БЮДЖЕТ УЧАСТІ - ОСОБИСТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОЖНОГО ЗА МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК.

БЮДЖЕТ УЧАСТІ - ОСОБИСТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОЖНОГО ЗА МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК.
02.11.2018
26-27 жовтня в м. Ірпінь відбувся III Міжнародний форум практиків партиципації "Між цінностями та процедурами: підтримка та трансформація громадського бюджету" за участі спікерів з Польщі, Німеччини, Великої Британії. Участь у форумі взяли представники 95 громад з Грузії, Польщі, Вірменії, Молдови, Великої Британії, Німеччини та України. Партнерами Форуму виступили Проект міжнародної технічної допомоги "Партнерство для розвитку міст", Фундація ПАУСІ, Фонд міжнародної солідарності (Solidarity Fund PL), Проекти "Підтримка територіальних громад України у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб" та "Інтегрований розвиток міст в Україні", що виконуються німецькою урядовою компанією GIZ, а також Ірпінська міська рада.

Участь у Форумі взяли представники Хмільницької громади: Шевчук Тетяна – активістка громадської організації «ПРАВО», авторка місцевого проекту Бюджету участі «Паркуємо велосипеди зручно та безпечно» та Мельник Наталія - спеціаліст I категорії Відділу прогнозування та залучення інвестицій Управління економічного розвитку та євроінтеграції міської ради.Учасники обмінювались кращими практиками, обговорили виклики та поділилися баченням щодо трансформації громадського бюджету. Ознайомились з інструментами для залучення громадян у життя свого міста, з методами усунення корупційних схем при реалізації проектів, залучення молоді, громадських організації, депутатів, підприємців до громадського бюджету.

Заходи проводилися у форматі Відкритий простір. Кожен учасник зміг потрапити на обговорення саме тієї теми, яка є для нього актуальною. Своїм досвідом та напрацюваннями ділилися гості з Польщі, Грузії та Молдови.Бюджет участі все частіше розглядається, як платформа посилення соціальної згуртованості, реалізації принципів інклюзивності та доступності у громадах. З 2016 року в Україні проводяться міжнародні Форуми, які допомагають шукати відповіді на спільні виклики та розвивати багатонаціональну спільноту практиків партиципації.

Громадський бюджет – механізм співпраці влади та мешканців, демократичний процес обговорення та прийняття рішень щодо розподілення громадянами визначеної частини коштів місцевого бюджету на реалізацію проектів.

Бюджети участі у різних містах чимось відмінні, але беззаперечним є те, що його цінності залишаються непорушними: активізація громадянського суспільства та розуміння особистої відповідальності кожного мешканця за місцевий розвиток.