки “толерантні , порядні і врівноважені”? На жаль, тільки людський гнів може розігнати цю бандитську шайку. А може на щастя. 

КАРКУША
28.02.2014 at 23:28

Так сьодні був шанс!!!!!!!!!!!! Перед вами стояв Канюка!!!!!!!!!!!!!!! Чого язики в сраку позасовували???????????? На Гуцалюку відігратися хочете а Канюкі сказати щось сците???????????? Чи може забули які в нас “толерантні , порядні і врівноважені” мєнти? чого до бившого доїбалися?????????????????????

XXL
01.03.2014 at 00:38

В Хмільнику проживає близько 20000 виборців, активна частина громади близько  100 чол., що становить 0.5 % від загальної кількості. Питання з ким розганяти цю шайку ?

володимир
01.03.2014 at 01:44

Позиція гуцалюка на мій погляд правильна, все має відбуватись в межах правового поля! А от якби мер був на місці то памятника леніну вже рік назад небулоб, але тоді воно засцяне переймалось власним рейтингом і тим що про нього скажуть його кохані комуністи! Коли толпа погнала громити памятник, то вася в перших рядах , коли партія регіонів в фаворі вася також попереду, коли прийшов кінець регіоналам то вася лицимір також перший верещить -банду геть. Одним словом безхребетний слизняк з чудовими здатностями перефарбовуватись під ситуацію.  А от сьогоднішній виступ так званих майданівців це взагалі фурор, ніодин герой якщо він є такий недозволить собі вихвалять перед громадою про свої подвиги, оцінку героїзму має дати та сама громада. І якщо пан найчук та михальнюк виставляють себе героями майдану та співають вунесон з вчерашнім ідейним регіоналом грушком, мотивуючи тим що мовляв людина визнала свою помилку, гріш ціна таким продажним героям і про які ідеї майдану вони триндять, яка люстрація? Ви звичайні клоуни, які керуються виключно не мозком а емоціями, і не дай боже щоб це було обличчя нової влади. Містом мають керувати розумні та інтелегентні люди, а не конюхи!

Небайдужий
01.03.2014 at 10:16

Згоден. Що клоуни, то клоуни… з мегафоном 🙂

і шо?
01.03.2014 at 13:07

Здибаються мужики. Один розказує: Вчора з дівахою зустрівся, я два рази кончив. Мужики питаються: а вона? Відповідає : теж два рази. Ну так другий, третій вихваляються.. Останній: А я вчора пять раз кончив…Питаються: А вона? – Не прийшла…

АДМІН
01.03.2014 at 21:19

Останній коментар від дописувача “володимир” видалено! Прохання надалі не коментувати особисте життя будь яких осіб!

володимир
01.03.2014 at 21:33

Прийнято, приношу вибачення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *