Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

05.05.2009

А що «Свобода» нам готовить?

Зараз як місцеві – так і всеукраїнські ЗМІ «смакують» перемогу ВО «Свобода» на виборах в Тернопільській області. Причому роблять з цього неабияку сенсацію, мовляв «Свобода» – та й в Тернопільській області.!!! (цікаво, а де ще вона могла б отримати перемогу – чи не в Донецькій?)

До цього хору приєдналися й деякі мої знайомі. Хтось навіть забажав вступити в лави цієї політичної сили, навіть ті, хто зарікався більше не брати участі в жодній політичній авантюрі. Причому вступити, навіть не ознайомившись з програмою, навіть не переймаючись перспективою стати схожими на персонажа відомого радянського анекдоту, якому дорікали про його здатність вступати «як не в партію – то в …». Все це певним чином на мене вплинуло і я вирішив якось заповнити свої «білі плями», що стосуються мети та завдань «Свободи». До моїх рук потрапило три документи: Статут ВО «Свобода», Програма цієї політичної сили та проект Національної Конституції України, запропонований «свободівцями».

Зразу оговорюся, що аналіз Статуту будь-якої політичної сили це досить невдячна робота. Всі Статути на відсотків 98 складаються з процедури створення місцевих організацій, повноважень партійних КРК, зборів та конференцій, а отже не несуть майже ніякої інформації щодо діяльності тієї чи іншої політичної сили. Виходячи з цього переконання я приділив більше уваги саме проекту Національної Конституції ВО “Свобода” та Програмі ВО “Свобода” (чинній).

Ознайомившись з ними я вирішив поділитися своїми враженнями з читачами сайту. Довго думав в якій формі все це подати, щоб матеріал по можливості легко читався та не був перевантажений цитатами, а також назвами й номерами статтей цих документів.

Отож, пропоную уявити Україну, якою її бачать «свободівці», виходячи з їхньої програми та проекту Конституції…

В проекті Конституції, яка до речі має прийматися на всеукраїнському референдумі, Україна є унітарною державою. Крим позбувається статусу автономії та стає областю.(це вже з Програми). До речі, це чи не єдине місце, де згадується таке утворення, як область. проект Конституції передбачає, що систему адміністративно-територіального устрою України складають повіти, міста, селища і села (загальна кількість повітів – 300). Виходячи з цього можна стверджувати, що ВО «Свобода» підтримує проведення адміністративно-територіальної реформи. Ще один аргумент щодо цього – відсутність жодної згадки про місцеві державні адміністрації.

Замість Верховної Ради України буде створена Національна Рада України (можливо в цьому є сенс, якщо порівняти абревіатуру теперішньої назви законодавчого органу та російський варіант слова «брешу»). До парламенту депутатів обиратимуть виключно на пропорційній основі, запровадивши «відкриті виборчі списки» (ну всі про це говорять – от і Свобода не втрималась. Я про «відкриті списки». Зараз так багато на цьому спекулюють різні політичні сили, що пересічні громадяни увіровали, що це панацея майже від всіх бід. В розмові з одним переконаним «відкритосписківцем» я запитав, а що на його думку це таке, оті «відкриті списки»? Відповідь приблизно така: «От прихожу на дільницю, а там в бюлетені тільки 5 прізвищ, остальні «закриті». На моє зауваження, мовляв хто йому заважає ознайомитись на тій же дільниці з усім списком кандидатів – поблажливо-звинувачувальний погляд, мовляв «шо ти в цьому понімаєш». Я не проти відкритих списків, але, здається, потрібно пояснити громадянам, що ж це врешті-решт таке… ).

Все це є як в проекті Конституції – так і в Програмі партії (не розяснення, а згадка про модель виборчої системи). Тільки певна невідповідність щодо сільських та селищних депутатів. В одному документі говориться, що депутатів сільської, селищної, міської ради обирають на основі мажоритарної системи виборів, депутатів повітової ради – на основі пропорційно-мажоритарної (змішаної), в свою чергу інший документ (а саме Програма партії) зазначає, що ВО “Свобода” – за виборчий закон, згідно з якими вибори мають відбуватися на багатопартійній пропорційній основі до рад і органів самоврядування всіх рівнів, крім сільських та селищних рад. Щодо терміну повноважень виборних органів та Президента – знову путанина. «Свободівська» Конституція пропонує президентські повноваження обмежити чотирьма роками, в чому солідарна з Програмою партії, тоді як повноваження депутатів визначаються по різному 3 чи 4 роки. До речі місцеві та парламентські вибори пропонується розвести в часі.

Якщо вже згадав про депутатів, то слід додати, що на період виконання своїх повноважень депутати Національної Ради України отримують службове житло, яке не може перейти у їхню приватну власність, Вони (депутати) не можуть користуватися будь-якими пільгами або привілеями, і звичайно – декларація про скасування депутатської недоторканості. До речі, проект Конституції передбачає, що особи з духовним саном не мають права бути обраними до органів місцевого самоврядування…

Далі… ВО «Свобода» бачить Україну виключно з президентською формою правління, причому Президент поєднує в собі гаранта Конституції та посаду Прем’єр-міністра. Тобто він очолює Кабінет Міністрів…

Президентом України не зможе стати людина яка була судимою (це напевно реверанс в бік Віктора Фьодоровіча)… На думку «свободівців» Президенту України слід надати виключне право призначати та звільняти міністрів, керівників інших органів державної влади, Генерального прокурора, прокурорів повітів і міст. Дуже цікавий момент з реєстрацією указів та розпоряджень Президента – їх повинне реєструвати Міністерство справедливості України (!!!) (і чим їм заважало Міністерство юстиції? Якщо передбачається паралельне існування двох цих Міністерств, тоді стає дуже доречним вислів пана Задорнова про те, що тільки у нас можливе альтернативне вирішення кожної справи по закону, чи по справедливості). Передбачається також запровадження посади віце-президента України…

Одним з нововведень «свободівської» Конституції є бажання повернути Україні статус ядерної держави. Також Україна зможе вступати у військові союзи та блоки лише у разі виникнення загрози її незалежності, територіальній цілісності та існуванню українців як нації, причому розташування на території України військових баз заборонено. Ще пропонується дозволити створення напіввійськових формуань… Все це проект Конситтуції. А от Програма партії говорить, що національні інтереси України полягають у вступі до Північноатлантичного альянсу ..

Трішки вище я згадав, що планується дозволити створення напіввійськових формувань. Все це на тлі конституційного права вільно набувати і володіти вогнепальною і холодною зброєю усім психічно здоровим та несудимим українцям, відверто кажучи, трішки лякає. В країнах з високим рівнем корупції (а Україна, на мою думку, є саме такою країною), отримати довідку про несудимість не є великою проблемою. До того ж згадався жарт одного мого знайомого, який постійно повторює, що немає психічно здорових людей – є «необслєдовані»… Втішає тільки те, що людей, принаймні студентів середніх спеціальних та вищих навчальних закладів, на протязі чотирьох місяців будуть в обовязковому порядку вчити володіти вогнепальною зброєю. А ще передбачається запровадження військової кафедри в усіх ВУЗах…

Так. З депутатами. Президентом, виборами та зовнішньою політикою країни трішки розібрались. Залишилися не менш важливі, але дещо менш резонансні теми: медицина, суди, «земельні питання», пенсійне забезпечення тощо. Отож по- порядку.

Медицина. «Свободівці» бачать її лише на основі обовязкового державного страхування. Безоплатною є лише невідкладна медична допомога, що здійснюється у державних і комунальних медичних закладах.

Турбуючись про здоровя українців, держава, на думку «свободівців», повинна сприяти розвитку фізичної культури і спорту. Згоден. Але «Свобода» хоче це зробити в досить оригінальний спосіб. Як? Заборонити укладати контракти з іноземними громадянами для їх участі в українських спортивних змаганнях. Не світить тепер побачити футбольним фанатам бодай хоч одного легіонера в вітчизняних клубах. До речі, обмежень щодо виїзду за кордон наших спортсменів немає (напевно Кличків бояться)…. Чуть не забув. Проект Конституції ВО «Свобода» пропонує заборонити робити аборти, окрім випадків, обумовлених медичними показниками.

Цікавим нововведенням в судовій системі є бажання надати право громадянам обирати суддів місцевих судів строком на п’ять років. До речі, пропонується поновити смертну кару…

«Земельні питання» в інтерпретації «свободівців» нагадали мені Гамлетівське «бути чи не бути», тому що, напевно, вони й самі не зовсім визначилися можна чи не можна її (землю) продавати. Зараз поясню. Справа в тому, що «свободівська» Конституція говорить, що право власності на землю існує лише на земельні ділянки під житловими будинками, а також на присадибні ділянки, до того ж забороняється торгівля землею сільськогосподарського призначення. Програма партії в свою чергу зазначає,що ВО “Свобода” – за приватизацію землі з правом її подальшого продажу і передання у спадкове володіння. Право власності на землю, яка перебуває під сільгоспвиробництвом. можуть мати тільки ті громадяни, які безпосередньо працюють у сільському господарстві. І жодних обмежнь щодо можливості її (землі) продажу.

Цікава норма щодо права кожного працівника на щотижневий сорокавосьмигодинний відпочинок. Тобто 2 доби гарантованого відпочинку. А кількість робочих годин на тижні не згадується. Значить можливі варіанти, – від нинішнього 40 годинного робочого тижня – до хто його зна якого…

Щодо пенсійного забезпечення, то передбачається виплата пенсій у зв’язку з неповносправністю та особам, які досягли пенсійного віку, причому розмір максимальної пенсії не повинен перевищувати розмір мінімальної пенсії більше, ніж у п’ять разів (бідні депутати ВРУ, пардон, НРУ!!! За такого розкладу вони отримували б максимум аж 2757,50 грн. !!!). Більше того, депутати рад усіх рівнів та державні службовці, які зловживали службовим становищем, втрачали б право на отримання пенсії за віком… Аж дух захоплює!!!

Щодо прав та свобод людини та громадянина, то проект «свободівської» Конституції про деякі з них просто не згадує (наприклад собода совісті та свобода віросповідання). Можливо просто не догледіли (все ж таки це проект і певно ж таки має право на внесення змін). Але в мене залишився якийсь негативний осад щодо гарантій деяких прав та свобод проектом «свободівської» Національної Конституції. Але все по-порядку. Цікавим нововведенням, яке пропонуює ВО «Свобода» є запровадження в паспортах громадян України графи «Національність». В документі (проект Конституції) це звучить так: «Держава гарантує паспортну ідентифікацію громадян за національною ознакою». Але навіщо? Згідно того ж таки проекту Конституції громадяни України різних національностей є рівні в правах. Навіщо ж тоді «ідентифікація громадян за національною ознакою»? Знову ж таки, які ж переваги надає проект «свободівської» Конституції власникам запису «Українець» в паспорті? Виникає логічне питання, а хто ж тоді є громадянами України? Цитую: «Громадянами України є особи, що народилися на її території». Тобто і росіяни, і білоруси, і євреї, за умови їх народження на території України, гарантовано отримують українське громадянство. Все це мене зацікавило і я вирішив докладніше вивчити документи на предмет переваги «українців» над «неукраїнцями», за умови гарантії всім громадянам України різних національностей рівних прав та свобод. І от що я знайшов (обіцяв не зловживати цитатами, але це якраз той випадок, коли це необхідно):.

«Процент українців та представників національних меншин, що навчаються в середніх спеціальних та вищих навчальних закладах, працюють в органах законодавчої, виконавчої та судової влади всіх рівнів, служать у Збройних Силах України та працюють у правоохоронних органах, в освітній і культурній сферах, охороні здоров’я, мають бізнес, є власниками виробництв, має відповідати національному складу населення України, який встановлюється Всеукраїнським переписом населення»… Якщо я правильно зрозумів, то держава буде намагатися встановити певні ліміти щодо можливості займатися бізнесом, викладати в навчальних закладах, працювати у владних структурах для представників інших національностей. Чи це не дискримінація за расовою чи етнічною приналежністю?. Далі більше… Зверніть увагу на формулюуання: «Українська Держава захищає честь і гідність особи і громадянина та гарантує реалізацію широких прав і свобод українців», «Українська Держава забезпечує рівність українців у правах і перед законом незалежно від соціального стану, віросповідання і статі», «Українська Держава повинна створювати належні умови для повноцінного духовного і культурного розвитку нації та високого матеріального рівня життя українців», «У разі виникнення в українців потреби в правах і свободах, які не закріплені цією Конституцією, вони можуть вільно користуватися ними відповідно до норм моралі…», «Дозволено вільно набувати і володіти вогнепальною і холодною зброєю усім психічно здоровим та несудимим українцям»… Десь з загального контексту поділися оті всі інші громадяни України…

От такі пропозиції я знайшов в «Свободівських» документах (звичайно це не всі «цікавинки», але й цього думаю досить). Нагадаю, що ми з вами знайомилися з проектом Національної Конституції ВО “Свобода” та Програмою ВО “Свобода” (чинною). Цікаво, а як Ви ставитесь до пропозицій цієї політичної сили? Закликаю всіх активно коментувати…

59 Comments on “А що «Свобода» нам готовить?

Володимир Великий
05.05.2009 at 18:40

Дякую автору за цікаво викладені свої враження! Читавши цю статю зрозумів одне що зустрічаються такі несинітниці що й уявити складно. В трьох проаналізованих документах зустрічаються суттєві розбіжності(СИРО). Але й в дечому я погоджуюсь от як наприклад сроба (чи то намір) відновити , імя і міць країни хоча у дуже жахливий спосіб(Відновлення статуса ядерної держави).

Віталій
06.05.2009 at 09:26

Особисто я не назвав би його занадто жахливим. Багато країн живе з ядерною зброєю. Проблема в іншому. Свого часу, коли Україна виступила з наміром відмовитися від третього за потужністю ядерного потенціалу в світі, в обмін за це розвинуті країни взяли зобовязання гарантувати Україні повну безпеку. Причому як Росія так і країни Заходу. І наразі цей документ не втратив чинності…

Ксю
06.05.2009 at 15:36

А що, Свобода дуже гарно пропонує відродження всього українського: жидів, євреїв виженемо, циганів, негрів або інших повбиваємо зброєю, яку дозволять носити тільки українцям і будем кінці-кінцями панувати на своїй рідній землі.

Susanna
11.05.2009 at 07:15

Отлично написано. Позитива конечно не хватает, но читал на одном дыхании

Віталій
12.05.2009 at 10:28

Можливо позитиву й малувато, але це офіційні документи політичної сили, з якими вона планує йти на вибори. Так можливо позитиву малувато не в статті?

Ester
12.05.2009 at 12:15

Все, що є радикальним не може бути позитивним. А свобода є радикальною партією.

Круглов
14.05.2009 at 13:38

Интересная информация

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
14.05.2009 at 18:03

судячи з написаного СКІНХЕДИ будуть панувати на Україні!! треба начинати бритися налисо якщо ця партія прийде до влади!))))

Віктор
15.05.2009 at 09:59

Я думаю, що не потрібно відразу на скінхедів переходити. “Свобода” дійсно по своїй програмі партії та й по проекту Конституції виглядає як радикально спрямована партія. Та все ж в цьому є свої позитиви. Для прикладу, багато людей сьогодні говорять про необхідність мати у владі сильну руку, бо до демократії ми ще, принаймі такої, не доросли.Крім того, подивіться хто сьогодні і всю незалежність керує Україною!!! Москалі, жиди …. всі кому не лінь та тільки не українці. Ось тут я і підтримую вислів, який зустрічається в “Свободі” – Титульна нація (відразу застережу – фашизм з патріотизмом чи то націоналізмов путати не потрібно). Тобто я не бачу нічого поганого коли біля керма влади будуть українці, можливо хоч тоді у нас з’являться така вкрай необхідна для розвитку кожної держави річ, як “національна ідея”.

Віталій
15.05.2009 at 11:20

На Вашу думку зараз Українське законодавство містить якісь норми, що обмежують право українців обирати і бути обраними? Можливо я не настільки ознайомлений з чинною Конституцією, зокрема, що стосується прав та свобод громадянина, тож приведіть будь-ляска приклади…
Щодо бажання поспілкуватися – то я згоден, але не маю постійного доступу до мережі Інтернет і тому найзручнішим варіантом вбачаю спілкування на сторінках цього сайту…

Ester
15.05.2009 at 12:06

Пане Віктор, хотілося б зрозуміти, що у Вашому розумінні означає “демократія”?

Віктор
15.05.2009 at 12:28

ото ж бо й воно, пані Ester, що доки розуміння “демократія”, “національна ідея” та інше будь у кожного свої доти в країні на 2 українця буде 3 гетьмани!

Віктор
15.05.2009 at 12:38

Пане Віталію, справді найвищий Закон України не перешкоджає українцям обирати чи бути обраними, та фінансові можливості у представників інших національностей “чомусь” більші. Подальшу відповідь на питання підскаже Ваша логіка.

Ester
15.05.2009 at 17:32

Допоки в Україні не переведуться “балаболи”, допоки в Україні “демократія” буде сприйматися, як влада більшості (3 гетьмани), а не обмеження влади більшості всіма правами і свободами, які належать окремим людям (підкреслюю людям , а не громадянам), які відносять до меншин (2 українці) доти українці будуть рядовими виконавцями. Адже пане Вікторе я дуже сумніваюся в тому, що Ви сприймаєте демократію так як я, і я дуже буду рада якщо я помиляюся.

Віктор
18.05.2009 at 07:57

А чому Ви, пані Еster, так сліпо вірите, що ваше сприйняття “демократії” є вірними для інших українців???

Віталій
18.05.2009 at 22:08

Моя логіка підказала мені одне гарне українське прислівя: Чому бідний – бо дурний, чому дурний – бо бідний”… Фінансові можливості – фінансовими можливостями, але в кабінці для голосування ми один на один з своєю совістю… До речі, яке значення слову “демократія” надають читачі цього сайту? Запрошую до дискусії.

Ester
19.05.2009 at 10:38

Тому пане Вікторе, що моє поняття “демократії” виходить з людських цінностей та свобод Людини, які є невід’ємними незалежно від національності, віросповідання, майнового стану, статусу … , що до речі зазначено в Конституції України, яку Ви зобов’язані знати.
А щодо українців, яких Ви пане Вікторе ідентифікуєте по національній приналежності, то я вважаю, що є багато людей, які були інших національностей, але для України зробили набагато більше чим українці. Порядність притаманна не тільки українцям.

Ester
19.05.2009 at 12:06

Ще хочу додати щодо місць в парламенті і у списках виборців, так найвищий Закон не дозволяє будь-які види проявів корупції та шахрайства. А чи не самі українці на цьому заробляють і цим торгують?

Віктор
20.05.2009 at 07:51

Дякую за цитування Основного Закону України. Якби ще його дотримувалися, а не топтали й змінювали під себе, в залежності від політичної необхідності. Тоді б Ваше трактування “демократії” діяло б на практиці, а так…. можна позичити прислів’я, процитоване паном Віталієм,”чому бідний – бо дурний, чому дурний – бо бідний”…

Віталій
20.05.2009 at 11:24

очу дещо прояснити ситуацію з ініціативами зміни Конституції України “під сеье, в залежності від політичної необхідності”. Сама Конституція містить багато розділів, які декларують такі засади, як незалежність держави, гарантії місцевого самоврядування, повноважень Президента, кабміну. Верховної Ради тощо… Окремим розділом йдуть права та свободи громадянина. Так от, “під себе” вносяться (чи скоріше ініціббться) зміни щодо розширення чи зменшення повноважень певних субєктів (Президента, Ради, кабміну) і ні в якому разі (принаймні мені не відомі такі випадки) щодо основних прав та свобод людини та громадянина. Існують правда окремі ініціативи щодо врегулювання питань юезкоштовної медицини, але до основних прав та свобод це не стосується…

Олександр
20.05.2009 at 20:28

Частина перша
Прочитав Ваш єхидний пасквіль пане Віталію і нарешті зібрався Вам відповісти. Що він єхидний і ворожий щодо ВО “Свобода”, стає зрозумілим з перших рядків.
До речі, чомусь Ви не рішились підписатись під цим опусом. Для непосвячених пояс-нюю, автор цієї ….., Дорох Віталій, голова Хмільницької районної громадської організації “Право”.
По перше, Ви образили мене особисто перекрутивши і перебрехавши мої слова. Для не-посвячених пояснюю, так, це я і є та людина, яка вирішила приєднатися до цього хору, тобто до ВО “Свобода”.
Я говорив так, “ну от навіщо мені на старості воно потрібно, сиди мовчки вдома”, але на відміну від Вас в мене душа болить за Україну, я не хочу, щоб жидорва і всякий непотріб керу-вали Україною і безумно наживалися на нас і щоб продовжувався цей страшний бардак, який панує по всій Україні .
1. Я ніколи не зарікався не брати участі в політичних, як Ви пишете “авантюрах”, тут Ви явно набрехали, причому нахально, так як не могли не знати, що я це прочитаю.
2. З програмою і статутом я ознайомився, де Ви до речі їх взяли, як не в мене?
3. Так в моєму житті мені приходилося вступати, як Ви пишете в г.. Але на відміну від Вас, я старався відмитися, відчиститися від нього. Ви ж, вступивши в нього, стараєтесь витерти ноги об когось.
Прочитавши Ваше “дослідження”, в мене виникла купа запитань, до речі відповідь я на них знаю, але хоч у щоб про це знали й інші читачі.
По перше: чому Ви не “досліджували” програми і статути інших політичних сил, а так накинулися на “Свободу”. А це значить, судячи з тону Вашого дослідження, що Ви є ворогом ВО “Свобода” і всього що вона пропонує.
Так, є недоліки і недоробки, сирі місця в проекті Конституції, але ж це проект і порядна людина, яка боліє за Україну свої зауваження відправила б на сайт ВО “Свобода”, щоб вони врахували ці розходження.
По друге: чому Вас не цікавить все що відбувається в с. Голодьки, де Ви проживаєте. Ви, знаючи про те, що підприємці не платять нічого за оренду землі, ставків і т.і., що зробили, або де написали про це?
По третє: Ви знаючи, що Хмільницькі підприємці (Сташко і ін.) обдурюють людей, не доплачуючи їм зарплату, не платять податки, за працюючих на них людей, тобто вони обдурю-ють і нас з Вами, ніде не говорили і не писали про це?
Четверте: Що Ви зробили, будучи головою районної організації Громадянської партії “Пора”. Ви навіть не спромоглися прийняти участь в подіях “Майдан 2006”, не вважали для се-бе потрібним. Я чомусь зміг, будучи майже вдвічі старшим від вас і з виразкою шлунку два тижні відпрацювати на майдані.
Я ще багато міг би задавати таких запитань, але думаю поки що досить.
Кому ж потрібно зараз паскудити ВО “Свобода”? А це комуністам і іже з ними, регіона-лам, які є ворогами всього Українського всім нинішнім владним партіям і владним структурам, які як вогню злякалися зростанню авторитету ВО “Свобода” і всім, кому наплювати на незале-жну Україну, аби своє брюхо було набите, аби дорватися до “корита”. Те, що Ви заодно з кому-ністами я сумніваюся, те що заодно з регіоналам, це вже можливо, але швидше всього Ви зго-ворилися, або хочете сподобатися нашій недолугій владі для завоювання собі дешевого автори-тету. Я ж прекрасно знаю, що Ви будете робити все можливе, аби пробити собі дорогу з най-меншою затратою зусиль.
Ви вже вважаєте себе дуже грамотним, дуже розумним. Це ж Ваші слова про члена ВО “Свобода” Володимира Марійчака, “що той мужлан неграмотний може зрівнятися зі мною”. Так він звичайний селянин, який тяжко працює, ваші слова про таку працю, “Не царское это дело”, це якби так працювати прийшлося Вам. До речі, трошки пафосно, але виражуся так, як би йти в розвідку з ким, то я вибрав би його, тому що заради своєї вигоди Ви можете продати аж бігом.
Далі буде.
P.S. Щоб не показалися дивними читачам цього опусу мої слова, все це і навіть більше я говорив Вам пане Віталію в очі. Я думаю Ви цього не заперечуєте.

Олександр Пилявский м. Хмільник

ххх
21.05.2009 at 11:30

Зрозуміло одне що перед виборами активізуються різні політичні проєкти які тільки вміють говорити писати передвиборчі програми давати обіцянки та обгаджувати один одногоЗараз в країни панує анархія беззаконня свавілля впливових людей від бізнесу і владиправа людини і соціально-економічні показники наявні тільки на папері свобода обрала в якості своєї фішки національну ідею але спочатку потрібно акцентувати увагу на загальнолюдських ціностях та соціально-економічному розвитку відкинути дисримінацію за національною ознакоюможливо якби пан віталій не прокоментував би ідеї свободи в саркастично-іронічній формі то можливо б в його адресу не булобь особистих образ. люди стомилися від демагогії і болтології низька громадсько політична активність населення пояснюється тим що народ обманули на майдані сьогодні наше суспільство хворе але і вірю що все зміниться на кращет коли молодь прийде до влади це буде довго бо це закономірно я пропоную примиритися за допомогою здорового глузду

Віталій
21.05.2009 at 13:17

Дуже цікавий коментар. Стільки взнав нового про себе… Вирішив до всього цього віднестися, як “незабвєний” Михайло Поплавський: “ай говорять, аби не перепутали хвамілії…” Малесенький коментар і виключно через те, що згадуються інтереси інших обдей. Мається на увазі, що автор “коменту” знає, начебто я знаю про скоєння певних злочинів підприємцями в с. Голодьки та мільнику. Якщо Ви знаєте про те, що я знаю – то можна припустити, що Вам також відомі ці випадки. Чому ж мовчите Ви? А взагалі, я не рекомендував би Вам стверджувати про скоєння злочину без будь-яких підтверджень своєї правоти… Все ж таки “дача нєвєрних показаій”…
одо загального враження про коментар – то в ньому бракує якраз спроби запапровадити діалог щодо ідей ВО “Свобода”. Мені згадався один випадок. Свого часу, під час мого першого тренінгу, який став поштовхом для створення громадської організації “ПРАВО”, нам були роздані матеріали, в яких на титульній сторінці був приблизно такий вислів:
Розумні люди обговорюють ідеї,
посередні люди обговорюють події,
а недалекі люди обговорюють інших людей…
Отож, закликаю всіх читачів сайту не обговорювати мої особисті морально-етичні якості, а долучитися до обговорення ідей ВО “Свобода”…

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
21.05.2009 at 19:41

Віктор написав:

Дякую за цитування Основного Закону України. Якби ще його дотримувалися, а не топтали й змінювали під себе, в залежності від політичної необхідності. Тоді б Ваше трактування “демократії” діяло б на практиці, а так…. можна позичити прислів’я, процитоване паном Віталієм,”чому бідний – бо дурний, чому дурний – бо бідний”…

))))))))))))) дуже смішно читати таку відповідь! від людиди яка сама недотримується того шо пише! ця відповідь людини яка просто викидає слова на вітер! як казала пані Ester “балабол”! от пане Віктор ви щось пробували змінити??? бо я щось не припоминаю!! а ні “футбол” відродив ройоний чемпіонат, ВЕЛИКЕ ДОСЯГНЕННЯ!! щось трохи відійшов від теми! щодо демократії ВИ ПАНЕ Віктор ВЖЕ НАВІТЬ ЗАБУЛИ ЩО ЦЕ Є! колись ви слухали свою команду а зараз ви самі вирішуєте за них що їм робити! а це вже не демократія! це тільки один приклад з багатьох! іньші якщо треба буде наведу! є пропозиція провести мониторинг іньших партій щоб всі були задоволені!!!

а моя думка щодо демократії: в нашій країні її нема, поки буде керувати нами те покоління яке виховане на КОМУНІЗМІ демократії НЕБУДЕ! якщо молодь прийде до влади країна розвалиться бо вона буде хотіти грошей і тим самим зросте корукція! треба дивитися на вчинки людей якщо вони робилися не перед виборами і без користі для себе отаку людину потрібно ставити до влади! ( це тільки моя думка)

Олександр Пилявський
21.05.2009 at 20:41

Сьогодні коротко.
Пане Віталію, як я вже писав, Ви вважаєте себе розумнішим за інших, для Вас існує дві думка “Одна моя, а друга неправильна”. Це по перше, по друге, це Ви мені розповідали про те, що Ви називаєте “дача ложных показаний”, невже забули? По третє, все що я написав, я Вам говорив особисто в очі. Так, що не лукавте, що Ви тільки взнали про себе стільки нового. А щодо особистостей, ще раз напоминаю, що Ви перший мене зачепили, якщо забули перечитайте про Ваших знайомих, що приєдналися до “хору”.
І мені б Ваші 35, а не мої 60.(Хоча я і вихований на комунізмі) .
До речі, про демократію, про яку всі згадують,

Демократія по українськи-
Посадили пса на короткий ланцюг, миску відсунули подалі і гавкай скільки хочеш.
А до ідей “Свободи ми ще дійдемо”

Віктор
22.05.2009 at 07:54

Ого, коли вже почав “цар” писати це вже навіть не смішно. “Святий” (хоча таке враження що не свячений) ти як нічого корисного для суспільства не робив так і не робиш, тільки язичком гарно махаєш. 1. Спочатку подивись, що сам зробив, а потім будеш коментувати чи то точніше патякати про когось.
2. Щоб щось коментувати, пане антиЦар, потрібно в цьому хоч трішки “плавати”, я не говорю вже щоб розбиратися. А щодо команди, то це не твоє соб.. діло. Ти там як не був так і не будеш!!! Сам навіть команду КВК не спромігся створити, а патякав наліво й направо.
Вибачаюсь перед іншими читачами форуму за тон коментарю, але читати суцільний “брєд” далекої людини без коменту не можу. Сподіваюсь, що надалі ми будемо коментувати статтю, а не писати про царівських скінхедів.

Віктор
22.05.2009 at 08:39

Крім того, якщо до влади прийде “така обдарована молодь” як царі й святі всякі, то тоді взагалі ховайся. Мало того, що безграмотне та ще й “обдароване” від природи. Все. Більше не пишу, бо правду кажуть “Краще з розумним загубити ніж з дурним знайти”.

Віталій
22.05.2009 at 09:38

Ще раз закликаю коментувати ідеї,а не один одного. Згадайте приведений мною вислів. До речі, в своїй статті я не назвав жодного прізвища. А тим, хто себе впізнав, нагадаю епіграф до одного з творів М.В. Гоголя: “Нечего пенять на зеркало, коли рожа крива…”

Хміль
22.05.2009 at 10:02

це ще добре, що деякий собак тримають н ланцюгу… А взагалі то не личить чоловікам, які претендують на те, щоб щось робити розмінюватися на подібні розмови. Ви мужики – чи баби бзрні?

Ester
24.05.2009 at 13:41

Прочитавши статтю, я на мить собі уявила майбутню ВРУ, в якій буде приедставлена партія “Свобода” з самих українців і з зброєю в руках, які вчиняють розправу над депутатам іншої національності, які хочуть заблокувати трибуну щоб не прийняти “Свободівську маразматичну Конституцію”. Не знаю чи приймуть Конституцію, але вибори доведеться проводити дуже часто. ха-ха.

Віталій
24.05.2009 at 13:46

Як на Вашу думку, чи доцільно забороняти проведення абортів? Хотілося, б знати позитивні та негативні наслідки такої заборони…

Романюк "МАЙЖЕ СВЯТИЙ" Сергій (Царь)
24.05.2009 at 18:50

ну в абортах тільки негатив! один невірний рух лікаря…. і все дівчина більше незможе мати дітей! нажаль таких випадків багато((( за за те щоб заборонили аборти!

Віталій
25.05.2009 at 09:51

А як на Вашу думку, коли чоловік п’є, жінка не може звести кінці з кінцями, в них вже і так їх (дітепй) пятеро, і вона благає лікаря зробити аьорт, мовляв шосте дитя я вже не потягну, як бути тут??? Чи інший випадок. Сталося згвалтування згданої Вами дівчини, якій приблизно років 13-14 і вона завагітніла. Як Ви думаєте, вона зможе дати такій дитині (зачамтій в такий спосіб) всю материнську любов і т.д. І куди їй в 14- 15 років з дитиною? На мою думку при повній забороні абортів буде процвітати їх проведення на дому, нелегально. От тоды справды необхыдно буде хвилюватися за здоров’я жінок. Краще хай аборт офіційно робить фахівець…

Волошка
25.05.2009 at 14:57

Аборти завжди були… І якщо жінка захоче позбутися дитини, вона зробить це. Для дівчат важлива допомога батьків. Знаю один випадок. Дівчина завагітніла, а від неї батьки відмовились, бо це “позор на все село”. Вона полюбила ту дитину, яку носила, і не захотіла її втрачати. Просила допомоги в друзів, які надавали їй притулок, але від дитини не відмовилась. Пройшов деякий час, батьки змирилися, полюбили дитинку, а дівчина успішно вийшла заміж. Різні бувають історії, так як і аборти: є що роблять його примусово, від безвиході, або за станом здоров’я. Я не прихильник абортів, і якби можна було, щоб закони про заборону абортів були жорсткішими… Але від небажаних дітей все одно будуть відмовлятися. Краще б почали діяти насправді дієві закони для майбутніх матерів, їхніх сімей, а також щоб були кращі можливості для прожиття таких сімей з новонародженим дитям.

Віталій
26.05.2009 at 08:56

Ми говоримо про законодавчу заборону абортів. Така заборона не дає права вибору. Кожна жінка має сама вибирати робити аборт, чи не робити. Знову ж таки, якщо ввести законодавчу заборону, буде процвітати цей “бізнес” на “хатах”…

Олександр Пилявський
27.05.2009 at 14:15

Перепалка з Дорохом на Подільському майдані, кого цікавить заходьте.

Олександр Пилявський
27.05.2009 at 14:19

Брешу, не пускають, бояться правди.

Олександр Пилявський
27.05.2009 at 14:23

Ось цей коментар Подільський майдан зразу видаляє, цікаво Дорох теж саме буде робити?

Звичайно пане Дорох. Тому, що в переважній більшості мої погляди збігаються з ідеями “Свободи”. Я б сказав, що я в деяких питаннях ще радикальніший і Ви це прекрасно знаєте, ми ж не раз з Вами спілкувалися на цю тему. Але я мав на увазі про подвійні стандарти, які і Ви і Річка використовуєте. Ви після публікації Вашого опусу у мене дома вибачилися переді мною особисто, але категорично відмовилися вибачитись на сайті, не за “Свободу”, а за те що мене оббрехали. А вона пише, що в моїх коментарях є образи, а в коментарях її подруги Гапки ( Наталії Мельник) образ немає, до речі всі ці коментарі в мене збережені. А Ви її виправдовували, мовляв це ж свої. Про що це говорить. А про те, що і в Вас і в неї подвійна мораль – ми такі хороші, нам все можна, але іншим зась. Про заказуху, я зараз впевнений в цьому. Ще, знаючи, про Ваше відношеняя до “Свободи”, пару тижнів до публікації, проаналізувавши Вашу поведінку, останнім
часом, знаючи про зв’язки Центру Соціальних Технологій з ОДА, я, та й не тільки
я, прийшов до висновку, ще все це кимось придумано, щоб обпаскудити “Свободу” . Щодо Вашого посилання на книжечку, так ось вона лежить переді мною. Ну немає
в ній ні сарказму, ні іронії, ні такого єхидства, яке у Вас аж випирає в опусі про “Свободу”, а є звичайний аналіз роботи і передвиборчих програм різних партій
і депутатів. І якби Ви в такому тоні написали про “Свободу”, я б тільки Вас похвалив. До речі, Ви не забули, що підписував запити до депутатів, на Ваше прохання я, мовляв Вам незручно. Про що це говорить нехай відвідувачі сайту подумають самі.

Віталій
28.05.2009 at 09:28

Пане Олександре, а як ви відноситеся до ідеї щодо заборони робити аборти?

Хміль
28.05.2009 at 09:58

А що поганого в тому, що якась організація має стосунки з державною адміністрацією? Це говорить лише про її рівень. Значить вона здатна виступати надійним партнером, як для інших громадських організацій так і для владних інституцій.

Віталій
28.05.2009 at 10:03

Дякуцю пану Олександру за порівняння мене і Річки та Гапочки. Я це сприймаю як найвищу оцінку моєї діяльності. Я з великою пошаною ставлюся до цих людей, порівняння мене з ними це честь для мене. Черговий раз пропоную читачам сайту перейти від нікому не потрібних образ і коментувати статтю та ідеї в ній, ане автора чи інших читачів сайту. Будьмо толерантними до інших та до самих себе…

LILIANNA
29.05.2009 at 11:56

Нічого собі. Це вже занадто особливі образи, які можна сказати в очі, а не писати для загалу. Стільки нового дізналась про Віталія.!!! Але ж хіба так можна? На мою думку, особисте життя людей не повинно обговорюватись на сайті, це низько. Хоча цікаво, але не потрібно. Віктор проти Царя і навпаки, Олександр проти Віталія… Хто наступний? Може, спробують Ксю і Волошка?

admin
29.05.2009 at 12:15

Попередній коментар пана Пилявського з морально-етичних міркувань був видаленгий!

Звертаю увагу усіх дописувачів.

Коментарі які будуть носити образливий характер що до особистого життя інших людей та не стосуються теми обговорення будуть видалені.

Ester
31.05.2009 at 21:49

По-моєму, якби всі прочитали проект Конституції запропонований партією Свобода і її Програму, то пану Віталію нічого не доводилося писати, всі і так все зрозуміли б. І не було б ніяких звинувачень на адресу пана Віталія та представників Подільського центру соціальних технологій про те що стаття заказана. А люди які спочатку ступають, не дивлячись куда, потім виявляють що вступили в гімно самі в цьому виноваті. І не потрібно пане Олександре щоразу шукати винного для того щоб виправдати свої дії або свою бездіяльність. Перш ніж кудись ступати чи вступати раджу досліджувати територію на яку ступаєте, а то часом все вернеться на свої круги, як з ПОРОЮ. Крім того не місце красить людину, а людина місце. Не мені Вас вчити, але Ваші коментарі як по відношенню до пана Віталія так і до Гапочки і Річки виходили за всі рамки установлених норм моралі в суспільстві. Я ніколи не думала, що Ви настільки підступні. Невже у Вас немає ні трішки здорового глузду і благородства, людської гідності. Адже про Ваше життя теж багато чого можна написати, такого що Вас абсолютно не красить. Я не буду опускатися до Вашого рівня, щоб вказувати на те, що вважаю особистим життям кожного. А можливо коперсаючись в житті пана Віталія Ви чекали, що хтось прокоментує ваше життя. Пошукайте інший сайт та інших дописувачів. Надалі відмовляюся реагувати на коментарі пана Олександра.

Питання до п. Віталія. Ви стверджуєте, що заборонити аборти не можна, а як же бути з правом на життя?

Віталій
01.06.2009 at 06:37

Я не хочу переконати всіх в своїй правоті. Я просто хочу, щоб відбулася дискусія щодо позитивних та негативних сторін такої заборони, а також про те, до яких наслідків може привести така заборона. А застосування в цьому випадку права на життя є досить суперечливим. Право на життя має як майбутня дитина – так і сама мати (жінка). Некваліфіковано зроблений аборт якраз несе в собі небезпеку…

Пилявський
01.06.2009 at 21:50

А Ви напишіть пані Естер. Тільки, будь ласка правду, а не видумки. Я не заперечую.

Ксю
02.06.2009 at 12:10

Мати йдучи на аборт визнає всю небезпеку для себе і при цьому має можливість вибору “робити чи не робити”. А дитина ж вибору не має.

Віталій
03.06.2009 at 11:31

Я погоджуюся, що питання абортів досить складне. Я навіть чув думки, що “то” ще дитиною назвати не можна, і звичайно недоцільно розглядати його права… Можу тільки сказати, що це проблемне питання не вирішиться введенням заборони, а призведе до виникнення ще більших проблем. До речі, а в чому вбачають проблему з абортами на цей час? Який негатив в тому, що аборти зараз не заборонені?

Волошка
05.06.2009 at 07:37

Абортів стало забагато, через що кількість населення невисока, бо ж,як відомо, смертність переважає над народжуваністю. Крім того, здоров’я матерів після цього погіршується: наскільки мені відомо, що аборти призводять до великої можливості утворення доброякісних чи злоякісних пухлин: не важливо, в яких умовах це проводилося б: чи відомим спеціалістом, чи де-інде. Бо ж функції організму вже порушуються…. Та це все одно буде вибором матері, робити аборт чи ні. Надіюсь, я попереднє питання правильно зрозуміла, хоча відповідь на нього можна розширувати.

Віктор
27.01.2011 at 12:13

….і все ж таки Свобода – вона, як повітря, або вона є, або її немає…

Козарлюга
27.01.2011 at 21:08

Особливо зараз, коли знищують український народ, починаю розуміти важливість існування таких організацій як ВО “СВОБОДА”

Віталій
28.01.2011 at 08:31

І де ви її бачите? І чим вона відрізняється від інших політичних сил в нашому місті? Офіційно в нас Свобода зареєстрована, а ви її десь бачили, окрім як перед виборами? Так отож. Чи в нас в місті немає прецедентів для захисту всього українського? Я памятаю, як тільки вона в нас завелася, хлопці стояли з палаткою в центрі, і кричали, чому не виконується Указ Президента України про демонтаж памятників радянської доби та перейменування вулиць (даруйте, але не памятаю, як він точно називається). І що? Чи може Свобода виступила хоть з одною пропозицією? Може ініціювала демонтаж хоча б памятника Леніну на території першої школи? Чи може в нас вже немає вулиці Постишева чи Петровського? А може хтось їх бачив біля памятного хреста жертвам Голодомору? Про що ви говорите?

Віктор
28.01.2011 at 09:57

Віталій, цілком згоден з тим що вона бездіяльна на теренах нашого міста. Тільки під вибори прапорами махають… Я мав на увазі інше, свобода в моєму розумінню – це святе, а партії – це тимчасове, вони прийшли наробили і пішли…

Віталій
28.01.2011 at 18:01

І причому ніколи за собою не прибирають… А нам розгрібай…

Віктор
31.01.2011 at 11:34

ось тому то ти позапартійний, я правильно розумію?!

Віталій
31.01.2011 at 11:45

Головна причина – відсутність бажання обманювати людей…

Віктор
31.01.2011 at 15:50

Хоча, як на мене пертійність у своїй сутності повинна базуватися на зовсім іншому пігрунті ніж маємо зараз

Віталій
01.02.2011 at 10:13

Цілком згоден… Але маємо те, що маємо…

москаль
09.09.2012 at 21:09

свобода так. слава ісу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *