«Хмільник: до європейського рівня крокуємо разом!!!» Громадська організація «ПРАВО» має намір провести моніторинг стану реалізації Концепції розвитку Хмільника…

«Хмільник: до європейського рівня крокуємо разом!!!» Громадська організація «ПРАВО» має намір провести моніторинг стану реалізації Концепції розвитку Хмільника…
19.06.2011
Нещодавно завершила свою роботу Школа громадського моніторингу-2011, яка проводилася Одеською обласною організацією ВГО „Комітет виборців України” та Східноєвропейським демократичним центром (Варшава, Польща) за підтримки програми Польська Допомога Міністерства Закордонних Справ Польщі у 2011 році та Фонду ім. Стефана Баторія (Польща).

Майже два тижні представники тридцяти чотирьох громадських організацій та ЗМІ з Вінницької, Дніпропетровської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей та АР Крим вдосконалювали свої знання та навички щодо проведення громадського моніторингу діяльності місцевих органів влади. Не були осторонь цього процесу й представники громадської організації «ПРАВО» з міста Хмільника.

По завершенні теоретичного етапу Школи, учасники мали змогу розробити та представити на розгляд конкурсної комісії проекти, спрямовані на моніторинг діяльності органів місцевої влади. Громадська організація «ПРАВО» розробила проектну пропозицію «Хмільник: до європейського рівня крокуємо разом!!!», спрямовану на моніторинг стану реалізації Концепції розвитку міста Хмільника.

Тему для проведення моніторингу було обрано не випадково. Зараз місцеві та регіональні ЗМІ рясніють повідомленнями про надання Хмільнику статусу курорту державного значення. Збулася мрія багатьох хмільничан. Але чи варто опускати руки? Чи варто спочивати на лаврах? Що далі? Чи досить одного прийняття закону, який лише встановлює межі зон санітарної охорони для того, щоб перетворити місто Хмільник на курорт європейського рівня? Звичайно ні… І це розуміли ті, хто розробляв ідею розвитку нашого міста…

Визначаючи значення міста Хмільника, як курорту, а також зважаючи на унікальні властивості його радонових вод та великий потенціал щодо розвитку курортно-туристичної справи, 21 вересня 2006 року, під час спільного засідання Хмільницької міської та Хмільницької районної рад 5-го скликання, була затверджена Концепція розвитку курорту Хмільник, як центру бальнеологічного лікування, радонової терапії та рекреації і туризму на 2007 – 2016 роки, яка передбачає, що в майбутньому місто Хмільник – курортно-туристичний центр європейського рівня.

Згідно Концепції, Хмільник у майбутньому, а саме на кінець планового періоду 2016 року, має відповідати рівню сучасного рекреаційного середовища європейського міста-курорту, яке забезпечуватиметься збільшенням кількості відпочиваючих та туристів до 65 тис. та 10 тис. в рік відповідно, розвитком прилеглих до курорту територій, як екологічно чистого середовища, завоюванням ринку європейських курортних послуг тощо.

На думку розробників Концепції, таке амбітне завдання можна виконати лише за умови досягнення цілей, які визначені Концепцією. Їх загалом 10:

  1. розвиток потужностей курорту;

  2. розвиток інфраструктури міста та курортної території;

  3. захист природно-лікувальних (рекреаційних) ресурсів;

  4. розвиток енергетичного та водозабезпечення;

  5. розвиток міста та навколишніх територій, як екологічно-чистого середовища;

  6. удосконалення системи лікування та оздоровлення;

  7. розвиток курортного та туристичного бізнесу;

  8. розвиток супутнього бізнесу;

  9. удосконалення системи управління містом та курортною галуззю;


10. розвиток агропромислового комплексу (до території курорту, окрім Хмільника, мають увійти ще й 17 навколишніх населених пункти).

Ухваленням Закону України «Про оголошення природних територій міста Хмільник Вінницької області курортом державного значення» фактично визначено межі санітарної охорони. Таким чином було виконано, причому лише частково, завдання щодо захисту природно-лікувальних (рекреаційних) ресурсів…

А як справи з іншими завданнями? На якій стадії реалізації вони знаходяться? Варто розуміти, що невиконання всіх завдань, які визначені Концепцією, ставить під загрозу подальший розвиток міста Хмільника, як курорту європейського рівня.

Тож зараз є гостра необхідність в проведенні незалежного, об’єктивного та фахового моніторингу стану реалізації Концепції та вироблення пропозицій щодо її подальшого впровадження.

Саме на проведення моніторингу стану реалізації Концепції розвитку курорту Хмільник, як центру бальнеологічного лікування, радонової терапії та рекреації і туризму на 2007 – 2016 роки спрямовано проект, який було розроблено громадською організацією «ПРАВО» та представлено на конкурс, який проводиться в рамках Школи громадського моніторингу-2011.