Хмільничани вийшли на СТАРТ – ближче до перемоги!!!

Хмільничани вийшли на СТАРТ – ближче до перемоги!!!
03.02.2010
На сайті «Громадський Форум Хмільниччини» 21 жовтня було розміщено конкурс «Оздорови суспільство» від Фонду братів Кличків та Фонду Конрада Аденауера. Метою конкурсу було заохотити українську молодь замислитися над тим, що саме вона може зробити для створення здорового суспільства та визначити коло молодих лідерів, які бажають зробити свій внесок у розбудову здорового суспільства в Україні. На участь в конкурсі потрібно було написати есе за певними вимогами, вік учасників – від 16 до 25 років.

Серед 200 надісланих зі всієї України есе відібрали всього 50. В п’ятдесятку найкращих увійшли молоді хмільничанки – Мирослава Дворніцька, Алла Корнієнко. У експертній раді, які й відбирали роботи на актуальну тематику, були Віталій Кличко (засновник та Голова правління Фонду Братів Кличків), Ніко Ланге (Керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні), Микола Жулинський (український літературознавець, директор інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, академік НАН України), Іванна Коберник (відома українська журналістка, телеведуча, володар премії «Телетріумф - 2003), Яков Рогалін (провідний український експерт з питань соціального підприємництва та фандрейзингу, засновник благодійного фонду «Доброта»), Любов Паливода (експерт у галузі розвитку місцевих громад, засновник та президент «Творчого Центру ТЦК»). Вони оцінили рівень робіт та актуальність висвітлених в есе проблем. Також відмітили важливий факт: «сучасну молодь турбує рівень соціальної культури, здоров’я нації не лише фізичне, а й духовне, екологічні проблеми, тощо».

Продовжити працю у конкурсі учасники будуть мати змогу в Києві, на другому турі «Творчі студії», який відбуватиметься на початку березня 2010 року.

Перемогою в конкурсі передбачається власний проект створення моделі здорового суспільства на прикладі своєї громади (навчального закладу, населеного пункту, громади і т.п.). Лише 10 найкращих проектів профінансують для реалізації своїх ідей на ділі.

Ніко Ланге, Директор Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні прокоментував: «Мене вразила кількість різноманітних ідей для покращення суспільного життя, які мають молоді українці. Це добре, що молоде покоління використовує ціннісні орієнтири у своєму житті і пропонує власний конкретний внесок до позитивних змін в Україні. Мене надзвичайно тішать нові проекти, які розвивають і згодом втілять у життя учасники конкурсу».

Отож, будемо надіятись на перемогу хмільницьких учасників конкурсу, аби наша громада отримала великий шанс для розбудови здорового суспільства.