Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

06.07.2012

“Алея слави” з бродячими псами

Неодноразово Громадський форум Хмільниччини піднімав проблему  бродячих собак в Хмільнику. Але питання досі не вирішене. Чого чекає влада? Коли станеться непоправне і хтось постраждає?

13 Comments on ““Алея слави” з бродячими псами

Небайдужий
06.07.2012 at 22:48

Я думаю, що до стерилізації бродячих тварин справа дійде обов’язково. Василь Пилипович не повинен втратити таку прекрасну нагоду “засвоїти” чергову “купку” бюджетних коштів на фінансування такої прекрасної програми, яку реалізовуватиме місцева ветеринарна лікарня, очолювана його рідним сином 😉

Лесь Українець
07.07.2012 at 15:53

а де коментарі Віталія??? Аж цікаво, що він думає з цього приводу)))

Віталій
07.07.2012 at 16:53

Мені також бло б цікаво знати, що саме ВІН думає про все це… Але постійно запевняє, що не читає ГФХ…)))))))))))) А щодо собачок, то з цим справді потрібно щось робити. Причому банальний і жорстокий відстріл не допоможе. Я питав в екологів і вони мене запевнили, що собаки, які “бомжують” на території міста, мають свій ареал – свою територію… Причому саме ці собаки не завжди агресивні (хоча є винятки)… Якщо цих собак тупо відстрілювати, то звільниться ареал. А свято-мєсто пусто не буває. На їх місце обовязково прийдуть тварини, яких оці напівдомашні “безхатьки витісняли за межі міста. І от якраз то вони і представляють набагато більшу загрозу. Вони набагато агресивніші… Вихід є, але він досить дорогий – стерилізація. Таким чином можна зменшити розвиток популяції тварин, а також уникнути загрози міграції більш агресивних тварин на територію міста… Ну якось так…

Небайдужий
07.07.2012 at 17:41

Це шо? Вовків?… Чи лисиць?…
На вулицях західноєвропейських міст немає ніяких безхатніх тварин, але воки з лисицями (гієнами, єнотами, левами чи тиграми) їхній ареал не заповнюють 🙂 Дикі тварини поряд з людиною жити не будуть ні за яких умов. такі речі екологи повинні знати 😉 А ось стерилизація- це дійсно, єдиний спосіб цивілізовано позбутися бродячих котів та собак.

Віталій
07.07.2012 at 19:01

Дарма іронізуєте. Мова йшла не про вовків з гієнами, а про тих самих собак, які живуть трішки подалі від людей. В будь-якому разі я просто переказав думку екологів…)))

Небайдужий
07.07.2012 at 19:13

Процедура стерилізації дійсно, Віталіє, як ви й кажете- досить затратна, але якщо її проводити за бюджетні кошти при наявності такого “конфлікту інтересів”, як в нашому місті, то вона стане ще в кілька раз затратнішою. на мою думку, краще вже почекати зміни влади в Хмільнику, а потім вже й піднімати це питання… Ну, ви зрозуміли, що я маю на увазі 😉
 

Віталій
07.07.2012 at 19:19

Я то зрозумів, але як це пояснити собакам? Вони, знаєте, – плодяться… І на політичну ситуацію в місті їм відверто… )))

Небайдужий
07.07.2012 at 19:24

А шо робити?… 🙂
 

Віталій
07.07.2012 at 19:29

Риторичне питання… Пропоную спочатку знайти відповідь на інше питання – “Хто винен?”)))

Небайдужий
07.07.2012 at 19:39

Ну, як на мене, то винуватців багато. Починаючи від Верховної ради, комунальних служб міста і закінчуючи безвідповідальними господарями собак, котрі викидають їх на вулицю.
За кордоном ця проблема вирішувалася шляхом обов’язкової поголовної паспортизації, стерилізації (за винятком племінного поголів’я) та електронної чипізації усіх, без винятку, хатніх тварин. Бродячих котів і собак спочатку також поголовно стерилізували. Внаслідок цього їх поголів’я поступово зійшло на нуль. Тепер в більшості держав європейського союзу проблеми бездомних тварин не існує. Я думаюЮ що в межах самого лише міста Хмільника без наявності загальнодержавних синхронних заходів цю проблему не вирішити. Якщо винищити бродячих тварин в місті, то через деякий час вони тут знову з’являться адже не буде перекрите джерело їх притоку до міста через тих же недбалих господарів чи з найближчих сіл… Проблема, на мою думку- загальнодержавного, а не місцевого масштабу.

Віталій
07.07.2012 at 19:43

Так Ви мимоволі подтвердили мою думку щодо ареалу… Якщо цих забрати – прийдуть інші. Цікаво, а стерилізовані тварини також захищають свою територію? Кажуть, що в них того… Певні інстинкти зникають після стерилізації…

Небайдужий
07.07.2012 at 20:53

Звісно, самці стають менш агресивними, оскільки самки їх перестають цікавити й за них не потрібно боротися, також відпадає проблема захисту потомства у самок.

Байдужий
15.07.2012 at 14:38

Які глибокі пізнання в зоології…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *