ЕКСПЕРТИ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ПРАВО» ЗДІЙСНИЛИ ПЕРШИЙ ВИЇЗД НА ДОРОГИ ОБЛАСТІ ДЛЯ ОБСТЕЖЕННЯ ЯКОСТІ ЇХ РЕМОНТУ

ЕКСПЕРТИ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ПРАВО» ЗДІЙСНИЛИ ПЕРШИЙ ВИЇЗД НА ДОРОГИ ОБЛАСТІ ДЛЯ ОБСТЕЖЕННЯ ЯКОСТІ ЇХ РЕМОНТУ
12.10.2018
Експерти громадської організації «ПРАВО» провели перші обстеження в рамках проекту «Моніторинг доброчесності виконання ремонту доріг у Вінницькій області». Цього разу під обстеження потрапили окремі ділянки дороги державного значення М12 (Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка /через Вінницю/), зокрема було обстежено ділянки дороги, по яким вже завершено ремонтні роботи та здійснено всі фінансові розрахунки (ділянки від Вінниці до Літина).Участь в обстеженні взяла залучена експертка пані Анна Копинець.Попередніми враженнями від обстеження поділилася експертка проекту пані Олена Черній:

- Деякі з обстежених ділянок дороги М12 здані в експлуатацію всього лише кілька місяців тому, але на них вже чітко можна визначити такий вид дефекту, як колійність, яка в деяких місцях вже досягає 2-3 сантиметри. Причиною цього може бути використання неякісного матеріалу під час виконання ремонтних робіт. Одним з найприкріших моментів було те, що колійність з’явилась саме у місці, де раніше брались керни (проби) дорожнього покриття. Питання: як пройшли експертизу відібрані зразки? Варто зазначити, що будь які перепади у дорожньому покритті будуть утруднювати, а подекуди унеможливлювати прибирання снігу, а також відтоку води з дорожнього полотна, що вже на весні дасть свої результати і дефектів стане значно більше.Щодо доріг місцевого значення, то ситуація не краща, хоч і дороги не зазнають значного навантаження та за рік експлуатації вже з’явилося викришування дорожнього покриття, що вже найближчим часом призведе до появи ям та вибоїн. Крім того, на обстежених ділянках повністю відсутня будь-яка дорожня розмітка.Для довідки:

Дослідження відбувається в рамках проекту громадської організації «ПРАВО» «Моніторинг доброчесності виконання ремонту доріг у Вінницькій області», що впроваджується в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам та упорядникам цього видання і не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агенцій ООН.