Close
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

22.11.2011

«Басейні» справи в Хмільнику

Неодноразово доводилося чути під час передвиборчих перегонів, а також читати на Громадському форумі Хмільниччини та на інших ресурсах, про необхідність добудови міського басейну. Більшість таких заяв та коментарів зводилися до того, що басейн місту таки потрібен. От і зявилася ідея дослідити це питання – хто? Коли? Чи взагалі має бажання? І що з цим довгобудом планується робити надалі…

 

Але спочатку трішки інформації про сам басейн… Отже:

 

Повна назва об’єкту – Незавершене будівництво – модульна споруда «Басейн»;

Площа забудови 1155,0 кв. м разом із земельною ділянкою площею 0,2635 га»

Будівництво призупинено 1989 р.;

Власник – територіальна громада міста Хмільника в особі Хмільницької міської ради;

Коефіцієнт придатності – 0,8364.

З вартістю об’єкту трішки важче. Справа в тому, що цей довгобуд вже кілька разів намагалися продати. Але чи то ціна завелика була, чи то якісь інші причини стали на заваді, але басейн так і залишився у власності територіальної громади.

Перший раз (принаймні давніша згадка про такі наміри на міському сайті відсутня) така спроба була ще у вересні 2010 року. Тоді басейн мали намір продати не менш, як за 2 621 344,8 грн. (початкова вартість продажу  становила саме 2 млн..621.тис. 344.8 грн.). але бажаючих його купувати не знайшлося…

Після цього ціну об’єкту було знижено до 1 867 705,20 грн. і повторно виставлено на аукціон, який мав відбутися 17 жовтня 2011 року, але так і не відбувся, у зв’язку з відсутністю поданих заяв.

23 жовтня 2011 року, відбулося засідання виконавчого комітету Хмільницької міської ради, на якому було прийняте рішення №207, яким було схвалено проект рішення міської ради, що має виноситись на чергову сесію.

Пропоную Вам цитату з зазначеного проекту рішення Хмільницької міської ради:

Хмільницька міська рада

В И Р І Ш И Л А:

Змінити умови проведення аукціону по продажу модульної споруди «Басейн»  по вул. Столярчука №23 «а», разом із земельною ділянкою, зменшивши початкову ціну продажу на 30%, встановивши її в розмірі 1 307 393,64  грн. … та провести відчуження цього об’єкта разом із земельною ділянкою через «Вінницький аукціонний центр».

Таким чином буде встановлена початкова вартість басейну в сумі 1 307 393,64  грн… Різниця між початковою ціною 2010 року та «новою» початковою ціною складає 1 313 951,16 грн.

В тому, що ціна так суттєво зменшилася немає нічого протизаконного. Ось що говорить про це ч.2 ст..21 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»:

«У разі повторного проведення  аукціону,  конкурсу  можлива зміна  умов  продажу,  включаючи  початкову вартість. В цьому разі початкову вартість  може бути зменшено до початку торгів не більш як на 30 відсотків».

Але закон зовсім не встановлює обов’язок щодо обов’язкового зменшення вартості об’єкту. Він говорить що «…початкову вартість МОЖЕ бути зменшено…». Не «обов’язково», а «МОЖЕ»…

Чому ж такий поспіх? 17 жовтня аукціон не відбувся, а вже 23 жовтня виконком ініціює повторний аукціон та зменшення початкової вартості об’єкта…

Як на мене, то тут два варіанти: або комусь дуже потрібно поповнити таким чином міський бюджет, або комусь дуже потрібен басейн…

57 Comments on “«Басейні» справи в Хмільнику

Пронира
22.11.2011 at 21:46

Саме таким чином продаються конфісковані нові “Лексуси” по 50 тис. ГРН., комп”ютери по 300 ГРН., нове брендове взуття по 2000 ГРН/центнер… І найцікавіше те, що простому смертному на “відкритий та прозорий аукціон нєвіданой щєдрості” не потрапити. А басейн злиється за 3 копійки, а згодом почнеться чесання про важку працю в пошукаx купців та неймовірні досягнення заради містян.

Віталій
22.11.2011 at 22:10

На мою думку, такі аукціони мають проводитися з попереднім інформуванням. Я не сумніваюся, що воно проводиться. Але чому жодного разу подібна інформація не з’являлася на Офіційному сайті міста? Чи я просто її прогавив? Якщо хтось має посилання – киньте будь-ласка. Чи на інший ресурс, де було розміщене повідомлення про проведення аукціону…

Паштет
22.11.2011 at 23:29

На мою думку, ті хто купують такі об’єкти в інтернеті днями на проліт не сидять і з такої інформації їм не буде жодної користі. Також, на мою думку, його краще подати за копійки, а ніж воно там стоїть і псує всю “малінуі”, а якщо в бюджеті треба залатати діру, то демонтувати це “Незавершене будівництво – модульна споруда «Басейн»”  і здати на металобрухт.

Пронира
22.11.2011 at 23:45

Пане Паштет, Ваше твердження  “ПОДАТИ за копійки” не є логічним в сенсі іншого Вашого твердження “якщо в бюджеті треба залатати діру”. Жоден бюджет не латався копійками!!! Чи це опечатка?

Пронира
23.11.2011 at 00:03

Щодо металобруxту… Влучне зауваження. Гадаю, не одна та не дві тони металу зосереджено в басейні, а при нинішніx цінаx на метал постає питання, що вигідніше? Де гарантія того, що особа юридична чи фізична купивши за копійки об”єкт “обіцянок-цяцянок та “раздора” продовже будівництво бажаного комплексу? Ніц… А через декілька років стане питання про неможливість зведення басейну, про його аврійне становище (разом з купою експертиз), про недоцільність і т.д. Тобто, власник ріже на метал відбиває затрати по купівлі, а далі діло фантазії: xоч кабачок, xоч базар, xоч перепродуй… “БАБЛОСИНТЕЗ”. Отже, дане питання можна розцінювати прагматично, песимістично, оптимістично, а потрібно РЕАЛЬНО.

Віталій
23.11.2011 at 00:26

 
Вашій увазі пропоную умови аукціону, який мав відбутися 17 жовтня 2011 року
«Умови продажу»:
подальше використання об’єкта як спортивний, спортивно-оздоровчий, культурний комплекс;
завершення будівництва зі збереженням профілю;
забороняється відчуження об’єкта до моменту завершення будівництва і введення об’єкта в експлуатацію;
забезпечити вимоги техніки безпеки, екологічної безпеки, охорони навколишнього природного середовища під час добудови та подальшого введеній об’єкта в експлуатацію подальше використання земельної ділянки здійснювати відповідно до чинного законодавства України.
 
В рішенні виконкому від 23 жовтня йдеться про зміни умов конкурсу тільки стосовно початкової вартості об’єкту.

Паштет
23.11.2011 at 00:36

Пронира, ніякої опечатки там немає, не я писав про копійки та дірки в бюджеті, я просто прокоментував написане Вами.

Паштет
23.11.2011 at 00:40

Треба бути зовсім нерозумним щоб купувати купу брухту і під час кризи будувати з неї басейн. Звісно ніхто цього робити не буде і байдуже чи за мільйон він його купить чи за червонця.

Пронира
23.11.2011 at 00:44

Це стандартні умови продажу такиx об”єктів. Варто враxовувати форс-мажор (ті самі експертизи будівельні, економічні), можливість прийняття різниx рішень будь-якиx наступниx “каденцій” за зверненням потенційниx власників, можливе банкрутство власників з подальшим відчудженням майна, зміни договору чи додатковиx умов в судовому порядку (приклад – Широкогребельський гранкар”єр) і т.д. Звісно все це в темниx фарбаx і будемо надіятись на те, що наші діти та внуки потренуються в міському басейні отримуючи богатирське здоров”я та радість. Але сьогодні запорукою користі для міста є розумна та конкурентна ціна об”єкту.

Паштет
23.11.2011 at 00:45

Віталій, на скільки я розумію тут головним є словосполучення “культурний комплекс”, під цією вимогою можна побудувати все від дитячого майданчика, до ТРК з клубом та рестораном. І саме це побудує розумний підприємець.

Віталій
23.11.2011 at 00:49

Ну звідки я можу знати, що побудує там розумний підприємець.))) А під таке визначення можна підігнати справді багато чого…

Пронира
23.11.2011 at 00:51

В тому й справа, що на території ДЮСШ та міського стадіону не має бути ТРК, найт клабів та ресторанів. Xоча такого роду заклади теж полюбляю)))

Віталій
23.11.2011 at 01:03

Хтось колись на Громадському форумі писав, що запустити басейн не можливо технічно. Начебто там система каналізації під’єднана до заводу продтоварів (проектанти свого часу накосячили). От і виникає питання, якщо це справді правда, то чи доцільно там взагалі вести мову про відновлення басейну?

Пронира
23.11.2011 at 01:14

Блін, покупались))))

Сергій
23.11.2011 at 14:01

Зроблять з басейну пив завод і ділу кінець))) пограв футбол відразу під боком і завод СУПЕР!!!!!

DC_Dent
23.11.2011 at 17:53

Віталій, точніше не каналізації, а опалення. Його по проекту мали на 100% повісити на ЗПТ.
Можливо, зараз внесуть зміни або взагалі проект оновлять і “присобачать” туди щось типу автономної котельні, але ж взимку опалити ту металеву махину буде вартувати тонну грошей – власним коштом розумний інвестор в умовах постйно дорожчаючих енергоносіів цього робити не буде і тому навряд чи проект буде рентабельний..
Даю 99%, що продадуть ч/з відкат за смішну суму (враховуючи вартість землі), зароблять ще на пару крузаків, потім змінять цільове призначення (заднім числом чи ще якось, схем вистачає) і отримають хмільничани ще один магазин/кабак в місті. 

Бурундук
23.11.2011 at 18:14

Сьогодні, коли активи значно впали в ціні, продавати будь яке майно в т.ч. недобудови, землю і таке інше – це елементарне розбазарювання.

Бурундук
23.11.2011 at 18:16

А свідомо зменшувати відразу вартість на 30%, це абсурд. Схаменіться!!!

Віталій
23.11.2011 at 18:21

Я знаю, що наш ресурс читають багато представників депутатського корпусу. Можливо варто прислухатися до альтернативної думки дописувачів сайту щодо продажу басейну? Хоча б для того, щоб самим краще в цьому розібратися…

Бурундук
23.11.2011 at 18:59

Шановні Депутати! Якщо ви нас читаєте то дайте відповідь самі собі на конкретні запитання:
1. Чи є необхідність негайного продажу цього об”єкту, якщо так, то аргументуйте для себе, що зараз від цього отримає громада та що громада може отримати в перспективі реалізувавши цей проект коли все “устаканиця”;
2. Чому відбувається моментально максимальне зниження вартості найбільш ліквідного об”єкта, який є сьогодні в комунальній власності міста Хмільника?
3. Чи є 100% гарантія того, що завтра на цьому не нагріють руки “прібліжониє” і від цього недоотримає громада, як бюджетних надходжень, так і вдалого місця для споруди оздоровчого призначення?

Паштет
27.11.2011 at 14:02

Бурундук, Вам цікава думка тільки депутатів, а думка громадян Вам байдужа?

Бурундук
28.11.2011 at 09:20

В цьому конкретному випадку все залежить від депутатів (саме вони (депутати) можуть прийняти відповідне рішення). 

Віталій
28.11.2011 at 09:54

І саме вони (депутати) таке рішення вже прийняли…

Бурундук
28.11.2011 at 10:21

І саме вони (депутати) уповноважені його (рішення) змінити.
І саме ми (громадяни) маємо їх на це надоумити ( в тому числі і за допомогою цього ресурсу).
P.S.: Ц е відповідь пану Паштету, якщо він саме це хотів почути?

Віталій
28.11.2011 at 10:34

Цілком підтримую, панк Бурундук. Наскільки мені відомо, під час звіту міський голова трішки невдало проговорився. Але всьому свій час… Ще не слухав аудіозапису…

Пронира
28.11.2011 at 10:40

Він не проговорився, а чітко в мікрофон заявив, що басейну не буде, при чому без будь-якиx пояснень. Присутні цю новину ковтнули не прожовуючи)))

Паштет
28.11.2011 at 11:01

Бурундук, саме це я і хотів почути і вище я вже висловився з цього приводу, додам ще те, що в місті вистачає басейнів, готових і робочих і згодом, напевно з’явиться ще один. Може тому людям і байдуже до того недобудованого неподобства…

Пронира
28.11.2011 at 11:16

А де з”явиться ще один?

Бурундук
28.11.2011 at 11:20

Басейн та сауна, це різні речі. Майте це на увазі, шановний Паштете, коли пишите, що в місті хватає “готових і робочих” басейнів.

Бурундук
28.11.2011 at 11:21

А що влада перед виборами обіцяла зробити з цього об”єкта, хто пам”ятає?

Пронира
28.11.2011 at 11:56

Дійсно цікаво де в місті “вистачає” готовиx басейнів, які можна спокійно відвідати будь-якому бажаючому (не будемо сюди ліпити санаторії, оскільки це басейни для відпочиваючиx)?

DC_Dent
28.11.2011 at 17:26

Пронира 28.11.2011
Дійсно цікаво де в місті “вистачає” готовиx басейнів, які можна спокійно відвідати будь-якому бажаючому (не будемо сюди ліпити санаторії, оскільки це басейни для відпочиваючиx)?

Приєднуюсь до запитання )
Теж із задоволенням періодично поприйма би водні процедури в нормальних умовах.

Букашка
28.11.2011 at 18:25

Ага, і де ж ті басейни?)

Паштет
28.11.2011 at 18:56

Ви взагалі де живете? В кожному санаторії є басейн, скоро буде ще один санаторій і теж з басейном, всі ці басейни можна спокійно відвідувати за символічну плату, а як вам немає до чого до колупатись то… Даю вам тему для колупання – басейн є в четвертій школі, чому нікому немає до нього діла? Колупайте на здоров’я. 

Пронира
28.11.2011 at 19:11

Наприклад в багатьоx є діти… Яким чином в басейн санаторію можна віддати дитину в секцію з плавання. З таким підxодом можна заявити, що в кожного є ванна кімната де можна купатись та тренувати майбутніx олімпійськиx чемпіонів))) І теми не колупають, а обговорюють (людей цікавить доля басейну)…

Зоро
28.11.2011 at 19:29

В 4 школі басейн не працює. 2 басейни є в Поділлі. в інших санаторіях немає. 

Пронира
28.11.2011 at 19:33

Навіть, якщо і запрацює басейн 4 школи, то від цього містянам “вологіше” не стане, оскільки це дитячий басейн з малими габаритами.

Паштет
28.11.2011 at 20:10

А кому стане вологіше?

Пронира
28.11.2011 at 20:13

Це афоризм…

Кум
28.11.2011 at 20:42

Паштете, а Ви хоч знаєте де знаходяться басейни та санаторії, скільки їх у нашому місті та взагалі: де це він цей Хмільник? Судячи з ваших коментів, Ви  – не Хмільничанин, а захисник “правовєрних” со сторони? Чи я помиляюсь? 

Паштет
28.11.2011 at 20:49

Про яких “правовєрних” мова, уточніть будь-ласка.

Кум
28.11.2011 at 20:57

На жаль, Я не помилився. Провокатор він і в Африці провокатор.

Паштет
28.11.2011 at 21:05

А я не помилився на щастя, бачучи що всі пишуть ті самі шаблонні коментарі до всіх матеріалів, скучно панове:)

Віталій
29.11.2011 at 12:34

На мою думку питання не стільки в тому, що буде на місці довгобуду (маю на увазі недобудований басейн), скільки в тому, яким чином його збираються продати… сподіваюся, що найближчим часом ми розмістимо матеріал, який трішки розкриє окремі моменти…

Паштет
29.11.2011 at 14:13

На скільки я знаю то відношення до міської ради чи до бюджетних коштів в Вас не має і красти Ви звідти не можете, то яка вам різниця за скільки і яким чином його продадуть, Ви тих грошей все одно не потримаєте?:) Хай навіть віддадуть його даром, аби там щось нормальне побудували.

Паштет
29.11.2011 at 14:18

Знову коментар очікує перевірку?  Щось тут не чисто…

Кум
29.11.2011 at 15:01

Паштете, для вас люди поділяються лише на тих, хто має доступ щоб вкрасти та на тих хто немає такого доступу? А питання моралі (красти чи не красти) взагалі не стоїть?
Ви випадково не родич деяких “мудреців” з білого дому?

Віктор
29.11.2011 at 15:03

Тобто, Паштет, інші можуть красти?

Кум
29.11.2011 at 15:11

Фраза “…нехай віддадуть його даром, аби там щось нормальне побудували…” вже була озвучена одним “розумником”. Це банальне “виправдовування”  спонукає до такої пропозиції: нехай віддасть задарма “свої статки та земельні ділянки” щоб на них побудували ті об”єкти,  про необхідність яких так гарно розповідають городянам.

Паштет
29.11.2011 at 16:00

Кум, для мене люди поділяються на підлих, заздрісних виродків і на нормальних свідомих громадян. Пробачте за різкість, не звертайте уваги:)
Якщо вам подобається та купа брухту в центрі міста, то можете і далі писати подібні речі, а мені воно не подобається, тому в мене на це свій погляд, ніким не нав’язаний.

Паштет
29.11.2011 at 16:03

Кум, з останнього коментаря я взагалі нічого не зрозумів, висловлюйтесь чіткіше про те, хто, кому і що має віддати.

Віктор
29.11.2011 at 16:12

Купа брухту в центрі – це що саме???

Паштет
29.11.2011 at 16:18

А про що ми тут говоримо, про “Burj Khalifa”? Ви спочатку прочитайте матеріал та коментарі, а потім ставте такі питання.

Віталій
29.11.2011 at 19:02

Не знаю, чи варто розповідати та роз’яснювати, що басейн є власністю територіальної громади, не знаю, чи варто озвучувати, як називаються дії, коли лобіюються інтереси окремих суб’єктів господарювання, навіть не знаю, чи варто описувати процедуру, згідно якої відбуваються продажі подібних об’єктів… Таке враження, що Ви, пане Паштет, цього просто не зрозумієте… Ви маєте своє, ніким не нав’язане бачення? То пропоную Вам знайти відповіді на ці питання самотужки…

Паштет
29.11.2011 at 19:28

Мене ні на секунду не зацікавили Ваші питання, навіщо мені шукати на них відповіді?

Віталій
29.11.2011 at 19:37

То можливо Ви дозволите іншим знайти на них відповіді?

Паштет
29.11.2011 at 20:25

А я що комусь щось не дозволяю?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *