ДНІ КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ

ДНІ КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
03.12.2015
docuday-2015Наша держава задекларувала інтеграцію до європейської спільноти, основними цінностями якої є неухильне дотримання прав людини. Ми то “йдемо” до Європи, проте поняття «права людини» для українців – це щось далеке та не всім зрозуміле. По типу: чули дзвін, та не знаєм, де він…
Починаючи зі школи, на уроках правознавства нам вчителі начитують суху теорію, пояснюючи, що таке права людини, що вони не повинні дискримінуватися і все таке… Але навряд чи ті знання залишилися в пам’яті кожного із нас. Інша справа, якщо дізнаватися про права людини на елементарних прикладах із суспільного життя таких самих простих людей, як і ми самі. Наприклад, із фільмів. На щастя, ми маємо такий шанс, адже на Вінниччину вкотре завітав Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.
2 грудня у Вінницькому прес-клубі відбулася презентація підбірки кінофільмів, під час якої всім присутнім було показано фільм «Ґабріель повідомляє з чемпіонату світу/Gabriel Reports on the World Cup, Ельс ван Дріль, Нідерланди 2014», який залишив незабутні враження.
Покази документальних фільмів про права людини відбудуться в Вінниці, Хмільнику, Жмеринці, Немирові, Літині, Липовці та Барі в період з 1 по 20 грудня 2015 року в бібліотеках, кінотеатрах, будинках культури і в сільських садибах. Громадські активісти проводитимуть обговорення кожної стрічки, акцентуючи увагу на важливості дотримання прав людини.
Мандрівний фестиваль Docudays UА є традиційним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UА, який цьогоріч відбувся в Києві з 20 по 27 березня. На ХІІ Docudays UA були представлені 79 фільмів (38 із них конкурсні) із 36 країн світу.
Головна тема цьогорічного фестивалю Docudays UA – «Пропаганда». Пропаганди неможливо уникнути, її не можна знищити. Вона існує століттями й очевидно дедалі набуватиме значення в нашому житті. Тому важливо правильно на неї реагувати, вміти її аналізувати, знати, як їй протистояти та як використовувати її заради просування базових цінностей демократії: прав людини, свободи та справедливості. Разом ми шукаємо підказки у документальному кіно.
Для довідки:
Організатори фестивалю: Українська Гельсінська спілка з прав людини, громадська організація «Південь», Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я, громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».
Партнери фестивалю у Вінницькій області:
• Вінницька обласна громадська організація «Подільський центр соціальних технологій», Оксана Яцюк, (097) 243 69 33,pcstvin@gmail.com.
• Хмільницька районна громадська організація «ПРАВО» (Вінницька область), регіональний координатор фестивалю Віталій Дорох, (067) 425 84 95, doroh-hm@yandex.ru.