Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

17.02.2011

Звернення громадян – маленькі хитрощі…

Мені дуже часто доводиться чути від громадян, що вони, звертаючись до посадовців різного ґатунку, не отримували жодної реакції на своє, навіть письмове, звернення. Петиції чи то довго розглядалися, чи взагалі десь губилися… То чи існує якась «управа» на чиновників, які не дуже дотримуються законодавства щодо роботи зі зверненнями громадян?

19 січня 2011 року, постановою Кабінету Міністрів України, було внесено зміни до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації…

Зокрема пункт 2 Інструкції доповнено таким абзацом:

“На вимогу громадянина, який подав звернення до організації, на першому аркуші копії звернення проставляється штамп із зазначенням найменування організації, дати надходження та вхідного номера звернення. Така копія повертається громадянинові”.

В принципі я завжди це вимагав і без вказаних доповнень до Інструкції, причому жодного разу мені не відмовили. Але зараз така відмова є взагалі неможливою. Що ж дає така відмітка на копії Вашого звернення? А це простий і досить дієвий спосіб довести, що орган державної влади чи місцевого самоврядування (тобто посадова особа, якій це звернення адресовано) справді його отримав. Якщо на Ваше звернення немає ніякої реакції, як того вимагає Закон України «Про звернення громадян» (місячний термін, а в окремих випадках не більше 45 днів), то варто скористатися нормами цього ж таки закону та звернутися до органів прокуратури… От тоді відмітка на копії Вашого звернення Вам дуже згодиться…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *