До старовинного Браїлова – на тренінг…

До старовинного Браїлова – на тренінг…
30.09.2010
Минулих вихідних в смт Браїлові пройшов дводенний семінар за участі представників неурядових організацій Вінницької області, а відбувся він в рамках проекту «Громадські організації для місцевих громад – міжсекторальна співпраця для ефективного розвитку територій (Вінницька та Хмельницька області)». Проект реалізовується Вінницьким обласним комітетом молодіжних організацій (ВОКМО) та Мережею Партнерства, яка була сформована в рамках попередніх проектів протягом 2007-2009 рр. і включає в себе 29 громадських організацій з Вінницької та Хмельницької областей.
До Браїлова прибули активні представники організацій з Жмеринки, Літина, Вінниці, Буші, Хмільника… Тема тренінгу – «Активізація місцевих громад». За два дні учасники дізналися багато цікавої інформації. Тренер розповів про типи громад, принципи їх залучення, допоміг розібратися в групах методів активізації громади, і в самих методах… В бесідах та рольових іграх, завдяки різноманітним практичним вправам учасники дізнавалися, чому співпраця між НДО та владою потрібна і можлива, знайшли відмінність між «градацією проблем» і «визначенням пріоритетів» та ще багато чого різного та цікавого.
Браїлівчани, а особливо представники Браїлівського благодійного фонду «Відродження та розвиток» привітно зустріли гостей. Монахині Свято-Троїцького браїлівського жіночого монастиря гостинно прихистили учасників тренінгу, яких розташували у готелі для паломників. Поварі місцевої школи частували подолян смачними стравами. Два дні пройшли, як одна година, адже розмови з цікавими людьми, нові місця подільського краю приносили масу задоволення та позитивного настрою. В перший же день всім охочим влаштували невеличку прогулянку вулицями вечірнього Браїлова до гідроелектростанції.
Другого дня всім приїжджим влаштували екскурсію по маршруту «з місця проживання до місця навчання». По дорозі громадські діячі побули в жіночому монастирі, почули цікаву історію створення будівлі від голови правління Браїлівського благодійного фонду «Відродження та розвиток» Олега Перепечая, який на правах жителя Браїлова перейняв на себе функції екскурсовода. Польський костел, історія його відібрання та підземні ходи Браїлова, легенда про загадковий старовинний стіл уявно ніби «закинули» в минуле. Далі – так звані Лебедині озера в старовинному парку і острів закоханих… Справжнім подарунком стало відвідання Браїлівського державного музею П. І. Чайковського та Н. Ф. Фон-Мекк, відкриття якого було ще в далекому 1979 році. Розмірений спокійний тон директора музею, який розповів дещо з життя Петра Ілліча Чайковського та Надії Філаретівни Фон-Мекк, тиха музика відомого музиканта, яка огортала старовинні стіни своїм трепетним звучанням і вселяла в душу легке хвилювання, особисті речі композитора і російської меценатки навіювали дивні відчуття, пов’язані з життям тих часів.


Подібний тренінг пройде через тиждень для представників громадських організацій Хмельницької області, у місті Хмельницькому. Але на цьому не припиняться цікаві зустрічі представників НДО. Надалі ще один тренінг зі стратегічного планування розвитку місцевих територій між лідерами локальних НУО, представниками малого та середнього бізнесу і влади. Конкурс мінігрантів завершить всю ланку проекту «Громадські організації для місцевих громад – міжсекторальна співпраця для ефективного розвитку територій (Вінницька та Хмельницька області)».Божена Квітка.