ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ПРАВО» ПРОДОВЖУВАТИМЕ РОБОТУ В СФЕРІ РОЗВИТКУ МСП

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ПРАВО» ПРОДОВЖУВАТИМЕ РОБОТУ В СФЕРІ РОЗВИТКУ МСП
12.07.2018
Експерти громадської організації «ПРАВО» подаватимуть проектну пропозицію, спрямовану на розвиток малого та середнього підприємництва в Хмільнику.

Таке рішення було прийняте після участі в сьогоднішньому заході – презентації Фонду сприяння розвитку малих і середніх підприємств, створеного в рамках Проекту ПРОМІС.Під час сьогоднішнього заходу директор Проекту ПРОМІС Олександр Кучеренко у вступному слові привітав учасників презентації та окреслив напрямки співпраці з містом Хмільник.


Головний експерт з розвитку бізнесу Проекту Валерій Кокоть розповів про підтримку, яку надаватиме Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств щодо створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва та місцевого економічного розвитку в Хмільнику.Представники проекту ПРОМІС зазначили, що зараз є можливість подати концептуальну заявку до Фонду на участь в конкурсі і, якщо Фондом ідея буде підтримана, то організації-заявнику буде рекомендовано подати повну заявку на фінансування.Варто зазначити, що Фонд надає підтримку для розвитку МСП через створення відповідної інфраструктури, підвищення кваліфікації та навичок підприємців, а також сприяє реалізації програм органів місцевого самоврядування з підтримки підприємництва. Зокрема, розроблена «Програма посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва м. Хмільник на 2018-2022 poки» ставить на меті посилення конкурентоспроможності МСП м. Хмільник шляхом створення сприятливих умов ведення бізнесу, надання цільової підтримки міською владою та інституціями розвитку підприємництва, спрощення доступу до різних інструментів розвитку бізнесу.Для довідки:

Громадська організація «ПРАВО» має значний досвід експертно-аналітичної та адвокаційної діяльності в сфері підтримки та розвитку підприємництва. За роки діяльності було здійснено такі заходи:

2011 рік. Громадська організація ПРАВО» стала переможцем конкурсу, який проводився в рамках Регіональної програми розвитку підприємництва у Вінницькій області на 2011-2012 роки. В результаті базі офісу Хмільницької районної громадської організації «ПРАВО» було створено Центр підтримки розвитку підприємництва, який надавав інформаційні, організаційні та консультативні послуги представникам малого бізнесу міста Хмільника.

2011 рік. Проведено Школу молодого підприємця. До участі було запрошено випускників шкіл та ліцею сфери послуг, який діє в Хмільнику.

2011 рік. Підготовлено та надруковано збірку «Я підприємець! Крок за кроком». В збірці були в доступній формі викладені рекомендації щодо започаткування власної справи, реєстрації та здійснення підприємницької діяльності, а також рекомендації щодо підготовки бізнес-плану та вибору системи оподаткування. Збірку «Я підприємець! Крок за кроком» отримали учасники Школи молодіжного підприємництва, а також кожна сільська бібліотека.

2012 рік. Громадською організацією «ПРАВО», в рамках проекту «Антикорупційна громадська експертиза: перші кроки в малих громадах», який реалізовувався за підтримки Програми розвитку ООН в Україні в рамках проекту «Запровадження громадської антикорупційної експертизи як інструменту підвищення прозорості та доброчесності публічної влади України», було проведено апробацію пілотний варіант методики проведення антикорупційної громадської експертизи, за якою, власне, зараз проводяться громадські експертизи регуляторних актів представниками інститутів громадянського суспільства:

http://dhrp.org.ua/uk/publikatsii1/220-anticor-methodology

http://dhrp.org.ua/uk/publikatsii1/219-anticor-guidelines

2012 рік. Громадською організацією «ПРАВО» було проведено громадську експертизу діяльності виконавчих органів предмет якої стан та ефективність реалізації Програми розвитку малого підприємництва міста Хмільника на 2011-2012 роки.

Мета громадської експертизи:

оцінка діяльності виконавчих органів Хмільницької міської ради щодо реалізації Програми розвитку малого підприємництва міста Хмільника на 2011-2012 роки;

оцінка ефективності реалізації Програми розвитку малого підприємництва міста Хмільника на 2011-2012 роки;

внесення пропозицій щодо розробки Програми розвитку малого підприємництва міста Хмільника на 2013-2014 рр.).

Результати проведення громадської експертизи було повністю враховано під час розробки та затвердження Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2013 – 2014 роки:

http://hmilnyk.osp-ua.info/?pokaz=61305

2012 рік. Громадською організацією «ПРАВО», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», було реалізовано проект «Сільським громадам – належний рівень правової допомоги». Метою проекту було створення механізму подолання правової та соціальної ізоляції бідних верств населення для забезпечення їх права на започаткування власної справи в 4 сільських територіальних громадах Хмільницького району Вінницької області через створення мережі Центру підтримки розвитку підприємництва.

2015 рік. Громадською організацією «ПРАВО», в рамках Конкурсу малих проектів «Сприяння зменшенню корупційних проявів на місцевому/регіональному рівні», який проводився за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії, було реалізовано проект «Регуляторна політика без корупції». В рамках реалізації проекту експертами нашої організації було проведено 27 громадських антикорупційних експертиз діючих в системі місцевого самоврядування Хмільника регуляторних актів, метою яких було виявлення в регуляторних актах факторів, що сприяють або можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень, а також розроблення рекомендацій стосовно їх усунення. В результаті проведення громадських антикорупційних експертиз було виявлено, що 12 регуляторних актів не містяться корупціогенних чинників, один регуляторний акт підлягає скасуванню, як такий, що не відповідає чинному законодавству України, а в 14 регуляторних актах містяться корупціогенні чинники, які створюють регуляторні бар’єри та погіршують бізнес-середовище в місті Хмільнику (повний звіт за результатами проведення громадських антикорупційних експертиз регуляторних актів додається).

В 2016 році нашою організацією було розроблено та проведено адвокаційну кампанію щодо затвердження Порядку проведення електронних закупівель. Тепер з 1 травня цього року, структурні підрозділи міської ради, а також комунальні підприємства міста мають здійснювати закупівлі через електронні майданчики, якщо сума закупівлі складатиме від 10 000 гривень до 200 000 грн. (для товарів та послуг) і від 10 000 грн. до 1 500 000 грн. (для робіт). Це сприятиме прозорості, створенню конкурентного середовища у сфері публічних закупівель та зменшенню вірогідності виникнення проявів корупції:

http://hmilnyk.osp-ua.info/index.php?pokaz=108495

2016 році нашою організацією було реалізовано проект, спрямований на розробку Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва в місті Хмільнику Вінницької області. Проект був реалізований за підтримки Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні». Дорожня карта була затверджена рішенням виконавчого комітету Хмільницької міської ради.

Зараз організація займається реалізацією проекту «Хмільник туристичний: робимо перші кроки». Проект реалізується за фінансування Уряду Канади через Фонд підтримки ініціатив з демократичного врядування та розвитку проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Мета проекту - підвищити туристичну привабливість міста Хмільника через підвищення рівня інформування туристів і підприємців про наявні активи громади та туристично привабливі об’єкти, розвиток фестивальної діяльності та створення музею місцевого самоврядування.

Організація також надає юридичний супровід підприємцям, що стосується захисту їх прав. Зокрема було надано консультації та скасовано в установленому законом порядку Положення про надання послуг в сфері розваг в місті Хмільнику, а також знято з розгляду низку регуляторних актів, які не відповідають чинному законодавству, зокрема: Положення про встановлення тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності, Правила благоустрою території міста Хмільника (нова редакція), а також інші регуляторні акти.