То чи можна вносити корективи до пасажирських маршрутів?

То чи можна вносити корективи до пасажирських маршрутів?
10.04.2011
В міськрайонній газеті «Життєві обрії» свого часу було розміщено матеріал під назвою «Автоперевізників визначено». Стосувався цей матеріал організації пасажирських перевезень в місті Хмільнику, зокрема можливості запровадження нових маршрутів або зміни напрямків руху існуючих.
Якщо коротко, то виконавчий комітет Хмільницької міської ради запевняє, що перегляд маршрутів є неможливим, так як «призведе до порушення умов договору» між виконавчим комітетом та перевізниками і що вносити зміни до маршрутів можна буде лише в 2 півріччі 2015 року.
Своє бачення щодо можливості внесення змін до маршрутів пасажирських перевезень, в контексті Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», я виклав в матеріалі «Чергові особливості регуляторної політики в Хмільнику…». В матеріалі я також звертався до пана Сотника з пропозицією дати роз’яснення позиції міськвиконкому. Так і не дочекавшись відповіді, я вирішив продовжити тему, та висловити своє бачення, але вже щодо можливості внесення змін до самих договорів з перевізниками. Але все по-порядку…
З попередньої публікації видно, що вносити зміни до регуляторних актів, якими затверджено маршрути можна. Як же бути з договорами між перевізниками та місцевою владою? Погоджуюся, що в односторонньому порядку влада такі зміни внести не може… Це справді призведе до порушення умов договору…
Але договір, за своєю суттю, є угодою (домовленістю) між двома або більше сторонами. І якщо такі зміни будуть взаємовигідними для всіх сторін, то особисто я не бачу жодних перешкод, щоб до договорів були внесенні зміни…
Поміркуйте: а якщо нові маршрути будуть вигідними одночасно для громадян та для перевізників? Якщо варіанти, які громадяни пропонують «в численних зверненнях до виконавчого комітету», будуть економічно вигідними для самих перевізників? То чому ж варто чекати аж до другого півріччя 2015 року?
Щонайменше в такій ситуації варто було б провести консультації з громадськістю, наприклад у вигляді засідання «круглого столу», за участю ініціаторів внесення змін, представників влади та самих перевізників й спробувати вирішити цю проблему. Причому спробувати вирішити її таким чином, щоб було дотримано балансу інтересів між громадою та перевізниками. Звичайно, жодної гарантії того, що таке рішення було б знайдене, немає. Але все ж варто було б спробувати, замість того, щоб просто закривати тему, відсилаючи громадян в друге півріччя 2015 року…