Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

14.04.2012

Янукович підписав закон про громадські об’єднання

Президент України Віктор Янукович підписав Закон України «Про громадські об’єднання».

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомила радник Президента України – керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Марина Ставнійчук.

За її словами, підписання закону свідчить, що Україна виконує зобов’язання, взяті перед вступом до Ради Європи.

“Підписання Президентом дає підстави стверджувати, що Україна виконує свої зобов’язання, які випливають з її членства у Раді Європи”, – наголосила М.Ставнійчук.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада України ухвалила закон України «Про громадські об’єднання» 22 березня 2012 року.

Законом передбачено, що громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних осіб та (або) юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Утворення і діяльність громадських об’єднань, мета (цілі) або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення, забороняються. Громадські об’єднання не можуть мати воєнізованих формувань. Громадським об’єднанням не можуть надаватися владні повноваження, крім випадків, передбачених законом.

Засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації – 14 років. Засновниками громадської спілки можуть бути юридичні особи приватного права, у тому числі громадські об’єднання зі статусом юридичної особи. Засновниками громадської спілки не можуть бути політичні партії, а також юридичні особи, стосовно яких прийнято рішення щодо їх припинення або які перебувають у процесі припинення. Членами (учасниками) громадської організації, крім молодіжної та дитячої, можуть бути особи, визначені частиною першою статті 7 цього Закону, які досягли 14 років. Вік членів молодіжної, дитячої організації визначається її статутом у межах, встановлених законом.

Утворення громадського об’єднання здійснюється на установчих зборах його засновників та оформлюється протоколом. Реєстрація громадського об’єднання здійснюється безоплатно органами виконавчої влади, на які відповідно до законодавства покладені повноваження з питань реєстрації громадських об’єднань, за місцезнаходженням громадського об’єднання.

Згідно з законом, втручання органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб у діяльність громадських об’єднань, так само як і втручання громадських об’єднань у діяльність органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, не допускається, крім випадків, передбачених законом.

Громадські об’єднання зі статусом юридичної особи мають право на фінансову підтримку за рахунок коштів державного бюджету України, місцевих бюджетів відповідно до закону. Громадські об’єднання, які отримують фінансову підтримку за рахунок коштів держбюджету України, місцевих бюджетів, зобов’язані подавати та оприлюднювати звіти про цільове використання цих коштів відповідно до закону.

Громадське об’єднання має право у будь-який час прийняти рішення про припинення своєї діяльності (саморозпуск). Громадське об’єднання може бути заборонено судом за позовом уповноваженого органу з питань реєстрації в разі виявлення ознак порушення громадським об’єднанням вимог статей 36, 37 Конституції України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2013 року.

Джерело: УНІАН

19 Comments on “Янукович підписав закон про громадські об’єднання

Віктор
14.04.2012 at 14:16

Віталій, ти як гуру в громдіяльності прокоментуй цю інофрмацію. Хотілося б прочитати про її + та -, якщо такі є.

Віталій
14.04.2012 at 14:53

Як на мене, то головними перевагами нового закону є те, що:
1. Закон надає право громадським організаціям діяти на всій території України незалежно від місця реєстрації. Пам’ятаєш історію про “Молодіжну Раду”?)));
2. Громадським організаціям надається право займатися підприємницькою діяльністю без мети одержання прибутку;
3. Скорочені реєстраційні процедури для створення громадської організації (організація має бути зареєстрованою на протязі 7 днів) та скасована плата за її реєстрацію;
4. Перевірки діяльності організацій не будуть проходити за бажанням влади, а будуть проводитися тільки лише при реєстрації або ж при внесенні змін до статуту;
5. Новий закон, як і нині діючий, дозволяє фінансувати громадські організації нерезидентам.

6. Створювати організації тепер мають право не лише фізичні особи – громадяни України, але і юридичні особи та іноземні громадяни чи особи без громадянства;
7. Також важливим нововведенням є те, що новий закон надає громадськи організаціям можливість захищати ітререси громадян, які не є членами організації. відповідно зо норм діючого закону, громадські організації можуть захищати тільки права та інтереси членів організації…;
Прийняттям цього закону було виконано рішення Європейського суду з прав людини. Ще в 2008 році суд визнав, що діючий закон не відповідає європейським принципам. От тепер виходить, що відповідає…)))
 
 
 
 

Небайдужий
14.04.2012 at 15:01

Громадським організаціям надається право займатися підприємницькою діяльністю без мети одержання прибутку;

 
Це як? Підприємницька діяльність не може мати іншої мети, ніж отримання прибутку. Якщо ця діяльність такої мети не має, тоді вона перестає бути підприємницькою…

Віталій
14.04.2012 at 15:09

Можливо я не зовсім точно висловився. Справа в тому, що одним з джерел фінансування громадських організацій, є прибуток від власної господарської діяльності. Причому такий прибуток не може бути розподілений між членами організації, а використовуватися виключно на статутну діяльність. Це випливає з неприбуткового статусу таких об’єднань. Але податкова не завжди однозначно трактувала такі дії. Мені відомі навіть випадки, коли організації втрачали статус неприбутковості. Тепер закон врегульовує це питання…

Віктор
14.04.2012 at 20:00

Виходить що можна подякувати Президенту та Верховній Раді за виконання рішення Європейського суду з прав людини. А процес реєстрації “Молодіжної ради” памятаю. Кумедно було))))))))

Віталій
14.04.2012 at 20:02

За прийняття цього закону – безумовно. А також за Закон України “Про доступ до публічної інформації”… І ще кілька законів…)))

Віктор
15.04.2012 at 09:39

А фото до статті можна було і менш грізне розмістити)))))

Віктор
15.04.2012 at 10:08

Я про нормальне фото, а то виходить у тебе як не в одну сторону палка перегнута, то в іншу! 

Віталій
15.04.2012 at 10:39

??? А я тут до чого??? Чи я фотографував, чи то я позував??? Нефіг нарікати на дзеркало, коли …. )))))))))))))
 

Віктор
15.04.2012 at 10:55

Віталій, ти знає про що я!

Віталій
15.04.2012 at 11:27

Звичайно знаю! Замісь того,щоб обговорювати переваги та недоліки нового закону про громорганізації, ти звів розмову до обговорення якості фото Президента…)))

Небайдужий
15.04.2012 at 12:47

А хіба ракурс знімання може змінити бандюганську сутність пахана?

Глеб
15.04.2012 at 13:01

Тот же … , только вид сбоку 🙂

Небайдужий
15.04.2012 at 13:08

Це точно 🙂
Шкода, що тут немає змоги ціпляти картинки….
 

Віталій
15.04.2012 at 13:21

Ну посилання ж давати можна…))) Хоча було б все ж таки краще обговорювати положення нового закону про громадські організації, ніж фото Президента… А то про Президента вже стільки сказано, а от закон тільки нещодавно підписаний…)))

Віктор
15.04.2012 at 21:40

Ви всі свідомі того що інформація подана під певним кутом накладає відбиток на її сутність!!! Фото не по тематиці позитивних змін!! Заперечте мені!

Віталій
15.04.2012 at 21:55

Та ну тебе в баню з твоїми кутами нахилу! Я ж тобі написав, що і стаття, і фото стягнуто з іншого ресурсу! Тобі не подобається фото? Так багатьом оригінал не подобається! Чого вчепився?)))

Віталій
18.04.2012 at 01:36

Закон прогресивний, нічого не скажеш, Але для розвитку громадянського суспільства цього замало. Наприклад в Хмільнику та Хмільницькому районі зареєстровано не 10 і не 20 громадських організацій. А скільки використовують можливості, які їм надає теперішнє законодавство? Так отож…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *