Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

01.06.2012

За що боролись і хто напоровся?

Сьогодні відбулося нагородження обдарованих дітей міста, які мають високі досягнення у всеукраїнських, обласних предметних олімпіадах, спортивних змаганнях та конкурсах. Серед інших нагорода дісталася і Мирославі Дворніцькій. Тій самій Мирославі, робота якої про шкідливість радону викликала дуже неоднозначну реакцію в міської влади та місцевих засобах масової інформації.

Пропонуємо витяг з рішення виконавчого комітету Хмільницької міської ради від 24 травня 2012 року за №155:
Відзначити високі досягнення  учнів середніх загальноосвітніх шкіл, ЦДЮТ, ДЮСШ, професійно-технічних закладів, школи естетичного виховання міста Хмільника у Всеукраїнських, обласних предметних олімпіадах, спортивних змаганнях, конкурсах і нагородити їх дипломами та грошовими преміями:
Дворніцьку Мирославу – ученицю 11 класу СЗШ І-ІІІ ст. №1 за зайняті:
ІІ місце у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з екології (вчитель Винокурова Ірина Василівна) – 100 грн., та ІІ місце Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України – 80 грн.
І ІІ місце у Всеукраїнській олімпіаді з екології, і ІІ місце серед робіт учнів-членів Малої академії наук Мирослава отримала саме за роботу, яка має назву “Вплив радонового випромінювання на розвиток онкологічних захворювань”. А сьогодні ще й відзнака від міської влади і саме за ці досягнення.

Ми попросили Мирославу Дворніцьку прокоментувати ситуацію з її роботою та сьогоднішнім нагородженням:

«Чесно кажучи, для мене це дійсно було зовсім не очікувано – почути від свого класного керівника новину, що мене будуть нагороджувати грошовою премією… Це дійсно дуже дивно, адже ще нещодавно в мою адресу лунало стільки погроз, наклепів, насмішок і іншого бруду, а тут грошова премія…
Мені досі не по собі, коли згадую все те… Я дуже багато пережила, повірте, але все ж таки відстояла свою правду!
І зовсім не ту, що “радон вбиває хмільничан і курорт потрібно закрити”, як писали наші місцеві акули пера….Моя правда полягала у тому, що у своїй дослідницькій роботі я робила акцент на людях, які, навіть не підозрюючи того, можуть опинитися в групі ризику щодо виникнення та розвитку онкологічної хвороби….Ось від чого я хотіла вберегти наших мешканців! Просто проінформувати їх і розповсюдити розроблені мною буклети, де чітко написано, що потрібно робити, щоб попередити проникнення радону у будинок і як поводитись із водою з приватних свердловин, але ж ні, потрібно було все перекрутити і зробити з мене ворога народу!

Мої висновки з дослідів були обґрунтовані та опиралися на статистичні данні та проведені міжнародні дослідження з подібної тематики. Ось саме за ці свої дослідження і напрацювання я виборола два призові місця в області.
Правда, так як сьогодні я проходила ЗНО з історії, то премію і похвали отримувала моя мама. Не знаю чи влада нашого міста під впливом області змінила свою думку, чи може цьому послугувало щось інше, а може й взагалі не змінила… Але факт є факт із цим не посперечаєшся. Я все ж таки сподіваюсь на подальше порозуміння… Час покаже…»

 

12 Comments on “За що боролись і хто напоровся?

Віктор
01.06.2012 at 21:33

Дивно якось…

Віталій
01.06.2012 at 21:35

А що саме дивно? як на мене, то все стало на круги своя…)))

Віктор
01.06.2012 at 21:39

Тобто фактично визнано те, що Мирослава у своїй роботі була права???

Віталій
01.06.2012 at 21:49

А Мирослава просто не могла бути неправа…))) Радон справді шкідливий і це не Мирося придумала. І саме тобі в нас вживаються певні заходи безпеки в приміщеннях, де люди з ним працюють. Тут не придерешся – все в санаторіях робиться на високому рівні стосовно безпеки. Чого не можна сказати про приватний сектор… І саме на це була спрямована робота Миросі – на інформування простих громадян для того, щоб вони могли мінімізувати шкідливий вплив радону. Я погоджуюся, що тривогу здіймати не варто, але людям варто говорити, що за певних умов ризики все ж таки виникають.
 

Віктор
01.06.2012 at 21:53

То чому тоді проти неї, її доброї роботи була проведене заперечувальна та фактично агресивна  політика? Хіба комусь в голову могло увійти така “глупа” думка, що звичайна, на перший погляд, школярка може завалити добре ім”я курорту державного значення???

Віталій
01.06.2012 at 21:58

Ну це питання не до мене)))) Справа в тому, що тут велику роль зіграла публікація на сайті “Газети по-українськи”. А міська влада та місцеві ЗМІ, замість того, щоб вирішити питання з “Газетою по-українськи”, почала травити Миросю…

Віктор
01.06.2012 at 21:59

Бєда…

Мирося
01.06.2012 at 22:05

Про те, що радон вбиває хмільничан і про небезпечний курорт, я взагалі не говорила, тому що інтерв*ю “Газеті по – українськи” я давала в присутності свідка…………, а інший матеріал у газеті “Я та місто” взагалі публікувався без мого відома, хоча я керівник проекту…….Ось так у нас все робиться……….В гонитві за сенсацією можна  багато чого написати………!

правдиченко
02.06.2012 at 14:55

Однорукому бандиту – «Ні»! – стаття із Життєвих Обріїв. НАрешті викрили одну контору з гарльними автоматами. Ще одну треба викрити на території Кубряка

Месник
07.06.2012 at 18:55

влада – чудачків

Богдана Хмельницька
08.06.2012 at 21:25

правдиченко, от і зайнялися б цим, замість того щоб штани перед монітором протирати.

Віталій
08.06.2012 at 21:26

Ще раз пропонукю коментувати по суті матеріалів…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *