Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

06.01.2011

11 нововведень 2011 року

З 1 січня життя українців змінять 28 нових законів, 18 постанов, одне розпорядження Кабміну і одна постанова ВР.

Це положення закону про держбюджет і Податкового кодексу: вони збільшують соцстандарти, перш за все для тих, хто має невеликі доходи, отримуючи мінімальні зарплати і пенсію, і підвищують прямо або побічно плату до бюджету з тих, хто багатший.

Наприклад, збільшенням на 2% прибуткового податку з тих, хто багато заробляє, введення акцизу на нафтопродукти, туристичного збору, які стосуються власників «коліс» і мандрівників.

Серед інших нововведень: закон «Про захист персональних даних» – він забороняє оприлюднювати дані про людину: ПІБ, місце проживання, за якими його можна ідентифікувати, без його згоди, а також введення пені за прострочення квартплати (0,1% від виставленого рахунку за кожен день прострочення), нарахованої з 01.01.11 р. Так що комунальники перестануть друкувати в платіжках прізвища власників житла, їх треба буде вносити від руки при оплаті, повідомляє газета «Сегодня».

На думку юриста Василя Мірошниченка, більше за все будуть цьому раді публічні люди – їх фанам, ворогам і журналістам стане складніше «вирахувати», де проживає відомий артист і чи вчасно він платить за квартиру.

«А ось у власників соцмереж («Фейсбук», «ВКонтакте» і т. д.) можуть бути проблеми (якщо хтось подасть до суду, що його персональний сайт зламаний), тому що мережі не повною мірою захищають своїх клієнтів від небажаного оприлюднення даних про них», – говорить Мірошниченко.

З січня знизилася до 0% 10-процентне ввізне мито на імпортні алкогольні напої та припинено дію закону про заборону валютного кредитування.

На думку аналітика МЦПД Олександра Жолудя, найбільш революційним є лише Податковий кодекс. «Державі треба наповнювати скарбницю, щоб платити зарплати бюджетникам та пенсії, тому влада постаралася взяти по максимуму з тих, кому нікуди подітися, наприклад, з автовласників і тих, хто п’є і палить – акцизи на все це «пальне» постійно зростають. Добавка акцизу на бензин перекриє втрати від скасування транспортного збору мінімум втричі (це близько 4 млрд грн.). А ось сплеск валютних кредитів навряд чи буде, адже залишилася постанова НБУ, яка вимагає від банку 100% резервування таких позик, що малоцікаво банкірам». Також експерт не чекає і масового ввезення до нас імпортного алкоголю за винятком дешевих (до 20 грн за пляшку) молдавських вин.

Які закони набрали чинності з 1 січня:

1. Збільшилися мінімальна зарплата, мінімальна пенсія та прожитковий мінімум.

Мінімальна зарплата стала 941 грн. (Дорівнює прожитковому мінімуму для працездатних, була – 922 грн), мінпенсія – 750 грн. (Дорівнює прожитковому мінімуму для непрацездатних, була 734 грн), прожитковий мінімум для дітей до 6 років – 816 грн (був 799), прожитковий мінімум для дітей від 6 до 18 років – 977 грн (був 957), середній ПМ – 894 (був 875).

2. Збільшився прибутковий податок з тих, у кого зарплата «брудними» перевищує 10 мінімальних зарплат (9220 грн). З суми перевищення доведеться платити не 15%, а 17%. Наприклад, якщо працівник має офіційну зарплату 10 000 грн, з нього додатково будуть стягувати 15,6 грн податку.

3. Скасовано щорічний транспортний збір з власників транспортних засобів, тепер його треба платити тільки при первинній реєстрації авто в Україну (якщо машину перепродують, то платити не треба). Як і раніше, він залежить від об’єму двигуна і становить від 3 (до 1000 куб. см) до 40 грн (понад 3500 куб. См) за 100 куб. див. Скасування щорічного транспортного збору заощадить власникові авто з двигуном 1500 куб. см 75 грн на рік.

4. Введено акцизний збір на бензин у розмірі 50 євро / т, на скраплений газ – 40 євро / т, на дизпаливо (в залежності від вмісту в ньому сірки) – 10-15 євро, авіагас – 8 євро / т. Тепер кожен водій переплатить до 50 коп. на одному купленому літрі бензину, до 40 коп. – на літрі газу, 10-15 коп. – На літрі дизпалива. Через це можуть подорожчати таксі та авіаперельоти.

5. Збільшився акциз на спиртне і сигарети. Це означає, що після розпродажу старих запасів пляшка вітчизняної горілки, вина, коньяку може подорожчати приблизно на 1 грн, пачка сигарет – на 40-50 коп. Заборонено продаж тютюнових виробів поштучно. Правда, імпортний алкоголь може подешевшати (див. пункт 9).

6. Введена пеня за прострочення оплати житлокомпослуг (на місяць і більше) з розрахунку 0,1% від суми рахунку. Наприклад, при квартплаті за 1-кімнатну квартиру 230 грн / міс., якщо прострочити оплату за місяць, пеня становитиме 7 грн, а якщо не платити рік – то 550 грн. Пеня нараховується тільки на борги, накопичені після 1 січня.

7. Збільшено виплати при народженні дітей. За 1 дитину батьки отримають матеріальну допомогу у розмірі 22 прожмінімумів (17 952 грн), за 2 – 45 ПМ (36 720 грн), 3-тьої і наступних – по 90 ПМ (73 440 грн). Частину в розмірі 9 ПМ (7344 грн) виплатять відразу, решта щомісяця протягом 12 місяців на 1-у дитину, 24 місяців – на 2-гу, 36 місяців – на 3-го і наступних. Тим, у кого діти народилися до 01.01.2011-го, матеріальна допомога залишилася відповідно 12 240 грн, 25 000 грн, 50 000 грн і за термінами її виплачують таким же чином. У той же час експерти «не виключають, що поданий президентом законопроект про збільшення матеріальної допомоги на 1-у дитину до 30 ПМ (24 480 грн.), На 2-гу-до 60 ПМ (48 960 грн.), На 3-ю і наступних – до 120 ПМ (97 920 грн.) може бути прийнятий у січні, і виплати збільшать заднім числом з 1 січня.

8. Закінчився термін дії закону «Про внесення змін до деяких законів з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи», яким з 23 червня 2009 року заборонялося валютне кредитування населення. Це означає, що з 1 січня банки можуть давати позики фізособам не тільки в гривні, як зараз, але й в доларах і євро.

9. Знижено з 10% до 0% ставки ввізних мит на спирт, алкогольну продукцію (вермути, коньяки, лікери, наливки). Це одне з відстрочених зобов’язань, які взяла на себе Україна при вступі до СОТ у 2008 році.

На думку експертів, зниження мит активізує зовнішню торгівлю Україні, але бюджет втратить близько $ 16 млн. Водночас не варто очікувати істотного здешевлення імпортних напоїв. Так, для коньяку або лікеру мито було 3,5 євро на літрі стовідсоткового спирту (або близько 7,5 грн на 0,5 л пляшці коньяку або літровій пляшці мартіні). Тобто, наприклад, коньяк «Мартель» 10-річної витримки може подешевшати з 400 до 390 грн, а мартіні – з 100 до 92-93 грн, подешевшають на 2-3 грн імпортні вина. Знижені на 3% (з 8% до 5%) митної вартості ввізні мита на копчену рибу (палтус, вугор, форель). Це означає, що в роздробі така риба може подешевшати на 3-4 грн / кг (при ціні в роздробі 140-180 грн / кг).

10. Набрав чинності закон «Про захист персональних даних», тому в бланках за оплату житлокомпослуг, послуг зв’язку, телебачення не будуть вдруковані прізвище та ініціали споживача – їх доведеться вписувати від руки.

11. Почав діяти туристичний збір. Він йде до місцевого бюджету і становить 0,5-1% від вартості проживання туриста в готелі, кемпінгу, мотелі, хостелі. Якщо врахувати, що в середньому ніч в готелі обійдеться в 500 грн, виходить, що плата збільшиться максимум на 5 грн. Від туристичного збору звільняються місцеві жителі, відрядження, діти, інваліди, ветерани війни, чорнобильці, а також ті, хто прибув в санаторії та пансіонати по путівках.

Джерело: zik.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *