БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В ХМІЛЬНИЦЬКОМУ РАЙОНІ: ПОСИЛЮЄМО ПРАВОВІ МОЖЛИВОСТІ ГРОМАД
Починаючи з 2014 року в Хмільницькому районі Вінницької області функціонує мережа правових консультантів, яку було створено громадською організацією «ПРАВО». Але наразі виникла гостра необхідність підтримки її інституційного розвитку, а також підвищення рівня знань та навичок правових консультантів, зокрема щодо можливості співпраці з Бюро правової допомоги, підготовки проектних пропозицій для вирішення актуальних проблем громади, використання в своїй діяльності інструментів громадської участі та участі громадськості в процесах об’єднання громад.
Також наразі відсутня дієва комунікація між громадською організацією «ПРАВО», Бюро правової допомоги, сільськими головами та правовими консультантами, що не сприяє забезпеченню якісною правовою допомогою мешканців сільських громад Хмільницького району, зокрема, малозабезпечених верств населення.
Саме тому, експертами громадської організації «ПРАВО», було розроблено проект «Безоплатна правова допомога в Хмільницькому районі: посилюємо правові можливості громад». 9 лютого, в читальному залі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих відбулася його презентація.
Участь в заході взяли представники Хмільницької районної державної адміністрації, Хмільницької районної ради, Хмільницького бюро правової допомоги, правові консультанти, а також представники ЗМІ та активної громадськості.
Під час презентації керівник громадської організації «ПРАВО» Віталій Дорох поінформував присутніх про мету та завдання проекту, зазначивши, що головний акцент під час реалізації проекту буде робитися на налагодження комунікації між громадською організацією «ПРАВО», Бюро правової допомоги, сільськими головами та правовими консультантами.
Також в рамках реалізації проекту буде окреслено проблемні питання забезпечення мешканців сільських громад Хмільницького району якісною правовою допомогою та визначено проблемні питання в діяльності правових консультантів, які працюють в сільських громадах Хмільницького району.
Окремим завданням проекту визначено проведення навчання для сільських голів та правових консультантів.
В рамках проекту також планується розробити районну програму забезпечення сільського населення правовою допомогою та подати її на затвердження районною радою.
Після презентації проекту відбулася досить жвава дискусія, під час якої піднімалися питання діяльності Хмільницького бюро правової допомоги, застосування на практиці закону про доступ до публічної інформації, а також інші, не менш важливі питання.
На завершення всі учасники заходу висловили готовність до подальшої співпраці, результатом якої стане зменшення правової ізоляції мешканців сільських громад Хмільницького району.
Для довідки:
Проект «Безоплатна правова допомога в Хмільницькому районі: посилюємо правові можливості громад» реалізується громадською організацією «ПРАВО» в партнерстві з Хмільницькою районною радою та Хмільницьким Бюро правової допомоги, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Контактна особа:
Віталій Дорох
067 425 84 95
Денис Житник
09.02.2017 at 21:52Пане Віталію скільки є правових консультантів по селах (особливо тих, які там проживають) наскільки вони підготовлені і вмотивовані, коли ж вже працівники бюро поідуть у поля? Хто і як буде здійснювати фінансове і методичне забезпечення правових консультантів після завершення проекту?
Віталій
09.02.2017 at 21:59Наразі є 15 правових консультантів. Було більше, але хто звільнився з основного місця роботи, хто виїхав з села. До речі, всі правові консультанти проживають саме в селах. Підготовлені вони, як на мене, дуже непогано. Щодо мотивації – ну це справа досить суб’єктивна. Щодо фінансового забезпечення правових консультантів, то воно ні до проекту, ні під час проекту, ні після завершення проекту абсолютно відсутнє. Правові консультанти працюють на громадських засадах.
Всі питання, що стосуються діяльності Бюро правової допомоги пропоную поставити особисто працівникам Бюро. Якщо не знаєте, де їх шукати, то наберіть мене на мобільний – поясню де їх знайти))) Мій номер зазначений в матеріалі)))
Денис Житник
09.02.2017 at 22:21Віталію який рівень кофіціенту корисноі діі системи безоплатноі правовоі допомоги у відсотках, хоча б приблизно, на даний час, які проблеми, перешкоди та перспективи на майбутне? Які кількісні і якісні показники діяльності правових консультантів, скільком громалянам по селам вони надали правову допомогу?
Віталій
09.02.2017 at 22:29ККД – високий.
Проблеми, перешкоди та плани на майбутнє визначено в матеріалі.
Щодо кількості громадян, яким було надано консультації за минулий рік – не скажу, бо не маю наразі такої інформації.
Денис Житник
09.02.2017 at 22:41. До речі що там була за досить жвава дискусія під час якоі піднімалися питання діяльності бюро правовоі допомоги?
Також очікую інформацію про кількісні і якісні показники діяльності правових консультантів?
Віталій
09.02.2017 at 22:58)))))))))))))) Ви пропонуєте зараз обдзвонити правових консультантів і попросити, щоб сходили на роботу та підбили кількість відвідувачів за минулий рік?))) Ну я зараз спробую, але щось мені підказує, що я буду посланий в екскурсію по еротичним місцям)))
Щодо дискусії, то людей цікавили правові засади діяльності Бюро. От і дискутували)))
До речі, а чому б самому було не прийти на захід? Чи сцикотно?)))
Денис Житник
09.02.2017 at 23:49Віталію я не пропоную Вам прямо зараз обзвонювати правових консультантів но і не відклалайте це на довгий термін. Зробіть це під час реалізаціі цього проекту, а якщо його термін реалізаціі довгий то також не затягуйте А скільки правових консультантів було присутньо на сьогоднішньому заході? Як взагалі без правових консультантів можна було про щось серьозне говорити? Про який же високий рівень ККД може йтися, коли ви не володіете інформаціею про кількісні і якісні показники діяльності правових консультантів. Це підтверджуеться й тим що у Вашому матеріалі сказано – також зараз відсутня діева комунікація між ГО Право, правовими консультантами, бюро правовоі допомоги і сільськими головами. Причини відсутності діевоі комунікаціі? Хто мае координувати комунікацію? Напевно ваша організація, як ініціатор створення мережі правових консультантів? Чомусь згадуеться про всілякі комунікаціі коли проект закрити треб? Віталію мені усе зрозуміло да і не тільки мені, мені шкода свого часу туди приходити да й зайнята людина, я на роботі, якщо прийду, то комусь буде дуже незручно відповідати на моі запитання дивлячись мені у вічі. Краще надайте відповідь тут на форумі, щоб вся громада бачила.
Віталій
10.02.2017 at 00:05Ну да))) З кількості Ваших коментів і я, і громада, зробила висновок, що Ви ну дуже зайнята людина)))))))))))))))))))))))) Прям в гору ніколи глянути)))))))))))))))))))))))))))))
Денис Житник
10.02.2017 at 00:17А я після роботи коментую, чи перед нею, можу під час обідньоі перерви.
Віталій
10.02.2017 at 00:22Дуже радий, що Ви так полюбляєте читати ГФХ: і після роботи, і перед нею і навіть під час обідньої перерви)))
Тарас
10.02.2017 at 00:51Тю. Та Денис за всіма ознаками – троль. Його не цікавить ні сам проект, ні реальний стан надання правової допомоги. Головне потролити людей. Люди запам’ятайте перше і єдине правило стосунків з інтернет тролями: троля треба ігнорувати.
Денис Житник
10.02.2017 at 08:18Пане Тарасе назвіть ознаки тролів. Доведіть чому саме я троль. Мене дійсно цікавить реальний стан надання правовоі допомоги, а от чомусь вашу організацію стан правовоі допомоги цікавить тоді коли є черговий проект на цю тему, може це також одна з проблем надання правовоі допомоги і відсутності діявоі комунікаціі між вашою організаціею, бюро правовоі допомого і правовими консультантами. У матеріалі мало конкретики, не вказано того що я питав у Віталія. Пане Тарас, припустімо я троль, але ж я задаю актуальні питання, які цікавлять людей, тож люди чекатимуть на відповідь Віталія на ті питання, які я йому задав в вищезазначених коментарях і на які поки що він не може відповісти. Пане Тарасе заклик ігнорувати мене як ймовірного троля і ставити на мене відповідне клеймо розцінюеться, як спроба не давати відповіді на питання, які я задав Віталію на які він не може відповісти і з яким Ви Тарасе заодно. Люди активніше долучайтеся до дискусіі задавайте й своі питання. Пане Тарас запамятайте просту річь, що якщо навіть троль піднімае актуальні питання його естафету можуть підхопити інші люди, звісно ж якщо хтось зацікавлений, якщо ж ні то це вже ознака неактивності громади, у такому разі треба задавати питання самому і розшевеляти громаду, що я і роблю. Віталію, Тарасе Ви можете ігнорувати мене, як троля чи скоріш за все як незручного співбесідника на форумі, який ставить незручні запитання для Вас і актуальні для людей, але якщо Ви на них не надасте відповіді, то всім стане зрозуміло що Ви займаетеся переливанням з пустого у порожнє.
Віктор Ковбасюк
10.02.2017 at 08:31Зі сторони завжди все видно краще,тому ,що ви з однієї сторони.А потрібно бути не осторонь а у центрі ,щоб бачити обидві сторони.
Віталій
10.02.2017 at 09:26Ну тут сказати можна лише одне – аяматьйогойоб!)))
Денис Житник
10.02.2017 at 13:33Пане Вікторе Ковбасюк Ви праві, але всі не мають змоги бути у центрі, саме тому існуе форум, де ті що в центрі не були і мабть змогу задавати питання координатору проекту. Було б не погано щоб подібні заходи фіксувалися на відео, це більше б зацікавило людей, можна навіть розглянути варіат проведення таких заходів у актовому залі міськради де є можливість проводити відеофіксацію, а потім можна подивитися відео круглого столу в онлайні, а пізніше у запису. Непогано щоб і спонсори подібних проектів вимагали б відеозапису.
Денис Житник
10.02.2017 at 13:37До речі пане Віталію, як саме організована робота правових консультантів на селі, чи є відповідні положення про них і ким вони затверджені, хто іх контролює, що буде у разі якщо хтось неправильно наконсультуе і цим самим нанесе шкоду людям, хто за це буде відповідати? Чи є графік, місце і час прийому, чи може вони консультують навіть увечері у себе дома?