Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

22.12.2018

ЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ Е-ДЕМОКРАТІЇ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Громадська організація «ПРАВО» розробила проект Концепції розвитку електронної демократії у Вінницькій області та запрошує до її обговорення!

Протягом двох місяців експерти громадської організації «ПРАВО» проводили фокус-групові дослідження, аналізували статути територіальних громад та офіційні сайти райдержадміністрацій, районних центрів та ОТГ, проводили глибинні інтерв’ю з посадовцями, аналізували отриману інформацію з метою визначення визначення стану та перспектив розвитку інструментів електронної демократії у Вінницькій області.

З результатами дослідження можна ознайомитися ТУТ.

Варто зазначити, що дослідження відбувалося в рамках реалізації проекту «Електронне врядування у Вінницькій області: від концепції до впровадження», який реалізується громадською організацією «ПРАВО» в рамках швейцарсько-української програми EGAP за підтримки Innovabridge Foundation.

В результаті реалізації проекту буде розроблено Концепцію розвитку електронної демократії у Вінницькій області.

5 Comments on “ЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ Е-ДЕМОКРАТІЇ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Михайло Бардин
24.12.2018 at 15:50

Пропоную вже на першому етапі реалізації програми у 2019 році передбачити:
забезпечення широкого доступу для участі усіх громадян у процесах прийняття рішень за посередництвом електронної демократії шляхом збільшенням точок доступу до існуючих електронних ресурсів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;

Звичайно, що завершення діяльності з “забезпечення доступності інструментів електронної демократії;” відбудеться вже на другому етапі у 2020 році.

Михайло Бардин
24.12.2018 at 15:56

Забезпечення доступності інструментів електронної демократії передбачено здійснити шляхом, зокрема:
проведення дослідження доступності офіційних ресурсів органів державної влади та місцевого самоврядування Вінницької області для осіб з інвалідністю, зокрема із сенсорними порушеннями (в тому числі слуху та зору);

Вважаю за необхідне провести дослідження доступності інструментів електронної демократії для усіх мешканців сільської місцевості (а не тільки названої цільової аудиторії), щоб визначити необхідність у створенні “точок доступу”, які передбачені в останньому пункті рубрики.

Михайло Бардин
24.12.2018 at 16:01

Реальними помічниками в реалізації Програми могли б стати “громадські радники” (мені видається такий термін більш доречним, ніж “громадські консультанти”) із числа освічених, активних жителів/працівників сільської місцевості.
В рамках програми під опікою створеної з метою реалізації Програми коаліції пропоную створити мережу таких підготовлених громадських радників із забезпеченням їх консультаційної, інформаційної підтримки зі сторони громадських організацій-членів такої коаліції. Закрема із числа членів громадської спілки “Мережа правового розвитку”.

Михайло Бардин
24.12.2018 at 16:07

В результатах слід би зробити акцент на органах місцевого самоврядування (в п.ч. ОТГ) і зменшити увагу до райадміністрацій, як таких, що до кінця 2020 року не матимуть реальної ваги. Якщо взагалі збережуться.

Віталій
24.12.2018 at 23:24

Дякую, Михайле. Врахуємо. Принагідно запрошую взяти участь в публічному обговоренні проекту Концепції. Про дату повідомлю додатково.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *