DOCUDAYS UA СТАНЕ ПЕРШИМ УКРАЇНСЬКИМ КІНОФЕСТИВАЛЕМ, ЩО ВІДБУДЕТЬСЯ ОНЛАЙН

DOCUDAYS UA СТАНЕ ПЕРШИМ УКРАЇНСЬКИМ КІНОФЕСТИВАЛЕМ, ЩО ВІДБУДЕТЬСЯ ОНЛАЙН
08.04.2020
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA переходить в онлайн! Цьогоріч дивитися фестивальні стрічки, брати участь у правозахисних дискусіях і майстеркласах відомих режисерів та режисерок зможуть не лише кияни, а й уся Україна. 17 Docudays UA відбудеться в мережі з 24 квітня до 3 травня.
Ми хочемо підтримати наших глядачів та глядачок, тож усі фестивальні кінопокази та онлайнтрансляції будуть безкоштовними. За бажанням, можна зробити внесок за перегляд довільною сумою.
Команда Docudays UA дякує всім донорам та партнерам, режисерам та режисеркам фестивальних стрічок за солідарність та сприяння у втіленні цього амбітного рішення. Тож під час карантину ми пропонуємо вам прожити новий, абсолютно непересічний досвід віртуальних відвідин Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини. Залишаймося вдома, аби дивитися та обговорювати документальне кіно разом із нами.
Вікторія Лещенко, програмна директорка Docudays UA:
«Рішення робити онлайн-фестиваль уже наприкінці квітня було для нас непростим. Звісно, жодна віртуальна подія не замінить фізичну. І почуття режисерів, коли фільми не потрапляють на екрани кінотеатрів, ми добре розуміємо. Надзвичайно вдячні, що в цей бентежний час усі режисери й режисерки, а також партнери з великою прихильністю поставилися до такої ідеї. Цей фестиваль – наш акт солідарності зі світовою культурною спільнотою та спосіб підтримати наших глядачів і глядачок під час кризи».
Фестиваль матиме три основні компоненти:
І. Публічні онлайн-трансляції на сайті docudays.ua правозахисних дискусій програми RIGHTS NOW!, лекцій DOCU/КЛАС, а також розмов про життя і про кіно з режисерами/-ками фестивальних стрічок та кінокритиками/-инями.
ІІ. Віртуальний кінотеатр DOCU/SPACE, де ви зможете переглянути понад 50 фестивальних стрічок з конкурсних та позаконкурсних програм, більшість з яких будуть доступні з 24 квітня до 10 травня.
ІІІ. Ексклюзивні онлайн-події для власників/-ць індустрійних акредитацій DOCU/ПРО. Cеред них: Ukrainian Doc Preview презентація актуальних українських документальних фільмів на стадії виробництва перед фахівцями/-чинями кіноіндустрії, втілена у партнерстві з Українським інститутом, а також Meet Professionals цикл онлайн-зустрічей з міжнародними експерт(к)ами документального кіно.
Також глядачі та глядачки зможуть зареєструватися до дистанційного спілкування з «книгами» в Живій Бібліотеці. А підліткам з різних куточків України ми запропонуємо участь в Онлайн-студії документального кіно, де під менторством документальних режисерів/-ок вони створюватимуть у DOCU/ТАБОРІ власні документальні стрічки про життя на карантині.
Онлайн-фестиваль збереже всі конкурсні програми DOCU/СВІТ, DOCU/УКРАЇНА та
DOCU/КОРОТКО.

Традиційно кожну з програм оцінюватиме окремий склад журі, до якого входять
зарубіжні та українські експерт(к)и, документаліст(к)и, правозахисники й правозахисниці. Одна з десяти номінованих стрічок отримає нагороду RIGHTS NOW! Її вручать креативному документальному кіно, що досліджує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність.
За тиждень ми опублікуємо детальну програму та розклад фестивальних онлайн-трансляцій.
Інформацію про абонементи та індустрійні акредитації надішлемо їхнім власникам/-цям на пошту.
Стежте за новинами фестивалю на сайті docudays.ua та в соціальних мережах:
FACEBOOK TWITTER INSTAGRAM TELEGRAM YOUTUBE FLICKR
Для отримання вичерпнішої інформації щодо фестивалю та з питань організації інтерв’ю
звертайтеся до Марії Матяшової, прескоординаторки фестивалю, на e-mail:
maria.matiashova@docudays.ua.