ГРОМАДСЬКІСТЬ ЗАПРОПОНУВАЛА МІСЦЕВИМ РАДАМ СХВАЛИТИ КОДЕКС ЕТИКИ ДЛЯ МЕРА ТА ДЕПУТАТІВ

ГРОМАДСЬКІСТЬ ЗАПРОПОНУВАЛА МІСЦЕВИМ РАДАМ СХВАЛИТИ КОДЕКС ЕТИКИ ДЛЯ МЕРА ТА ДЕПУТАТІВ
01.10.2016

Новый рисунок


Громадські активісти запропонували міській владі розглянути та схвалити «Кодекс етики для голови та депутатів Хмільницької міської ради» і «Положення про етичну комісію при місцевій раді». Відповідні звернення підготували активісти міському голові, а також головам фракцій у міській раді. Аналогічні листи надійдуть у Вінницьку міську та обласну ради, а також у Хмільницьку міську раду.


Нагадаємо, що же третій місяць у 4 пілотних областях (Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській та Чернігівській) діє кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування, яка втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос”.


Як зазначають автори документів, затвердження Кодексу Етики та Положення про етичну комісію встановить правила належної поведінки для осіб, яким громадяни делегували право представляти їхні інтереси в місцевій раді. Це стосується поводження на засіданнях ради, стосунків з виборцями та ЗМІ, міжфракційних відносин, стосунків з іншими партіями тощо.


Кодекс етики повинен стати додатковим механізмом запобігання корупції у місцевих радах, так як документ містить важливе положення стосовно запобігання проявам корупції, врегулювання конфлікту інтересів, а також отримання подарунків та винагород.”- коментує регіональний представник ВГО Інститут «Республіка» Коваленко Крістіна.


Відомо, що чорнові варіанти документів ще влітку були представлені на розгляд громадськості та депутатського корпусу, з можливістю внесення до них зауважень та пропозицій. Тепер доля відкоригованих документів залежатиме від депутатів міської та обласної рад.


etychnyj-kodeks


За словами члена Коаліції «Прозорі Ради» Регеша Олени, Кодекс Етики та Положення про етичну комісію були розроблені у відповідності до зауважень, які надійшли методологам після серії круглих столів.


Ми повністю відмовилися від пам'ятки про дрес-код, адже це положення викликало найбільший спротив у всіх містах, де діє кампанія. Також було багато питань стосовно понять “добро”, “патріотизм”, “національна ідея” тощо. Всі розуміють, що означають ці терміни, однак вони - юридично не закріплені. Такими “оціночними поняттями” можна маніпулювати чи просто нівелювати їх. Найбільш дискусійним стало питання відповідальності та санкцій за порушення Кодексу Етики: відсторонення від засідань та позбавлення слова. Можна сказати, що в повітрі вже витає ідея запровадження такої міри покарання. Але закон не дозволяє нам “стрибнути вище”, тому ці положення довелося прибрати в останній момент”, - пояснила вона.


Нагадаємо, що Кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос” у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.


Як зазначалось раніше, круглий стіл “Етичний Кодекс: виклик для сучасного депутата” і публічне обговорення проектів Кодексу Етики та Положення про етичну комісію відбувався в м. Хмільник 3 серпня 2016р.


Для ознайомлення із документами та внесення своїх пропозицій звертайтесь до координаторів ініціативи:


Коваленко Крістіна kristi.kovalenko@gmail.com


Регеша Олена olena.regesha88@gmail.com