Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

02.03.2019

ЯКІ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ХМІЛЬНИЦЬКОЇ ОТГ?

21 лютого 2019 року відбулося засідання уповноважених представників Хмільницької міської ради щодо розробки проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області. участь в засіданні взяли експерти громадської організації «ПРАВО» Віталій Дорох та Володимир Шеремета.

Під час засідання Хмільницький міський голова Сергій Редчик поінформував, що 12 лютого 2019 року до Хмільницької міської ради надійшло звернення від сільського голови Журавненської сільської ради Літинського району про надання згоди на добровільне приєднання до Хмільницької міської об’єднаної територіальної громади з відповідним рішенням сесії сільської ради та протоколом громадських слухань. Але, на жаль, на цей час таке звернення і рішення сільської ради не відповідають вимогам Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методиці формування спроможних територіальних громад, оскільки Журавненська сільська рада не є суміжною до Хмільницької міської ОТГ.

Разом з тим, враховуючи, що сьогодні активно відбувається процес обговорення змін до проекту перспективного плану формування територій громад, який закладе підвалини нової територіальної основи в області, Хмільник направив на адресу Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної ради листи, в яких висловив своє позитивне бачення щодо ініціативи приєднання Журавненської сільської ради до Хмільницької ОТГ в майбутньому.

Як відмітив Сергій Редчик, питання формування об’єднаної громади з центром у м.Хмільнику гостро турбує мешканців багатьох віддалених від міста територій.  Тому процес визначення багатьма сільськими громадами, до кого приєднатися, ще триває. Є села, по яких питань не повинно виникати, а є села, що балансують, так би мовити, «на межі», і за них можна і варто поборотися. Тому мешканці цих сіл мають бути готовими відстоювати свою думку, адже основний принцип реформи щодо децентралізації влади – принцип добровільності.

Експерти громадської організації «ПРАВО» також висловили своє бачення щодо приєднання до Хмільницької ОТГ віддалених сільських територій, наголосивши, що в цьому питанні важливу роль можуть відіграти передбачені законом додаткові консультації з уповноваженими особами Вінницької обласної державної адміністрації та з керівниками фермерських господарств, які мають певний вплив на сільське населення.

Нагадаємо: ще у 2015 році депутати міської ради ухвалили рішення про те, що при утворенні Хмільницької міської ОТГ з адміністративним центром у Хмільнику до її складу мають увійти територій наступних сільських рад: Мар’янівської, Сулківської, Терешпільської, Качанівської, Жданівської, Куманівецької, Великомитницької, Березнянської, Лелітської, Лозівської, Голодьківської, Широкогребельської, Порицької, Маркушівської, Скаржинецької, Сьомаківської, Кривошиїнської, Маркушівської, Журавненської, Кожухівської, Тесівської, Уладівської, Шевченківської. Соколівська сільська рада вже приєдналася до міста наприкінці 2018 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *