Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

06.01.2010

Яка біда спіткала птаха вірності й кохання?

На святого Андрія жителі навколишніх будинків побачили посеред міського ставка річки Хвоса безпомічного лебедя, який незворушно сидів на льоду. За свідченнями місцевої жительки Майі Крисько люди намагалися зрозуміти, чи лебідь не примерз до криги, кидаючи в його бік яблука, гілки; також хотіли допомогти харчами, підкидаючи йому шматочки хліба й кашу.

Наступного ж дня першими на місце події прибули представники місцевих ЗМІ. Безпорадність ситуації та неможливість хоч якось допомогти і тужливі розпачливі викрики птаха «розривали» серця тих, хто стояв недалеко й чекав підмоги. Рятувальна служба, яка приїхала на виклик небайдужих, усіма можливими способами ловила бідолаху, аби прихистити до весни, та по крихкій кризі зробити це було дуже важко.

Голова районної організації Українського товариства мисливців та рибалок Антон Кащеєв має свій погляд на ситуацію: «Нині чисельність лебедя-шипуна порівняно з минулими кількома десятками років значно зросла. Причиною є більш бережливе ставлення людей до цих птахів, бо раніше на них масово полювали. На ставку то був молодий лебідь. Він ще не пристосувався, не став на крило… Можливо, птах прихворів, чи відстав від своїх. Але причиною можуть бути й оманливі теплі зими, через що птахи залишаються в нас на зиму. А зі зміною погодних умов – біда: тому птахам потрібні кормова база й тепло».

Також Антон Григорович зазначив, що за збереження цих благородних птахів дбає держава. Лебеді охороняються законом, тому за незаконний відстріл – 500 грн. штрафу, а за злодіяння на очах у дітей – 2 роки позбавлення волі.

Випадок стався досить давно, але він нажаль непоодинокий. Щороку лебеді гинуть не лише від суворих зим, але й від недбалості людей та жорстокості браконьєрів. Хоча приємно, що люди більше почали турбуватися за долі своїх «братів» менших… Звичайно ж, надмірна опіка (створення всіх умов для існування тощо) притуплює інстинкт самозбереження, так воно, звісно ж, і в людей – найвитриваліші і найсильніші краще адаптуються до умов сьогодення. Та хто скаже, що ми не повинні робити цей світ добрішим як для «братів наших менших», так і для своїх ближніх…?

…А лебідь, якого намагалися врятувати, через кілька днів зник… Скоріш за все, молодий птах полетів туди, де багато таких, кого застали зненацька холод і голод…

One Comment on “Яка біда спіткала птаха вірності й кохання?

Каралька
06.01.2010 at 09:49

От халепа, живу коло самого ставка, а про цю новину дізнаюся мало не останньою. Ось як буває, коли робота забирає весь вільний час, вже й не бачу, що “під носом” діється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *