22 ВЕРЕСНЯ ХМІЛЬНИК ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ МІСТА

22 ВЕРЕСНЯ ХМІЛЬНИК ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ МІСТА
21.09.2016
20110601134938В 1934 році у Хмільник була запрошена гідрогеологічна експедиція з метою знайти питну воду в центрі міста. Але видобута на глибині 65 м. вода була несмачною, жорсткою, солонуватою. Після проведених досліджень було виявлено, що вода має лікувальні властивості.

У жовтні 1938 року уряд України оголосив район Хмільника курортною зоною. Свердловину в районі старого міста було передано медикам для практичного використання. Місцевий відділ охорони здоров’я на її базі відкрив невелику водолікарню, яка розпочала роботу 22 вересня 1944 року.

Саме ця дата, 22 вересня, відзначається, як День міста.

Зокрема, про це чітко зазначається в Статуті територіальної громади міста Хмільника:

«Пам’ятна дата – 22 вересня 1944 р. – день відкриття першої оздоровниці, – як День міста відзначається в третій декаді вересня місяця».

На превеликий жаль, цей факт не знаходить відображення в офіційній позиції міської влади щодо відзначення Дня міста та його прив’язки саме до дати відкриття в Хмільнику першої оздоровниці. Але про це варто пам’ятати, бо саме ця дата стала точкою відліку новітньої історії нашого міста, яке, саме завдячуючи першій відкритій оздоровниці, здобуло визнання, як курорт державного значення.

Зі святом, хмільничани!