Чи можна відновити баню в Хмільнику? Яке майбутнє у кінотеатру «Дружба»? На ці та інші питання відповів міський голова

Чи можна відновити баню в Хмільнику? Яке майбутнє у кінотеатру «Дружба»? На ці та інші питання відповів міський голова
17.12.2011
25 листопада в районному Будинку культури відбувся звіт міського голови. Під час звіту представники громадськості мали змогу поставити питання міському голові в усному та письмовому вигляді. Нещодавно на міському сайті з явилися окремі питання та відповіді на них.

Варто зазначити, що така ініціатива була реалізована вперше. Це гарний приклад і сподіваємося, що так буде й надалі. І хоча під час самих громадських слухань питання (особливо письмові) жорстко фільтрувалися (приблизно 40% «незручних» питань зачитано не було), все ж таки це певний прорив в комунікації між владою та громадськістю міста Хмільника.

Через особливість Офіційного сайту міста Хмільника (там не можна коментувати матеріали), ми вирішили розмістити відповіді міського голови Василя Грушка на Громадському Форумі Хмільниччини, щоб читачі могли обговорити найбільш резонансні питання…


Усні запитання:





















































№ з/п



Питання



Відповідь на питання


1. Марков В.П.:

«Чи можна відновити баню у м. Хмільнику?»
Якби баня не була продана і залишилась комунальною власністю міста, то можна було б поставити питання про її відновлення. На сьогоднішній день приміщення колишньої бані – це власність ТОВ «Свіжість», тому ми не можемо втручатися у діяльність бізнесової структури.

2.


Запитання із залу:

Яка ситуація у Хмільнику з робочими місцями? Чи будуть створюватись нові робочі місця?
Більшість робочих місць у Хмільнику – це робочі місця у санаторно-курортній галузі. Щодо промисловості, то маємо надію, що найближчим часом Микола Васильович та Петро Васильович Юрчишини відкриють маслозавод і, таким чином, додатково створять робочі місця у місті. На усіх зустрічах, у т.ч. закордоном, ми запрошуємо до нашого міста інвесторів вкладати кошти у виробництво хліба, у переробку с/г продукції тощо. Проте, в зв’язку з економічною кризою та нестабільною ситуацією в країні цей напрямок роботи не має поки що активного розвитку.

3.


Термоса М.І.:

«а) Чи плануєте розчистити вул. Стельмаха?

 

 

 

 

б) Хто відповість за той безлад, який наробили в парку?

 

 

 

в) Чи буде нормальне освітлення по вул. Кутузова, адже ті ліхтарі, які є і фізично, і морально застарілі?»

 
а) Щодо реконструкції вул. Стельмаха, то там, як і на інших вулицях (вул. Комарова, вул. Івана Богуна, вул. Котляревського) планується ямковий ремонт. У зв’язку з тим, що автогрейдер, який ми маємо, на жаль, дуже часто виходить з ладу, то незавжди є можливість його експлуатувати.

б) Для того, щоб в парк не вивозили сміття, встановлено 2 шлагбауми. Велике прохання до хмільничан: будівельне сміття (як то бита плитка, цегла) вивозити не в парк, а на сміттєзвалища.

в) Щодо освітлення ситуація наступна: ми закупили більше 200 одиниць нових ліхтарів з енергозберігаючими лампами. В першу чергу, ліхтарі необхідно замінити новими на центральних вулицях міста, адже центральна вулиця курорту державного значення має відповідати цьому статусу. А ті ліхтарі, які зніматимемо з центральних вулиць, будемо ремонтувати, ставити новий рефлектор і встановлюватимемо на периферійних вулицях.

4.


Кулініч В.О., член ветеранської спілки:

«а) Яке майбутнє у кінотеатру «Дружба»?

 

 

 

 

б) Чи сплачують податки за землю власники млина по вул. Горького?

 

 

 

 

 

 

 

в) Яка демографічна ситуація в Хмільнику? Чи можна повернути приміщення по вул. Котовського і по вул. Пушкіна дитячим садочкам, адже сьогодні садочків не вистачає?»

 
а) Кінотеатр «Дружба» було представлено на інвестиційному форумі у Вінниці. Проте, вкладати кошти у це приміщення лише для кінопрокату бажаючих мало, тому що це невигідно, адже лише орендна плата за це приміщення складає 22 тис. грн. щомісяця. Очевидно, що маємо використати цю будівлю з максимальною користю для громади міста.

б) Млин належить спільному українсько-білоруському підприємству ПрАТ «Зернопродукт» в с. В.Митник. Його керівник Гуменюк В.С. оголосив про продаж підприємства, але на сьогодні воно залишається не проданим. Існує проблема зі сплатою ними земельного податку за новою нормативною оцінкою. Тому ця плата буде стягуватися у судовому порядку.

в) Демографічна ситуація у місті невтішна: щомісяця помирає 25-30 осіб, народжується 15-16 дітей. Як бачите, приросту населення немає. Тому гострої проблеми з введенням в дію нового садочка не існує: 92 % дітей міста влаштовано у ДНЗ. Відновити роботу того садочку, де зараз знаходиться СЕС практично не можливо, адже вказана установа вклала дуже великі кошти у реставрацію того приміщення.

5.


ПП Гончар:

«Чи розглядалося на сесії питання щодо приватного ринку, який знаходиться біля ринку центрального?»
Рішення сесії «Про продовження оренди земельної ділянки» розглядатиметься в грудні 2011 р. або у січні 2012 р. При цьому жодного робочого місця ліквідовано не буде. Ринки у місті повинні бути сучасними, європейськими.

6.


Хижняк В.М.:

«а) Чому серед присутніх так мало керівників?

 

б) Як плануєте контролювати правопорядок на вулицях міста ввечері та вночі?»

 
а) У залі серед присутніх є ті керівники, які хочуть допомагати і допомагають місту, але, на жаль, не можу цього сказати про усіх керівників підприємств, установ, організацій міста.

б) Існує домовленість з керівництвом Міністерства внутрішніх справ України і з керівником військової частини «Ягуар» (м. Калинівка) про надання послуг нашому місту. Щодо охорони громадського порядку, починаючи з грудня 2011 р. або з січня 2012 р., вулиці Хмільника почнуть патрулювати 20 осіб з 24.00 год. 2 рази на місяць, у т.ч. будуть відслідковувати, де вживають наркотики, та з’ясовувати, хто за цим стоїть.

7.


Мироненко В.Л., голова будинкового комітету буд. № 54 по вул. 1 Травня:

«Прохання: змінити своє відношення до ОСББ. Ми перспективи не бачимо. Лише тарифи зростуть вдвічі.»

 
Я ніколи не зміню своєї думки щодо ОСББ. З часом таких комунальних підприємств, як ЖЕК взагалі не існуватиме. ЖЕК повинен надавати ті послуги, за які люди сплачують реальні кошти, чого, на жаль, зараз не відбувається. Тому я бачу перспективу у створені ОСББ. Проблема в тому, що все нове важко приживається.

 

8.


Запитання із залу:

Як Ви ставитесь до того, що в с. Широка Гребля буде працювати кар’єр і що планується робити з цього приводу?
Міська влада буде робити все від неї залежне, щоб не допустити відновлення роботи кар’єру.

З цією метою направлені звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, голови Вінницької облдержадміністрації та голови Вінницької обласної ради. Це питання має згуртувати громаду щодо одностайної позиції по недопущенню роботи кар’єру.

Письмові запитання:


 














































































































































































№ з/п



Питання



Відповідь на питання


1 Приміщення старої школи №4 в аварійному стані. Чи можливо передати приміщення колишнього військового садочка, в якому зараз знаходиться райСЕС, молодшим класам школи №4? Щодо перепрофілювання райСЕС назад у дитсадок відповідь була у попередніх запитаннях. На сьогоднішній день вивчається питання щодо проведення реконструкції «старого» приміщення СЗШ №4.
2 З чим пов’язані часті перевірки першим заступником міського голови, секретарем міської ради Дреженковим П.О. СЗШ №4? Це планові перевірки? Якщо так, то чому розпочали з найкращої школи, а не з гіршої в місті – СЗШ №2? Перевірка закладів освіти міста здійснюється відповідно до плану, затвердженого Управлінням освіти міської ради. У місті відсутні кращі чи гірші навчальні заклади, всі вони рівні.
3 Все робиться для підтримки дітей. А чому досить часто забувають про дітей-інвалідів: реабілітаційний центр не діє, допомога в навчанні не здійснюється? Виконавчим комітетом Хмільницької міської ради вживаються заходи щодо забезпечення максимального сприяння розвитку дітей інвалідів.

Питання щодо створення реабілітаційного центру буде вивчено та про результати проінформовано громадськість міста додатково.
4 Жителі вулиці Кірова просять пояснити, на яких підставах Реп’ях А.Г. забрав землю біля котельні? Рішення про надання земельної ділянки Реп’яху А.Г. не приймалось, на сьогоднішній день є заява про надання йому земельної ділянки для городництва.
5 Коли будуть встановлені межі прибудинкових територій? Для встановлення меж прибудинкових територій необхідно виготовити документацію із землеустрою, яка потребує значних коштів. На сьогоднішній день у міському бюджеті відсутня фінансова можливість для виготовлення відповідної документації.
6 Поясність, будь ласка, причину занадто швидкої реалізації приміщення басейну, адже, як відомо, вартість басейну знижена більше, як на 50%? Питання щодо продажу басейну розглядалось ще в 2010 році.

Проведення процедур продажу чітко визначено чинним законодавством України і здійснюється через аукціон.

Зниження ціни продажу може здійснюватись не більше, як на 30%. Зниження ціни продажу на 50% не проводилось.

 
7 В ЦРЛ давно не лікуються багаті громадяни, а пенсіонери та малозабезпечені. Навпроти реанімації і кардіології найдорожчі аптеки.

Чому збільшуються ціни на ліки?

 
Відповідно до чинного законодавства в органів місцевого самоврядування відсутні механізми впливу на процес ціноутворення.

Формування цін на лікарські засоби здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008р. № 955 зі змінами та доповненнями. Контроль за дотриманням чинного законодавства суб’єктами господарювання при формуванні цін на лікарські засоби здійснює Антимонопольний комітет України.
8 Чому немає дорослої команди з футболу перед Євро 2012? Коли вона буде та чи буде взагалі? В місті зареєстрований футбольний клуб «Радон», який здійснює свою діяльність відповідно до установчих документів. З міського бюджету здійснювалась підтримка футбольний клуб «Радон» в межах прийнятої програми.
9 Чи можна садити дерева на узбіччі доріг? Якщо це дозволено, то як можна вплинути на людей, які випасають свою худобу на узбіччі, тим самим завдають шкоду молодим саджанцям, або навіть і зовсім їх знищують?

 
Можна. Згідно затвердженого Генерального плану міста кожна вулиця має свій поперечний розріз (профіль) та план меж червоних ліній, який регламентує розміщення тротуарів, зелених зон (квітників, деревонасаджень), а взагалі озеленення вулиць необхідно проводити згідно затвердженої містобудівної документації за погодженням з управлінням містобудування та архітектури. Для врегулювання цієї проблеми необхідно дотримуватись Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
10 Чи будуть в Хмільнику облаштовані і встановлені громадські туалети? а) У парку ім. Т.Г. Шевченка планується відремонтувати тимчасово закритий громадський туалет.

б) Біля районного Будинку культури планується побудувати новий громадський туалет, проектна документація на який вже розроблена.

в) Біля СЗШ № 2 у планах реконструювати підземний туалет для користування громадянами міста.

г) Для забезпечення проведення великих громадсько-культурних заходів КП «Хмільниккомунсервіс» закуплено декілька біо-туалетів, які застосовуються на загальноміських заходах.
11 У школі №1 виключають у класах світло під час уроків з метою економії енергоносіїв. Яке може бути збереження енергоносіїв на здоров’ї дітей? Відповідно до виділених коштів на утримання освітніх закладів міста здійснюється розподіл коштів на кожен навчальний заклад. При цьому формуються ліміти на споживання світла, газу, води відповідно до розрахунків, наданих адміністраціями шкіл. Затверджені кошториси підлягають неухильному їх дотриманню. Поряд з цим, розпорядження про відключення світла під час уроків при недостатньому природному освітленні у навчальні заклади міста не надходили.
12 З яких причин класи СЗШ № 1 недостатньо обігріваються, діти скаржаться на холоднечу в школі? Інформація недостовірна. Температурний режим у класах СЗШ № 1 за результатами акту перевірки райСЕС від 18 листопада 2011р. визнано таким, що відповідає нормам (18-24 0С). З метою забезпечення постійного контролю за станом температурного режиму класних приміщень здійснюється щоденний моніторинг.
13 Чи буде виплачена премія працівникам дитячих навчальних закладів за підсумками роботи у 2011 році та в якому розмірі?

 
Преміювання працівників освіти здійснюється відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2002 року № 1298, згідно якої керівникам бюджетних установ надано право преміювати працівників відповідно до особистих досягнень в межах коштів, виділених на заробітну плату, але не більше одного посадового окладу. Враховуючи вищевикладене, після нарахування заробітної плати за грудень місяць, наявні кошти будуть виділені на преміювання працівників закладів освіти міста.
14 Чи можливо влаштуватись на роботу в міську раду молодому спеціалісту, якщо в оголошенні про конкурс на заміщення вакантної посади вказано: мають стаж роботи в державній службі або службі в органах місцевого самоврядування не менше двох років або стаж роботи за фахом не менше трьох років?

 
Однією з підстав для проведення конкурсного відбору посадових осіб місцевого самоврядування є Довідник типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців, що затверджений наказом Національного агентства України з питань державної служби від 13.09.2011 р. №11, який містить рекомендовані матеріали щодо типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад, зокрема, й стажу роботи. Так, спеціаліст 1 категорії повинен мати стаж роботи за фахом у державній службі не менше 1 року або стаж роботи за фахом в інших сферах управління від 1 до 3 років; спеціаліст 2 категорії повинен мати стаж роботи за фахом у державній службі не менше 1 року або стаж роботи за фахом в інших сферах управління від 1 до 2 років. Виходячи із виконання структурним підрозділом основних завдань та функцій, керівник структурного підрозділу може вносити свої пропозиції щодо стажу, дотримуючись загальних вимог законодавства.
15 Чи може бути на території міста відкритим будь – який завод, якщо місто визнано містом-курортом державного значення?

 
Відповідно до Закону України «Про курорти» будівництво на курортах нових і розширення діючих промислових підприємств та інших об’єктів, не пов’язаних безпосередньо із задоволенням потреб відпочиваючих і місцевого населення, потреб курортного та житлового будівництва, або таких, що можуть негативно впливати на природні фактори, забороняється.
16 Діти до 14 років сплачують за проїзд 1 гривню в маршрутках, а діти старших класів мають сплатити повну вартість дорослого квитка. Хіба вони отримують зарплатню?

 
На сьогоднішній день відсутній будь-який нормативно-правовий акт на державному рівні, який би встановлював пільги на проїзд в громадському транспорті для дітей шкільного віку. Тобто, діти, незалежно від віку, повинні сплачувати повну вартість проїзду.

Вперше встановлення пільгового тарифу для дітей шкільного віку до 14 років в місті Хмільнику було ініційовано фізичними особами-підприємцями, які обслуговували міські перевезення, в 2005 році. Така пропозиція була підтримана виконавчим комітетом міської ради. З того часу перевізники здійснюють пільгові перевезення дітей за рахунок власної господарської діяльності, адже жодного відшкодування з міського бюджету вони не отримують.
17 Чому на дітей, що навчаються в школі естетичного виховання, не розповсюджується пільга на проїзд у маршрутному таксі?

 
Відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 09.02.2011 року №60 «Про погодження вартості проїзду на міських автобусних маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі в місті Хмільнику» вартість проїзду на автобусних маршрутах загального користування в режимі маршрутними таксі для дітей шкільного віку до 14 років в дні шкільних занять протягом дня становить 1,00 грн. Ця норма стосується і дітей, які навчаються в школі естетичного виховання.
18 Скарга щодо незадовільної роботи маршруту №4.

 
Починаючи з листопада 2010 року, виконкомом міської ради неодноразово оголошувався конкурс на перевезення пасажирів по міському автобусному маршруті №4 загального користування в режимі маршрутного таксі. З метою підвищення економічної його привабливості збитковий маршрут №4 пропонувався з більш рентабельними маршрутами №1 та №5. Враховуючи навіть такі привабливі умови, претендентів на участь у конкурсі не виявлялося.

Лише в лютому 2011 році участь у конкурсі взяв приватний підприємець Бонсевич Д.С., з яким укладено договір на обслуговування міського маршруту № 4 лише 1 транспортним засобом і лише на 1 рік (до 01.03.2012 року).

На сьогодні перевезення по маршруту №4 здійснюється відповідно до розкладу руху, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 21.04.2011 року. Інформація про розклад руху автобуса розміщена в салоні автобуса та на кінцевій зупинці «Вулиця Лисенка». Водій, який працює на маршруті, відповідно до вимог чинного законодавства, має право на вихідний день, а тому перевезення не здійснюються в суботу. Утримання додаткового водія зроблять такі перевезення ще більше збитковими. Спеціалістами управління економічного розвитку та євроінтеграції міської ради проводяться перевірки дотримання водієм розкладу руху. Суттєвих відмінностей не виявлено.

15 грудня 2011 року на засіданні виконавчого комітету міської ради буде розглядатися питання щодо оголошення конкурсу на перевезення пасажирів по міському маршруті №4 «вул. Лисенка – ЗБВ» в пакеті з більш привабливими маршрутами № 5 з 1 березня 2012 року терміном на 5 років.
19 По маршруту №2 та №4 біля Будинку побуту (вул. Леніна) часто зупиняються маршрутні таксі, які певним чином заважають жителям прилеглих будинків. Чи можна перенести ці зупинки в інше місце?

 
Відповідно до Правил дорожнього руху України зупинка транспортних засобів, які обслуговують міські автобусні маршрути загального користування в режимі маршрутного таксі №2 та №4, біля Будинку побуту (в прямому та зворотному напрямку) заборонена. Враховуючи численні звернення жителів міста, це питання розглядалося на засіданні міської координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху 06.09.2011 року. З метою забезпечення можливості зупинки міського громадського транспорту в цьому районі було запропоновано перевізникам проводити посадку – висадку пасажирів за 10 м до пішохідного переходу біля СЗШ №1.
20 В м’ясному павільйоні ринку не впроваджені електронні ваги. Споживачів обважують і обраховують. Кому це вигідно? Електронні ваги повинні застосовуватися у місцях продажу риби та молочних продуктів.

 
Для вирішення цього питання на ім’я директора ПХРСТ «Ринок» надіслано лист щодо придбання електронних ваг в м’ясний та молочний павільйони.

Одночасно повідомляємо, що до відділу з питань розвитку підприємництва та споживчого ринку не надходило жодних звернень чи скарг про обрахування та обважування споживачів при реалізації м’яса та молочних продуктів на ринку.
21 Дуже просимо відремонтувати дорогу біля сміттєзбірників до будинку колишнього ремзаводу. Просимо дати вказівку підлеглим Вам структурам у вирішенні цієї проблеми. Дорога до сміттєзбірника буде відремонтована у 2012 році під час поточного ремонту вулиць міста.

 
22 Для створення ОСББ Хмільницька міська рада має передати відповідну багатоповерхівку, зробивши капітальний ремонт будинку. Чи є в бюджеті на це кошти?

Що робиться у цьому напрямку міською радою згідно державної програми ЖКГ щодо їх утворення до 2014 року?

Наприклад:

а) скільки вже діють в місті ОСББ?

б) якщо вони створені, то яка надається їм юридична, фінансова та інша допомога у вдосконаленні їх діяльності, взаємодія з ЖЕК та інше?

 
На території міста діє три ОСББ:

- «Господар» - вул. Кірова, 81;

- «Кутузова, 12» - вул. Кутузова, 12;

- «Сім’я» - вул. Столярчука, 52 (5 будинків по вул. Столярчука, 46, 48, 50, 52, 54).

На виконання заходів програми у 2011 році з міського бюджету було виділено 12,600 тис. грн. разової фінансової підтримки при створенні ОСББ «Сім’я».

Рішенням 9 сесії міської ради 6 скликання №153 від 28 квітня 2011 р. затверджена програма впровадження моделі реформування умов утримання і обслуговування житлового фонду в місті Хмільнику на 2011-2015 роки. Заходами цієї Програми передбачено:

1)капітальний ремонт у будинках, де створені ОСББ, або будуть створюватись, згідно з чергою, затвердженою виконавчим комітетом міської ради. У 2011 – 2015 рр., на це планується витратити 5 250 тис.грн.,

2)надання разової фінансової підтримки при створенні ОСББ. По мірі їх створення плануємо фінансову підтримку – до 20 тис.грн. на одне ОСББ.

3)експертне обстеження та капітальний ремонт ліфтів. На ці заходи протягом 2011 – 2015 років плануються витрати 1,5 млн. грн.
23 У міськрайонній газеті «Життєві обрії» №46 від 11.11.2011 року було повідомлено про те, що 24.11.2011 року відбудеться 16 сесія міської ради 6 скликання, де буде розглянуто питання «Про стан справ щодо створення мешканцями багатоповерхових будинків міста Хмільника ОСББ».

Однак, я був присутній на сесії, але це питання так і не було розглянуто.

Чому це важливе питання, яке було офіційно повідомлено в газеті, не було розглянуто?
17.11.2011 року на розширеному засіданні виконавчого комітету Хмільницької міської ради разом з постійними комісіями міської ради було розглянуто питання «Про проект рішення міської ради «Про стан справ щодо створення мешканцями багатоквартирних будинків міста Хмільника ОСББ», з ініціативи присутніх на засіданні членів виконавчого комітету та депутатів міської ради це питання було розглянуто лише на засіданні виконавчого комітету .

 
24 Біля новобудов, в напрямку до с. Лелітки, роздали жителям міста земельні ділянки для будівництва. Чи прокладете Ви дорогу і підведете світло по вул. Левадній? Так, як обіцяли у передвиборчій програмі. І коли?

 
У зв’язку з обмеженими фінансовими можливостями міського бюджету, прокладення доріг, які знаходяться в районах новобудов міста, проводиться за кошти жителів вулиць, з можливим залученням комунальної техніки.

Якщо під підведенням світла йдеться про зовнішнє освітлення, то такі роботи можуть бути виконані КП «Хмільниккомунсервіс» з матеріалів, закуплених жителями вулиці.

Якщо під підведенням світла мається на увазі встановлення електричних опор та проведення електричних ліній для живлення приватних будинків, то такі роботи можуть бути виконані спеціалістами СО «Хмільницькі ЕМ» за кошти жителів вулиці.
25 Зверніть увагу на вул. Котовського: дорога до дитячого садочка №5, як після війни – ні світла, ні дороги.



 
Роботи з монтажу лінії зовнішнього освітлення по вул. Котовського будуть проведені до закінчення 2011 року силами КП «Хмільниккомунсервіс». Щодо дороги по вул. Котовського, то поточний ремонт вулиці передбачений у Програмі утримання дорожнього господарства міста Хмільника на 2012-2015 р.р. і буде проведений у 2012 році.
26 У своїй передвиборчій програмі Ви обіцяли ліквідувати ЖЕК. Коли це відбудеться? ЖЕК буде реорганізовано після того, як у багатоповерхових будинках в місті будуть створені ОСББ. Однак, на сьогоднішній день ця структура не може бути ліквідована
27 У інтерв’ю одній з газет Ви обіцяли в разі провалу комунальної реформи в місті піти з посади голови. Чи дотримаєтесь ви обіцянки, адже провали очевидні? Усі підприємства ЖКГ працюють і надають усі необхідні послуги як населенню, так і суб’єктам господарювання: по місту встановлені урни для збору сміття, розпочалось впровадження роздільного збору сміття для багатоквартирних будинків, капітально відремонтовано близько 1 км доріг, по вул. 50 років СРСР, Червоній та 2 провулку Кутузова замінені мережі водопостачання. Більшість жителів міста не бачить у цьому провалу комунальних реформ.
28 Чи має намір місцева влада будувати і реконструювати (можливо, разом з батьками) дитячі майданчики в різних мікрорайонах міста Хмільника?

 

 
На цей час завершується робота з легалізації органів самоорганізації населення (вуличні, будинкові комітети). Починаючи з 2012 року міською радою розглядатимуться питання співфінансування з міського бюджету робіт з благоустрою (у тому числі, встановлення дитячих майданчиків на прибудинкових територіях).
29 Куди викидати рештки від рослин, особливо восени? КП «Комунсервіс» не забирає (хоча є договір), палити теж не можна? Що робити, щоб не було сміття біля дому? Рештки від рослин потрібно компостувати у компостних ямах, а через 1,5 – 2 роки використовувати як добриво на присадибній ділянці або вивозити на смітник за додаткову плату. Сухе гілля у суху погоду можна спалювати.
30 Просимо вжити заходів, щоб автомобілі не їздили по тротуарах. Це питання неодноразово розглядалося на комісіях по безпеці руху, однак через повторні скарги жителів міста на черговій комісії буде доручено керівнику ВДАІ по обслуговуванню адміністративної території Хмільницького району та АТІ у Вінницькій області посилити контроль з цього питання.
31 Потрібно зрізати трохи вище гілки дерев (особливо біля «Будинку побуту» з ялинок і біля ВАТ «Хмільниксільмаш»), бо ввечері, коли люди повертаються з роботи, можуть пошкодити голову і очі. З цього приводу керівнику КП «Хмільниккомунсервіс» дано відповідне доручення і найближчим часом роботи будуть виконані.

 
32 Коли нарешті відремонтують частину дороги біля РЕМзаводу, яку так безжалісно зруйнував начальник райду пан Франчук Іван Михайлович з благословення міського архітектора?

Громадянин Франчук І.М. без дозволу виконавчого комітету міської ради провів земляні роботи по вул. Жданова, на даний час йому дано попередження про необхідність укладення договору з КП «Хмільниккомунсервіс» на відновлення пошкодженого покриття дороги. У разі невиконання цього попередження, його буде притягнуто до адміністративної відповідальності та зобов’язано відновити дорожнє покриття.
33 Просимо Вас вжити заходів щодо забезпечення освітлення по вулиці Пушкіна.

Роботи з монтажу лінії зовнішнього освітлення по вул. Пушкіна будуть проведені до закінчення 2011 року КП «Хмільниккомунсервіс».