«ЧІТКО ПРОСЛІДКОВУЮТЬСЯ ОЗНАКИ САБОТАЖУ З БОКУ МІСЬКОГО ГОЛОВИ» - зазначив голова бюджетної комісії міської ради

«ЧІТКО ПРОСЛІДКОВУЮТЬСЯ ОЗНАКИ САБОТАЖУ З БОКУ МІСЬКОГО ГОЛОВИ» - зазначив голова бюджетної комісії міської ради
02.04.2015
10961825_1641972702699877_1139088229_nПід час пленарного засідання, яке відбулося 2 квітня, перед депутатами звітував голова бюджетної комісії Володимир Шеремета. Він коротко ознайомив з результатами діяльності комісії за останній рік. Зважаючи на те, що пан Володимир зробив кілька резонансних заяв ми, щоб донести до хмільничан його позицію, вирішили поставити йому кілька запитань. Отже:

Пане Володимире, очолювати бюджетну комісію, безперечно, дуже відповідальна місія, яка вимагає ретельного розгляду усіх питань, адже мова йде про гроші простих людей, котрі й наповнюють бюджет. Як ви оцінюєте роботу комісії загалом?

Вцілому я вважаю, що наша комісія навчилась працювати злагоджено, оперативно і професійно. Я переконаний, що всі її члени розуміють важливість прийнятих рішень для громади міста. Впевнений, що наша комісія й надалі буде залишатися надійною опорою для всіх органів влади, які приймають участь у вирішенні нагальних питань соціально-економічного розвитку міста та його жителів. Слід відмітити активність усіх членів комісії у роботі комісії, які вносять пропозиції з вирішення ряду існуючих проблемних питань у сфері економіки та бюджету міста.

Як, на вашу думку, роботу комісії оцінюють депутати, міський голова? Чи є співпраця та конструктивний діалог?

Якщо говорити про підтримку та розуміння з боку депутатського корпусу, то воно є – на засіданнях спільних комісій практично завжди вдається знайти спільний знаменник. А от з міським головою Василем Грушком, на жаль, ні. Для прикладу, комісією неодноразово розглядалось та наголошувалось на необхідності посилення уваги та контролю за питанням написання державної програми розвитку курорту Хмільника. Було прийнято рішення про проведення круглого столу з цього питання. Але, попри всі наші зусилля та переконання, досі зі сторони виконкому та міського голови відчувається байдужість та нерозуміння важливості існування такої програми для потенційного розвитку території міста-курорту та наповнення його бюджету.

Нами піднімалось питання невизначеності та неврегульованості земельної ділянки в лісовому масиві міста. А це більше 70 гектарів рекреаційної зони, і відсутність вчасних належних дій зі сторони міської ради може позбавити нас перспективи на право розпоряджання цією важливою для збалансованого розвитку громади територією.

Знову ж таки, з метою недопущення втрат бюджету міста через відчуження комунального майна за необґрунтовано низькою ціною, членами комісії було ініційовано та розглянуто рішення щодо тимчасового мораторію на продаж комунального майна, яке було підтримане на сесії міської ради. А от міський голова ж був дуже не задоволений таким рішенням і намагався переконати депутатів не голосувати за нього.

Громадськість Хмільника знає, що великою проблемою в місті є фінансування ремонту доріг, тротуарів. Кому, як не вам краще відома достовірна ситуація – розкажіть, чи розглядала комісія подібні питання?

Ми надзвичайно багато уваги приділяли питанням, пов’язаним з дорожнім господарством міста, точніше з оптимальним розподілом видатків на його утримання та розвиток. Були розглянуті питання та прийняті відповідні висновки та рекомендації щодо оптимізації видатків на будівництво окремих тротуарів та частин доріг.

Стосовно ж вул. Пушкіна була рекомендація включити в Програму на 2015 рік проведення реконструкції всієї вулиці Пушкіна, а не її частини. При замовленні виготовлення ПКД на реконструкцію вулиці Пушкіна врахувати необхідність проведення ремонту тротуарів та облаштування місць для стоянок в районі ринку. З прикрістю мушу констатувати той факт, що вже тривалий час питання вулиці Пушкіна стоїть оскомою для депутатського корпусу та жителів міста. Керівництвом міста відверто ігнорувалось бачення депутатським корпусом шляху будівництва цієї вулиці, ігнорувались прийняті рішення та конкретні доручення. Питання досі не вирішено і досі ігнорується, хоча, на думку депутатів комісії, могло б бути вирішене ще минулого року і роботи вже давно були б завершені за вдвічі меншою ціною, аніж вони, можливо, будуть проведені в цьому році. Чітко прослідковуються ознаки саботажу з боку міського голови в цьому питанні.

При цьому неодноразово наголошувалось на необхідності залучення до виконання робіт КП «Хмільниккомунсервіс», що дасть змогу економніше освоїти бюджетні кошти, а підприємству розвинути власні потужності, набути досвід та забезпечити роботою своїх працівників – жителів Хмільника. Саме для цих цілей комісією було дано доручення КП «Хмільниккомунсервіс» обрахувати кошторис собівартості виробництва власної тротуарної плитки.

Окрім профільних питань, чи вдається депутатам вашої комісії знаходити час для розгляду інших питань, від яких безпосередньо також залежить формування бюджету? Так, і я вважаю, що це правильно, адже працюючи системно, комплексно можна досягти гарного результату, тому депутатам вкрай необхідно не зосереджуватись на чомусь одному, а вникати в усі сфери життєдіяльності міста та її громади. Депутати бюджетної комісії піднімають питання раціонального використання земельного фонду міста, недопущення його розбазарювання, збереження та розвитку курортної галузі. Так, за нашої ініціативи було розроблено та затверджено Положення про виділення земельних ділянок вільних від забудови, що робить цю процедуру максимально прозорою. Також, піднімалось питання потенційної загрози курорту через будівництво неподалік Хмільника пункту зливу безводного аміаку, питання майбутнього використання території Лісового озера, як облюбованої місцини відпочинку жителів та гостей міста. Зауважу, що це питання потребує подальшого контролю зі боку влади міста, оскільки залишається потенційна загроза позбавлення можливості такого відпочинку, через невизначеність способу використання та доступу до прибережної зони озера.

І на завершення: які плани у Вас, як в голови бюджетної комісії, є на найближчий період Вашої депутатської роботи?

Особисто я маю намір винести на розгляд комісії питання про затвердження бюджетного регламенту, а також Стандарту державних закупівель для органів місцевого самоврядування. На моє глибоке переконання, затвердження цих документів дозволить долучитися громадськості до контролю за витрачанням бюджетних коштів.