Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

04.10.2013

ЗЕМЕЛЬНИЙ СЕРВІТУТ – ЩОСЬ ТУТ НЕ ТАК…

zemlyaДепутат Хмільницької міської ради Володимир Шеремета отримав роз’яснення від міського голови щодо особливостей застосування земельного сервітуту для встановлення тимчасових споруд в місті Хмільнику. Причиною депутатського звернення пана Володимира слугувала ситуація, яка склалася в місті, коли тимчасові споруди, наприклад той самий «Рибний магазин», розміщуються не на умовах оренди, а на умовах земельного сервітуту.

Чому так робиться в Хмільнику – роз’яснив міський голова Василь Грушко. Зокрема він зазначив, що «сервітут надається без проведення конкурсу», на відміну від оренди. Тобто виходить так, що міська влада свідомо уникає проведення конкурсів на оренду землі для встановлення тимчасових споруд?

Відповідь міського голови містить й інші не зовсім зрозумілі твердження. Зокрема Василь Грушко зазначає, що міська рада є власником землі, хоча власником комунальної землі є територіальна громада, а міська рада є тільки розпорядником.

Пропонуємо читачам висловити своє бачення правомірності застосування земельного сервітуту для встановлення тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності. А то є реальні підозри, що тут присутні певні порушення Земельного кодексу…

servitut 1servitut 2

15 Comments on “ЗЕМЕЛЬНИЙ СЕРВІТУТ – ЩОСЬ ТУТ НЕ ТАК…

Віталій
04.10.2013 at 21:54

Як на мене, то ту справді не все так просто, як запевняє міський голова…

Справа в тому, що відповідно до частини 1 статті 98 Земельного кодексу України право земельного сервітуту – це  право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене користування чужою земельною ділянкою (ділянками).

Відповідно до частини 1 статті 79 Земельного кодексу України земельна ділянка – це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.

Відповідно до частини 9 статті 79-1 Земельного кодексу України земельна ділянка може  бути об’єктом цивільних прав виключно з моменту її формування та державної реєстрації права власності на неї.

З цього випливає, що реалізація права земельного сервітуту можлива виключно після формування цієї земельної ділянки та після державної реєстрації права власності на неї.

Однак, Хмільницькою міською радою, на мою думку, суб’єктам господарювання передавалися земельні ділянки без формування цих земельних ділянок та без державної реєстрації права власності на ці ділянки, що призвело до порушення чинного законодавства України, зокрема Земельного кодексу України.

Чи хтось має іншу позицію? Прошу озвучити…

Пронира
04.10.2013 at 22:06

“Чому так робиться в Хмільнику – роз’яснив міський голова Василь Грушко.” Роз”яснив та тупо підписав – дві великиx різниці)) 

Сашок
05.10.2013 at 15:39

http://news.bigmir.net/ukraine/714464-Nazvany-hudshie-mery-Ukrainy?
 
Щось вони (автори дослідження) недогледіли. Але для васі завелика честь стояти поруч навіть з тими невдахами.

Небайдужий
05.10.2013 at 15:52

Чому так робиться в Хмільнику – роз’яснив міський голова Василь Грушко. Зокрема він зазначив, що «сервітут надається без проведення конкурсу», на відміну від оренди. Тобто виходить так, що міська влада свідомо уникає проведення конкурсів на оренду землі для встановлення тимчасових споруд?
Саме так і виходить. Сервітут- незаконне знаряддя корупційних дій Васі та Петі, які працюють за принципом: “Друзям- все! Ворогам- закон!”

Віталій
05.10.2013 at 18:13

Якщо перефразувати тезу Небайдужого: “Ворогам – оренду,а друзям – сервітут”? Так виходить?

Небайдужий
05.10.2013 at 18:49

І ще одна відмінність сервітуту від оренди. Якщо розмір орендної плати регулюється Податковим Кодексом і не може становити менше 3% від нормативної вартості землі, то сервітут може бути й взагалі безоплатним. Там немає ніяких законодавчих обмежень, оскільки плата за сервітут, це кошти, які сплачуються власником (користувачем) якоїсь земельної ділянки не державі чи місцевій громаді, а іншому власникові (користувачеві) іншої земельної ділянки за право ОБМЕЖЕНОГО користування нею (для проходу, проїзду, випасання худоби, прокладення комунікацій і .ін.). Отже, кошти, отримані, як плата за сервітут, йдуть не в місцевий бюджет (куди надходить плата за землю ВИКЛЮЧНО у формі земельного податку та орендної плати), а на рахунок міської ради, як юридичної особи- власника земельної ділянки, на яку накладено сервітутне обмеження. Тому, коли наші “господарники” ПРОТИПРАВНО підміняють користування землею на умовах оренди сервітутними відносинами, вони ЗЛОВЖИВАЮТЬ ВЛАДОЮ всупереч інтересам служби (а це- злочин), що тягне за собою ПРЯМІ ЗБИТКИ для міського бюджету. Ось тут би й втрутися правоохоронним органам в цей бардак, але…. очільники, видно, купили собі індульгенцію на строк своїх повноважень і тепер їм паралельні місцеві правоохоронці.
Однак, повноваження ж не вічні, а отже й термін дії індульгенцій рано чи пізно закінчиться….

Віталій
05.10.2013 at 19:34

Мені цікаво, а скільки втратив міський бюджет через застосування земельного сервітуту? Ну хоча б на “Рибному магазині”? На скільки мені відомо, то там також не оренда, а сервітут… Хто може сказати, хоча б орієнтовно?

Небайдужий
06.10.2013 at 00:02

Треба знати площу земельної ділянки, її нормативну оцінку та строк, протягом якого вона зайнята тим магазином. Інформацію можна отримати через запит (вона не секретна, а публічна) і порахувати на калькуляторі 🙂

Віталій
06.10.2013 at 00:38

Та це зрозуміло…))) Я думавю. що може вже хтось має таку інфу, хоча б приблизну…)))

Сашок
06.10.2013 at 17:21

Ну Бублик точно знає. Вони з грушком (який є співвласником рибного магазину) давно все прорахували.

САШОК
06.10.2013 at 20:50

По договору сервітуту бублики платять 230 гривнів в місяць.Це ж який “доход” бюджету міста.

Небайдужий
06.10.2013 at 21:12

230 гривень на місяць- дохід міської ради, а не міського бюджету. Міський бюджет від бубликів не отримує НІЧОГО 🙂

Небайдужий
06.10.2013 at 21:13

Вірніше- дірку від бублика він отримує 🙂

ігуанодон
20.10.2013 at 09:32

цю відповідь за підписом мера готувала кума Дреженкова, голова не розуміє що підписав, він знае, що так треба і все, тому що вони всі там одним миром мазані…..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *