ГАЙДАЄВ. КАНДИДАТ НЕ ВІДПОВІДАЄ КРИТЕРІЯМ РУХУ ЧЕСНО…

ГАЙДАЄВ. КАНДИДАТ НЕ ВІДПОВІДАЄ КРИТЕРІЯМ РУХУ ЧЕСНО…
02.10.2012
Громадянський рух ЧЕСНО зібрав інформацію про депутатів Верховної Ради України, які наразі балотуються по нашому, тринадцятому окрузі. Ми вирішили розмістити цю інформацію на ГФХ, щоб дати читачам можливість обговорити діяльність кандидатів, в надії, що це допоможе 28 жовтня зробити більш свідомий вибір. Наразі пропонуємо інформацію про чотирьох «діючих» депутатів: Гайдаєва, Катеринчука, Чернія та Шепелєва…

Зважаючи на те, що інформація про кожного кандидата досить цікава і заслуговує на обговорення окремо від інших ми розміщуватимемо її, відповідно до алфавіту. Просимо вибачення, що вона, в окремих випадках, дещо застаріла. Також, користуючись нагодою, пропонуємо читачам додавати окремі факти в коментарях…

Нагадуємо, що ріх ЧЕСНО аналізував кандидатів за такими критеріями:

  1. Відсутність фактів порушень прав і свобод людини

  2. Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців

  3. Непричетність до корупційних дій

  4. Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя

  5. Особисте голосування в парламенті

  6. Участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів…


Отже, перший, відповідно до алфавіту, - Гайдаєв Юрій Олександрович…

Не входить до складу жодної партії. Депутат Верховної Ради VI скликання. Фракція Комуністичної партії України. Висунутий Комуністичною партією України

Непричетність до корупційних дій

Згідно з повідомленнями ЗМІ, активістами громадянського руху "Спільна Справа" виявлені факти непрямого підкупу виборців та використання адміністративного ресурсу на Вінничині. Зокрема, народний депутат Гайдаєв Юрій Олександрович, який, імовірно, буде балотуватись по виборчому округу №13 з центром в смт. Калинівка Вінницької області, впродовж червня використовував приміщення місцевих закладів охорони здоров'я для зустрічей з виборцями, під час яких їм безкоштовно надавались медичні послуги.

Крім того, 10 травня в селі Іванові Калинівського району Гайдаєвим Юрієм Олександровичем був організований безкоштовний концерт, на якому виконавці відкрито агітували за нього голосувати, а сам Гайдаєв Юрій Олександрович дарував місцевим мешканцям одяг.

Згідно з методологією Руху ЧЕСНО, висока вірогідність причетності особи до вчинення дій, що мають ознаки непрямого підкупу виборців, навіть якщо такі дії вчинялись до набуття нею статусу суб’єкта виборчого процесу, вважається невідповідністю Критерію. Таким чином, є підстави зробити оцінку, що Гайдаєв Юрій Олександрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя

9 квітня 2012 року Рух ЧЕСНО письмово звернувся до народного депутата України Гайдаєва Юрія Олександровича з проханням надати копію його декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік (за винятком відомостей, які є інформацією з обмеженим доступом згідно із Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”). На звернення Руху ЧЕСНО народний депутат України Гайдаєв Юрій Олександрович не відповів у встановлений законом строк.

Відповідно до поширеної „Українською правдою” інформації, Гайдаєв Юрій Олександрович користується автомобілем Porsche Cayenne, ціна якого перевищує 100 000 дол. США. Щоправда, Гайдаєв Юрій Олександрович відзначив, що його дружина займалась бізнесом протягом 15 років, що дозволило „у певному віці” придбати гарний автомобіль. Сам Гайдаєв Юрій Олександрович у бізнесі не працював: до обрання народним депутатом України спочатку був лікарем, потім - медичним чиновником, заступником міністра, Міністром охорони здоров'я. Гайдаєв Юрій Олександрович оприлюднював декларацію про доходи лише за 2006 рік. Тоді загальна сума його сукупного доходу становила 140 тисяч гривень, а членів його сім’ї - 300 тисяч гривень.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається, зокрема, ненадання депутатом Руху ЧЕСНО копії його декларації про майно, доходи, зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік. Таким чином, Гайдаєв Юрій Оолександрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Особисте голосування в парламенті

У період здійснення депутатських повноважень у Верховній Раді України VI скликання народний депутат України Гайдаєв Юрій Олександрович неодноразово порушував принцип особистого голосування на засіданнях Верховної Ради України. Зокрема, згідно з даними письмової реєстрації народних депутатів України, він був відсутній на ранковому пленарному засіданні парламенту 14 червня 2011 року та ранковому пленарному засіданні парламенту 10 січня 2012 року, однак його картка для голосування використовувалась під час голосувань на цих засіданнях.

Згідно з методологією оцінювання доброчесності кандидатів у народні депутати невідповідністю депутата Критерію вважається навіть одноразове порушення ним принципу особистого голосування. Таким чином, Гайдаєв Юрій Олександрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів

Протягом 2011 року було проведено 82 ранкові та вечірні пленарні засідання парламенту, щодо яких на офіційному веб-сайті Верховної Ради України наявні дані письмової реєстрації народних депутатів. Згідно з цими даними, народний депутат України Гайдаєв Юрій Олександрович був присутній на 76 ранкових та вечірніх пленарних засіданнях парламенту, тобто на 93% пленарних засідань Верховної Ради України проведених у 2011 році.

Протягом 2011 року народний депутат Гайдаєв Юрій Олександрович був членом Комітету з питань охорони здоров'я. Згідно з даними протоколів засідань, упродовж 2011 року було проведено 23 засідання даного Комітету. Гайдаєв Юрій Олександрович був присутній на 15 засіданнях Комітету, тобто на 65% усіх засідань Комітету проведених у 2011 році.

За методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати невідповідністю Критерію вважається присутність протягом 2011 року на менш як 75% пленарних засідань парламенту чи менш як 75% засідань комітету, членом якого був народний депутат України. Таким чином, на думку Руху ЧЕСНО, Гайдаєв Юрій Олександрович не відповідає Критерію.

Висновки щодо відповідності чи невідповідності критеріям є оцінкою Руху ЧЕСНО.

Детальніше про юридичні засади Руху ЧЕСНО дивіться http://chesno.org/legal/